جراحی بینی با لیزر: بررسی شفاف تمام حقایق + مقایسه با روش‌های سنتی

احتمالا بارها تیتر «جراحی بینی با لیزر» را در انواع تبلیغات و سایت‌ها دیده‌اید؛ اما باید بدانید این نوع عمل با آنچه که در ذهن شماست زمین تا آسمان فرق دارد! شاید کلمه «جراحی» در این عبارت کمی شما را گمراه کرده باشد؛ اما نگران نباشید.
راهنمای مطالعه:
نمونه کار دکتر پیام حق پناه 3

اگر نیاز به اطلاعات بسیار دقیقی در این زمینه دارید، توصیه می‌کنم به صورت تلفنی با مشاوران ما مشورت و تمام شرایطتان را برای انجام این عمل بررسی کنید.

علاوه بر این ما در این مقاله تمام جزئیات و موارد لازم مثل هزینه، برترین پزشکان، مزایا و معایب، تفاوت آن با روش‌های سنتی، خطرات و همچنین راهکارهای کاهش عوارض عمل جراحی بینی با لیزر را برایتان توضیح می‌دهیم.

بررسی دقیق قیمت جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی هزینه‌های مختلفی داشته و به عوامل متفاوتی بستگی دارد؛ در بخش زیر تعدادی از اصلی‌ترین این موارد را مشاهده می‌کنید:

 • شرایط بینی شما
 • دستمزد جراح موردنظر
 • هزینه بیمارستان
 • دستمزد پزشک بیهوشی و پرسنل
 • تکنیک جراحی بینی
 • پیچیدگی و مدت زمان عمل
 • منطقه جغرافیایی
 • ضخامت پوست بینی

تمام این عوامل نقش پررنگی در تعیین هزینه عمل شما دارند؛ به همین دلیل باید حتما مشاوره و معاینه شوید؛ بنابراین توصیه می‌کنم حتما با کارشناسان ما در ارتباط بوده و در مورد هزینه این روش نوین بینی اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری کسب کنید.

از طرفی این روزها خیلی از افراد از پس این هزینه برنیامده و قید عمل بینی خود را می‌زنند؛ جالب است بدانید تیم دکتر لند حتی به این موضوع نیز فکر کرده و راه‌حلی عالی را به شما ارائه می‌دهد.

شرایط اقساطی جراحی بینی با لیزر

با امکان پرداخت اقساطی شما دیگر هیچ نگرانی از بابت هزینه جراحی بینی با لیزر نخواهید داشت؛ حتی باید بدانید برای استفاده از این شرایط، به ضامن نیاز نداشته و با  یک سفته نیز کارتان راه می‌افتد.

بنابراین با خیالی راحت موارد دیگر را بررسی کرده و به اندازه کافی در مورد این روش تحقیق کنید؛ یکی از اصلی‌ترین این موارد انتخاب پزشک ماهر برای انجام این عمل است؛ در بخش زیر در این تصمیم‌گیری به شما کمک می‌کنیم.

تصاویر قبل و بعد جراحی بینی با لیزر

نمونه کارها از مهم‌ترین مواردی هستن که به شما در انتخاب روش و جراح مناسب کمک زیادی می‌کنند؛ بنابراین به دقت آن‌ها را بررسی کنید. در بخش زیر تعدادی از تصاویر زیباجویان قبلی مجموعه دکترلند را می‌بینید.

معرفی بهترین دکتر جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی با لیزر مثل روش‌های دیگر نبوده و نیاز به تخصص و دانش بالایی دارد؛ به همین دلیل شما گزینه‌های محدودی برای انتخاب جراح خود دارید؛ در این قسمت به شما در این تصمیم‌گیری مهم کمک می‌کنیم.

ویژگی‌های یک جراح حرفه‌ای بینی با لیزر

جراحی که شما برای عمل بینی خود انتخاب می‌کنید باید خصوصیات مختلفی داشته باشد که در بخش زیر آن‌ها را می‌بینید.

 • تسلط کامل به جراحی بینی با لیزر
 • نمایش تمام نمونه کارها
 • صبور و با حوصله
 • مشاوره و معاینه صادقانه و دقیق
 • دارای تیم حرفه‌ای و کاربلد
 • استفاده از جدیدترین دستگاه‌ها
 • آگاهی از مدرن‌ترین روش‌ها و تکنیک‌ها

تمام این موارد بسیار مهم بوده و باید در تحقیقات خود حتما به آن‌ها توجه کنید؛ ازآنجاکه این روش جراحی بینی جدید بوده و شاید اطلاعات زیادی در مورد آن نداشته باشید، ما به جای شما بررسی‌های لازم را انجام داده‌ایم و برترین دکترهای جراحی بینی با لیزر را در بخش زیر به شما معرفی می‌کنیم.

آشنایی با جراحی بینی با لیزر و روند آن

این نوع جراحی بینی در 10_15 سال گذشته به صورت کمابیش مورد استفاده قرار گرفته و روزبه‌روز نیز در حال پیشرفت است. هرگز نمی‌توان این روش را جایگزین مناسبی برای انواع تکنیک‌های سنتی در نظر گرفت؛ بلکه مکمل و یا شاید کمک درمانی برای جراحی بینی به شمار می‌رود؛ بنابراین به شکمتان صابون نزنید!

 جراحی بینی با لیزر چگونه است و چه تغییراتی ایجاد می‌کند؟

از لیزر در جراحی بینی بیشتر برای ایجاد تغییرات جزئی، برش دادن پوست، از بین بردن پوست‌های اضافی و ناهنجاری‌های بینی استفاده شده و هیچ تغییری در استخوان یا غضروف بینی ایجاد نمی‌کند!

در این نوع عمل، نوری از دستگاه لیزر خارج شده و پزشک آن را بر اساس شرایط بینی بیماران تنظیم می‌کند؛ البته باید بدانید در عمل بینی با لیزر هیچ خبری از بیهوشی عمومی نبوده و تنها از بی‌حسی موضوعی استفاده می‌شود.

علاوه بر این پزشک در انواع روش‌های جراحی بینی باز و بسته نیز از لیزر استفاده و روی پوست بینی برش‌های لازم را ایجاد می‌کند. از طرفی گرمای لیزر حجم چربی روی بینی را کاهش داده و در برخی از موارد رنگ پوست را تغییر می‌دهد؛ این کار بینی را بسیار متعادل‌تر نشان می‌دهد.

آیا عمل بینی با کمک لیزر برای همه افراد مناسب است؟

قطعا خیر! جراحی بینی برای برخی از افراد نه تنها تاثیری نداشته؛ بلکه حتی باعث آسیب به آن‌ها نیز می‌شود! بنابراین برای اطلاع از این مورد شما باید حتما به پزشک و افراد متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

افرادی که مشکلات انعقاد خون، دیابت، سرطان یا مشکلات پوستی دارند اصلا برای این عمل مناسب نیستند؛ از طرفی اگر به تازگی نیز پوست خود را برنزه کرده‌اید، فکر استفاده از لیزر در جراحی بینی را از سر بیرون کنید!

به طور کلی شما هرگز نباید انتظار زیادی از این روش داشته باشید و قبل از جراحی نیز در مورد تمام انتظارات خود با پزشک صحبت کنید.

 استفاده از لیزر در جراحی انواع بینی‌ها

به طور کلی دو نوع بینی گوشتی و استخوانی وجود دارند؛ به نظر شما در جراحی کدام یک استفاده از لیزر امکان‌پذیر است؟

جراحی بینی استخوانی با لیزر

بینی‌های استخوانی پوست نازک و غضروف ضخیمی داشته و گزینه خوبی برای انواع روش‌های جراحی باز و بسته به شمار می‌روند؛ اما آیا به نظرتان استفاده از لیزر در عمل آن‌ها تاثیری دارد؟
متاسفانه لیزر توانایی تغییر غضروف و استخوان را نداشته و به همین دلیل در عمل بینی‌های استخوانی نیز کاربردی ندارد؛ اما از آن برای ایجاد برش‌های بینی استفاده می‌شود.

عمل بینی گوشتی با لیزر

بینی‌های گوشتی پوست ضخیم و غضروف ظریفی دارند؛ اما این به معنی تاثیر بالای لیزر در جراحی آن‌ها نیست! اگر بینی گوشتی بزرگی دارید، لیزر حجم ضخامت پوست آن را کاهش داده و به کوچک شدن بینی شما کمک می‌کند؛ اما تاثیری در تغییر ساختار استخوان آن ندارد!

یک هشدار مهم و بحرانی

متاسفانه این روزها خیلی از افراد از این روش جراحی بینی سو استفاده کرده و افراد را به امید تغییرات و اصلاحات کامل بینی فریب می‌دهند؛ اگر بینی شما نیاز به چنین تغییراتی دارد حتما باید با یکی از روش‌های جراحی باز و بسته تحت بیهوشی عمومی جراحی شوید و لیزر در این شرایط تنها به ایجاد برش‌ها کمک می‌کند!

مزایا و معایب جراحی بینی با کمک لیزر

جراحی بینی با لیزر مزایا و معایب خاص خودش را دارد؛ در این بخش به شما کمک می‌کنیم بیشتر با این روش آشنا شوید.

مزایای جراحی بینی با لیزر

جراحی زیبایی بینی با لیزر مزایای مختلفی داشته و همین موضوع باعث کنجکاوی زیاد افراد نسبت به آن می‌شود؛ در بخش زیر تعدادی از آن‌ها را مشاهده می‌کنید.

 • ورم و کبودی بسیار کم پس از عمل
 • دوره نقاهت بسیار کوتاه
 • رفع لکه‌های پوستی
 • مدت زمان عمل کوتاه
 • عدم استفاده از گچ پس از عمل
 • دقت بالا
 • دریافت نتیجه فوری
 • جلوگیری از رشد باکتری

معایب عمل بینی با لیزر بدون بیهوشی

جراحی بینی با لیزر علاوه بر ویژگی‌های بالا معایب خاص خودش را نیز دارد.

 • عدم توانایی رفع مشکلات کامل بینی
 • عدم تغییر در ساختار بینی
 • ایجاد احساس سوختگی در افراد
 • احتمال پوسته‌پوسته شدن بینی

تا اینجا شما به طور کامل با عمل لیزر بینی آشنا شدید؛ اما به نظرتان تفاوت عمده آن با انواع روش‌های سنتی و رایج جراحی بینی چیست؟

تفاوت جراحی بینی لیزری با انواع روش‌های سنتی

جراحی زیبایی بینی با لیزر و بدون لیزر تفاوت‌های بارزی دارند که در جدول زیر به طور کامل متوجه آن‌ها می‌شوید.

ویژگیجراحی بینی لیزریجراحی بینی سنتی
برشبرش نداردجراحی بسته و باز هر دو برش دارند.
هوشیاریبی‌حسی موضعیهر دو بیهوشی کامل
میزان کبودی و تورمبسیار کمکبودی و ورم زیاد
میزان تغییراتتغییر زیادی ایجاد نمی‌کند.به شکل موردنظر شما تغییر می‌کند.
دوران نقاهتبسیار کمچند هفته تا چند ماه

جراحی بینی با لیزر نیز مثل هر عمل دیگری خطرات خاص خودش را دارد؛ به همین دلیل هرگز بدون اطلاع از عوارض و خطرات آن برای جراحی خود اقدام نکنید.

عوارض و خطرات رایج عمل بینی با لیزر

خیلی از افراد فکر می‌کنند در جراحی بینی با لیزر به دلیل عدم ایجاد زخم و بخیه، دیگر خطری تهدیدشان نمی‌کند! این طرز فکر کاملا اشتباه بوده و تعدادی از عوارض این عمل را در زیر می‌بینید:

احساس درد در حین جراحی

 در این روش جراحی تنها از بی حسی موضعی استفاده شده و به همین دلیل احتمال حس درد در حین عمل وجود دارد؛ اما شدت آن غیر قابل تحمل نبوده و در صورت حس درد شدید حتما به پزشک اطلاع دهید.

سوختگی در عمل لیزر بینی

احتمال سوختگی در حین عمل وجود داشته و علت آن نیز گرمای بیش از حد دستگاه است؛ درجه این سوختگی بسیار متفاوت بوده در صورت شدید بودن تا مدت‌ها شما را درگیر می‌کند.

ایجاد اسکار و زخم

احتمال بروز این دو مورد پس از جراحی وجود داشته و در صورت مشاهده آن‌ها حتما به پزشک مراجعه کنید.

عفونت پس از جراحی زیبایی بینی با لیزر

اگر زخم یا اسکار بینی شما شدید بااشد، احتمال عفونت آن نیز وجود دارد؛ به احتمال زیاد پزشک برای جلوگیری از این اتفاق آنتی‌بیوتیک برایتان تجویز می‌کند.

آسیب به چشم

به طور کلی لیزر برای چشم ضرر داشته و نیاز به رعایت نکات مراقبتی دارد؛ به همین دلیل در انتخاب پزشک دقت زیادی به خرج دهید.

سایر عوارض عمل لیزر بینی

عوارض مختلف دیگری نیز در این روش جراحی بینی وجود دارند؛ مثل بی حسی موقت، تغییر رنگ پوست، مشکلات تنفسی، ماندن جای زخم و مشکلات ظاهری.

البته این عوارض قابل کنترل بوده و روش‌های مختلفی برای کاهش و یا جلوگیری از بروز آن‌ها وجود دارند؛ در بخش زیر به طور مفصل به توضیح این موارد می‌پردازیم.

ترفندهای کاهش عوارض عمل بینی با لیزر

اگر دوست دارید یک عمل بی‌خطر و بی‌دردسر را پشت سر بگذارید حتما تمام موارد زیر را جدی بگیرید.

1.    انتخاب یک جراح مناسب و کاربلد

مهارت و تجربه پزشک شما رابطه کاملا مستقیمی با نتیجه عمل دارد؛ یک پزشک بی‌تجربه و حتی معمولی هرگز از پس چنین عمل حساسی بر نمی‌آید؛ بنابراین حتما در این مورد به اندازه کافی تحقیق کنید.

2.    انتخاب تیم متخصص و راهنما

جالب است بدانید تیم‌های مختلفی برای کمک به زیبا جویان فعالیت می‌کنند؛ توصیه می‌کنم حتما مراحل جراحی بینی خود را با افراد متخصص طی کرده و قبل از هر قدم با آن‌ها مشورت کنید؛ تیم دکتر لند یکی از بزرگ‌ترین این مجموعه‌ها بوده و تمام شرایط جراحی بینی را در سریع‌ترین زمان ممکن برای شما فراهم می‌کند.

3.    جدی گرفتن مشاوره‌های قبل از عمل

حتما در تمام جلسات مشاوره قبل و حتی بعد از عمل حضور داشته و آن‌ها را جدی بگیرید؛ زیرا در همین جلسات پزشک از انتظاراتتان آگاه شده و نکات مهم را به شما گوشزد می‌کند.

4.    توجه به توصیه‌های پزشک

به تمام توصیه‌های پزشک توجه کرده و آن‌ها را موبه‌مو انجام دهید؛ در غیر این صورت مقصر اول و آخر عوارض جدی عمل تنها خودتان هستید!

تا اینجا شما با تعدادی از روش‌های کاهش خطرات جراحی بینی با لیزر آشنا شدید؛ اما نکات مراقبتی مختلفی وجود دارند که به بهبود سریع‌تر شما کمک زیادی می‌کنند.

مراقبت و بهبودی جراحی بینی با لیزر

این نکات مراقبتی به قبل و بعد از عمل مربوط بوده و هر دو آن‌ها بسیار مهم هستند؛ بنابراین تمام آن‌ها را بادقت رعایت کنید.

مراقبت‌های قبل از عمل بینی با لیزر

برای داشتن یک عمل راحت و بدون درد قبل از جراحی باید حتما حواستان به موارد زیر باشد.

 • هرگز قبل از جراحی آفتاب نگیرید.
 • تمام بیماری‌ها و آلرژی‌های خود را با پزشک در میان بگذارید.
 • آزمایش‌های لازم را حتما قبل از جراحی انجام دهید.
 • رژیم غذایی مناسبی داشته باشید.
 • حتما تمام انتظارات و خواسته‌های خود را با پزشک در میان بگذارید.
 • به اندازه کافی در مورد پزشک خود تحقیق کنید.
 • نمونه کارهای جراحان مختلف را بررسی کنید.

مراقبت‌های بعد از جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی با لیزر نیز مثل انواع دیگر روش‌ها نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد که در زیر اصلی‌ترین آن‌ها را به شما توضیح می‌دهیم.

 • تا مدت‌ها زیر نور آفتاب نروید.
 • تا چند هفته از عینک استفاده نکنید.
 • صورت خود را با پاک‌کننده‌های ملایم بشویید.
 • صورت خود را ماساژ ندهید.
 • طرز صحیح خوابیدن را یاد گرفته و سرتان را به پایین خم نکنید.
 • تمام توصیه‌های پزشکتان را جدی بگیرید.
 • تا بهبودی کامل ورزش‌ها و فعالیت سنگین انجام ندهید.

آیا احتمال برگشت عمل بینی با لیزر وجود دارد؟

همان‌طور که گفتیم در این نوع جراحی، بینی تغییرات و اصلاحات زیادی نداشته و به همین دلیل خیلی نیازی به نگرانی از برگشت آن نیست. اما احتمال برگشت آن وجود دارد؛ اما تنها در یک صورت!

در صورتی که شما جراح خوبی را برای انجام این کار انتخاب نکرده باشید! به همین دلیل آن‌قدر بر اهمیت این موضوع تاکید می‌کنیم.

نکات پایانی در مورد عمل بینی لیزری

در این مقاله تمام اطلاعات موردنیاز شما مثل هزینه، مزایا، روش و… در مورد جراحی بینی با لیزر را بررسی کردیم؛ اما باید بدانید این روش برای همه مناسب نبوده و گاهی اوقات حتی تاثیر عکس روی بینی شما دارد.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتما با افراد حرفه‌ای در این زمینه مشورت کنید؛ کارشناسان ما به صورت تمام وقت در دسترس بوده و مشاوره شخصی و رایگان در اختیارتان قرار می‌دهند.

سوالات و نظرات خود را در بخش زیر با ما در میان گذاشته و این مقاله را برای افرادی که به دنبال یک روش کم‌خطر برای تغییر بینی خود می‌گردند نیز بفرستید.

سوالات متداول

مدت زمان بهبودی بعد از عمل جراحی بینی با لیزر چقدر طول می‌کشد؟

به طور کلی ترمیم بافت بینی بعد از این عمل تقریبا چند هفته تا چند ماه نیاز به زمان دارد؛ اما عوارض اولیه آن پس از یک هفته الی ده روز کاهش می‌یابند.

چه سنی برای عمل بینی با لیزر مناسب است؟

این روش نیز مثل انواع جراحی‌های بینی دیگر بوده و نیاز به رشد کامل اعضای صورت دارد؛ به همین دلیل پس از بلوغ یعنی 18 سالگی شما اجازه انجام این کار را دارید.

آیا جراحی بینی با لیزر درد دارد؟

این نوع جراحی مثل روش‌های دیگر درد نداشته و تنها در زمان تابش نور لیزر، احتمال احساس سوختگی کمی وجود دارد.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

به زودی با شما تماس می‌گیریم!