جراحی بینی گوشتی با لیزر | یک دروغ تبلیغاتی یا واقعیت؟!

شاید شما هم در مورد جراحی بینی گوشتی با لیزر، عملی افسانه‌ای و بدون درد، بیهوشی و خون‌ریزی شنیده باشید. شعارهای تبلیغاتی این جراحی آن‌قدر جذاب است که هر متقاضی رینوپلاستی را وسوسه می‌کند؛ اما آیا واقعاً این جراحی جادویی و خاص وجود دارد؟!
راهنمای مطالعه:
نمونه کار دکتر پیام حق پناه 1

درست است که لیزر کاربرد‌های درمانی بسیار زیادی دارد، اما در عمل بینی گوشتی به‌عنوان یک روش مستقل عمل نمی‌کند و کاربردی در تغییر ساختار بینی ندارد. در واقع آنچه باید بدانید این است که از لیزر در انواع مختلف جراحی بینی به‌عنوان یک ابزار کمک‌کننده برای ایجاد برش استفاده می‌شود. پس حواستان را جمع کنید و گول تبلیغات وسوسه‌کننده این جراحی خیالی را نخورید.

در این مقاله به کاربرد لیزر برای برش بافت، نقش آن در ازبین‌بردن زوائد روی مجرای تنفسی و تراشیدن و نازک کردن پوست صحبت می‌کنیم. همچنین در مورد هزینه‌ها و مراقبت‌های قبل و بعد از عمل اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار می‌دهیم.

تغییر فرم بینی گوشتی با لیزر، یک دروغ بزرگ تبلیغاتی

اگر فکر می‌کنید که جراحی بینی گوشتی با لیزر، یک عمل بدون درد، خون‌ریزی و بیهوشی برای تغییر ساختار بینی است، سخت در اشتباه هستید و در دام تبلیغات کذب افتاده‌اید. همچنین اگر پزشکی برای ازبین‌بردن قوز و انحراف، پولیپ و بزرگی بینی به شما لیزر بینی گوشتی را پیشنهاد داد، مطمئن باشید که یک جای کار می‌لنگد و فوراً یک جراح جدید برای خودتان پیدا کنید. می‌پرسید چرا؟

چون لیزر به طور مستقیم نقشی در تغییر شکل بینی و فرم‌دادن به استخوان ندارد و تنها برش‌های لازم برای جراحی باز و عمل بسته بینی گوشتی را روی دماغ ایجاد می‌کند. در عمل باز بینی گوشتی دو برش روی بخش داخلی پره‌های بینی و یک برش خارجی رو کلوملا و در جراحی بسته بینی گوشتی فقط دو برش داخلی به‌وسیله لیزر ایجاد می‌‌شود. سپس تغییرات روی ساختار بینی با سایر ابزار‌ها اعمال می‌شوند.

کاربرد لیزر در عمل بینی گوشتی + کاندیدای مناسب

درست است که نقش اساسی لیزر در رینوپلاستی، ایجاد برش‌های لازم روی بینی است، اما کاربرد‌های دیگری نیز در جراحی بینی دارد که در ادامه به این موارد اشاره می‌کنیم. اگر حتی یکی از این موارد شامل شما می‌شود، کاندید مناسبی برای انجام لیزر بینی گوشتی هستید.

تراشیدن بافت اضافی بینی در بیماران رینوفیما

در بیماران رینوفیما، نوک بینی به جهت نامتعارفی رشد می‌کند و اصطلاح حالت کوفته‌ای به خود می‌گیرد، همچنین زوائد بزرگ و بدشکلی روی بافت نرم بینی به وجود می‌آید. اگر به این بیماری مبتلا هستید، لیزر بینی گوشتی روشی ایمن و مناسب برای شماست. در جراحی بینی این بیماران، لیزر نه‌تنها برش‌ها را به طور دقیق ایجاد می‌کند، بلکه زوائد اضافی و بافت‌های نامتعارف را می‌تراشد و بافت بینی را صاف و یکنواخت می‌کند.

نازک کردن پوست بینی گوشتی

ویژگی‌ جدانشدنی بینی‌های گوشتی، پوست بسیار ضخیم آن‌هاست. تصور کنید پزشک برای تغییر فرم بینی‌تان ساختار آن را به بهترین شکل فرم داده‌است، اما در نهایت یک لایه پوست ضخیم روی استخوان دماغتان کشیده‌شود! چه می‌شود؟ تمام آن تغییرات ظریف آن لایه مخفی می‌شود؛ بنابراین به کمک لیزر کمی از بافت نرم بینی را می‌تراشند و آن را نازک‌تر می‌کنند. این کار باعث می‌شود تغییرات روی استخوان بینی‌تان بیشتر به چشم بیایند.

بهبود عملکرد تنفسی با عمل بینی گوشتی با لیزر

در اثر بعضی از سرطان‌ها و رشد افسارگسیخته سلول‌ها، ممکن است زوائد اضافی روی مجرای تنفسی به وجود بیایند و نفس‌کشیدن را دشوار کنند. برای حل این مشکل لیزر بسیار کاربردی است و با صلاح‌دید آنکولوژیست، حین عمل زیبایی بینی گوشتی، این زوائد به کمک لیزر تراشیده می‌شوند و ازآن‌پس از نفس‌کشیدن بدون دغدغه لذت می‌برید.

جراحی بینی گوشتی با لیزر در سبک‌های مختلف

اگر متقاضی عمل‌های مدرن و غیرتهاجمی بینی، مانند لیفت بینی با نخ، تزریق فیلر، بوتاکس پره های بینی یا پلاسماجت و آنزیم بینی گوشتی هستید که هیچ، اما اگر متقاضی جراحی تهاجمی بینی هستید، با هر سبک و روشی احتمالاً کاندید مناسبی برای جراحی بینی گوشتی با لیزر هستید، اما برای اطمینان بیشتر، از ویزیت آنلاین و غیرحضوری استفاده کنید و با مشاوران دکترلند در ارتباط باشید. کافی است عکس بینی‌تان را برای ما بفرستید، پس از بررسی دقیق پزشک، به شما اطلاع می‌دهیم.

مزایای عمل بینی گوشتی با لیزر + تفاوت‌های آن با روش‌های بدون لیزر

احتمالاً این سؤال در ذهن شما به وجود آمده‌است که تفاوت لیزر بینی گوشتی با عمل بینی گوشتی بدون لیزر چیست؟  مزایای این روش چیست که باعث می‌شود گزینه مناسب‌تری برای انتخاب باشد؟ در ادامه به طور دقیق این تفاوت‌ها و مزایا را برای شما ذکر می‌کنیم تا انتخابی آگاهانه‌تر داشته باشید.

تفاوت‌هاعمل بینی گوشتی با لیزرعمل بینی گوشتی بدون لیزر
دوران نقاهت3 الی 5 هفته4 الی 6 هفته
مدت‌زمان جراحی2 الی 3 ساعت2 الی 4 ساعت
ورم و کبودی بعد از عملمحدود و کمترگسترده و بیشتر
خون‌ریزی هنگام برشبسیار کمزیاد
احتمال ایجاد عفونت5 الی 10 درصد30 الی 50 درصد
احتمال ایجاد اسکار5 الی 20 درصد10 الی 30 درصد

معایب و عوارض جراحی بینی گوشتی با لیزر

تنها ایراد  استفاده از لیزر در عمل بینی گوشتی این است که نقشی در فرم دهی و تغییر شکل ساختار بینی ندارد. فقط برای ایجاد برش‌ها، در جراحی تهاجمی بینی باز و بسته نقش کمکی ایفا می‌کند. استفاده از لیزر نیز مانند هر تکنولوژی و ابزار دیگر، اگر به دست فرد نابلد و غیرحرفه‌ای انجام شود، عوارض جبران‌ناپذیری را برایتان رقم می‌زند.

 برش‌های لازم در جراحی، با لیزر ایجاد می‌شوند؛ پس مهم است که دقیق و ظریف باشند تا بعداً جای آن روی صورتتان باقی نماند و اسکار یا گوشت اضافه به وجود نیاید، کمی غفلت کافی است تا آسیب شدیدی به بافت و پوست بینی‌تان وارد شود. اهمیت این موضوع در جراحی بینی گوشتی به روش باز بیشتر هم می‌شود، چرا که علاوه بر برش‌های داخلی، یک برش خارجی نیز ایجاد می‌شود.

راهکار کاهش عوارض بعد از عمل بینی گوشتی با لیزر

جلوی بروز برخی از عوارض مانند ایجاد برش غیراصولی و ماندن جای زخم، به‌وجودآمدن اسکار به‌اندازه غیرقابل‌پیش‌بینی و نامتقارن شدن سوراخ‌های بینی را از همان ابتدا، با انتخاب یک پزشک کاربلد و حرفه‌ای می‌توان گرفت.

طبیعی است که جلوگیری از بروز عوارض عمومی ممکن نیست، چون به‌هرحال جراحی بینی با لیزر به یکی از دو روش باز یا بسته انجام می‌شود که هر دو تهاجمی هستند. در ادامه به این موارد و راهکار کاهش آن می‌پردازیم.

عوارضراهکار کاهش عوارض
کبودی و التهاباستفاده از کمپرس یخ به مدت 72 ساعت، هر نیم ساعت یک‌بار
تهوع ناشی از داروی بیهوشینوشیدن مایعات فراوان خصوصاً آب
ماندن جای زخماستفاده از پماد ترمیم‌کننده بعد از باز شدن بخیه‌ها
درد پس از جراحیاستفاده از مسکن هر 8 ساعت یک‌بار
تورمکمپرس یخ + استفاده مداوم از چسب بینی

بهترین پزشکان عمل دماغ گوشتی با لیزر را بشناسید

به انتخاب پزشک جراحتان توجه ویژه‌ای داشته باشید و تمام حواستان را معطوف آن کنید تا اشتباه نکنید. یک اشتباه کوچک کافی است تا سلامت و زیبایی ظاهرتان به خطر بیفتد؛ در این صورت نه‌تنها مشکلات ظاهری و عملکردی بینی‌تان حل نمی‌شود؛ بلکه چند مشکل دیگر نیز به آن اضافه می‌شود.

برای انتخاب بهترین جراح عمل بینی‌های گوشتی با لیزر، در مرحله اول باید ویژگی‌های یک پزشک خوب را بشناسید.

 • شکیبا و باحوصله باشد و به تمام خواسته شما بادقت گوش کند.
 • مهارت و تجربه کافی برای  لیزر بینی‌ های گوشتی در سبک موردنظر شما را داشته باشد.
 • دارای تیم کاربلد و حرفه‌ای باشد.
 • به طور واضح و مختصر آنچه در طول عمل برای شما اتفاق می‌افتد را توضیح دهد.
 • در حوزه آناتومی صورت، پزشکی و زیبایی‌شناسی تسلط کافی داشته باشد.

معرفی بهترین پزشکان عمل لیزی بینی گوشتی

 پیداکردن جراحی که تمام ویژگی‌های بالا را هم‌زمان با هم داشته باشد، دشوار است. ما این انتخاب را برای شما ساده‌ کرده‌ایم، با تحقیقات فراوان بهترین جراحان در سبک‌های مختلف عمل بینی گوشتی با لیزر را در تیم پزشکی دکترلند جمع کرده‌ایم و آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

دیدن نمونه‌های قبل و بعد لیزر بینی گوشتی

یکی از بهترین روش‌‌هایی که با آن می‌شود بهترین پزشک عمل بینی گوشتی با لیزر را انتخاب کرد، دیدن نمونه‌های قبل و بعد لیزر بینی گوشتی آن جراح است. علاوه‌ بر این، دیدن نمونه‌ها به شما کمک می‌کند از جراحی بینی‌تان انتظار منطقی و قابل تصوری داشته باشید. در ادامه تعدادی از نمونه جراحی‌ بینی‌های گوشتی با لیزر که پزشکان دکترلند در سبک‌های مختلف انجام داده‌اند را برای شما آورده‌ایم. همچنین قبل از جراحی فیلم عمل بینی گوشتی با لیزر به شما نشان داده‌می‌شود.

عکس‌های قبل و بعد لیزر دماغ گوشتی

قیمت جراحی بینی گوشتی با لیزر چقدر است؟

گفتیم که نقش لیزر در عمل بینی گوشتی، ایجاد برش است، پس متقاضی جراحی هر سبکی که باشید (عمل بینی گوشتی فانتزی، جراحی بینی گوشتی نیمه فانتزی یا عمل بینی طبیعی گوشتی.) با روش باز یا بسته، می‌توانید از لیزر استفاده کنید. بنابراین قیمت لیزر بینی گوشتی، باتوجه‌به سبک و روش جراحی بینی شما تعیین می‌شود. همچنین اگر قرار است پوست یا زائده اضافی تراش بخورد، باتوجه‌به آن کمی به هزینه‌ جراحی اضافه می‌شود.

موارد دیگری که در تعیین قیمت عمل بینی گوشتی با لیزر نقش دارند:

 • پزشک معالج و هزینه دریافتی او
 • بیمارستان انتخابی شما
 • آزمایش‌های و رادیولوژی‌های قبل از عمل
 • میزان سختی و پیچیدگی جراحی دماغ
 • مدت‌زمان عمل بینی

پرداخت اقساطی هزینه عمل، یک پیشنهاد شگفت‌انگیز

شاید پرداخت یک‌جا و تمام‌وکمال هزینه جراحی بینی گوشتی با لیزر، برای شما کمی دشوار باشد؛ اما نگران نباشید، ما شما را درک می‌کنیم و شرایط را طوری رقم می‌زنیم که کمترین فشار را احساس کنید. ما در دکترلند، امکان پرداخت اقساطی هزینه عمل تا سقف 50 میلیون تومان را برایتان فراهم کرده‌ایم. به ضامن نیازی نیست، فقط باید یک سفته الکترونیک تهیه کنید.

کاهش هزینه‌های جانبی عمل با دکترلند

خبر خوب اینکه علاوه بر پرداخت اقساطی هزینه لیزر بینی گوشتی، برای کاهش هزینه‌های جانبی عمل تخفیف‌های ویژه‌ای داریم. ویزیت در دکترلند نیم‌بها و حتی در بعضی موارد کاملاً رایگان است. همچنین 50 درصد تخفیف برای انجام آزمایش‌ها و رادیولوژی‌های قبل از عمل لیزری بینی گوشتی در نظر گرفته‌ایم.

لازم به ذکر است که نه فقط قبل از عمل بینی های گوشتی با لیزر که تا سه سال بعد از عمل از خدمات مشاوره رایگان و پشتیبانی بهره‌مند می‌شوید. در ضمن یک پک هدیه شامل چسب و قطره بینی به ارزش 300 هزار تومان را از دکترلند دریافت می‌کنید.

مراقبت‌های ضروری قبل و بعد از عمل لیزر بینی گوشتی

برای اینکه بهترین نتیجه را از عمل دماغ گوشتی با لیزر بگیرید، لازم است قبل و بعد از جراحی بینی، یک سری نکات را رعایت کنید. درست است که برش‌ها به‌وسیله لیزر به وجود می‌آیند، اما تغییری در روند مراقبتی ایجاد نمی‌شود و لازم است که هرآنچه در عمل‌های سنتی رعایت می‌شوند را رعایت کنید.

نکات طلایی قبل از عمل بینی برای داشتن یک تجربه دلنشین

 • ارائه سوابق بیماری و دارویی به پزشک معالج
 • ناشتا بودن روز عمل بینی
 • قطع مصرف سیگار، قلیان و الکل از دو هفته قبل
 • توقف مصرف داروهای رقیق‌کننده خون (هپارین، وارفارین، آسپرین، پلاویکس)
 • کاهش مصرف منابع دارای ویتامین E در رژیم غذایی

نکات مراقبتی بعد از عمل بینی گوشتی با لیزر

 • استفاده از چسب بینی، گچ و آتل به مدت زمان لازم
 • مصرف غذاهای نرم و پوره
 • توقف فعالیت و ورزش‌های سنگین
 • خوابیدن با دو بالش و به‌صورت سربالا
 • خشک نگه‌داشتن گچ و صورت در 4-5 روز اول
 • استفاده از کمپرس سرد
 • خودداری از قرارگرفتن در محیط‌های گرم
 • استفاده از منابع دارای ویتامین K در رژیم غذایی
 • جلوگیری از واردکردن فشار به‌صورت و ماساژ بینی و نواحی اطراف

سؤالات متداول:

آیا کوچک ‌کردن بینی گوشتی با لیزر امکان‌پذیر است؟

تا حد خیلی کمی بله البته اگر مربوط به بافت نرم پوستتان باشد، اما اگر بزرگی بینی مربوط به استخوان و ساختار بینی‌تان است لیزر نقشی ایفا نمی‌کند.

آیا با لیزر بینی گوشتی قوز بینی از بین می‌رود؟

خیر لیزر امکان تراشیدن استخوان و ازبین‌بردن قوز و سایر مشکلات استخوانی را ندارد.

آیا لیزر بینی گوشتی بدون بی‌هوشی انجام می‌شود؟

خیر جراحی بینی گوشتی با لیزر به یکی از روش‌های باز یا بسته انجام می‌شود که نیاز به بیهوشی دارد. لیزر بینی بدون بیهوشی و درد، افسانه‌ای بیش نیست.

سخن پایانی:

حالا دیگر می‌دانید که جراحی بینی گوشتی با لیزر، یک روش مستقل جراحی نیست و از لیزر صرفاً به‌عنوان ابزاری برای ایجاد برش و تراش برخی نواحی استفاده می‌شود. گول تبلیغات پر زرق‌وبرق را نخورید. گفتیم که لیزر فقط وظیفه برش و در برخی موارد تراش زوائد اضافی را برعهده دارد. پس طبیعی است که نقشی در تغییر فرم ساختار بینی، اصلاح انحراف، قوز و پولیپ بینی نداشته باشد.

هیچ عمل لیزری بینی گوشتی وجود ندارد که بدون درد و بیهوشی، بینی‌تان را کوچک کند یا به آن فرم دهد، اگر چنین چیزی شنیدید خیلی مراقب باشید؛ چون با یک دروغ بزرگ مواجه هستید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران دکترلند در ارتباط باشید. قدم‌به‌قدم همراهتان هستیم تا به زیبایی چهره‌تان، بیش‌ازپیش بیفزایید.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

به زودی با شما تماس می‌گیریم!