انواع بینی گوشتی: میان‌بر برای تشخیص نوع بینی شما قبل از عمل!

اگر شما هم مثل چهره‌های مشهوری همچون آلبرت انیشتین، پرنس فیلیپ و مارک روفالو بینی گوشتی دارید، این مطلب دقیقاً برای شما نوشته شده است! بینی گوشتی انواع مختلفی دارد و با توجه به نوع بینی‌تان، باید قبل از عمل اقدامات مهمی را انجام دهید.
راهنمای مطالعه:
انواع بینی گوشتی

تشخیص درست نوع بینی و انجام اقدامات متناسب با آن، نقش حیاتی در دریافت نتیجه مطلوب از عمل دارد! در این مطلب انواع دماغ گوشتی را از زبان جراحان متخصص بررسی می‌کنیم؛ سپس توضیح می‌دهیم که با توجه به نوع بینی‌تان، چه اقداماتی را باید قبل از عمل انجام دهید تا نتیجه‌ای ماندگار و خوشایند بگیرید. 

(این روزها زندگی‌ها پرسرعت است و اکثر ما وقت زیادی نداریم؛ اگر شما هم وقت خواندن این مطلب را ندارید، بر روی دکمه تماس با ما کلیک کنید و سؤالاتتان در مورد عمل بینی گوشتی را از مشاورین دکترلند بپرسید.)

انواع بینی گوشتی: بینی گوشتی شما از کدام نوع است؟

بینی‌های گوشتی عموماً بینی‌هایی هستند که پوست ضخیم، چرب و بافت نرمی دارند. انواع بینی‌های گوشتی را از دو دیدگاه می‌توان بررسی کرد: دیدگاه زیبایی‌شناسی و دیدگاه پزشکی و تخصصی. 

تقسیم بندی انواع بینی‌های گوشتی بستگی به این دارد که شما از دیدگاه «زیبایی شناسی» این موضوع را بررسی کنید یا «دیدگاه پزشکی و تخصصی.» در این قسمت از هر دو دیدگاه دماغ‌های گوشتی را بررسی می‌کنیم.

انواع بینی مدل گوشتی از نظر زیبایی شناسی! شما کدام بینی را دارید؟

از نظر زیبایی‌شناسی بینی‌های مدل گوشتی عموماً به 7 دسته تقسیم می‌شوند؛ امکان رفع ایرادات تمام این 7 نوع بینی توسط جراحی زیبایی وجود دارد:

1. بینی گوشتی بزرگ: این نوع بینی چربی یا ضخامت پوست بیشتری دارد و به همین علت بزرگ‌تر دیده می‌شود.  

جراحی دماغ گوشتی بزرگ

2. بینی گوشتی نسبتاً کوچک: ممکن است بینی شما نسبتاً کوچک باشد اما در عین حال بافت گوشتی داشته باشد. 

نمونه کار قبل و بعد عمل بینی گوشتی نسبتاً کوچک

3. بینی گوشتی با سر گرد: این نوع بینی‌ها نوک گرد و گوشتی و افتاده دارند و بیشتر چربی در نوک بینی مجتمع می‌شود.

نمونه کار رینوپلاستی بینی گوشتی با سر گرد به سبک نیمه فانتزی

4. بینی گوشتی جانبی: در این نوع بینی چربی و ضخامت در دو طرف کناره‌های بینی قرار گرفته است.

تصویر قبل و بعد عمل دماغ گوشتی جانبی

5. بینی گوشتی قوزدار: بعضی بینی‌های گوشتی ممکن است علاوه بر پوست ضخیم و بافت چربی، یک قوز استخوانی نیز بر روی تیغه بینی داشته باشند.

قبل و بعد جراحی دماغ گوشتی قوزدار سبک نیمه فانتزی

6. بینی گوشتی بلند: تیغه بینی در این نوع بینی‌ها بلند و کشیده است و جراح علاوه بر کوچک کردن عرض بینی، بلندای تیغه را نیز کم می‌کند.

نمونه جراحی زیبایی بینی گوشتی بلند

7. بینی گوشتی کوتاه: این نوع بینی‌ها معمولاً پهن و کوتاه هستند. بنا به آنالیز چهره شما، ممکن است نیاز به کشیده‌تر کردن تیغه بینی و کم کردن عرض بینی وجود داشته باشد.  

تبدیل بینی گوشتی کوتاه به نیمه فانتزی

انواع بینی گوشتی از نظر پزشکی و تخصصی (قبل از عمل حتماً بخوانید!)

ما ممکن است از نظر زیبایی شناسی هزاران اسم بر روی بینی‌های گوشتی با اشکال مختلف بگذاریم؛ اما از نظر پزشکی و تخصصی این نوع بینی‌ها همگی به دو مدل تقسیم می‌شوند:

مدل اول بینی‌های گوشتی آن دسته بینی‌هایی هستند که «غدد چربی فعال» دارند. این نوع بینی‌ها غدد سبابه زیادی دارند که پیوسته مشغول تولید چربی هستند! اگر با فشار دادن نوک بینی‌تان به مدت چند ثانیه مقداری چربی از بینی‌تان ترشح می‌شود، احتمالاً بینی گوشتی شما جزو این دسته است. 

مدل دوم آن دسته بینی‌های گوشتی هستند که غدد چربی آن‌ها کم کار است. این نوع بینی‌ها گوشتی هستند، اما چربی آن‌ها کمتر است و در عوض بافت بیشتر و پوست ضخیم‌تری دارند.

در این نوع بینی‌ها معمولاً پوست بینی علاوه بر این که ضخامت بیشتری دارد، به رنگ قرمز نیز متمایل است. اگر زمانی که نوک بینی‌تان را بین دو انگشت فشار می‌دهید چربی از آن ترشح نمی‌شود، احتمالاً بینی شما از این دسته بینی‌های گوشتی است. 

اقدامات واجب و حساس قبل از عمل برای انواع بینی‌های گوشتی!

خیلی از افراد فکر می‌کنند که نتیجه جراحی‌شان صرفاً در اتاق عمل مشخص می‌شود؛ اما این‌طور نیست. فرایند دریافت یک نتیجه خوب از جراحی از 6 ماه «قبل از عمل» شروع می‌شود. یعنی شما با توجه به نوع بینی‌تان، 6 ماه قبل از عمل باید اقداماتی را انجام دهید. همین اقدامات کوچک اما مهم ممکن است سرنوشت جراحی شما را در دست داشته باشند!

اقدامات مهم برای افرادی که بینی گوشتی با غدد چربی فعال دارند!

پزشکان دکترلند به افرادی که بینی‌های گوشتی با غدد چربی پرکار دارند توصیه می‌کنند که 6 ماه قبل از عمل چربی بینی‌شان را کنترل کنند. دکتر پوست شما ممکن است با معاینه بینی‌تان، یک یا چند مورد از راهکارهای زیر را برای کنترل چربی بینی شما پیشنهاد دهد:

1. استفاده از لیزر درمانی

2. رژیم غذایی کم نمک

3. لایه برداری پوست بینی

نکات ضروری برای افرادی که بینی گوشتی با غدد چربی فعال دارند

در صورتی که 6 ماه قبل از عمل بینی‌تان با مراجعه به یک دکتر پوست این موارد را کنترل کنید، نتیجه مطلوب و ایده آلتان را از عمل خواهید گرفت. 

اقدامات قبل از عمل برای بینی‌های گوشتی با غدد چربی کم کار!

اگر بینی شما از نوع دوم (یعنی بینی‌هایی با غدد چربی کم کار) باشد نیاز چندانی به کنترل چربی بینی گوشتی قبل از عمل ندارید. پس اقدامات قبل از عمل برای شما به اجتناب از الکل و سیگار، اجتناب از آسپرین، و انجام عکس برداری‌ها و آزمایشات خلاصه می‌شود. (این اقدامات برای نوع بینی گوشتی با غدد پرکار نیز لازم هستند.)

نکات رعایتی قبل از عمل بینی های گوشتی با غدد چربی کم

در این موارد، جراحان دکترلند با تکنیک «ایجاد اسکلت استخوانی در زیر پوست» فرم دلخواه بینی شما را ایجاد می‌کنند.

در این نوع بینی‌ها به دلیل وجود بافت زیاد، نوک بینی بزرگ به نظر می‌رسد. به همین خاطر جراحان دکترلند از تکنیک از بین بردن فضای اضافی بین پوست و غضروف نیز استفاده می‌کنند. (که بسیار مؤثر است.)

در این تکنیک با نزدیک کردن پوست به غضروف و از بین بردن فضای اضافی، دیگر امکان تجمع بافت در نوک بینی وجود نخواهد داشت.

هزینه جراحی برای انواع بینی گوشتی + راهکارهایی برای کاهش هزینه!

هزینه جراحی مدل‌های مختلف بینی گوشتی شامل بیمه نمی‌شود؛ زیرا همان‌طور که می‌دانید بیمه هزینه جراحی‌های زیبایی را تقبل نمی‌کند. اما ما در دکترلند با ارائه خدمات زیر سعی بر این داریم که بار هزینه‌های جراحی بینی گوشتی را برای زیباجویان محترم سبک‌تر کنیم. 

1. البته که هزینه‌ای که در این صورت صرفه جویی می‌شود ناقابل است، اما این را هدیه و حمایت کوچکی از طرف دکترلند در نظر بگیرید:

2. امکان پرداخت اقساطی بدون نیاز به مراجعه بانک از طریق سفته الکترونیک (برای اطمینان خاطر شما، می‌توانید نماد اعتماد دکترلند را جستجو کنید.)

3. امکان ویزیت نیم بها، فوری و بی معطلی با جراح دلخواه شما

4. امکان استفاده از تخفیفات خوب برای آزمایشات و عکس برداری‌ها

5. اسکان رایگان برای شهرستانی‌ها

ا6. ین خدمات برای همه افرادی که از طریق دکترلند برای جراحی بینی با پزشک دلخواهشان اقدام کنند قابل استفاده خواهد بود. 

با دکترلند از هزینه‌های هنگفت و خطرناک جلوگیری کنید!

البته مهم‌ترین هزینه‌ای که شما برای عمل می‌پردازید، هزینه مادی نخواهد بود؛ وقتی برای عمل بینی اقدام می‌کنید، شما زیبایی چهره‌تان را به دستان شخص دیگری می‌سپارید و این هزینه مهم‌ترین و بزرگ‌ترین هزینه‌ای خواهد بود که برای عملتان می‌کنید. ما در دکترلند به شما کمک می‌کنیم هزینه عمل را با «زیبایی چهره‌تان» نپردازید! 

افرادی که در انتخاب جراح سرسری عمل می‌کنند، هزینه این انتخاب اشتباه را با «زیبایی چهره خود» می‌پردازند. رسالت ما در دکترلند این است که با کمک به شما در انتخاب یک جراح مطمئن و ثابت شده در جراحی انواع بینی‌های گوشی، زیر بار چنین هزینه هنگفتی نروید و خطر پشیمانی بعد از عمل را به جان نخرید. 

طی چند سال همکاری با جراحان مختلف بینی در شهرهای گوناگون ایران، بهترین و ثابت شده‌ترین جراحان را شناسایی کرده‌ایم. حال اینجا هستیم تا دانشی که در مورد بهترین جراحان عمل بینی گوشتی در شیراز، تهران و… داریم را با شما سهیم شویم و در دریافت بهترین نتیجه از عمل، شما را یاری کنیم. 

جهت مشاوره برای انتخاب بهترین پزشک عمل بینی متناسب با مدل بینی خودتان بر روی این دکمه کلیک کنید. 

آیا نتیجه جراحی برای انواع بینی گوشتی مطلوب است؟

مطلوب بودن نتیجه عمل بستگی به 3 شرط اساسی دارد: یعنی انتخاب سبک عمل درست متناسب با مدل بینی‌تان، انتخاب جراح ایده آل و داشتن انتظارات واقع‌بینانه از عمل.

برای مثال، شخصی را تصور کنید که طبق توضیحی که در تیترهای قبلی این مطلب دادیم، بینی گوشتی از نوع غدد چربی کم کار دارد. (که پوست بینی در این نوع بینی‌های گوشتی بسیار ضخیم است.)

این شخص عمل بینی فانتزی را انتخاب می‌کند و فقط 30% از عمل نتیجه می‌گیرد. آیا این موضوع بدان معنی است که نتیجه عمل بینی گوشتی به طور کلی مطلوب نیست؟ به هیچ عنوان. این شخص به این دلیل نتیجه مطلوب را از عمل دریافت نکرده است که بدون دریافت مشاوره سبک عمل و فرم بینی جدیدش را انتخاب کرده است. 

زیرا معمولاً بهترین سبک عمل برای افرادی که این نوع بینی گوشتی (دارای غدد چربی کم کار) را دارد عمل بینی طبیعی است. پس در واقع انتخاب سبک اشتباه و فرم بینی نامتناسب با شرایطش باعث شده است که او نتیجه مطلوب را از عمل نگیرد. 

پس انتخاب سبک عمل اشتباه برای انواع دماغ گوشتی و داشتن توقع نتیجه مطلوب، مثل این است که از یک ماهی توقع بالا رفتن از درخت را داشته باشیم! عمل بینی برای انواع بینی گوشتی و استخوانی نتیجه‌ای کاملاً مطلوب خواهد داشت؛ اما به شرطی که سبک عمل و فرم بینی جدید متناسب با نوع بینی فعلی شما انتخاب شود.

به همین دلیل است که همیشه بر دریافت مشاوره تخصصی قبل از عمل تأکید می‌کنیم و حتی امکان استفاده از مشاوره رایگان را در اختیار همه افراد قرار داده‌ایم تا هیچ‌کس گرفتار انتخاب اشتباه نشود.

در تیتر بعد، نمونه عکس‌های انواع بینی گوشتی بعد از عمل را نگاه می‌کنیم؛ و می‌بینیم که یک انتخاب درست و اصولی چطور به نتیجه‌ای عالی منتهی می‌شود.

نمونه کارهای دکترلند برای جراحی انواع دماغ گوشتی

جهت ارتباط با باتجربه‌ترین جراحان شیراز و تهران در جراحی انواع بینی‌های گوشتی، بر روی دکمه تماس با ما کلیک کنید. در صورتی که اهل شهرستان هستید، بهتر است با استفاده از امکان «اسکان رایگان» که به مراجعین دکترلند اهدا می‌شود، برای عمل بینی در شیراز یا تهران اقدام کنید. 

بدیهی است که در چنین شهرهای بزرگی، پزشکان بسیار باتجربه‌تری وجود دارند و انتخاب پزشک مجرب، شرط دریافت نتیجه ایده آل است. بیایید چند مورد از نمونه کارهای باتجربه‌ترین پزشکان تهران و شیراز را ببینیم. (دکمه ارتباط با این پزشکان)

سخن آخر دکترلند با افرادی که انواع بینی‌های گوشتی را دارند!

امیدواریم که در این مطلب توانسته باشم برخی از گره‌های ذهنی شما را در مورد انواع بینی گوشتی و جراحی این نوع بینی‌ها باز کرده باشیم. جهت دریافت مشاوره تخصصی برای انتخاب سبک عمل و فرم بینی متناسب با نوع بینی شما، یک عکس از بینی خود در واتس‌اپ ما ارسال کنید.

بعلاوه، ما قبل از عمل عکس بعد از عمل شما را با استفاده از تکنولوژی‌های روز طراحی می‌کنیم؛ به این صورت قبل از این که به اتاق عمل بروید نتیجه نهایی را خواهید دید و با آگاهی کامل و انتظارات واقع‌بینانه وارد اتاق عمل می‌شوید.

از این که وقتتان را به خواندن این مطلب از دکترلند اختصاص دادید متشکریم؛ امیدواریم که در کنار یکدیگر، مسیری دلچسب به سوی زیبایی بی‌نهایت را آغاز کنیم.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

به زودی با شما تماس می‌گیریم!