قصد انجام عمل بینی گوشتی دارید؟ به دنبال جراحی بینی گوشتی در ایران هستید؟ دکترلند مرجع عمل بینی گوشتی در ایران در این مقاله به راهنمای صفر تا 100 عمل بینی گوشتی شما میپردازد.

بدون شک عمل بینی گوشتی از جمله رایج ترین نوع عمل بینی در ایران است.

تشخیص درست نوع بینی و انجام اقدامات متناسب با آن، نقش حیاتی در دریافت نتیجه مطلوب از عمل دارد! در این مطلب انواع دماغ گوشتی را از زبان جراحان متخصص بررسی می‌کنیم؛ سپس توضیح می‌دهیم که با توجه به نوع بینی‌تان، چه اقداماتی را باید قبل از عمل انجام دهید تا نتیجه‌ای ماندگار و خوشایند بگیرید. 

(این روزها زندگی‌ها پرسرعت است و اکثر ما وقت زیادی نداریم؛ اگر شما هم وقت خواندن این مطلب را ندارید، بر روی دکمه تماس با ما کلیک کنید و سؤالاتتان در مورد عمل بینی گوشتی را از مشاورین دکترلند بپرسید.)

مراحل عمل بینی گوشتی

تقریباً تمام افراد از جراحی بینی گوشتی خود می‌ترسند؛ حتماً شما نیز بارها در مورد سختی و پیچیدگی این عمل شنیده‌اید. همان‌طور که می‌دانید عمل این نوع بینی‌ها بسیار حساس بوده و در صورت انتخاب‌های اشتباه و عدم رعایت نکات ضروری باید ریسک آن را به جان بخرید!

به همین دلیل به شما هشدار می‌دهم حتماً در این زمینه به خوبی تحقیق و با افراد متخصص مشورت کنید؛ از طرفی اگر دوست دارید یک مشاوره کاملاً تخصصی متناسب با شرایط خود دریافت کنید، با کارشناسان ما در مجموعه دکتر لند در تماس باشید.

ما در این مقاله تمام نکات موردنیاز شما از هزینه و نمونه کار گرفته تا روش‌ها، بهترین پزشکان، عوارض و نکات مراقبتی آن را بررسی می‌کنیم.

هزینه عمل بینی گوشتی و ترفندهای کاهش آن

اگر کمی در مورد هزینه‌های جراحی بینی گوشتی تحقیق کرده باشید، متوجه تفاوت قیمت‌ها شده‌اید؛ شاید این موضوع برایتان عجیب باشد! اما باید بدانید میزان این هزینه به عوامل مختلفی مثل دستمزد جراح، نوع بینی شما، پیچیدگی عمل، میزان تغییرات، انتظارات شما و… بستگی دارد.

به همین دلیل شما برای اطلاع دقیق از قیمت‌ها باید حتماً مشاوره شوید؛ از طرفی این روزها قطعاً هر کسی از پس هزینه‌های سرسام‌آور عمل بینی برنمی‌آید؛ اما اصلاً نگران نباشید، در بخش زیر راه‌حلی عالی برای آن به شما معرفی می‌کنیم.

شرایط پرداخت اقساطی در مجموعه دکتر لند

شما بدون هیچ ضامنی و تنها با ارائه یک سفته می‌توانید تا سقف 50 میلیون از شرایط اقساطی مجموعه دکتر لند استفاده کنید. ما این امکان را فراهم کرده‌ایم که افراد با هر بودجه‌ای توانایی جراحی بینی گوشتی خود را داشته و زیبایی بیشتر و اعتماد به نفس را نیز به خودشان هدیه دهند. برای اطلاعات و جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

تصاویر قبل و بعد مراجعان دکتر لند: تغییر یا تبدیل؟!

هرگز بدون اینکه عکس‌های قبل و بعد بیماران قبلی را ببینید، به هیچ احدالناسی برای جراحی بینی خود اعتماد نکنید! زیرا این تصاویر دقیقاً نشان‌دهنده تجربه و مهارت پزشک شماست. در این بخش تصاویر تعدادی از مراجعان قبلی دکتر لند را مشاهده کرده و به مهارت این تیم حرفه‌ای ایمان می‌آورید.

معرفی بهترین دکتر جراحی بینی گوشتی

به دلیل حساسیت بالای عمل بینی گوشتی شما باید 2 برابر بیشتر از افرادی که بینی‌های استخوانی دارند برای یافتن پزشک خود وقت بگذارید؛ در غیر این صورت هرگز نباید انتظار نتیجه فوق‌العاده و برگشت‌ناپذیری را داشته باشید! در بخش زیر مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید در پزشک موردنظرتان به دنبال آن‌ها بگردید را به شما معرفی می‌کنیم.

 مهارت بالا در زمینه جراحی بینی گوشتی

عمل بینی‌های گوشتی نسبت به استخوانی نیاز به حساسیت و مهارت بالاتری دارد؛ به همین دلیل قبل از هر چیز از تخصص او در این زمینه مطمئن شوید.

دارای دانش زیباشناسی

یک پزشک ماهر به فرم چهره و معیارهای زیبایی تسلط کاملی داشته و متناسب‌ترین بینی را نسبت به اعضای صورتتان به شما تحویل می‌دهد.

وجدان کاری و ارائه مشاوره صادقانه

اگر پزشک باوجدانی را انتخاب کرده باشید، در جلسات قبل از عمل کاملاً صادقانه شما را معاینه کرده و در صورتی که شرایط مناسبی برای عمل نداشته باشید، این مورد را به شما گوشزد می‌کند.

ارائه نمونه کارهای واقعی

یک پزشک حرفه‌ای هرگز از نمایش نمونه کارهای واقعی خود نترسیده و آن‌ها را بدون هیچ ادیتی در اختیارتان قرار می‌دهد.

البته راه‌های سریع‌تر و بهتری نیز برای این کار وجود دارد؛ جالب است بدانید کارشناسان ما در مجموعه دکتر لند کار شما را بسیار راحت کرده و پس از بررسی نمونه کارها و سوابق پزشکان مختلف، برترین جراحان بینی گوشتی در ایران را یافته‌اند!

معرفی پزشکان

بررسی ویژگی‌های بارز و انواع بینی گوشتی

بینی‌های گوشتی مشخصات مختلفی دارند که تشخیص آن‌ها را بسیار راحت می‌کند؛ در بخش زیر این ویژگی‌ها را می‌شناسید.

1.    دارای پوست ضخیم در نوک بینی

بینی‌های گوشتی برخلاف استخوانی پوست ضخیمی داشته و این ضخامت بیشتر در نوک بینی مشاهده می‌شود؛ به همین دلیل است که جراحی این نوع بینی‌ها نیاز به حساسیت زیادی دارد.

خیلی از افراد فکر می‌کنند این ضخامت پوست به دلیل غدد چربی است؛ اما این موضوع در برخی از موارد به دلیل بافت زیاد اتفاق می‌افتند.

2.    وجود منافذ باز

اگر روی بینی گوشتی افراد را مشاهده کنید، متوجه وجود منافذ باز پوستی روی آن‌ها می‌شوید.

3.    ضخامت بالای عرض پره‌های بینی

ضخامت پوست در این بینی‌ها حتی در پره‌های بینی نیز مشاهده شده و اکثر بینی‌های گوشتی این ویژگی را دارند.

4.    بزرگی نوک بینی

اگر توجه کرده باشید می‌دانید که بینی‌های گوشتی معمولاً نوک بزرگی داشته و افراد بیشتر به همین دلیل برای جراحی اقدام می‌کنند.

اگر قصد جراحی زیبایی بینی گوشتی خود را دارید، باید حتماً بدانید که آیا اصلاً برای این عمل مناسب هستید یا خیر؟ برای بررسی این موضوع حتماً بخش زیر را مطالعه کنید.

کاندیدای مناسب برای عمل رینوپلاستی بینی گوشتی

در وهله اول شما باید از وضعیت جسمانی سالمی برخوردار باشید؛ در غیر این صورت با مشکلات مختلفی روبه‌رو خواهید شد. از طرفی باید حتماً انتظارات واقع‌بینانه از نتیجه عمل خود داشته و توقع معجزه از جراح نداشته باشید؛ بنابراین در جلسات مشاوره این موارد را با پزشکتان در میان گذاشته و از عملی کردن آن‌ها مطمئن شوید.

به همین دلیل توصیه می‌کنم قبل از هر چیز با یک جراح متخصص یا کارشناس در این زمینه مشورت کرده و سپس برای جراحی خود اقدام کنید.

از طرفی روش‌های مختلفی برای عمل جراحی بینی گوشتی وجود دارد که پزشک بر اساس شرایط بینی شما یکی را انتخاب می‌کند.

روش‌های باز و بسته جراحی بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود؛ این دو نوع عمل تفاوت‌های مختلفی با هم دارند که در قسمت زیر برایتان توضیح می‌دهیم.

جراحی بینی گوشتی به روش باز

در روش جراحی باز پزشک دید خیلی بهتر و وسیع‌تری به ساختار بینی شما دارد؛ زیرا برش‌های مختلفی در قسمت داخلی و خارجی بینی ایجاد و پوست بینی را جدا می‌کند.

بنابراین اگر بینی شما نیاز به تغییرات زیاد یا غضروف داشته باشد، پزشک به این روش بینی گوشتی شما را جراحی می‌کند.

جراحی بینی گوشتی به روش بسته

اگر دوست دارید جای بخیه به هیچ عنوان روی صورتتان باقی نماند، روش بسته بهترین گزینه برای شماست؛ زیرا در آن تنها در قسمت داخلی بینی برش ایجاد می‌شود. اما باید بدانید در این روش پزشک دید محدودتری نسبت به بینی شما دارد؛ به همین دلیل این نوع جراحی برای افرادی مناسب است که بینی آن‌ها نیاز به تغییرات جزئی و ساده داشته باشد.

البته انتخاب این روش خیلی به نظر شما بستگی نداشته و پزشک آن را تعیین می‌کند؛ اما نتیجه نهایی و مدل بینی تنها به سلیقه شما بستگی دارد؛ مدل‌های مختلف بینی را در بخش زیر به شما معرفی می‌کنیم.

انواع مدل‌های مختلف عمل جراحی بینی گوشتی

افراد سلایق مختلفی داشته و هرکدام انتظار متفاوتی از نتیجه عمل بینی خود دارند؛ مدل‌های مختلف بینی به موارد زیر تقسیم می‌شوند:

عمل بینی گوشتی طبیعی

شاید شما هم تجربه کرده‌اید که برخی از افراد وقتی در مورد عملی بودن بینی‌شان به شما می‌گویند، تعجب می‌کنید؛ زیرا بینی آن‌ها به قدری طبیعی است که اصلاً این موضوع حتی به ذهنتان هم خطور نمی‌کند!

در این مدل جراحی، پزشک تنها نواقص بینی شما را برطرف کرده و هیچ قوسی به آن اضافه نمی‌کند!

جراحی بینی فانتزی

برخلاف بینی‌های طبیعی در این روش جراحی شما از ده فرسخی هم متوجه عملی بودن این مدل بینی‌ها می‌شوید؛ زیرا نوک آن بالا بوده و قوس زیادی نیز روی آن وجود دارد؛ بینی‌های فانتزی بیشتر مناسب صورت‌های ظریف بوده و معمولا در بین خانم‌ها طرف‌دار دارند.

بینی گوشتی نیمه‌ فانتزی

بینی‌های نیمه فانتزی تقریباً حد وسط بینی‌های طبیعی و فانتزی هستند؛ در این نوع عمل میزان قوس کمتری روی بینی وجود داشته و نوک آن نیز کمی روبه‌بالا تمایل دارد؛ اما نه به اندازه بینی‌های عروسکی!

جراحی بینی گوشتی مردانه

شاید شما نیز از این موضوع اطلاع داشته باشید؛ تعداد زیادی از مردان در برابر جراحی بینی گارد عجیبی دارند؛ دلیل آن هم ظرافت بینی پس از عمل است. در عمل بینی مردانه تنها نواقص و مشکل بینی برطرف شده و کمتر کسی متوجه عملی بودن آن می‌شود.

از طرفی باید بدانید جراحی زیبایی بینی گوشتی مثل هر عمل دیگری عوارض و حتی خطرات احتمالی مربوط به خودش را دارد؛ توصیه می‌کنم قبل از اقدام به عمل حتماً این موارد را شناسایی و در جهت کاهش آن‌ها تلاش کنید.

خطرات مشکل ساز و عوارض جراحی بینی گوشتی

عوارض عمل جراحی بینی گوشتی به شدت‌های مختلف در اشخاص مشاهده می‌شوند؛ اما به طور کلی احتمال بروز مشکلات و عوارض زیر پس از جراحی وجود دارد.

اختلالات عملکردی پس از عمل بینی گشتی

خیلی از افراد پس از جراحی با مشکلات مختلفی مثل انسداد راه بینی و مشکلات تنفسی روبه‌رو می‌شوند. تنها کاری که برای جلوگیری از این مشکل از دستتان برمی‌آید، دقت در انتخاب جراح مناسب است.

مشکلات زیبایی و برآورده نشدن انتظارات

برخی از افراد پس از عمل جراحی بینی گوشتی خود از نتیجه عمل رضایت نداشته و حتی در برخی از موارد مشکلات ظاهری مختلفی مثل عدم تقارن سوراخ‌های بینی، بزرگ ماندن نوک بینی، برطرف نشدن قوز و یا باریک شدن بیش از حد تیغه بینی در آن مشاهده می‌شوند.

عوارض مواد بیهوشی

مواد بیهوشی عوارض مختلفی مثل سردرد و حالت تهوع داشته و در حالت عادی پس از گذشت چند ساعت از جراحی از بین می‌روند؛ اما در برخی از موارد میزان شدت این عارضه‌ها زیاد بوده و باید به پزشک مراجعه کنید.

عفونت عارضه نادر جراحی بینی گوشتی

عفونت یکی از عوارض بسیار نادر و خطرناک است؛ این موضوع تنها به نکات مراقبتی پس از عمل بستگی دارد.

خونریزی و درد شدید

خونریزی و درد پس از جراحی طبیعی است؛ اما این موضوع گاهی به دلایل مختلف از حالت نرمال خارج شده و نیاز به مراجعه به پزشک دارد.

امکان برگشت به حالت قبل از عمل

حتماً شما نیز بارها شنیده‌اید که: «بینی‌های گوشتی برای جراحی بینی اصلاً مناسب نبوده و به حالت قبل خود برمی‌گردند!» این موضوع تا حدی درست است؛ به طور کلی بینی‌های گوشتی نسبت به استخوانی برگشت‌پذیرتر بوده و این احتمال تا حدودی وجود دارد!

اما باید بدانید این مشکل و بقیه عوارض بینی راه‌حل مخصوص به خود را دارند؛ در بخش زیر با اصلی‌ترین آن‌ها آشنا می‌شوید.

راهکارهای کاهش عوارض جراحی بینی گوشتی

اگر از بابت برگشت بینی و بروز خطرات دیگر نگران هستید، تمام موارد و نکات زیر را جدی بگیرید.

1.    انتخاب جراح بینی گوشتی ماهر

تنها راه‌حلی که شما را از بابت برگشت‌پذیری و عوارض دیگر جراحی بینی‌های گوشتی نجات می‌دهد، انتخاب پزشک مناسب و متخصص است؛ در غیر این صورت تا مدت‌ها این استرس را همراه خود دارید!

2.    دریافت پشتیبانی و قرار ملاقات‌های بعدی

پس از جراحی حتماً با پزشک یا مشاوران خود در ارتباط بوده و آن‌ها را از وضعیت خود مطلع کنید؛ فکر نکنید دیگر پس از عمل خرتان از پل گذشته است J شما پس از عمل باید حتماً سر وقت به پزشک خود مراجعه کنید. جالب است بدانید کارشناسان دکتر لند تا 2 سال پس از عمل به طور رایگان در کنار شما بوده و وضعیتتان را چک می‌کنند.

3.    انتخاب یک تیم حرفه‌ای

تیم‌های مختلفی در زمینه جراحی زیبایی بینی گوشتی فعالیت و به شما در کاهش عوارض کمک می‌کنند؛ دکتر لند بزرگ‌ترین مجموعه در زمینه جراحی بینی بوده و بهترین خدمات را در این زمینه در اختیار مراجعان خود قرار می‌دهد. بنابراین اگر دوست دارید با کمترین عوارض بینی خود را عمل کنید، از طریق دکمه زیر با مشاوران ما در ارتباط باشید.

4.    رعایت نکات مراقبتی و توجه به توصیه‌های پزشک

پس از عمل حتماً تمام توصیه‌های پزشک و مشاوران خود را جدی گرفته و تمام نکات مراقبتی را رعایت کنید؛ در بخش زیر به طور مفصل در این مورد برایتان توضیح می‌دهیم.

بهبودی و مراقبتهای قبل و بعد از عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی کمی حساس بوده و شما قبل و بعد از آن باید حتماً نکات مختلف زیر را رعایت کنید.

نکات مراقبتی قبل از عمل رینوپلاستی بینی گوشتی

خیلی از افراد فکر می‌کنند فقط بعد از جراحی بینی باید حواسشان به نکات مراقبتی باشد؛ اما موارد زیر باید قبل از عمل انجام شوند.

 • تمام آزمایش‌های لازم را قبل از جراحی انجام داده و پزشک را از وضعیت جسمانی خود مطلع کنید.
 • از دو هفته قبل از عمل مصرف دخانیات و الکل را متوقف کنید.
 • حتماً نمونه کارهای جراح را بررسی کرده و از مهارت او مطمئن شوید.
 • از مصرف قرص آسپرین و داروهای التهاب زا در روزهای قبل از جراحی خودداری کنید.
 • یک فضای مناسب برای پس از عمل خود فراهم کنید.

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

نکات زیر مربوط به پس از جراحی شما و بسیار مهم هستند؛ پس از آن‌ها سرسری نگذرید.

از طریق بینی سرفه یا عطسه نکنید.مراحل عمل بینی گوشتی:

در روزهای اول تنها غذاهای نرم مصرف و از جویدن غذا جلوگیری کنید.

تا حدود 6 ماه شما اجازه انجام فعالیت‌ها و ورزش سنگین را ندارید.

حتماً به روش درست از چسب بینی استفاده کنید.

رژیم غذایی مناسبی داشته باشید.

در روزهای اول اصلاً بینی خود را خیس نکنید.

هرگز سر خود را رو به پایین خم نکنید.

داروهای خود را در زمان مشخص شده مصرف کنید.

تا چند مدت پس از عمل اجسام سنگین را بلند نکنید.

از عینک طبی یا آفتابی استفاده نکرده و در صورت لزوم لنز بگذارید.

بینی گوشتی به دلیل داشتن پوست ضخیم و غدد چربی فراوان، یکی از چالش‌های جراحی زیبایی بینی محسوب می‌شود. در این مقاله، به مراحل عمل بینی گوشتی پرداخته و توضیحات جامعی ارائه خواهیم داد.

1. مشاوره اولیه

اولین مرحله برای عمل بینی گوشتی، مشاوره اولیه با جراح متخصص است. در این جلسه:

 • بررسی وضعیت بینی و صورت: جراح با بررسی دقیق بینی و تطبیق آن با ساختار کلی صورت، به ارزیابی نیازهای شما می‌پردازد.
 • گرفتن عکس‌های قبل از عمل: عکس‌هایی از زوایای مختلف بینی گرفته می‌شود تا جراح بتواند برنامه‌ریزی دقیقی برای عمل داشته باشد.
 • بحث درباره انتظارات: شما می‌توانید انتظارات و خواسته‌های خود را با جراح در میان بگذارید و جراح نیز توضیحاتی در مورد نتایج احتمالی و محدودیت‌های عمل ارائه می‌دهد.

2. آماده‌سازی پیش از عمل

پس از تصمیم‌گیری برای انجام عمل، مرحله آماده‌سازی پیش از عمل آغاز می‌شود:

 • انجام آزمایشات لازم: آزمایش خون و تصویربرداری‌های مورد نیاز انجام می‌شود.
 • دستورالعمل‌های مربوط به داروها: جراح ممکن است شما را از مصرف برخی داروها منع کند و توصیه‌های لازم را برای مصرف داروهای ضروری بدهد.
 • ترک سیگار و الکل: ترک سیگار و الکل حداقل دو هفته قبل از عمل الزامی است، زیرا این مواد می‌توانند روند بهبودی را تحت تاثیر قرار دهند.

3. انجام عمل جراحی

عمل جراحی بینی گوشتی معمولاً تحت بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می‌شود:

 • ایجاد برش‌ها: برش‌ها معمولاً در داخل بینی (روش بسته) یا در برخی موارد در بیرون بینی (روش باز) ایجاد می‌شوند.
 • اصلاح ساختار بینی: جراح با برداشتن یا اضافه کردن بافت، تغییر شکل غضروف و استخوان، به اصلاح ساختار بینی می‌پردازد.
 • بستن برش‌ها و استفاده از گچ: برش‌ها بسته شده و از گچ یا اسپلینت برای حمایت از بینی در دوره بهبودی استفاده می‌شود.

4. مراقبت‌های پس از عمل

مراقبت‌های پس از عمل نقش مهمی در بهبود سریع‌تر و بهتر نتایج دارند:

 • توصیه‌ها و دستورالعمل‌ها: جراح دستورالعمل‌هایی برای کاهش ورم و کبودی ارائه می‌دهد.
 • مصرف داروهای ضد درد و ضد التهاب: داروهای تجویز شده باید به موقع مصرف شوند.
 • مراجعه‌های پیگیری: برای بررسی روند بهبودی و برداشتن بخیه‌ها و اسپلینت، مراجعه‌های منظم به جراح ضروری است.
 • پرهیز از فعالیت‌های شدید: تا چند هفته پس از عمل باید از فعالیت‌های شدید پرهیز کرد تا بینی به خوبی بهبود یابد.

5. دوره بهبودی

دوره بهبودی شامل مراحل زیر است:

 • کاهش تدریجی ورم: ورم به تدریج کاهش می‌یابد و شکل نهایی بینی پس از چند ماه مشخص می‌شود.
 • مشاهده نتایج نهایی: نتایج نهایی عمل معمولاً پس از گذشت ۶ تا ۱۲ ماه از عمل قابل مشاهده هستند.

عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی

عکس‌های قبل و بعد از عمل بینی گوشتی یکی از مهم‌ترین ابزارها برای ارزیابی موفقیت جراحی و مشاهده تغییرات ایجاد شده در ساختار و ظاهر بینی هستند. این عکس‌ها نه تنها به بیماران کمک می‌کنند تا نتایج واقعی جراحی را ببینند، بلکه به جراحان نیز امکان می‌دهند تا کار خود را به دقت ارزیابی و بهینه‌سازی کنند. در این مقاله به اهمیت و نقش این عکس‌ها پرداخته می‌شود.

در زیر عکس های قبل و بعد عمل بینی گوشتی را مشاهده:

ویژگی‌ها و مشخصات بینی گوشتی : به چه نوع بینی بینی گوشتی می گویند؟

ویژگی‌ها و مشخصات بینی گوشتی : به چه نوع بینی بینی گوشتی می گویند؟

بینی گوشتی یکی از انواع رایج بینی‌ها است که ویژگی‌های منحصر به فردی دارد. این نوع بینی معمولاً چالش‌هایی را در جراحی زیبایی به همراه دارد، زیرا ساختار آن با بینی‌های استخوانی و غضروفی متفاوت است. در این مقاله به ویژگی‌های اصلی بینی گوشتی پرداخته می‌شود.

1. پوست ضخیم و چرب

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های بینی گوشتی، پوست ضخیم و چرب آن است. این نوع پوست دارای غدد چربی فراوانی است که باعث می‌شود بینی براق و چرب به نظر برسد. ضخامت پوست می‌تواند مانعی برای ایجاد تغییرات دقیق در ساختار بینی باشد.

2. غضروف ضعیف و نازک

در بینی‌های گوشتی، غضروف‌های نوک بینی ضعیف و نازک هستند. این غضروف‌ها قادر به نگه داشتن وزن پوست ضخیم نیستند، بنابراین نوک بینی ممکن است پهن و افتاده به نظر برسد. این ویژگی باعث می‌شود که جراحی بینی گوشتی نیاز به تقویت غضروف‌ها داشته باشد.

3. نوک پهن و گرد

بینی گوشتی معمولاً دارای نوکی پهن و گرد است. این ویژگی به دلیل وجود غضروف‌های ضعیف و پوست ضخیم در این ناحیه است. نوک پهن و گرد ممکن است باعث شود که بینی بزرگتر از آنچه هست به نظر برسد.

4. پره‌های بینی بزرگ

پره‌های بینی در بینی گوشتی معمولاً بزرگتر و ضخیم‌تر از انواع دیگر بینی‌ها هستند. این ویژگی می‌تواند باعث شود که سوراخ‌های بینی نیز بزرگتر به نظر برسند. جراحی برای کاهش اندازه پره‌های بینی یکی از موارد رایج در عمل بینی گوشتی است.

5. ناحیه تحتانی بینی پهن

ناحیه تحتانی بینی گوشتی به دلیل پوست ضخیم و غضروف‌های ضعیف، پهن و گسترده است. این ویژگی به بینی ظاهری پهن و حجیم می‌دهد که ممکن است بسیاری از افراد به دنبال تغییر آن باشند.

6. ورم بعد از جراحی

بینی‌های گوشتی به دلیل داشتن پوست ضخیم و چرب، پس از جراحی بیشتر و طولانی‌تر ورم می‌کنند. این ورم می‌تواند تا چند ماه پس از جراحی ادامه داشته باشد و مشاهده نتایج نهایی زمان‌بر باشد.

سن جراحی بینی گوشتی چند سال است ؟

سن مناسب برای جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی، به ویژه جراحی بینی گوشتی، یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی است که نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و زمان‌بندی مناسب دارد. سن مناسب برای انجام این نوع جراحی، به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها پرداخته می‌شود.

1. بلوغ فیزیکی

اولین و مهم‌ترین عامل در تعیین سن مناسب برای جراحی بینی، بلوغ فیزیکی فرد است. جراحی بینی نباید قبل از تکمیل رشد استخوان‌ها و غضروف‌های بینی انجام شود. برای دختران، این سن معمولاً حدود ۱۵ تا ۱۶ سالگی و برای پسران حدود ۱۷ تا ۱۸ سالگی است. انجام جراحی قبل از این سن می‌تواند به تغییرات نامطلوب در ساختار بینی منجر شود.

2. بلوغ روانی

علاوه بر بلوغ فیزیکی، بلوغ روانی نیز اهمیت دارد. فرد باید از نظر روانی آمادگی لازم را برای مواجهه با تغییرات ظاهری خود و دوره بهبودی داشته باشد. این آمادگی شامل انتظارات واقع‌بینانه از نتایج جراحی و توانایی پذیرش تغییرات است.

3. مشاوره با جراح

مشاوره با یک جراح متخصص در زمینه جراحی بینی گوشتی، گام مهمی در تعیین سن مناسب برای جراحی است. جراح با بررسی وضعیت فیزیکی و روانی بیمار، می‌تواند بهترین زمان برای انجام جراحی را تعیین کند. این مشاوره شامل بررسی تاریخچه پزشکی، ارزیابی انتظارات بیمار و توضیح جزئیات جراحی است.

4. در نظر گرفتن وضعیت سلامتی

وضعیت کلی سلامتی فرد نیز نقش مهمی در تعیین زمان مناسب جراحی دارد. افرادی که از مشکلات پزشکی مزمن مانند دیابت، مشکلات قلبی یا اختلالات خونریزی‌دهنده رنج می‌برند، ممکن است نیاز به ارزیابی دقیق‌تری داشته باشند و جراحی در سنین بالاتر یا پس از بهبود وضعیت سلامتی انجام شود.

5. وضعیت اجتماعی و تحصیلی

یکی دیگر از عوامل مهم، وضعیت اجتماعی و تحصیلی فرد است. انجام جراحی در زمان‌هایی که فرد فشار کمتری از نظر تحصیلی یا شغلی دارد، می‌تواند به بهبود سریع‌تر و بهتر نتایج کمک کند. انتخاب زمان مناسب برای جراحی، مانند تعطیلات تابستانی یا دوره‌هایی که فرد تعهدات کمتری دارد، می‌تواند استرس و فشار را کاهش دهد.

انواع بینی گوشتی: بینی گوشتی شما از کدام نوع است؟

بینی‌های گوشتی عموماً بینی‌هایی هستند که پوست ضخیم، چرب و بافت نرمی دارند. انواع بینی‌های گوشتی را از دو دیدگاه می‌توان بررسی کرد: دیدگاه زیبایی‌شناسی و دیدگاه پزشکی و تخصصی. 

تقسیم بندی انواع بینی‌های گوشتی بستگی به این دارد که شما از دیدگاه «زیبایی شناسی» این موضوع را بررسی کنید یا «دیدگاه پزشکی و تخصصی.» در این قسمت از هر دو دیدگاه دماغ‌های گوشتی را بررسی می‌کنیم.

انواع بینی مدل گوشتی از نظر زیبایی شناسی! شما کدام بینی را دارید؟

از نظر زیبایی‌شناسی بینی‌های مدل گوشتی عموماً به 7 دسته تقسیم می‌شوند؛ امکان رفع ایرادات تمام این 7 نوع بینی توسط جراحی زیبایی وجود دارد:

1. بینی گوشتی بزرگ:

این نوع بینی چربی یا ضخامت پوست بیشتری دارد و به همین علت بزرگ‌تر دیده می‌شود.  

جراحی دماغ گوشتی بزرگ

2. بینی گوشتی نسبتاً کوچک:

ممکن است بینی شما نسبتاً کوچک باشد اما در عین حال بافت گوشتی داشته باشد. 

نمونه کار قبل و بعد عمل بینی گوشتی نسبتاً کوچک

3. بینی گوشتی با سر گرد:

این نوع بینی‌ها نوک گرد و گوشتی و افتاده دارند و بیشتر چربی در نوک بینی مجتمع می‌شود.

نمونه کار رینوپلاستی بینی گوشتی با سر گرد به سبک نیمه فانتزی

4. بینی گوشتی جانبی:

در این نوع بینی چربی و ضخامت در دو طرف کناره‌های بینی قرار گرفته است.

تصویر قبل و بعد عمل دماغ گوشتی جانبی

5. بینی گوشتی قوزدار:

بعضی بینی‌های گوشتی ممکن است علاوه بر پوست ضخیم و بافت چربی، یک قوز استخوانی نیز بر روی تیغه بینی داشته باشند.

قبل و بعد جراحی دماغ گوشتی قوزدار سبک نیمه فانتزی

6. بینی گوشتی بلند:

تیغه بینی در این نوع بینی‌ها بلند و کشیده است و جراح علاوه بر کوچک کردن عرض بینی، بلندای تیغه را نیز کم می‌کند.

نمونه جراحی زیبایی بینی گوشتی بلند

7. بینی گوشتی کوتاه:

این نوع بینی‌ها معمولاً پهن و کوتاه هستند. بنا به آنالیز چهره شما، ممکن است نیاز به کشیده‌تر کردن تیغه بینی و کم کردن عرض بینی وجود داشته باشد.  

تبدیل بینی گوشتی کوتاه به نیمه فانتزی

انواع بینی گوشتی از نظر پزشکی و تخصصی (قبل از عمل حتماً بخوانید!)

ما ممکن است از نظر زیبایی شناسی هزاران اسم بر روی بینی‌های گوشتی با اشکال مختلف بگذاریم؛ اما از نظر پزشکی و تخصصی این نوع بینی‌ها همگی به دو مدل تقسیم می‌شوند:

مدل اول بینی‌های گوشتی آن دسته بینی‌هایی هستند که «غدد چربی فعال» دارند. این نوع بینی‌ها غدد سبابه زیادی دارند که پیوسته مشغول تولید چربی هستند! اگر با فشار دادن نوک بینی‌تان به مدت چند ثانیه مقداری چربی از بینی‌تان ترشح می‌شود، احتمالاً بینی گوشتی شما جزو این دسته است. 

مدل دوم آن دسته بینی‌های گوشتی هستند که غدد چربی آن‌ها کم کار است. این نوع بینی‌ها گوشتی هستند، اما چربی آن‌ها کمتر است و در عوض بافت بیشتر و پوست ضخیم‌تری دارند.

در این نوع بینی‌ها معمولاً پوست بینی علاوه بر این که ضخامت بیشتری دارد، به رنگ قرمز نیز متمایل است. اگر زمانی که نوک بینی‌تان را بین دو انگشت فشار می‌دهید چربی از آن ترشح نمی‌شود، احتمالاً بینی شما از این دسته بینی‌های گوشتی است. 

مراقبت و نکات مهم قبل از بینی گوشتی

خیلی از افراد فکر می‌کنند که نتیجه جراحی‌شان صرفاً در اتاق عمل مشخص می‌شود؛ اما این‌طور نیست. فرایند دریافت یک نتیجه خوب از جراحی از 6 ماه «قبل از عمل» شروع می‌شود. یعنی شما با توجه به نوع بینی‌تان، 6 ماه قبل از عمل باید اقداماتی را انجام دهید. همین اقدامات کوچک اما مهم ممکن است سرنوشت جراحی شما را در دست داشته باشند!

اقدامات مهم برای افرادی که بینی گوشتی با غدد چربی فعال دارند!

پزشکان دکترلند به افرادی که بینی‌های گوشتی با غدد چربی پرکار دارند توصیه می‌کنند که 6 ماه قبل از عمل چربی بینی‌شان را کنترل کنند. دکتر پوست شما ممکن است با معاینه بینی‌تان، یک یا چند مورد از راهکارهای زیر را برای کنترل چربی بینی شما پیشنهاد دهد:

1. استفاده از لیزر درمانی

2. رژیم غذایی کم نمک

3. لایه برداری پوست بینی

نکات ضروری برای افرادی که بینی گوشتی با غدد چربی فعال دارند

در صورتی که 6 ماه قبل از عمل بینی‌تان با مراجعه به یک دکتر پوست این موارد را کنترل کنید، نتیجه مطلوب و ایده آلتان را از عمل خواهید گرفت. 

اقدامات قبل از عمل برای بینی‌های گوشتی با غدد چربی کم کار!

اگر بینی شما از نوع دوم (یعنی بینی‌هایی با غدد چربی کم کار) باشد نیاز چندانی به کنترل چربی بینی گوشتی قبل از عمل ندارید. پس اقدامات قبل از عمل برای شما به اجتناب از الکل و سیگار، اجتناب از آسپرین، و انجام عکس برداری‌ها و آزمایشات خلاصه می‌شود. (این اقدامات برای نوع بینی گوشتی با غدد پرکار نیز لازم هستند.)

نکات رعایتی قبل از عمل بینی های گوشتی با غدد چربی کم

در این موارد، جراحان دکترلند با تکنیک «ایجاد اسکلت استخوانی در زیر پوست» فرم دلخواه بینی شما را ایجاد می‌کنند.

در این نوع بینی‌ها به دلیل وجود بافت زیاد، نوک بینی بزرگ به نظر می‌رسد. به همین خاطر جراحان دکترلند از تکنیک از بین بردن فضای اضافی بین پوست و غضروف نیز استفاده می‌کنند. (که بسیار مؤثر است.)

در این تکنیک با نزدیک کردن پوست به غضروف و از بین بردن فضای اضافی، دیگر امکان تجمع بافت در نوک بینی وجود نخواهد داشت.

با وجود تمام این چالش‌ها در صورتی که شما تمام نکات این مقاله را رعایت کنید به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

علاوه بر این شما می‌توانید خیلی فوری نیز یک مشاوره رایگان و تخصصی در مورد عمل بینی گوشتی خیلی بزرگ خود از کارشناسان ما دریافت کنید. آن‌ها تمام سوالات و ابهامات شما را کاملا شفاف و صادقانه برطرف می‌کنند.

آیا عمل بینی گوشتی خیلی بزرگ امکان‌پذیر است؟

جراحی بینی‌های گوشتی خیلی بزرگ کمی سخت اما قطعا امکان‌پذیر است. ممکن است هر پزشک جراحی بینی شما را قبول نکند؛ زیرا عمل این نوع بینی‌ها نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارد.

آیا جراحی بینی گوشتی خیلی بزرگ نتیجه خوبی دارد؟

نتیجه جراحی بینی گوشتی شما به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها پزشک شماست! اگر در انتخاب جراح خود خوب عمل کرده‌ باشید، قطعا نتیجه خوبی دریافت خواهید کرد.

البته شما باید حتما انتظارات واقع‌بینانه از نتیجه بینی خود داشته باشید، زیرا احتمال وجود محدودیت در بینی گوشتی خیلی بزرگ وجود دارد؛ بنابراین حتما در این مورد از قبل با جراح خود مشورت و در مورد نتیجه نهایی عمل بینی خود اطلاعات کسب کنید.

برای اطلاع از این موضوع می‌توانید کار راحت‌تری نیز انجام دهید. شما می‌توانید با ارسال عکس بینی خود برای کارشناسان ما در دکتر لند، علاوه بر اطلاع از نتیجه، یک مشاوره رایگان و تخصصی نیز دریافت کنید.

چطور بفهمیم بینی گوشتی خیلی بزرگی داریم؟

به طور کلی بینی‌های گوشتی خصوصیات مشابهی دارند؛ مهم‌ترین آن‌ها پوست ضخیم، غده‌های چربی زیاد و غضروف‌های ضعیف است. در بینی‌های گوشتی بزرگ در بیشتر مواقع پره‌های بینی خیلی بزرگ بوده و خود بینی نیز ظاهر پهنی دارد. حال اگر می‌خواهید از بزرگ بودن بینی گوشتی خود مطلع شوید، کارهای زیر را انجام دهید.

انگشت شصت خود را به صورت افقی روی بینی خود بگذارید. اگر ضخامت تیغه بینی از یک بند انگشت شما بیشتر بود، بینی‌ گوشت خیلی بزرگی دارید.

حال انگشت اشاره‌تان را به صورت عمودی روی بینی بگذارید؛ اگر ارتفاع بینی از طول انگشتتان بیشتر باشد، جزو بینی‌های گوشتی خیلی بزرگ محسوب می‌شود.

اگر عرض بینی‌تان از  4 سانتی‌متر بیشتر باشد، بینی‌تان جزو بینی‌های بزرگ به شمار می‌شود.

اگر با وجود تمام این موارد باز هم در مورد نوع بینی خود شک دارید، می‌توانید برای اطمینان بیشتر با کارشناسان ما نیز مشورت کنید. آن‌ها با بررسی بینی شما به طور دقیق در مورد نوع آن شما را راهنمایی می‌کنند.

هزینه عمل بینی گوشتی خیلی بزرگ چقدر است؟

هزینه جراحی بین گوشتی خیلی بزرگ به موارد بسیار متفاوتی بستگی داشته و در هر شخص نیز متفاوت است. به همین دلیل باید یک شخص ماهر به طور دقیق نوع بینی و میزان مشکلات آن را بررسی و هزینه نهایی را به شما اعلام کند.

البته به طور کلی میزان هزینه جراحی بینی گوشتی خیلی بزرگ نسبت به عمل بینی‌های دیگر کمی بیشتر است؛ اما هرگز در این مورد نگران نباشید. تیم دکتر لند تا هرجایی که کاری از دستش بر بیاید در کاهش هزینه‌ها و ارائه تخفیف به شما کمک می‌کند.

علاوه بر این شما می‌توانید با پرداخت اقساطی هزینه‌های عمل نیز این بار را از روی دوش خود بردارید؛ بنابراین اگر در مورد هزینه‌ دقیق عمل و یا شرایط اقساطی سوال دارید، با ما در تماس باشید.

بهترین جراحان برای عمل بینی گوشتی خیلی بزرگ

جراحی بینی گوشتی خیلی بزرگ از عمل‌های سخت بوده و نباید در انتخاب پزشک خود بی‌گدار به آب بزنید! البته هر پزشکی نیز از پس این عمل برنیامده و تنها تعداد کمی از آن‌ها جراحی بینی‌تان را قبول می‌کنند. به همین دلیل یافتن پزشکی که جراحی بینی شما را انجام دهد و در این زمینه تخصص زیادی داشته باشد کمی سخت است.

خوشبختانه دیگر نیازی نیست شما زمان زیادی را صرف این کار کنید؛ زیرا کارشناسان ما در دکتر لند تحقیقات زیادی در این زمینه انجام داده و بهترین جراحان بینی گوشتی خیلی بزرگ را یافته‌اند. در بخش زیر تعدادی از این پزشکان را به شما معرفی می‌کنیم.

 1. دکتر حمید نوری

عنوانجزئیاتنام جراححمید نوریتخصص-تکنیک جراحیطبیعی / نیمه فانتزی / فانتزیهزینه عمل20 تا 22 میلیون تومانزمان انتظار نوبت دهی90 روزکلینیک جراحیکلینیک خصوصی دارد (تیارا)مشاوره رایگاندارد

نمونه کار عمل گوشتی دکتر حمید نوری

رزرو ویزیت فوری با دکتر

دکتر حمید نوری

 1. دکتر غزال نوروزی

عنوانجزئیاتنام جراحغزال نوروزیتخصصگوش و حلق و بینی و زیباییتکنیک جراحیطبیعی / نیمه فانتزی / فانتزیهزینه عمل20 تا 22 میلیونزمان انتظار نوبت دهی90 روزکلینیک جراحیبهمنمشاوره رایگاندارد

نمونه کار عمل گوشتی دکتر غزال نوروزی

رزرو ویزیت فوری با دکتر

دکتر غزال نوروزی

 1. دکتر علی عقیلی

عنوانجزئیاتنام جراحعلی عقیلیتخصصبرد تخصصی گوش و حلق و بینیتکنیک جراحیطبیعی / نیمه فانتزی / فانتزیهزینه عمل25 تا 26 میلیون تومان (دارای تخفیف)زمان انتظار نوبت دهی30 روزکلنیک جراحیبیمارستان فوق تخصصی گلستانمشاوره رایگاندارد

نمونه کار عمل گوشتی دکتر علی عقیلی

رزرو ویزیت فوری با دکتر

دکتر علی عقیلی

 1. دکتر محمد رضا نجفی

عنوانجزئیاتنام جراحمحمد رضا نجفیتخصصگوش و حلق و بینی و زیباییتکنیک جراحیطبیعی / نیمه فانتزی / فانتزیهزینه عمل40 تا 45 میلیون تومانزمان انتظار نوبت دهی90 روزکلنیک جراحی-مشاوره رایگانندارد

نمونه کار عمل گوشتی دکتر محمد رضا نجفی

رزرو ویزیت فوری با دکتر

دکتر محمد رضا نجفی

 1. دکتر آرش سبحان منش

عنوانجزئیاتنام جراحآرش سبحان منشتخصصگوش و حلق و بینیتکنیک جراحیطبیعی / نیمه فانتزی / فانتزیهزینه عمل40 تا 45 میلیون تومانزمان انتظار نوبت دهی60 روزکلینیک جراحیپیوند / شهریار

نمونه کار عمل گوشتی دکتر آرش سبحان منش

رزرو ویزیت فوری با دکتر

دکتر آرش سبحان منش

 1. دکتر حسین مرادیان

عنوانجزئیاتنام جراححسین مرادیانتخصصگوش و حلق و بینیتکنیک جراحیطبیعی / نیمه فانتزی / فانتزیهزینه عمل35 تا 40 میلیون تومانزمان انتظار نوبت دهی90 روزکلینیک جراحیمیرحسینی / آفرینش

نمونه کار عمل گوشتی دکتر حسین مرادیان

رزرو ویزیت فوری با دکتر

دکتر حسین مرادیان

 1. دکتر نگار جعفری

عنوانجزئیاتنام جراحنگار جعفریتخصصگوش و حلق و بینیتکنیک جراحیطبیعی / نیمه فانتزیهزینه عمل23 میلیون تومانزمان انتظار نوبت دهی60 روزکلینیک جراحیآفرینش

نمونه کار عمل گوشتی دکتر نگار جعفری

رزرو ویزیت فوری با دکتر

دکتر نگار جعفری

 1. دکتر علی اصغر نریمانی

عنوانجزئیاتنام جراحعلی اصغر نریمانیتخصصگوش و حلق و بینیتکنیک جراحیطبیعی / نیمه فانتزی / فانتزیهزینه عمل35 میلیون تومانزمان انتظار نوبت دهی60 روزکلینیک جراحیکاملیا / میلاد

نمونه کار جراحی دکتر علی اصغر نریمانی

رزرو ویزیت فوری با دکتر

دکتر علی اصغر نریمانی

 1. دکتر مهشید خرده چی

عنوانجزئیاتنام جراحمهشید خورده چیتخصصجراحی پلاستیک (فوق تخصص)تکنیک جراحیطبیعی / نیمه فانتزیهزینه عمل35 تا 40 میلیون تومانزمان انتظار نوبت دهی40 روزکلینیک جراحیکلینیک حراجی محدود / ام‌البنین/ نگار کاملیا

نمونه کار جراحی دکتر مهشید خورده چی

رزرو ویزیت فوری با دکتر

دکتر مهشید خورده چی

برای اطلاع از لیست کامل پزشکان حتما مقاله بهترین جراح بینی گوشتی را مطالعه کنید. توصیه می‌کنم حتما در این زمینه یک مشاوره تخصصی از کارشناسان ما دریافت کنید. آن‌ها با بررسی کامل بینی، بودجه، انتظارات و همچنین سبک موردنظرتان، بهترین جراح را به شما معرفی می‌کنند.

مدل‌های مختلف برای عمل بینی گوشتی خیلی بزرگ

یکی از دغدغه‌های افرادی که بینی گوشتی خیلی بزرگی دارند، مدل و سبک آن است؛ زیرا جراحی برخی از سبک‌های این نوع عمل سخت و حتی گاهی اوقات غیر ممکن است. در بخش زیر در این مورد بیشتر برایتان توضیح می‌دهیم.

جراحی بینی گوشتی خیلی بزرگ به سبک فانتزی

جراحی بینی گوشتی خیلی بزرگ به این سبک دشوار است؛ زیرا این نوع بینی نیاز به تغییرات بسیار زیادی دارد. بنابراین توصیه می‌کنم ترجیحا این نوع سبک را برای جراحی بینی خود انتخاب نکنید. اگر به سبک فانتزی علاقه زیادی دارید، حتما در این زمینه با جراح خود مشورت کرده و نظرات او را نیز بشنوید.

عمل طبیعی بینی گوشتی خیلی بزرگ 

بهترین سبک برای جراحی بینی خیلی بزرگ گوشتی طبیعی است؛ زیرا در آن تنها ایرادات بینی رفع و تغییرات زیادی در آن ایجاد می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌کنم این مدل بینی را انتخاب کنید.

مدل نیمه فانتزی بینی گوشتی خیلی بزرگ

این سبک جراحی نیز نیاز به ایجاد تغییرات مختلف اما خفیف‌تری از نوع فانتزی دارد. تنها در صورتی که جراح خوبی را برای خود انتخاب کرده باشید، به نتیجه دلخواه خود می‌رسید.

سبک مردانه عمل بینی گوشتی بزرگ

سبک مردانه نیز مانند مدل طبیعی بوده و در آن تنها مشکلات بینی رفع می‌شود. این نوع بینی برای آقایان بسیار مناسب بوده و بینی شکل مردانه‌ خودش را نیز حفظ می‌کند. 

از بین تمام این موارد، انتخاب سبک طبیعی عاقلانه‌تر است؛ بنابراین آن را در اولویت خود بگذارید. اگر به سبک‌های دیگری نیز علاقه دارید، می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

آن‌‌ها با بررسی بینی شما سبک مناسب برای جراحی آن را پیشنهاد می‌دهند؛ برای دریافت مشاوره رایگان عکس بینی خود را برای ما ارسال کنید.

بررسی عوارض عمل بینی گوشتی بزرگ

عمل بینی گوشتی خیلی بزرگ فقط در صورتی به نتیجه خوبی می‌رسد که پزشک ماهری داشته باشید؛ در غیر این صورت تنها ریسک کرده‌اید! در چنین جراحی شما باید انتظار عوارض شدیدی را نیز داشته باشید، زیرا ورم و کبودی پس از جراحی بسیار زیاد بوده و باید مدت زمان زیادی برای بهبودی کامل صبر کنید.

علاوه بر این احتمال نارضایتی از نتیجه جراحی نیز وجود دارد؛ بنابراین با آگاهی از تمام این موارد برای جراحی بینی خود تصمیم بگیرید! البته این عوارض و ریسک‌ها راهکاری مختلفی نیز داشته و مهم‌ترین آن‌ها انتخاب جراح است.

شما می‌توانید در این مورد با مشاوران ما در دکتر لند مشورت کرده و از راهنمایی‌های آن‌ها استفاده کنید. علاوه بر این کارشناسان ما پس از عمل به مدت 2 سال شما را پشتیبانی کرده و با ارائه راهنمایی‌های مختلف، در کاهش عوارض عمل بینی نقش بسیار پررنگی دارند.

آیا بینی گوشتی خیلی بزرگ پس از عمل نیاز به ترمیم دوباره دارد؟ 

به طور کلی بینی شما پس از جراحی نباید نیاز به هیچ‌گونه درمان و ترمیمی داشته باشد؛ اما گاهی اوقات به دلایل مختلفی مثل انتخاب پزشک بی‌تجربه یا عدم رعایت نکات مراقبتی، به بینی آسیب وارد شده یا بینی ورم زیادی دارد.

در چنین موقعی پزشک به شما راهکارهای مختلفی را پیشنهاد می‌دهد. برای مثال اگر بینی شما پس از جراحی ورم زیادی داشته باشد، می‌توانید با تزریق کورتون آن را برطرف کنید.

اما اگر جراحتان در عمل این نوع بینی نیز تخصص زیادی نداشته باشد، احتمال ایجاد مشکلات ظاهری و عملکردی مختلفی نیز در بینی‌تان وجود دارد. در چنین شرایطی شما باید حتما عمل ثانویه بینی انجام دهید.

توصیه‌های پایانی در مورد عمل بینی گوشتی خیلی بزرگ

در این مقاله تمام اطلاعات لازم در مورد جراحی بینی گوشتی خیلی بزرگ را برایتان توضیح دادیم. در انتها باید بدانید انتخاب تیم جراحی نیز اهمیت زیادی در دستیابی به نتیجه عمل بینی‌تان دارد.

تیم دکتر لند بزرگ‌ترین و معتبرترین تیم جراحی در ایران بوده و در این زمینه کمک زیادی به شما می‌کند. شما علاوه بر یافتن پزشک مناسبتان می‌توانید از تخفیفات ویژه، شرایط اقساطی، دریافت نوبت عمل و ویزیت فوری، مشاوره‌های رایگان و همچنین پشتیبانی ۲ساله پس از عمل نیز استفاده کنید.

اگر سوال یا ابهامی در مورد عمل دماغ گوشتی خیلی بزرگ داشتید، حتما با ما تماس بگیرید. نظرات و تجربه‌های خود را در بخش زیر نوشته و این مقاله مهم را نیز برای افرادی که دغدغه جراحی بینی گوشتی خیلی بزرگ خود را دارند نیز بفرستید.

هزینه جراحی برای انواع بینی گوشتی + راهکارهایی برای کاهش هزینه!

هزینه جراحی مدل‌های مختلف بینی گوشتی شامل بیمه نمی‌شود؛ زیرا همان‌طور که می‌دانید بیمه هزینه جراحی‌های زیبایی را تقبل نمی‌کند. اما ما در دکترلند با ارائه خدمات زیر سعی بر این داریم که بار هزینه‌های جراحی بینی گوشتی را برای زیباجویان محترم سبک‌تر کنیم. 

1. البته که هزینه‌ای که در این صورت صرفه جویی می‌شود ناقابل است، اما این را هدیه و حمایت کوچکی از طرف دکترلند در نظر بگیرید:

2. امکان پرداخت اقساطی بدون نیاز به مراجعه بانک از طریق سفته الکترونیک (برای اطمینان خاطر شما، می‌توانید نماد اعتماد دکترلند را جستجو کنید.)

3. امکان ویزیت نیم بها، فوری و بی معطلی با جراح دلخواه شما

4. امکان استفاده از تخفیفات خوب برای آزمایشات و عکس برداری‌ها

5. اسکان رایگان برای شهرستانی‌ها

ا6. ین خدمات برای همه افرادی که از طریق دکترلند برای جراحی بینی با پزشک دلخواهشان اقدام کنند قابل استفاده خواهد بود. 

با دکترلند از هزینه‌های هنگفت و خطرناک جلوگیری کنید!

البته مهم‌ترین هزینه‌ای که شما برای عمل می‌پردازید، هزینه مادی نخواهد بود؛ وقتی برای عمل بینی اقدام می‌کنید، شما زیبایی چهره‌تان را به دستان شخص دیگری می‌سپارید و این هزینه مهم‌ترین و بزرگ‌ترین هزینه‌ای خواهد بود که برای عملتان می‌کنید. ما در دکترلند به شما کمک می‌کنیم هزینه عمل را با «زیبایی چهره‌تان» نپردازید! 

افرادی که در انتخاب جراح سرسری عمل می‌کنند، هزینه این انتخاب اشتباه را با «زیبایی چهره خود» می‌پردازند. رسالت ما در دکترلند این است که با کمک به شما در انتخاب یک جراح مطمئن و ثابت شده در جراحی انواع بینی‌های گوشی، زیر بار چنین هزینه هنگفتی نروید و خطر پشیمانی بعد از عمل را به جان نخرید. 

طی چند سال همکاری با جراحان مختلف بینی در شهرهای گوناگون ایران، بهترین و ثابت شده‌ترین جراحان را شناسایی کرده‌ایم. حال اینجا هستیم تا دانشی که در مورد بهترین جراحان عمل بینی گوشتی در شیراز، تهران و… داریم را با شما سهیم شویم و در دریافت بهترین نتیجه از عمل، شما را یاری کنیم. 

جهت مشاوره برای انتخاب بهترین پزشک عمل بینی متناسب با مدل بینی خودتان بر روی این دکمه کلیک کنید. 

آیا نتیجه جراحی برای انواع بینی گوشتی مطلوب است؟

مطلوب بودن نتیجه عمل بستگی به 3 شرط اساسی دارد: یعنی انتخاب سبک عمل درست متناسب با مدل بینی‌تان، انتخاب جراح ایده آل و داشتن انتظارات واقع‌بینانه از عمل.

برای مثال، شخصی را تصور کنید که طبق توضیحی که در تیترهای قبلی این مطلب دادیم، بینی گوشتی از نوع غدد چربی کم کار دارد. (که پوست بینی در این نوع بینی‌های گوشتی بسیار ضخیم است.)

این شخص عمل بینی فانتزی را انتخاب می‌کند و فقط 30% از عمل نتیجه می‌گیرد. آیا این موضوع بدان معنی است که نتیجه عمل بینی گوشتی به طور کلی مطلوب نیست؟ به هیچ عنوان. این شخص به این دلیل نتیجه مطلوب را از عمل دریافت نکرده است که بدون دریافت مشاوره سبک عمل و فرم بینی جدیدش را انتخاب کرده است. 

زیرا معمولاً بهترین سبک عمل برای افرادی که این نوع بینی گوشتی (دارای غدد چربی کم کار) را دارد عمل بینی طبیعی است. پس در واقع انتخاب سبک اشتباه و فرم بینی نامتناسب با شرایطش باعث شده است که او نتیجه مطلوب را از عمل نگیرد. 

پس انتخاب سبک عمل اشتباه برای انواع دماغ گوشتی و داشتن توقع نتیجه مطلوب، مثل این است که از یک ماهی توقع بالا رفتن از درخت را داشته باشیم! عمل بینی برای انواع بینی گوشتی و استخوانی نتیجه‌ای کاملاً مطلوب خواهد داشت؛ اما به شرطی که سبک عمل و فرم بینی جدید متناسب با نوع بینی فعلی شما انتخاب شود.

به همین دلیل است که همیشه بر دریافت مشاوره تخصصی قبل از عمل تأکید می‌کنیم و حتی امکان استفاده از مشاوره رایگان را در اختیار همه افراد قرار داده‌ایم تا هیچ‌کس گرفتار انتخاب اشتباه نشود.

در تیتر بعد، نمونه عکس‌های انواع بینی گوشتی بعد از عمل را نگاه می‌کنیم؛ و می‌بینیم که یک انتخاب درست و اصولی چطور به نتیجه‌ای عالی منتهی می‌شود.

آیا با تفاوت عمل بینی گوشتی و عمل بینی نیمه گوشتی آشنا هستید؟ آیا از ریسک مراحل عمل بینی نیمه گوشتی آگاه هستید؟ در کنار این خطرات، مزایای شگفت انگیز عمل بینی نیمه گوشتی را هم می‌دانید؟

عمل بینی نیمه گوشتی چیست؟ مقایسه عمل بینی نیمه گوشتی و عمل بینی گوشتی

جراحی بینی نیمه گوشتی یک تکنیک تخصصی رینوپلاستی است که روش‌های جراحی سنتی را با رویکردهای نوآورانه ترکیب می‌کند. برخلاف جراحی بینی سنتی که عمدتاً بر تغییر شکل غضروف و ساختارهای استخوانی بینی تمرکز دارد.

این رویکرد ممکن است با به حداقل رساندن استفاده از ایمپلنت‌ها یا پیوندهای مصنوعی، به ظاهر طبیعی و هماهنگ‌تر دست یابد.

ویژگی کلیدی: ویژگی متمایز کننده بینی نیمه گوشتی استفاده از غضروف طبیعی بیمار برای دستیابی به ظاهری طبیعی و هماهنگ‌تر است.

مقایسه مهم عمل بینی نیمه گوشتی و جراحی بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی” روشی است که بر بافت نرم بینی تمرکز می‌کند. از طرف دیگر  “عمل بینی نیمه گوشتی” که بر استفاده از غضروف خود بیمار تأکید دارد.

در حالی که در جراحی بینی گوشتی، اغلب از ایمپلنت یا پیوند مصنوعی استفاده می‌شود، عمل بینی نیمه گوشتی استفاده از مواد خارجی را به حداقل می‌رساند. در عوض، برای دستیابی به نتایج مطلوب به غضروف طبیعی بیمار متکی است. این نه تنها خطر عوارض را کاهش می‌دهد، بلکه نتیجه کلی زیبایی شناختی را نیز افزایش می‌دهد.

آیا عمل بینی نیمه گوشتی برای شما مناسب است؟

همه کاندیدای ایده آل برای این روش نیستند! جراحی بینی نیمه گوشتی برای افرادی که به دنبال زیبایی طبیعی بینی با خطرات کمتر هستند مناسب است. بسیار مهم است که با یک جراح پلاستیک واجد شرایط مشورت کنید تا آناتومی منحصر به فرد صورت شما را ارزیابی کند و توصیه‌های شخصی‌سازی‌شده به شما زیبای جوی عزیز ارائه دهد. 

همین الآن با مشاوران متخصص دکترلند تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان، نوبت ویزیت حضوری فوری و نیم بها و تخفیف در هزینه‌های رادیولوژی و آزمایشگاه بهره‌مند شوید. 

برای گرفتن مشاوره تخصصی رایگان با شماره +98 935 394 5058 تماس حاصل کنید. 

مزایای شگفت انگیز عمل بینی نیمه گوشتی

عمل بینی نیمه گوشتی مزایای کلیدی و نوآورانه‌ای نسبت به روش عمل بینی گوشتی سنتی دارد:

حفظ ظاهر طبیعی: انگار نه انگار که عمل زیبایی کرده‌اید!

یکی از مهم‌ترین مزایای عمل بینی نیمه گوشتی ظاهر فوق‌العاده طبیعی بینی بعد از عمل است. با استفاده از غضروف خود بیمار، این روش تضمین می‌کند که نتیجه نهایی به طور یکپارچه با ویژگی‌های صورت آنها ترکیب می‌شود. با استفاده از روش جراحی بینی نیمه گوشتی، بینی شما، هماهنگ و متناسب با بقیه قسمت‌های صورت به نظر می‌رسد و از ظاهر «بیش از حد» یا مصنوعی که گاهی با جراحی بینی سنتی همراه است، اجتناب می‌کند.

نمونه کار عمل بینی نیمه گوشتی با ظاهری طبیعی

کاهش حداکثری خطر عوارض هولناک: با خیال آسوده جراحی کنید!

استفاده از غضروف طبیعی بیمار نیاز به ایمپلنت یا پیوند مصنوعی را به حداقل می‌رساند. در نتیجه، خطر عوارضی مانند واکنش‌های آلرژیک، عفونت‌ها یا مسائل مربوط به ایمپلنت به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. زیبا جویان نیز با دانستن اینکه از بافت خود استفاده می‌شود، آرامش بیشتری خواهند داشت. 

بهبودی سریع‌تر: هرچه سریع‌تر زیبا شوید!

در مقایسه با رینوپلاستی بینی گوشتی سنتی، جراحی بینی نیمه گوشتی اغلب با دوره نقاهت کوتاه‌تر و راحت‌تری همراه است. از آنجایی که این روش شامل دست‌کاری کمتر بافت‌ها و اضافه کردن مواد خارجی کمتری است، بیماران پس از عمل ناراحتی و تورم کمتری را تجربه می‌کنند. این بدان معنی است که آنها معمولاً زودتر به فعالیت‌های عادی خود بازمی‌گردند و زودتر از ظاهر بهبود یافته خود لذت خواهند برد.

در عمل دماغ نیمه گوشتی دوره نقاهت کمتر بوده است

گرفتن نتایج دلخواه: دیگر نگران نرسیدن به نتیجه عمل بینی ایده آل خود نباشید!

عمل بینی نیمه گوشتی به شما امکان می‌دهد تا نتایج دقیق و متناسبی داشته باشید. جراحان غضروف برداشت شده را برای برآوردن اهداف زیبایی شناختی خاص هر بیمار پیکربندی و شکل می‌دهند. این روش چه اصلاح نوک بینی، صاف کردن پل یا رفع نگرانی‌های دیگر باشد، قابلیت شخصی سازی برای دستیابی به نتیجه دلخواه شما را دارد.

با عمل بینی نیم گوشتی نتیجه دلخواهتان را بدست آورید

به حداقل رساندن خطر هولناک تاب برداشتن غضروف: سلامتی شما مهم‌تر از هر چیز است!

ایمپلنت‌ها یا گرافت‌های مصنوعی مورد استفاده در رینوپلاستی سنتی ممکن است گهگاه در طول زمان تغییر شکل دهند. از آنجایی که عمل بینی نیمه گوشتی به غضروف خود بیمار متکی است، خطر چنین مسائلی در آن کاهش می‌یابد. غضروف طبیعی پایدارتر است و کمتر دچار تغییراتی می‌شود که در طولانی مدت ظاهر بینی را تحت تأثیر قرار دهند.

افزایش اعتماد به نفس: همه جا بدرخشید!

بینی طبیعی‌تر به طور قابل توجهی عزت نفس و اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. عمل بینی نیمه گوشتی نه تنها ظاهر فیزیکی را بهبود می‌بخشد، بلکه به بهبود احساس ارزشمندی کمک می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که از ظاهر کلی خود احساس راحتی و رضایت بیشتری داشته باشید. تازه اگر فامیل و دوست و آشنا نیز درباره عمل بینی اخیرتان پرسیدند، به راحتی کتمان کنید زیرا بینی شما طبیعی است و اصلاً آثار عمل جراحی زیبایی روی آن نخواهد ماند!

از مزایای عمل بینی نیمه گوشتی می‌توان به افزایش اعتماد به نفس اشاره کرد

چگونه برای عمل بینی نیمه گوشتی آماده شویم؟

آماده شدن برای عمل بینی نیمه گوشتی، مانند هر عمل جراحی، نیاز به برنامه ریزی دقیق و توجه به جزئیات دارد. تیم متخصص دکترلند طبق هزاران تجربه عمل بینی خود، یک راهنمای گام به گام برای کمک به آماده شدن شما برای عمل بینی نیمه گوشتی آورده شده است:

1. مشاوره و برنامه ریزی: دکتر محرم شماست! با او راحت باشید.

از قبل برای مشاوره با جراح پلاستیک مورد نظر خود برنامه ریزی کنید. در طول این مشاوره، اهداف، نگرانی‌ها و انتظارات خود را مطرح کنید. اطمینان حاصل کنید که نظر شما و جراحتان در مورد نتایج مورد نظر یکسان است.

برای محکم کاری با مشاوران متخصص دکترلند هم تماس حاصل کنید تا نظر رایگان اما حرفه‌ای آن‌ها را نیز بدانید تا بهتر تصمیم بگیرید. همین الآن با شماره +98 935 394 5058 تماس حاصل کنید و نوبت فوری و نیم بها بگیرید. قول می‌دهیم پشیمان نمی‌شوید!

دریافت مشاوره برای جراحی بینی نیمه گوشتی

2. ارزیابی پزشکی: با دکترلند ارزان ارزیابی شوید!

جراح شما احتمالاً یک ارزیابی پزشکی کامل را درخواست خواهد کرد. این ارزیابی ممکن است شامل آزمایش خون، عکس برداری و بررسی سابقه پزشکی شما باشد. در مورد هر گونه شرایط پزشکی، داروها، آلرژی‌ها یا جراحی‌های قبلی صادق باشید. 

ارزیابی و بررسی پزشک از اقدامات قبل از عم بینی نیمه گوشتی است

آیا می‌دانستید اگر از پزشکان متخصص جراحی بینی نیمه گوشتی دکتر نوبت ویزیت بگیرید، جدا از اینکه نوبت شما فوری و نیم بهاست، به شما یک کد تخفیف خیلی خوب برای عکس برداری و آزمایشگاه تعلق می‌گیرد؟ همین الآن تا این تخفیف پابرجاست، با شماره +98 935 394 5058 برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل کنید!

3. سیگار و الکل: ممنوعیات حساس و مضر!

اگر سیگار می‌کشید، توصیه می‌شود حداقل چند هفته قبل از جراحی آن را ترک کنید، زیرا سیگار روند کلی بهبودی را مختل کرده و خطر بروز عوارض هولناکی مانند خونریزی و عفونت را برای شما افزایش می‌دهد. به طور کلی، مصرف سیگار را در هفته‌های منتهی به عمل، اگر قطع نکردید، حداقل محدود کنید! اگر چند هفته آن‌ها را کنار بگذارید به شما قول می‌دهیم طوری‌تان نخواهد شد؛ اما نتایج بسیار خوبی خواهید گرفت!

از مصرف سیگار قبل از جراحی بینی نیمه گوشتی خودداری کنید.

4. داروها و مکمل‌ها: ویتامین‌های کشنده!

دستورالعمل‌های جراح خود را در مورد داروها و مکمل‌ها دنبال کنید. ممکن است لازم باشد برخی داروها و مکمل‌ها، به ویژه آنهایی که خطر خونریزی را افزایش می‌دهند، مانند آسپرین یا رقیق کننده‌های خون را قطع کنید.

عدم استفاده دارو های رقیق کننده خون قبل از عمل زیبایی دماغ نیمه گوشتی

5. اصلاح سبک زندگی: زندگی سالم، بینی سالم!

با خوردن یک رژیم غذایی متعادل و مقوی، هیدراته بمانید و سبک زندگی سالم را حفظ کنید. تغذیه کافی از مواد مغذی به بهبود سریع‌تر شما کمک خواهد کرد.

در رابطه با ورزش کردن هم بهتر است از نظر بدنی فعال بمانید، اما از انجام ورزش‌های شدید در روزهای منتهی به جراحی خودداری کنید.

تغذیه سالم برای بهبودی سریع در جراحی بینی نیمه گوشتی

6. هماهنگی برای حمل و نقل: سفر ایمن همیشه اولویت است.

اطمینان حاصل کنید که حمل و نقل قابل اعتمادی به مرکز جراحی دارید و پس از جراحی نیز فردی مطمئن به دنبال شما خواهد آمد. اصلاً خودتان روز قبل و بعد از عمل، رانندگی نکنید. زیرا ممکن است اثرات بیهوشی یا استرس قبل از عمل برای شما حادثه آفرین باشند.

7. هماهنگی برای پشتیبانی و مراقبت: یاور همیشه حاظر خود را بیابید.

در نظر بگیرید که یک فرد بزرگسال مسئول شما را تا مرکز جراحی همراهی کند و حداقل 24 ساعت اول پس از جراحی در کنار شما بماند.

8. مراقبت‌های بعد از عمل: آرامش و راحتی را برای خود محیا کنید.

خانه خود را برای بهبودی بعد از عمل آماده کنید. منابعی را که ممکن است نیاز داشته باشید، مانند گاز، کیسه یخ، داروهای مسکن (طبق تجویز)، لباس راحتی گشاد و غذاهای نرم را آماده کنید.

یک منطقه برای ریکاوری راحت با بالش‌ها و گزینه‌های سرگرمی ایجاد کنید تا در دوره نقاهت اولیه شما را مشغول نگه دارد.

وسایل مورد نیاز را قبل از جراحی بینی نیمه گوشتی آماده کنید.

9. هماهنگی مرخصی برای زمان بهبودی: استراحت مطلق بهترین کار برای ریکاوری سریع!

برای مرخصی کافی و سایر مسئولیت‌ها برنامه ریزی کنید. طول دوره بهبودی شما به وسعت عمل بستگی دارد، اما به طور کلی از چند روز تا چند هفته متغیر است.

10. از آرایش و به همراه داشتن جواهرات خودداری کنید: چیتان پیتان ممنوع!

تمام جواهرات خود را در بیاورید و از آرایش در روز جراحی خودداری کنید، تا در روند جراحی اختلال ایجاد نشود.

روز جراحی دماغ نیمه گوشتی از آرایش کردن خود داری کنید.

11. لباس راحت بپوشید: راحتی شما؛ دغدغه ماست!

در روز عمل از لباس‌های گشاد و راحت استفاده کنید. شما چیزی می‌خواهید که به راحتی بپوشید و درآورید.

12. پرسش‌ها و نگرانی‌ها: با دکترلند تماس بگیرید!

هر سؤال یا نگرانی لحظه آخری را که ممکن است داشته باشید یادداشت کنید و قبل از جراحی با جراح خود در میان بگذارید یا هر موقع از شبانه روز با پشتیبانان دکترلند تماس بگیرید.

پشتیبانی 24 ساعته دکتر لند

مراحل عمل بینی نیمه گوشتی: ریسک‌هایی که باید درباره آن‌ها بدانید!

جراحی بینی نیمه گوشتی یک عمل جراحی بینی نوآورانه است که تکنیک‌های جراحی سنتی را با استفاده از غضروف خود بیمار ترکیب می‌کند. برای تجربه مجازی مرحله به مرحله عمل بینی نیمه گوشتی، این قسمت از مقاله دکترلند را بخوانید:

مرحله 1: مشاوره

سفر به سمت جراحی بینی نیمه گوشتی با مشاوره کامل با یک جراح پلاستیک ماهر آغاز می‌شود. در این جلسه اولیه، شما و جراحتان در مورد اهداف و نگرانی‌های زیبایی شناختی خاص خود صحبت خواهید کرد. 

جراح آناتومی صورت شما، از جمله ساختار بینی شما را به دقت ارزیابی می‌کند تا مشخص کند آیا شما کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر. این مشاوره فرصتی حیاتی برای شماست تا سؤالات خود را بپرسید و انتظارات واقع‌بینانه‌ای برای نتیجه تعیین کنید.

مشاوره قبل از عمل بینی نیمه گوشتی

مرحله 2: برداشت غضروف

اگر کاندیدای مناسبی در نظر گرفته می‌شوید، گام بعدی شامل شناسایی منبع مناسب غضروف در بدنتان است. جراحان معمولاً یکی از مناطق زیر را انتخاب می‌کنند:

غضروف گوش: غضروف را می‌توان از گوش برداشت کرد، جایی که به راحتی در دسترس است و اغلب منبع کافی برای تنظیمات لازم را فراهم می‌کند.

غضروف دنده: در برخی موارد، به ویژه زمانی که به غضروف قابل توجهی نیاز است، جراح ممکن است تصمیم بگیرد غضروف را از ناحیه قفسه سینه برداشت کند. این کار از طریق یک برش کوچک انجام می‌شود و بافت با دقت برای استفاده در بینی برداشته می‌شود.

مرحله 3: تغییر شکل بینی

با برداشت غضروف، جراح به تغییر شکل و مجسمه سازی بینی طبق برنامه از پیش تعیین شده اقدام می‌کند. این مرحله، ممکن است شامل پرداختن به جنبه‌های مختلف ظاهر بینی، از جمله پل بینی، نوک و خطوط کلی باشد. 

جراح همچنین، از مهارت و تخصص خود استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند که غضروف برداشت شده به طرز ماهرانه‌ای در بینی ادغام شده و ظاهری طبیعی و هماهنگ ایجاد می‌کند.

مرحله 4: بستن برش‌ها

هنگامی که تنظیمات لازم برای دستیابی به نتایج مطلوب انجام شد، جراح با دقت برش‌ها را می‌بندد. بسته به تکنیک‌های خاص مورد استفاده، این برش‌ها ممکن است حداقل و استراتژیک باشند تا جای زخم را به حداقل برسانند. جراح دقت زیادی می‌کند تا مطمئن شود که نتیجه نهایی نه تنها طبیعی به نظر می‌رسد؛ بلکه به خوبی بهبود می‌یابد.

بستن برش های از مراحل عمل دماغ نیمه گوشتی است.

برای آشنایی بیشتر با نحوه و تکنیک‌های ایجاد این برش‌ها، خوب است مقاله جراحی بینی گوشتی باز یا بسته دکترلند را بخوانید.

مرحله 5: مراقبت‌های بعد از عمل

پس از اتمام عمل، در مرحله اولیه بهبودی، تا 24 ساعت، به دقت تحت نظر خواهید بود. جراح شما دستورالعمل‌های دقیق بعد از عمل شامل دستورالعمل‌هایی برای مراقبت از محل جراحی، مدیریت هر گونه ناراحتی و پیروی از جدول زمانی مناسب بهبودی را در اختیار پرستاران قرار می‌دهد. رعایت این دستورالعمل‌ها بعد از این 24 ساعت، برای اطمینان از بهترین نتیجه ممکن و بهبودی سریع‌تر، ضروری است.

مدت زمان عمل بینی گوشتی ثابت نبوده و برای هر شخص متفاوت است؛ اما اگر میزان آن از حالت عادی خیلی بیشتر شود، خطرات زیادی مثل خونریزی را برایتان به همراه دارد.

به همین دلیل توصیه می‌کنم با کارشناسان ما در دکتر لند در ارتباط بوده و یا این مقاله را تا پایان مطالعه کنید. زیرا به طور مفصل در مورد مدت زمان جراحی بینی گوشتی برایتان توضیح داده‌ایم.

مدت زمان عمل بینی گوشتی چقدر است؟

مدت زمان جراحی بینی گوشتی به عوامل بسیار متفاوتی بستگی داشته و متغیر است؛ اما به طور کلی این جراحی بین 1_3 ساعت طول می‌کشد. البته این زمان گاهی اوقات بر اساس میزان مشکلات بینی بیشتر یا کمتر می‌شود. البته باید بدانید اگر مدت زمان عمل بینی خیلی زیاد شود، احتمال خونریزی بیمار در حین عمل وجود دارد.

مدت زمان جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

در جراحی بینی گوشتی چند ساعت بیهوش هستیم؟

بیهوشی افراد برای عمل بینی قبل از جراحی انجام می‌شود و تا مدتی پس از اتمام درمان نیز ادامه دارد؛ بنابراین شما کمی بیشتر از مدت زمان عمل بینی‌تان بیهوش هستید. گاهی اوقات به دلایل مختلف و بر اساس توصیه‌های پزشک، افراد بیهوش نشده و تنها با بی‌حسی موضعی راهی اتاق عمل می‌شوند؛ بنابراین در نهایت مدت زمان بیهوشی شما برای عمل بینی بر اساس زمان جراحی‌تان بین 1_3 ساعت طول می‌کشد.

مدت زمان بیهوشی هنگام جراحی بینی

آیا عمل بینی گوشتی از بینی استخوانی بیشتر طول می‌کشد؟

شاید با خود بگویید این موضوع هیچ ربطی به مدت زمان جراحی ندارد؛ اما باید بدانید معمولاً بینی‌های گوشتی پوست ضخیم و پیچیدگی‌های زیادی دارند. به همین دلیل احتمال بیشتر بودن مدت زمان عمل آن‌ها وجود دارد.

البته زمان جراحی بینی‌های استخوانی نیز به شدت قوز و انحراف آن بستگی دارد؛ بنابراین برای اطلاع دقیق از مدت زمان باید حتما مشاوره شوید.

تفاوت زمان جراحی دماغ گوشتی با دماغ اسخوانی

به هوش آمدن بیمار پس از جراحی چقدر طول می‌کشد؟

افراد پس از جراحی بینی از اتاق عمل به اتاق ریکاوری منتقل می‌شوند. بهبودی و به هوش آمدن افراد در این مرحله بسیار متفاوت بوده و از 15 دقیقه تا 1 ساعت متغیر است.

زیبا جویان پس از به هوش آمدن بسته به نظر پزشک، باید حداقل چند ساعت و برخی از افراد در شرایط حساس یک شب را در بیمارستان می‌گذرانند. بنابراین حتما قبل از عمل از این موضوع مطلع شوید.

برخی از افراد نیز از به هوش نیامدن پس از عمل می‌ترسند. این موضوع کمی وحشتناک است؛ اما باید بدانید امروزه به دلیل پیشرفت تکنیک‌های عمل و مهارت‌های جراحان احتمال بروز چنین اتفاقی خیلی کاهش پیدا کرده است. 

چقدر بعد از عمل بینی بیهوش هستیم؟

عوامل موثر بر مدت زمان عمل بینی گوشتی

همان‌طور که گفتیم مدت زمان عمل بینی گوشتی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در قسمت زیر تمام این موارد را برایتان توضیح می‌دهیم.

روش جراحی بینی گوشتی

به طور کلی دو روش باز و بسته برای عمل بینی گوشتی وجود داشته و مدت زمان هر یک از آن‌ها متفاوت است. در روش باز برش‌های زیادی در بینی ایجاد و ساختار بینی به طور کامل باز می‌شود. بنابراین بخیه‌زدن آن‌ها و تغییر فرم بینی با استفاده از این روش بیشتر طول می‌کشد.

در روش جراحی بسته بینی دیگر نیازی به ایجاد برش و بخیه زدن آن نبوده و به همین دلیل سریع‌تر انجام می‌شود.

آشنایی با انواع عوارض جراحی بینی بسته

نوع جراحی بینی

نوع جراحی شما تاثیر زیادی بر مدت زمان عملتان دارد. برای مثال اگر جراحی بینی شما هم زیبایی و هم درمانی باشد، قطعا مدت زمان بیشتری باید در اتاق عمل باشید. از طرفی جراحی‌ ثانویه بینی نیز به دلیل حساسیت و پیچیدگی، به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

نوع بینی گوشتی

همان‌طور که گفتیم، بینی‌های استخوانی پوست نازک‌تر و غضروف‌های سفتی دارند؛ به همین دلیل عمل زیبایی آن سریع‌تر انجام می‌شود. اما بینی‌های گوشتی پوست ضخیم و غضروف‌های ضعیفی دارند؛ به همین دلیل حساسیت بالایی دارند.

گاهی اوقات در جراحی بینی‌های گوشتی به پیوند غضروف نیاز بوده و پزشک باید از قسمت‌هایی مثل گوش یا دنده، غضروف موردنیاز را بردارد. این مرحله و پیوند غضروف به بینی، نیاز به مدت زمان بیشتری دارد.

عوارض جراحی بینی بسته

مهارت جراح شما

میزان تخصص و مهارت جراح نیز تاثیر زیادی در مدت زمان عمل دارد. در واقع هر چقدر او تخصص و تجربه بالاتری در جراحی بینی گوشتی داشته باشد، مدت زمان عمل شما نیز کاهش می‌یابد.

البته گاهی اوقات افزایش مدت زمان جراحی به این موضوع ربطی نداشته و به دلیل مشکلات زیاد بینی و یا نوع عمل، جراحی آن مدت زمان زیادی طول می‌کشد.

تاثیر مهارت جراح در مدت زمان عمل بینی

ضخامت پوست بینی گوشتی

همان‌طور که گفتیم ضخامت پوست بینی نیز در مدت زمان جراحی آن تاثیر دارد. بینی‌های گوشتی به طور کلی پوست ضخیمی دارند. هر چقدر ضخامت پوست در بینی‌های گوشتی بیشتر شود، احتمال افزایش مدت زمان عمل نیز بیشتر وجود داد.

عمل بینی گوشتی شکسته چقدر طول می‌کشد؟   

برخی از افراد به دلیل شکستگی بینی خود برای جراحی آن اقدام می‌کنند. اگر تنها قصد درمان شکستگی بینی‌تان را داشته باشید، درمان شما با جراحی سرپایی و در 15_20 دقیقه تمام می‌شود.

اما اگر شکستگی بینی با جراحی زیبایی همراه باشد، با توجه به میزان آسیب بینی مدت زمان جراحی آن 5/2_3 ساعت طول می‌کشد.

تا این جا شما با مدت زمان عمل بینی گوشتی و عوامل موثر بر آن آشنا شدید. اگر مدت زمان عمل برایتان مهم بوده و یا برای انجام آن عجله دارید، توصیه می‌کنم حتما با مشاوران ما در دکتر لند در ارتباط باشید.

کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن نوبت ویزیت و عمل فوری را برایتان تهیه می‌کنند. علاوه بر این برای دریافت مشاوره تخصصی و رایگان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان دکتر لند

توصیه‌های پایانی در مورد مدت زمان عمل بینی گوشتی

در این مقاله به طور مفصل در مورد مدت زمان عمل بینی گوشتی برایتان توضیح دادیم. همان‌طور که گفتیم یکی از موارد تاثیرگذار در مدت زمان جراحی، مهارت پزشک است؛ اما کوتاه بودن زمان عمل دلیلی بر کاربلدی پزشکتان نیست!

بنابراین باید در این زمینه خیلی تحقیق کنید. اگر هنوز پزشک مناسبی را برای جراحی بینی گوشتی خود انتخاب نکرده‌اید، از راهنمایی‌های کارشناسان ما در دکتر لند استفاده کنید.

سوالات و نظرات خود را نیز در قسمت زیر برای ما نوشته و این مقاله را برای تمام افرادی که قصد عمل بینی‌شان را دارند نیز بفرستید.

سوالات متداول

آیا افزایش مدت زمان عمل بینی گوشتی تاثیری بر هزینه آن دارد؟

این موضوع خیلی به هزینه جراحی بینی ربطی نداشته و به پزشک شما بستگی دارد؛ بنابراین بهتر است حتما در این زمینه با جراح خود مشورت کنید.

تا 24 ساعت بعد از عمل بینی نیمه گوشتی تحت نظر خواهید بود.

کلام آخر

توجه به این نکته ضروری است که اگر به هر شکلی از جراحی بینی یا جراحی زیبایی فکر می‌کنید، باید با یک جراح پلاستیک واجد شرایط مشورت کنید که می‌تواند درک روشنی از روش‌های موجود، مزایای آنها و مناسب بودن آنها برای اهداف خاص و آناتومی شما ارائه دهد. 

البته حتی اگر شما با مشاوران متخصص دکترلند یا شماره +98 935 394 5058 تماس بگیرید از بهترین مشاورهٔ تخصصی برای بینی شما بهره مند خواهید شد. این مشاوران متخصص دکترلند، بهترین گزینه‌ها را برای دستیابی به نتایج مطلوب و در عین حال کسب اطمینان از ایمنی و رفاه شما توضیح دهند. همین الآن با متخصصان ما تماس بگیرید و از سیر تا پیاز عمل بینی نیمه گوشتی آگاه شوید.

در این مقاله متوجه شدیم که عمل بینی نیمه گوشتی طیف وسیعی از مزایای قانع کننده ای مانند، کاهش عوارض، بهبودی سریع‌تر، نتایج سفارشی، ثبات و افزایش اعتماد به نفس را ارائه می‌دهد.

 بسیار مهم است که قبل از در نظر گرفتن عمل بینی نیمه گوشتی، با یک جراح پلاستیک واجد شرایط مشورت کنید تا مشخص شود آیا این روش برای آناتومی منحصر به فرد صورت و اهداف زیبایی شما انتخاب مناسبی است یا خیر. موفق باشید و زیبا!

سوالات متداول

1. دوره نقاهت برای عمل بینی نیمه گوشتی معمولاً چقدر طول می‌کشد؟

دوره نقاهت برای جراحی بینی نیمه گوشتی معمولاً کوتاه‌تر از جراحی بینی سنتی است. اکثر بیماران بهتر است انتظار داشته باشند که در عرض چند هفته به فعالیت‌های عادی خود باز خواهند گشت.

2. آیا برای عمل بینی نیمه گوشتی محدودیت سنی وجود دارد؟

در حالی که هیچ محدودیت سنی دقیقی وجود ندارد، ضروری است که با یک جراح پلاستیک مشورت کنید تا مشخص شود که آیا این روش بر اساس نیازها و اهداف فردی شما برای شما مناسب است یا خیر.

3. مدت زمان عمل بینی نیمه گوشتی چقدر است؟

مدت زمان عمل جراحی بینی نیمه گوشتی معمولاً بسته به پیچیدگی عمل و اهداف خاص بیمار متفاوت است. به طور متوسط، انجام این روش نوآورانه رینوپلاستی تقریباً 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد اما ممکن است در اتاق عمل این زمان کوتاه‌تر یا طولانی‌تر شود.
عواملی مانند میزان تغییر شکل در ساختار بینی، تکنیک‌های جراحی، آناتومی منحصر به فرد بیمار، ممکن است بر طول مدت عمل بینی نیمه گوشتی تأثیر بگذارند.

نمونه کارهای دکترلند برای جراحی انواع دماغ گوشتی

جهت ارتباط با باتجربه‌ترین جراحان شیراز و تهران در جراحی انواع بینی‌های گوشتی، بر روی دکمه تماس با ما کلیک کنید. در صورتی که اهل شهرستان هستید، بهتر است با استفاده از امکان «اسکان رایگان» که به مراجعین دکترلند اهدا می‌شود، برای عمل بینی در شیراز یا تهران اقدام کنید. 

بدیهی است که در چنین شهرهای بزرگی، پزشکان بسیار باتجربه‌تری وجود دارند و انتخاب پزشک مجرب، شرط دریافت نتیجه ایده آل است. بیایید چند مورد از نمونه کارهای باتجربه‌ترین پزشکان تهران و شیراز را ببینیم. (دکمه ارتباط با این پزشکان)

مراحل جراحی بینی گوشتی تنها مربوط به اقدامات اتاق عمل نبوده و قبل و بعد از آن نیز مراحل خاص و حساسی دارد. برای اطلاع از این موارد و همچنین دریافت یک مشاوره کاملا تخصصی توصیه می‌کنیم حتما با کارشناسان دکتر لند در ارتباط باشید. در این مقاله نیز ما تمام این موارد را به ترتیب برایتان توضیح می‌دهیم

بررسی مراحل قبل از عمل بینی گوشتی

مهم‌ترین قسمتی که شما باید در مراحل جراحی بینی گوشتی خود انجام دهید، مربوط به قبل از آن است. در واقع اگر مراحل زیر را با موفقیت طی کنید، دیگر نیاز به هیچ‌گونه نگرانی نخواهید داشت.

1. انتخاب پزشک مناسب

ضروری‌ترین کاری که شما باید در تمام مراحل عمل بینی گوشتی انجام دهید، انتخاب پزشک مناسب است؛ در غیر این صورت باید انتظار هر نتیجه‌ای را داشته باشید. حتما پزشکان زیادی را بررسی و در مورد آن‌ها تحقیق کنید. آیا دوست دارید بهترین جراح بینی گوشتی شهر خود را پیدا کنید؟

انتخاب جراح مناسب قبل از جراحی دماغ

کارشناسان ما در دکترلند بر اساس نوع بینی، انتظارات و شرایطتان مناسب‌ترین پزشک را به شما معرفی می‌کنند؛ برای این کار تنها کافی است عکس بینی خود را برای ما ارسال کرده و یک مشاوره رایگان و تخصصی دریافت کنید..

2. دریافت نوبت ویزیت

پس از انتخاب پزشک شما باید هرچه سریع‌تر برای دریافت نوبت ویزیت و معاینه اقدام کنید؛ زیرا بسیاری از پزشکان زمان انتظار طولانی داشته و حداقل بیش از یک ماه باید در صف انتظار بمانید.

تنها یک راه برای دریافت نوبت فوری عمل وجود دارد و آن هم مراجعه به کارشناسان دکتر لند است؛ با این کار شما در نزدیک‌ترین زمان ممکن و به صورت نیم بها می‌توانید معاینه شوید. 

دریافت نوبت فوری از جراح بینی

3. دریافت مشاوره‌های لازم قبل از عمل

حتما قبل از جراحی بینی خود، در جلسات مشاوره حضور داشته و با پزشک خود در مورد تمام جوانب عمل صحبت کنید. در این جلسات سبک مورد علاقه و انتظارات خود را با جراح در میان بگذارید و نظرات او را بشنوید. با این کار تمام سوالات شما برطرف می‌شود و هیچ‌گونه ابهامی در ذهنتان باقی نمی‌ماند.

دریافت مشاوره‌های لازم قبل از رینوپلاستی با پزشک

شما می‌توانید در هر زمانی که خواستید (چه قبل و چه بعد از عمل) از مشاوره‌های تخصصی و رایگان مشاوران تیم دکترلند استفاده کنید.

4. انجام آزمایشات و عکس‌برداری‌های لازم

قبل از جراحی پزشک حتما از شما می‌خواهد آزمایش‌ها و عکس‌برداری‌های مختلفی را انجام دهید. با این کار او از سلامت بدنی کامل شما و همچنین ساختار بینی‌تان مطلع می‌شود.

یک خبر خوب نیز برایتان دارم؛ تمام زیبا جویان دکتر لند می‌توانند از تخفیفات بسیار ویژه و با هزینه کمتر تمام آزمایش‌ها و عکس‌برداری‌های لازم را انجام دهند. 

چهارمین مرحله جراحی بینی انجام آزمایشات مورد نیاز

تمام مراحل جراحی بینی گوشتی به ترتیب

این بخش شامل تمام کارهایی است که در اتاق عمل روی بینی شما انجام می‌شود. به طور کلی جراحی بینی شما 6 مرحله دارد که در بخش زیر آن‌ها را برایان توضیح می‌دهیم.

1. تزریق ماده بیهوشی یا بی‌حسی

در این مرحله پزشک بر اساس سابقه پزشکی و شرایط جسمانی بدنتان، یکی از مواد بیهوشی یا بی‌حسی را به شما تزریق می‌کند. انتخاب این مواد به نظر پزشک بستگی دارد؛ اگر شما به مواد بیهوشی آلرژی داشته باشید، با بی‎‌حسی موضعی عمل می‌شوید.

تزریق ماده بیهوشی

البته این موضوع اصلا ترس نداشته و شما هیچ درد و ناراحتی حس نمی‌کنید. این مواد پس از گذشت مدت کمی از اتمام جراحی، اثر خود را از دست می‌دهد و به حالت عادی برمی‌گردید.

2. برش دادن قسمت‌های بینی

در این مرحله و پس از بی‌حسی یا بیهوشی کامل شما، پزشک برش‎‌دادن بینی را شروع می‌کند. تعداد و نوع این برش‌ها کاملا به روش عمل بستگی دارد؛ در روش جراحی باز بینی، تعداد برش‌ها بیشتر بوده و در قسمت داخلی و خارجی بینی ایجاد می‌شوند.

در این روش ساختار بینی کاملا باز می‌شود و به همین دلیل بیشتر برای بینی‌های پیچیده و با مشکلات بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برش دادن بینی

در روش بسته جراحی بینی برش‌ها بیشتر در قسمت داخلی ایجاد شده و پزشک دسترسی محدودتری به بینی دارد. به همین دلیل از این روش در عمل‌های ساده بینی استفاده می‌شود.

برش بینی با کمک لیزر

علاوه بر روش سنتی، گاهی اوقات جراحان از لیزر برای برش بینی کمک می‌گیرند. خیلی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند عمل زیبایی بینی با  لیزر امکان‌پذیر است؛ اما لیزر تنها در ایجاد برش‌ها کاربرد دارد.

3. ایجاد تغییرات موردنیاز در ساختار بینی

در این مرحله جراح تغییرات لازم را در استخوان و غضروف بینی ایجاد کرده و آن را به سبک دلخواه شما در می‌آورد. گاهی اوقات بینی شما غضروف بسیار ضعیف و کمی دارد و برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان باید حتما پیوند غضروف انجام دهید.

برای این کار پزشک از گوش یا دنده شما غضروف مورد نیاز را برداشته و آن را به بینی‌تان پیوند می‌زند. البته این موضوع اصلا ترس و نگرانی ندارد؛ زیرا جای خالی آن اصلا در گوش یا دنده شما مشخص نیست.

نمونه عمل بینی فانتزی زنانه

باید بدانید این مرحله بسیار مهم بوده و پزشک انتخابی شما باید در این زمینه تجربه و مهارت خیلی زیادی داشته باشد.

4. اصلاح سپتوم انحرافی

اگر بینی شما در قسمت وسط سوراخ‌ها انحراف داشته باشد، در این مرحله مشکلات آن برطرف می‌شوند. با اصلاح این انحراف، علاوه بر بهبود زیبایی، مشکلات تنفسی شما نیز رفع می‌شود و در واقع با یک تیر دو نشان زده‌اید.

به طور کلی در این مرحله مشکلات تنفسی و یا حتی مشکل خر و پف بینی شما از بین می‌رود و پس از جراحی دیگر با این موارد دست و پنجه نرم نخواهید کرد. 

نمونه قبل و بعد جراحی دماغ و اصلاح انحراف بینی مردانه

5. بستن برش‌های بینی

پس از ایجاد تغییرات لازم در بینی، نوبت به بستن برش‌ها فرا می‌رسد. در این مرحله تمام بافت‌ها و پوست بینی مجدد به هم پیوند می‌خورند. این کار نیاز به مهارت و ظرافت بسیار بالایی دارد؛ زیرا در صورت کوچک‌ترین اشتباه در این مرحله، هرگز به نتیجه ایده‌آل نمی‌رسید.

درواقع بیشتر مشکلات زیبایی که افراد پس از جراحی با آن دست و پنجه نرم‌ می‌کنند، مربوط به این قسمت از مراحل رینوپلاستی بینی گوشتی است.

رینوپلاستی بینی گوشتی با سبک فانتزی زنانه

6. بستن آتل و باند

در مرحله آخر باند و نوارهای مخصوصی روی بینی قرار می‌گیرد و از آن محافظت می‌کنند. شما باید حتما تا زمان مشخص شده به خوبی از آتل و باندها مراقبت کنید تا آسیبی به بینی‌تان وارد نشود.

مرحله اخر جراحی بینی گوشتی بستن آتل و باند

مراحل بعد از جراحی بینی گوشتی

پس از عمل بینی گوشتی نیز شما باید تا مدت‌ها نکات مختلفی را برای بهبود سریع‌تر انجام دهید. در قسمت زیر به طور خلاصه آن‌ها را برایتان توضیح می‌دهیم.

1. مراجعه سروقت به پزشک

حتما برای چکاپ در وقت تعیین شده به پزشک خود مراجعه کنید. در این جلسات جراح، شرایط بینی و بهبودی شما را پیگیری کرده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

2. رعایت نکات مراقبتی

شما باید تمام نکات مراقبتی پس از جراحی بینی گوشتی خود را رعایت کنید؛ در غیر این صورت روند بهبودی شما خیلی کند می‌گذرد و با مشکلات جدی روبه‌رو خواهید شد. در بخش زیر تعدادی از اصلی‌ترین این نکات را می‌بینید:

 • مصرف سروقت داروها
 • مراقبت از آتل بینی تا زمان برداشتن آن
 • استفاده صحیح از چسب بینی
 • دوش نگرفتن تا یک هفته
 • خم نکردن سر به سمت پایین
 • پیاده‌روی کوتاه
 • رژیم غذایی مناسب
 • استفاده از یخ برای کاهش ورم
 • عدم انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین تا چند ماه
 • خوابیدن به شیوه صحیح
 • عدم لمس بینی
 • عطسه و سرفه کردن از راه دهان
 • عدم مصرف دخانیات تا 2 هفته
مراجعه به پزشک در وقت تایین شده

3. ارتباط با مشاوران برای بهبودی سریع‌تر

پس از جراحی بینی خود حتما با  مشاوران مربوطه در تماس باشید؛ با این کار آن‌ها وضعیت بینی‌تان را چک کرده و تمام مشکلات و سوالات شما را رفع می‌کنند. کارشناسان تیم دکتر لند تا مدت‌ها پس از عمل شما را پشتیبانی کرده و تا زمان بهبودی کامل همراه شما هستند.

برای بهبودی سریع تر بعد از عمل با مشاوران مربوطه در تماس باشید

آیا طریقه عمل بینی گوشتی با استخوانی تفاوت دارد؟

به نظرتان آیا نحوه عمل بینی گوشتی با استخوانی فرق دارد؟ باید بدانید هدف جراحی بینی‌های استخوانی بیشتر کاهش حجم بینی و همچنین فرم دهی آن است؛ اما در بینی‌های گوشتی هدف اصلی اصلاح نوک و پل بینی است.

در جراحی این نوع بینی‌ها بیشتر اوقات پزشکان از پیوند غضروف استفاده کرده و آن را اصلاح می‌کنند. اما به طور کلی روند و طریقه جراحی در بینی‌های گوشتی و استخوانی تفاوتی نداشته و تنها فرق آن‌ها در ایجاد تغییرات است.

آیا نحوه عمل بینی گوشتی مردان و زنان متفاوت است؟

به طور کلی ساختار بینی خانم‌ها و آقایان با هم فرق داشته و ظاهر متفاوتی دارند؛ بینی مردها معمولا پوست ضخیم‌تر و استخوان و غضروف محکم‌تری دارند. 

البته طریقه جراحی بینی گوشتی در آن‌ها شبیه به هم است؛ اما هر کدام اهداف جداگانه‌ای دارند. برای مثال بینی آقایان ناهمواری‌ و ارتفاع بیشتری داشته و معمولا افراد برای رفع این نواقص اقدام به جراحی بینی خود می‌کنند.

قبل و بعد عمل مردانه طبیعی دکتر حمیدرضا کاظمی

این موضوع در خانم‌ها کمی متفاوت بوده و دلیل بیشتر آن‌ها برای جراحی، باریک کردن و تغییر شکل بینی است. البته جراح شما باید تخصص زیادی در این زمینه داشته باشد تا هارمونی و هماهنگی لازم را در صورتتان ایجاد کند.

تصویر قبل و بعد جراحی بینی استخوانی فانتزی دکتر حبیب سهرابی

تاثیر مستقیم پزشک در نحوه جراحی بینی گوشتی

اگر جراحتان تجربه یا مهارت کافی در جراحی بینی نداشته باشد، قطعا با مشکلات جدی در ظاهر و حتی عملکرد بینی‌تان روبه‌رو خواهید شد. به نظرتان چاره این مشکل چیست؟ آیا دوست دارید بینی گوشتی خود را نزد بهترین جراح بینی گوشتی عمل کنید؟
باید بدانید تعداد زیادی از پزشکان هرگز زیر بار مسئولیت جراحی بینی‌های گوشتی نرفته و حتی از پس آن برنمی‌آیند. آیا دوست دارید برترین پزشک برای این عمل را بشناسید؟

انتخاب پزشک با تجربه

تیم ما با تحقیقات و بررسی‌های فراوان، گلچینی از بهترین جراحان بینی گوشتی را تهیه کرده‌اند؛ این افراد بیشترین درصد رضایت را در بین زیبا جویان داشته و با هنر زیبایی شناسی خود، بینی شما را به فرم مناسب و دلخواهتان درمی‌آورد؛ برای اطلاعات بیشتر حتما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

توصیه‌های پایانی در مورد مراحل عمل بینی گوشتی

در این مقاله مراحل عمل بینی گوشتی را بررسی کردیم. در انتها باید بدانید تمام نکات و مراحل اهمیت بسیار بالایی دارند؛ اما تاثیرگذارترین آن‌ها در نتیجه عمل، انتخاب پزشک است.

زیرا اگر شما در این مرحله سهل‌انگاری کنید، هیچ‌کدام از مراحل دیگر نیز به درستی طی نمی‌شوند؛ بنابراین حتما در این مورد با کارشناسان ما مشورت کنید. آن‌ها تمام سوالات شما را در این زمینه برطرف می‌کنند.

به نظر شما مهم‌ترین مرحله عمل بینی گوشتی کدام است؟ نظرات خود را در قسمت زیر با ما در میان بگذارید و این مقاله مفید را برای تمام افرادی که قصد دارند بینی گوشتی خود را عمل کنند نیز بفرستید.

سوالات متداول

آیا مراحل عمل ترمیمی بینی گوشتی نیز به همین صورت است؟

به طور کلی مراحل جراحی بینی شبیه به هم هستند؛ اما در عمل ترمیمی بینی شما باید وسواس خیلی بیشتری در انتخاب پزشک به خرج دهید. علاوه بر این مراحل اتاق عمل کمی متفاوت بوده و کمی پیچیده‌تر است؛ زیرا جراح باید تمام نواقص جراحی اولیه بینی را برطرف کند.

مراحل جراحی بینی گوشتی شکسته چگونه است؟

جراحی بینی‌های شکسته معمولا خیلی سریع‌تر انجام می‌شود. اما اگر قصد جراحی زیبایی را در کنار آن نیز داشته باشید، پزشک علاوه بر درمان باید فرم بینی را نیز تغییر دهد.

سخن آخر دکترلند با افرادی که انواع بینی‌های گوشتی را دارند!

امیدواریم که در این مطلب توانسته باشم برخی از گره‌های ذهنی شما را در مورد انواع بینی گوشتی و جراحی این نوع بینی‌ها باز کرده باشیم. جهت دریافت مشاوره تخصصی برای انتخاب سبک عمل و فرم بینی متناسب با نوع بینی شما، یک عکس از بینی خود در واتس‌اپ ما ارسال کنید.

بعلاوه، ما قبل از عمل عکس بعد از عمل شما را با استفاده از تکنولوژی‌های روز طراحی می‌کنیم؛ به این صورت قبل از این که به اتاق عمل بروید نتیجه نهایی را خواهید دید و با آگاهی کامل و انتظارات واقع‌بینانه وارد اتاق عمل می‌شوید.

از این که وقتتان را به خواندن این مطلب از دکترلند اختصاص دادید متشکریم؛ امیدواریم که در کنار یکدیگر، مسیری دلچسب به سوی زیبایی بی‌نهایت را آغاز کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *