سوهان کشی بینی | بررسی دقیق تمام جزئیات + هزینه + پزشکان برتر

در این مقاله به طور کامل در مورد سوهان کشی بینی، کاربردهای آن، برترین پزشکان، هزینه، اقدامات مراقبتی، عوارض، نحوه انجام و روش‌های آن برایتان توضیح می‌دهیم.
راهنمای مطالعه:
سوهان کشی بینی

افراد به دلایل متفاوتی اقدام به سوهان کشیدن بینی می‌کنند؛ برخی برای رفع نواقص جزئی و درصد زیادی از آن‌ها برای برطرف کردن مشکلات باقی‌مانده از جراحی بینی! در هر صورت در هر کدام از این دسته‌ها که قرار می‌گیرید باید اطلاعات زیاد و کافی در مورد این روش درمانی داشته باشید؛ در غیر این صورت هیچ راه بازگشتی نخواهید داشت!

به طور کلی باید بدانید سوهان کشی تا حد زیادی ایراداتی مانند قوز بینی را برطرف می‌کند؛ اما به شرطی که تمام نکات ضروری مربوط به آن را رعایت کنید. به دلیل همین حساسیت بالا قصد داریم تمام سؤالات ذهنی‌تان در مورد این درمان را برطرف کنیم.

سوهان کشی بینی چه مشکلاتی را برطرف می‌کند؟

به طور کلی پزشک در شرایط گوناگونی سوهان کشی بینی را به شما توصیه می‌کند. در زیر تعدادی از کاربردهای این روش درمانی را می‌شناسید.

رفع قوز بینی

مهم‌ترین و رایج‌ترین کاربرد سوهان کشی بینی از بین بردن قوز آن است. متأسفانه گاهی اوقات پس از جراحی، قوز بینی به طور کامل برطرف نمی‌شود و دلیل آن نیز انتخاب پزشک بی‌تجربه است. در این شرایط پزشک مدتی بعد از عمل برای رفع قوز باقی‌مانده، سوهان کشی بینی انجام می‌دهد و بینی‌تان را صاف می‌کند.

از بین بردن قوز بینی با سوهان کشی

کاهش سایز بینی

در برخی از موارد و بر اساس نظر پزشک، سوهان کشی می‌تواند تا حدودی اندازه بینی شما را کاهش دهد.

سوهان کشی بینی برای کاهش سایز دماغ

تغییر زاویه بینی

گاهی اوقات زاویه بینی با لب بالایی در حالت استانداردی قرار ندارد؛ در این شرایط سوهان کشیدن بینی این مشکل را برطرف می‌کند.

رفع زاویه بینی با سوهان کشی

اصلاح نوک بینی

این درمان در برخی از موارد مشکلات نوک بینی را نیز رفع می‌کند؛ البته باید بدانید بهترین راه‌حل برای آن جراحی بینی است و سوهان کشی به طور کامل آن را اصلاح نمی‌کند.

رفع افتادگی نوک بینی با سوهان کشی

حواستان باشد حتماً پزشک مناسبی را برای سوهان کشی بینی خود انتخاب کنید؛ مخصوصاً اگر قصد ترمیم قوز باقی‌مانده از عمل قبلی‌تان را دارید! زیرا در صورت ایجاد کوچک‌ترین اشتباه، مجبور به جراحی بینی مجدد خواهید شد و این موضوع ریسک و هزینه زیادی برایتان خواهد داشت. به همین دلیل قصد داریم در ادامه بهترین پزشکان در هر شهر را به شما معرفی کنیم.

بهترین پزشکان برای سوهان کشی بینی

در جدول زیر شما با تعدادی از بهترین پزشکان برای سوهان کشی و حتی جراحی بینی و همچنین شهر فعالیت آن‌ها آشنا می‌شوید.

نام پزشکشهر
دکتر حمید نوریتهران
دکتر غزال نوروزیتهران
دکتر محمدرضا نجفیتهران
دکتر غلامرضا نواییتهران و کرج
دکتر علی عقیلیتهران و اصفهان
دکتر حبیب سهرابیتهران
دکتر شعبانی نیاتهران و اهواز
دکتر لیلا اکبریتهران
دکتر علی اصغر نریمانیاصفهان
دکتر مهشید خرده چیاصفهان
دکتر آرش سبحان منششیراز
دکتر حسین مرادیانشیراز
دکتر نگار جعفریشیراز
دکتر محمدعلی اسدیشیراز
دکتر نصیر سعیدیشیراز
دکتر سولماز قربانیشیراز
حمیدرضا کاظمیشیراز
دکتر مجتبی قائدیشیراز
دکتر مصطفی مهریرشت
دکتر ابراهیم فهیم نیارشت
دکتر نفیسه صادق زادهرشت
دکتر مهدی هاشمیرشت
دکتر خورشیدی فراهواز
دکتر رقیه احمدیاهواز

همان‌طور که گفتیم پزشک انتخابی شما رابطه مستقیمی با درصد رضایت شما از نتیجه دارد؛ به همین دلیل باید در این زمینه با افراد متخصص مشورت کنید.

توصیه می‌کنیم قبل از هر چیز عکس بینی‌تان را برای کارشناسان ما در دکترلند بفرستید؛ آن‌ها با بررسی دقیق بینی و مشکلات آن، بهترین جراح متناسب با شرایطتان را به شما معرفی می‌کنند.

حال شاید از خود بپرسید: «اصلاً سوهان کشی بینی چگونه است؟» احتمالاً هیچ تصور ذهنی از این درمان نداشته باشید؛ به همین دلیل قصد داریم در ادامه شما را با نحوه انجام آن آشنا کنیم.

نحوه انجام سوهان کشی بینی به چه صورت است؟

قبل از درمان بهتر است کمی با نحوه انجام سوهان کشی بینی بعد از عمل آشنا شوید. به طور کلی روند این روش به ترتیب مراحل زیر است.

 1. در قدم اول پزشک با تزریق بی‌حسی، بینی شما را بی‌حس می‌کند و دیگر نیازی به بیهوشی برای انجام آن نیست.
 2. در مرحله بعد جراح قسمت موردنظر و برآمده را برای درمان دقیق‌تر علامت‌گذاری می‌کند.
 3. در این مرحله پزشک بر اساس میزان و اندازه قوز بینی، سوهان مناسبی را انتخاب می‌کند.
 4. حال جراح برش کوچکی را (باتوجه به روش باز یا بسته) ایجاد و سوهان را نیز از همان سمت به سمت قوز بینی هدایت می‌کند.
 5. پزشک تا زمان رفع کامل قوز به سوهان کشی ادامه می‌دهد و پس از اتمام آن نیز برش ایجاد شده را بخیه می‌زند.

این درمان، تهاجمی نیست و معمولاً بدون درد و خونریزی انجام می‌شود؛ البته باید بدانید سوهان کشیدن بینی بعد از عمل زیبایی بینی دو روش متفاوت دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

سوهان کشی بینی به چه صورت است؟

روش‌های مختلف سوهان کشی بعد از عمل زیبایی بینی

دو روش باز و بسته برای سوهان کشی بینی وجود دارد که با توجه به شرایط بینی شما پزشک یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کند.

سوهان کشی بینی بعد از عمل به روش باز

در عمل رسپینگ بینی جراح برش‌هایی را در قسمت‌های اطراف سوراخ بینی ایجاد و پوست آن را جدا می‌کند. او با این کار دید دقیق‌تر و کامل‌تری نسبت به ساختار بینی دارد و پس از سوهان کشی نیز بینی را به حالت قبلی خود برمی‌گرداند.

سوهان کشی بینی به روش باز

سوهان کشیدن بینی به روش بسته

این روش بیشتر برای جراحی‌های ترمیمی و رفع ایرادات عمل بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سوهان کشی بسته دیگر هیچ نیازی به ایجاد برش‌های خارجی و داخلی نیست و تنها با ایجاد یک برش بسیار کوچک انجام می‌شود.

انتخاب این روش‌ها تنها به نظر پزشک شما بستگی دارد؛ اما معمولاً برای ترمیم، بیشتر از روش بسته استفاده می‌کنند تا بینی دچار التهاب زیادی نشود.

رفع ایرادات بینی با سوهان کشی به روش بسته

چه افرادی می‌توانند برای سوهان کشی بینی‌شان اقدام کنند؟

اگر یکبار جراحی بینی انجام داده‌اید و حال قصد رفع مشکلات باقی‌مانده آن را دارید، باید حداقل 6 ماه از عمل قبلی شما گذشته باشد. در غیر این صورت بینی‌تان دچار ورم و عوارض شدیدی خواهد شد.

علاوه بر این باید بدانید مشکلات شدیدی مانند برآمدگی‌های بزرگ و کجی با عمل رسپینگ بینی قابل درمان نیستند؛ بنابراین باید حتماً در این زمینه با افراد متخصص مشورت کنید.

برای اطمینان بیشتر عکس بینی‌تان را برای مشاوران ما بفرستید؛ آن‌ها به طور کامل بینی و شرایط شما را بررسی می‌کنند و به شما اطلاع می‌دهند که آیا واجدالشرایط این درمان هستید یا خیر!

سوهان کشی بینی مناسب چه افرادی است؟

هزینه سوهان کشی بینی چقدر است؟

هزینه سوهان کشی بینی بعد از عمل به طور کلی به موارد متفاوتی مانند جراح موردنظر، میزان قوز و مشکل بینی، روش درمان (باز یا بسته)، منطقه جغرافیایی و… بستگی دارد. به همین دلیل شما برای اطلاع دقیق از قیمت آن باید معاینه شوید.

مشاوران ما در مجموعه دکترلند در این زمینه شما را راهنمایی می‌کنند و با توجه به تمام موارد بالا، قیمت نهایی را اعلام می‌کنند. بنابراین برای یک ویزیت آنلاین و دریافت مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید.

علاوه بر تمام این موارد برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل و همچنین بهبودی سریع‌تر باید حتماً نکات مراقبتی زیادی را پس از جراحی رعایت کنید.

دریافت مشاوره تخصصی از دکتر لند برای سوهان کشی بینی

نکات مراقبتی برای بهبودی بعد از سوهان کشی بینی

برای بهبودی هر چه سریع‌تر باید حتماً حواستان به نکات مراقبتی متفاوتی باشد. در ادامه نگاهی به مهم‌ترین این نکات مراقبتی می‌اندازیم.

 • تا مدت‌ها مجاز به استفاده از عینک نیستید.
 • حتماً تغذیه مناسبی بعد از درمان داشته باشید.
 • آب و مایعات زیادی مصرف کنید.
 • تا چند هفته فعالیت‌های سنگین انجام ندهید.
 • در صورت تجویز پزشک از چسب بینی استفاده کنید.
 • به بینی‌تان دست نزنید و از هر گونه ضربه دوری کنید.
 • داروهای تجویز شده را تهیه و سر ساعت مصرف کنید.
 • حتماً پزشک مناسبی را برای این درمان انتخاب کنید.
 • از قبل تمام انتظاراتتان را به پزشک بگویید.
مراقبت های لازم بعد از سوهان کشی بینی

طول دوره درمان بعد از سوهان کشیدن بینی چقدر است؟

مدت زمان بهبودی در سوهان کشی به روش بسته نسبت به باز کمتر است؛ اما به طور کلی باید بدانید این نوع درمان برخلاف جراحی بینی دوران نقاهت زیادی ندارد و معمولاً تا 1 هفته پس از آن شما تا حد زیادی بهبود می‌یابید.

البته این اتفاق تنها در صورتی می‌افتد که تمام نکات مراقبتی قسمت قبل را به طور کامل رعایت کنید. با این وجود باید بدانید این روش درمانی با وجود سادگی‌اش، عوارض احتمالی متفاوتی نیز دارد که باید حتماً از قبل با آن‌ها آشنایی داشته باشید.

عوارض سوهان کشیدن بینی بعد از عمل جراحی

سوهان کشی بینی روش خیلی تهاجمی به حساب نمی‌آید؛ اما باید بدانید حتی این درمان نیز عوارض احتمالی خودش را دارد؛ مانند:

 • درد تا چند روز
 • خونریزی کم
 • کبودی
 • ورم بعد از سوهان کشیدن بینی
 • احتمال عفونت
 • عدم تقارن بینی
عوارض سوهان کشیدن بینی بعد از عمل

البته حواستان باشد عوارض شدیدی مانند عدم تقارن کاملاً به پزشک شما بستگی دارد؛ بنابراین فکر نکنید عوارض آن تنها با رعایت نکات مراقبتی پس از درمان از بین می‌روند!

به همین دلیل شما قبل از سوهان کشی بینی نیز باید حتماً به فکر باشید و جراح حرفه‌ای را برای درمان انتخاب کنید. به دلیل حساسیت بالای این موضوع پیشنهاد می‌کنیم از تجربه افراد حرفه‌ای در این زمینه نیز استفاده کنید. مشاوران ما در دکترلند به شما کمک می‌کنند تا بهترین پزشک را انتخاب کنید و به نتیجه دلخواهتان برسید.

سخن پایانی در مورد سوهان کشی بینی

در این مقاله به طور کامل در مورد سوهان کشیدن بینی برایتان توضیح دادیم. ما قبل از هر چیز به تمام زیبا جویان توصیه می‌کنیم که جراح مناسب و باتجربه‌ای را برای عمل بینی خود انتخاب کنند تا هرگز کارشان به سوهان کشی نکشد!

اما هنوز هم برای جبران دیر نیست و یک شانس دیگر دارید: انتخاب پزشکی ماهر برای برای سوهان کشی حرفه‌ای! اگر در این مورد هم اشتباه کنید، قطعاً پشیمانی بزرگی به همراه خواهید داشت؛ بنابراین برای این کار حتماً از مشاوران ما کمک بگیرید و تمام سؤالاتتان را نیز برطرف کنید.

در بخش زیر نیز تمام نظرات یا تجربیاتتان را با ما در میان بگذارید و این مقاله را برای تمام زیبا جویان نیز بفرستید.

سؤالات متداول

پس از سوهان کشی، استخوان‌های تراشیده شده چگونه خارج می‌شوند؟

به طور کلی سوهان کشی بینی بیشتر به روش بسته انجام می‌شود و مسیری برای بیرون آمدت استخوان‌های اضافه وجود ندارد؛ به همین دلیل پزشک از محلول نمک استریل شده برای خارج کردن استخوان‌های تراشیده استفاده می‌کند.

آیا پس از عمل رسپینگ، بینی کبود می‌شود؟

این موضوع در افراد مختلف واکنش‌های متفاوتی دارد؛ بعضی از افراد پس از درمان با کبودی زیادی در اطراف چشم روبه‌رو می‌شوند و عده‌ای دیگر اصلاً چنین عارضه‌ای را تجربه نمی‌کنند.

آیا سوهان کشی برای بینی‌های گوشتی نیز انجام می‌شود؟

بینی‌های گوشتی معمولا بافت غضروف و چربی زیاد و در عوض استخوان کم و ضعیفی دارند؛ بنابراین تنها در صورتی می‌توانید از این نوع درمان استفاده کنید که قوز استخوانی خفیفی داشته باشید و تشخیص این موضوع نیز تنها با بررسی دقیق پزشک انجام می‌شود.

آیا نتیجه سوهان کشی بینی به صورت دائمی است؟

بله نتیجه این عمل به صورت دائمی باقی می‌ماند.

آیا سوهان کشی برای رفع تمام قوزهای بینی مناسب است؟

قطعاً خیر! اگر قوز بینی زیادی داشته باشید، این روش اصلاً مشکل شما را برطرف خواهد کرد و باید حتماً برای جراحی بینی اقدام کنید. به طور کلی سوهان کشی بینی برای رفع قوزهای جزئی مناسب است.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

به زودی با شما تماس می‌گیریم!