جراحی بینی گوشتی به روش باز: نحوه انجام + مزایا و عوارض

جراحی باز بینی گوشتی، یکی از بهترین روش‌های تغییر فرم بینی گوشتی و برطرف‌کردن ایرادات بینی است. اگر تصمیم گرفته‌اید که این روش جراحی را برای عمل بینی خود انتخاب کنید، باید عوارض و مزایای آن را به طور دقیق بشناسید و سپس اقدام کنید. ضمن اینکه مطمئن شوید کاندید مناسبی برای انجام عمل باز بینی گوشتی هستید یا بهتر است از روش دیگری استفاده کنید.
راهنمای مطالعه:
نمونه کار

در این مقاله به طور کامل مزایا و معایب جراحی باز بینی گوشتی را بررسی می‌کنیم و در مورد هزینه‌ها، نحوه انجام جراحی، انتخاب بهترین پزشک و مراقبت‌های قبل و بعد از عمل می‌گوییم. اگر هنوز مطمئن نیستید که کاندید مناسبی برای این جراحی هستید یا نه این مقاله را تا انتها بخوانید یا با مشاوران ما در دکترلند در ارتباط باشید.

جراحی باز بینی گوشتی چطور انجام می‌شود؟

اول باید بدانید جراحی باز بینی گوشتی چگونه انجام می‌شود و بعد بینی نازنینتان را به دست جراح بسپارید! در این روش جراحی، پزشک برای اینکه بتواند پوست بینی را به طور کامل جدا کند و دسترسی مستقیم و دقیقی به ساختار بینی و استخوان آن داشته باشد، ابتدا یک برش خارجی V شکل روی کلوملا و سپس دو برش دیگر روی سطح داخلی پره‌های بینی ایجاد می‌کند.

تسلط دقیق به ساختار بینی باعث می‌شود هیچ ایرادی در آناتومی بینی‌تان از چشم جراح مخفی نماند و به‌خوبی اصلاح شود. به دلیل تسلط کامل، بیشتر پزشکان این روش جراحی را ترجیح می‌دهند. عمل باز بینی گوشتی مناسب جراحی‌های پیچیده‌تر مانند عمل فانتزی یا جراحی نیمه‌ فانتزی بینی گوشتی است.

همچنین اگر قوز بینی یا انحراف شدید دارید و باید تغییرات زیادی روی بینی‌تان اعمال شود، بهتر است از این روش جراحی استفاده کنید، زیرا پیوند غضروف در این روش جراحی به سادگی انجام می‌شود.

عمل بینی گوشتی باز بهتر است یا بسته؟

هرگز نمی‌توان گفت یکی از این دو روش بر دیگری برتری دارد. هر کدام از این دو روش جراحی، با مزایا و معایب خاص خود و البته به شرط سازگاری با سبک جراحی، گزینه‌های مناسبی برای انجام عمل بینی گوشتی هستند. به جدول مقایسه‌ای زیر توجه کنید تا تفاوت‌ها و شباهت‌های این دو روش را بهتر بشناسید. همچنین در ادامه به طور دقیق به بررسی مزایا و عوارض جراحی باز بینی گوشتی می‌پردازیم.

ویژگی‌هاعمل باز بینی گوشتیعمل بسته بینی گوشتی
تسلط پزشکزیاد و کاملکم و محدود
دسترسی به ساختار بینیزیاد و کاملکم و محدود
عوارضبیشتر و دروان نقاهت طولانیکمتر و دوران نقاهت کوتاه
ایجاد تغییراتاساسی و پیچیدهسطحی و ساده
امکان پیوند غضروفداردبه طور محدود دارد
جاگذاری گرافت استخوانیممکن استبه‌سختی ممکن است
گذاشتن پروتزامکان داردامکان ندارد
جراحی ثانویهمناسب استشاید مناسب باشد
تعداد و نوع برش‌ها2 برش داخلی و 1 خارجی2 برش داخلی
هزینه‌هامعمولاً بیشترکمتر
نوع بخیه‌هاجذبی و غیر جذبیفقط جذبی
مدت زمان عمل2 الی 4 ساعت1 الی 2:30 ساعت
امکان ایجاد اسکاربیشتر (به مروراز بین می‌رود)کمتر
احیای بافت از بین رفتهامکان‌پذیر استامکان پذیر نیست

اگر همچنان بین انتخاب عمل باز بینی گوشتی و جراحی بسته بینی گوشتی مردد هستید، با مشاوران ما در دکترلند در ارتباط باشید. آن‌ها پس از بررسی دقیق  بینی‌تان، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می‌دهند.

بهترین پزشکان جراحی باز بینی گوشتی

احتمالاً تا اینجا متوجه شده‌اید که انتخاب پزشکتان چقدر مهم و حیاتی است، شما همه چیز را به دست او می‌سپارید، پس باید امانت‌دار خوبی برای زیبایی و سلامت شما باشد. اعتماد شما به دکترلند باارزش‌ترین دارایی ماست، به همین دلیل تمام تلاشمان را کرده‌ایم تا امانت‌دار خوبی باشیم و بهترین جراحان را به شما معرفی کنیم که با خیالی آسوده بتوانید این تجربه را همراه با ما پشت سر بگذارید. پیش از معرفی پزشکان، بهتر است ویژگی‌های یک جراح خوب را بشناسید.

یک جراح خوب عمل باز بینی گوشتی چه ویژگی‌هایی دارد؟

 • صبور و باحوصله باشد و به تمامی خواسته‌های شما توجه کند.
 • پس از بررسی دقیق تناسبات چهره، صادقانه، مناسب‌ترین روش عمل را به شما پیشنهاد بدهد.
 • دارای تیم حرفه‌ای و باتجربه باشد.
 • سابقه انجام موفق جراحی باز بینی گوشتی را به دفعات داشته باشد.
 • قبل و بعد از عمل به شما مشاوره دهد.
 • انواع فرم چهره را به‌خوبی بشناسد.
 • به اصول زیبایی‌شناسی مسلط باشد.

هزینه عمل بینی گوشتی به روش باز چقدر است؟

هزینه این عمل تحت‌تأثیر متغیرهای متفاوتی است از جمله:

 • پزشک معالج شما و مبلغ دستمزد او
 • بیمارستان انتخابی شما
 • پیچیدگی عمل و تغییرات لازم برای اجرا
 • مدت‌زمان جراحی
 • نوع بینی گوشتی
 • موقعیت جغرافیایی

در شرایط اقتصادی سختی زندگی می‌کنیم که باید پس از هر تصمیم، در مرحله اول به هزینه‌های آن فکر ‌کنیم. گاهی به دلیل هزینه‌های سرسام‌آور، انجام بعضی کارها را به تعویق انداخته‌ایم یا به طور کامل از انجامشان منصرف شده‌ایم. خبر خوب اینکه قرار نیست به‌خاطر هزینه‌های هنگفت، انجام عمل بینی‌تان به تعویق بیفتد یا فراموش شود! ما در «دکترلند» خدمات ویژه‌ای برای شما در نظر گرفتیم که هزینه‌هایتان تا حد چشمگیری کم شود.

یک پیشنهاد شگفت‌انگیز: پرداخت اقساطی هزینه‌ جراحی باز بینی گوشتی

پرداخت یکجا و کامل هزینه عمل بینی گوشتی به روش باز، دشوار است و ما کاملاً این موضوع را درک می‌کنیم. به همین‌ دلیل امکان پرداخت اقساطی تا سقف 50 میلیون تومان را برای زیبا جویان دکترلند فراهم کرده‌ایم تا پرداختش برای شما راحت‌تر باشد. در ضمن نیازی به ضامن نیست، فقط کافی است بدون مراجعه به بانک، یک سفته الکترونیک تهیه کنید.

سایر خدمات ویژه دکترلند

علاوه بر پرداخت قسطی که بخش زیادی از فشار هزینه‌ها را از روی دوشتان کم می‌کند، در سایر هزینه‌های جانبی عمل باز بینی گوشتی نیز خدماتی برایتان در نظر گرفته‌ایم. قبل و بعد از عمل جراحی بینی گوشتی به روش باز امکان استفاده از خدمات مشاوره رایگان برای شما فراهم است.

ویزیت در دکترلند نیم‌بهاست و تمامی آزمایش‌ها و عکس‌برداری‌های قبل از عمل بینی، با 50 درصد تخفیف برای شما محاسبه می‌شود. همچنین پس از جراحی نیز نیاز به خرید چسب، قطره و سایر وسایل این چنینی ندارید زیرا ما آن‌ها را به شما هدیه می‌دهیم.

مزایا و عوارض عمل باز بینی گوشتی

همان‌طور که دیدید نمی‌توان یکی از این دو روش را به‌عنوان گزینه بهتر انتخاب کرد. هر دو آن‌ها دارای یک سری مزایا و معایب هستند. اگر جراحی باز بینی گوشتی را به کمک پزشکتان انتخاب کرده‌اید، آغوشتان را برای یک سری مزایای بیشتر باز کنید و در عوض عوارض بیشتری را به جان بخرید. لیست دقیقی از مزایا و معایب عمل باز بینی گوشتی برای شما فراهم کرده‌ایم تا با آگاهی بیشتر این روش جراحی را انتخاب کنید.

مزایای جراحی باز بینی گوشتی را بشناسید

مزایای این روش جراحی آن‌قدر زیاد است که می‌توانید از عوارضش چشم‌پوشی کنید و دو هفته دوره نقاهت بیشتری را تحمل کنید؛ ولی از نتیجه فوق‌العاده آن تا آخر عمرتان لذت ببرید.

 • اطمینان از تقارن دقیق بینی
 • ازبین‌بردن قوز بزرگ و انحراف شدید دماغ
 • انجام راحت گرافت‌گذاری و پیوند غضروف برای جلوگیری از برگشت پذیری
 • دسترسی دقیق به نوک بینی و رفع افتادگی آن
 • تسلط بهتر پزشک به ساختار بینی (استخوان، غضروف، بافت نرم)
 • ازبین‌بردن تمام گوشت‌های اضافه
 • مناسب برای عمل‌های پیچیده و سخت مثل جراحی بینی گوشتی فانتزی
 • امکان به‌وجودآوردن تغییرات ظریف
 • لیفت کامل پوست دماغ
مزایای عمل باز بینی گوشتی

عوارض عمل باز بینی گوشتی

همیشه می‌گویند پیشگیری بهتر از درمان است، اگر از اول با آگاهی و چشم‌ باز پیش بروید، ناخودآگاه جلوی خیلی از عوارض را گرفته‌اید. بعضی از عوارض جراحی مانند کبودی، تورم و التهاب به‌هرحال در همه روش‌های جراحی وجود دارند و به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانید از دستشان فرار کنید! فقط باید تحملشان کنید تا از بین بروند، اما بعضی از عوارض از ابتدا قابل پیشگیری هستند.

به دلیل کم تجربگی بعضی از پزشکان، گاهی عوارض هولناک و جبران ناپذیری مانند عدم تقارن بینی و در بعضی موارد اختلالات تنفسی به وجود می‌آیند که فقط با عمل ثانویه قابل جبران هستند. پس از همان ابتدا به این موضوع دقت کنید تا درگیر عوارض غیرطبیعی جراحی باز بینی گوشتی نشوید.

عوارض جراحی باز دماغ گوشتی

با مشاوران ما در دکترلند در ارتباط باشید تا در هر مرحله شما را راهنمایی کنند، همچنین در ادامه تمام نکات ضروری و مهمی، برای انتخاب پزشک جراح را ذکر می‌کنیم تا با خیال آسوده این انتخاب مهم را انجام دهید.

انواع سبک جراحی باز بینی گوشتی

جراحی باز بینی گوشتی با ویژگی‌های خود، به شما امکان استفاده از سبک‌های مختلف عمل بینی گوشتی را می‌دهد. این روش بر خلاف عمل بسته بینی گوشتی به دلیل تسلط دقیق پزشک به ساختار و بخش‌های مختلف بینی، محدودیت چندانی برای انجام جراحی در سبک‌های مختلف ندارد.

اگر هنوز سبک جراحی‌تان را مشخص نکرده‌اید، عکس بینی‌ تان را برای مشاوران ما در دکترلند بفرستید و خواسته خود را بیان کنید. پس از بررسی دقیق پزشک، مناسب‌ترین سبک جراحی به شما پیشنهاد می‌شود.

جراحی بینی گوشتی فانتزی

می‌دانید که در جراحی بینی گوشتی عروسکی تغییرات زیادی روی بینی اعمال می‌شود. قوس شدید روی تیغه دماغ، کوچک‌شدن اغراق‌آمیز پره‌ها و سوراخ‌های بینی و باریک شدن بینی به‌طورکلی مواردی هستند که در این جراحی اتفاق می‌افتند و غضروف و استخوان بینی باید پتانسیل تحمل آن‌ها را داشته باشد. پس باید پزشک دسترسی گسترده داشته باشد تا هم بتواند تغییرات ظریف را اعمال کند و هم اگر لازم شد برای تقویت غضروف پیوند بزند؛ بنابراین یکی از بهترین سبک‌ها برای انجام جراحی باز بینی گوشتی است.

نمونه کار قبل و بعد عمل باز بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی نیمه ‌فانتزی

به دلیل شباهت این جراحی با عمل بینی گوشتی فانتزی، این جراحی نیز گزینه مناسبی برای انجام عمل باز بینی گوشتی است. در عمل بینی گوشتی نیمه‌ فانتزی یکی از هدف‌ها، بالابردن نوک بینی است. دسترسی کامل به نوک بینی با جراحی باز امکان‌پذیر است و اگر از روش دیگری استفاده شود، به دلیل دسترسی محدود تغییرات به‌درستی انجام نمی‌شود.

عمل باز بینی گوشتی به سبک نیمه فانتزی

جراحی بینی گوشتی طبیعی

با استفاده از سبک جراحی طبیعی بینی گوشتی، تمام ایرادات و نواقص بینی‌تان از بین می‌رود. اگر متقاضی این جراحی هستید و انحراف، قوز بینی یا نوک خیلی گوشتی دارید از روش باز استفاده کنید، در غیر این صورت با مشورت پزشک شاید کاندید مناسب‌تری برای جراحی بسته باشید.

جراحی باز بینی گوشتی سبک طبیعی

آیا جراحی باز بینی گوشتی برای من مناسب است؟

به دلیل ویژگی‌های بینی گوشتی (پوست ضخیم، نوک افتاده و غضروف سست)، با هر نوع بینی گوشتی  و هر سبک جراحی احتمالاً کاندید مناسبی برای انجام عمل باز بینی گوشتی هستید. به طور دقیق‌تر شما کاندید مناسبی هستید اگر:

 • می‌خواهید فرم بینی طبیعی یا عروسکی داشته باشید.
 • بینی‌تان پهن، دارای انحراف شدید و قوز بزرگ است.
 • بینی‌تان پره‌های بزرگ، نوک افتاده و گوشت اضافه‌ دارد.
 • پوست دماغتان خیلی ضخیم و نوک آن خیلی گوشتی است.
 • نیاز به جراحی بینی ثانویه دارید.
جراحی باز بینی گوشتی مردانه

مشاوران دکترلند با دیدن عکستان و بررسی دقیق آن، به شما می‌گویند که آیا کاندید مناسبی برای عمل باز بینی گوشتی هستید یا به نفعتان است که از عمل بسته بینی گوشتی استفاده کند.

نمونه‌های قبل و بعد از جراحی باز بینی گوشتی

در ادامه تعدادی از عکس‌های قبل و بعد زیبا جویانی که برای انجام جراحی باز بینی گوشتی به «دکترلند» مراجعه کرده‌اند را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم. تمامی این جراحی‌ها را پزشکان متخصص و حرفه‌ای «دکترلند» انجام داده‌اند.

توصیه‌های طلایی برای کوتاه شدن دوره نقاهت

گفتیم که عمل باز بینی گوشتی تهاجمی است، به همین دلیل دوره نقاهتش طولانی‌تر و عوارضش بیشتر است. موارد زیر را رعایت کنید تا زودتر بهبود پیدا کنید.

 • استفاده از کمپرس سرد پس از عمل برای کاهش کبودی
 • خوردن غذاهای نرم و پوره شده به مدت یک هفته
 • پرهیز از قرارگرفتن در محیط‌های گرم
 • استفاده از تامپون یا اسپلینت درون‌بینی به  مدت یک هفته
 • جلوگیری از کشیدگی پوست و ضربه به بینی
 • متوقف کردن مصرف سیگار، الکل و فعالیت‌های سنگین
 • خوابیدن سربالا به همراه دو بالش
 • پرهیز از فین کردن
پرهیز از فین کردن برای کوتاه تر شدن دوزان نقاهت بعد از جراحی باز بینی گوشتی

جمع بندی پایانی:

با خواندن این مقاله تمام ویژگی‌ها، مزایا و عوارض عمل باز بینی گوشتی را شناختید و سبک‌های مختلف جراحی به شما معرفی شد. همچنین دغدغه انتخاب پزشک را با معرفی بهترین جراحان دکترلند و ارائه نمونه‌کارهایشان، برای شما حل کردیم. حالا با خیالی آسوده، با مشورت پزشکتان و مواردی که در مقاله گفته شد، روش جراحی خود را انتخاب کنید.

اگر امکان مراجعه حضوری ندارید؛ برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ها، از خدمات ویزیت آنلاین و مشاوره رایگان غیرحضوری استفاده کنید. ما در دکترلند قدم به قدم همراه شما هستیم تا به چهره دلخواهتان برسید.

پرسش‌های متداول:

عمل باز بینی گوشتی بهتر است یا عمل بسته بینی گوشتی؟

هر دو مزایا و معایب خاص خود را دارند، بستگی به نوع بینی شما و سبک جراحی مد نظرتان دارد.

چه زمانی کبودی و تورم ناشی از عمل باز بینی گوشتی از بین می‌رود؟

4 الی 6 هفته بعد از عمل، هیچ نشانه‌ای کبودی و تورم در چهره‌تان نیست.

آیا عمل باز بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

خیر با وجود تکنیک‌های پیوند غضروف و گرافت‌گذاری چنین اتفاق ممکن نیست.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

به زودی با شما تماس می‌گیریم!