عمل بسته بینی گوشتی: مقایسه با عمل باز + مزایا و عوارض

اگر تصمیم به جراحی زیبایی بینی‌ دارید ولی از درد و جراحی آن می‌ترسید، این مقاله برای شماست تا روشی را به شما معرفی کنیم که با درد و خون‌ریزی کم، در سریع‌ترین زمان ممکن و کمترین عوارض به‌ظاهر دلخواهتان برسید. شاید تصور کنید که تمام جراحی‌های بینی بسیار دردناک و با یک‌عالمه برش و بخیه همراه هستند، خبر خوب اینکه این تصور غلط است.
راهنمای مطالعه:
نمونه کار دکتر شاهمرادی 2

شما می‌توانید جراحی بسته بینی گوشتی را انتخاب کنید و تجربه دلنشینی از عمل زیبایی بینی داشته باشید. در این روش خبری از بخیه‌ و جای زخم نیست، همه چیز از داخل سوراخ‌های بینی اتفاق می‌افتد. اما آیا همه می‌توانند جراحی بینی گوشتی خود را به روش بسته انجام دهند؟ جراحی بینی به روش بسته چطور انجام می‌شود؟ برای رسیدن به پاسخ تا انتهای این مقاله همراه ما باشید یا از مشاوره رایگان «دکترلند» استفاده کنید.

عمل بسته بینی گوشتی چطور انجام می‌شود؟

در این نوع عمل بینی گوشتی پس از بی‌هوشی عمومی، دو برش داخلی در سوراخ‌های بینی ایجاد و پوست بینی تا حد کمی از ساختار کلی جدا می‌شود، از طریق منافذ باریک ایجاد شده در سوراخ دماغ، تغییرات لازم را تاحدامکان انجام می‌شود. در این روش کم تهاجمی بر خلاف جراحی بینی گوشتی به روش باز، نه‌تنها کلوملا که هیچ بخش بیرونی از بینی برش و بخیه نمی‌خورد و همین باعث می‌شود دسترسی پزشک به استخوان بینی محدود باشد. درنهایت پس از انجام تغییرات اسپلینت‌ سیلیکونی داخل بینی قرار می‌گیرد.

شاید دوران نقاهت کوتاه و عوارض کم رینوپلاستی داخلی بینی شما را هم وسوسه کرده باشد؛ اما دسترسی محدود پزشک باعث می‌شود این جراحی فقط برای بعضی بینی‌ها با ایرادات کم و عیوب جزئی مناسب باشد. درضمن باید واقع‌گرایانه به این جراحی نگاه کنید، محدودیت‌های آن را در نظر بگیرید و باتوجه‌به آن انتظار تغییرات داشته باشید.

تفاوت بین جراحی بسته بینی گوشتی و رینوپلاستی باز

برای انتخاب بهترین روش جراحی بینی گوشتی، باید این دو روش را به طور کامل و دقیق بررسی کنید و سپس با مشورت پزشک، روش عمل بینی‌تان را انتخاب کنید. ما بر اساس علم و تجربه در ادامه، مقایسه دقیقی بین این دو روش انجام داده‌ایم.

ویژگی‌هاعمل بسته بینی گوشتیعمل باز بینی گوشتی
تسلط و دقت پزشککمتربیشتر
دسترسی به ساختار بینیکمتربیشتر
امکان ایجاد تغییراتکمتربیشتر
عوارض بعد از عملکمتربیشتر
تعداد برش و بخیهکمتربیشتر
هزینه‌هاکمتربیشتر
مدت‌زمان عملکمتربیشتر

اگر هنوز روش عمل بینی گوشتی‌تان را انتخاب نکردید برای مشاوران «دکترلند» چند عکس با زوایای مختلف از بینی‌تان ارسال کنید، پس از بررسی دقیق پزشک، مناسب‌ترین روش جراحی بینی گوشتی را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

نمونه‌های قبل و بعد جراحی بسته بینی گوشتی در دکترلند

پیش‌تر گفتیم که دیدن نمونه‌های قبل و بعد از جراحی بسته بینی گوشتی در انتخاب پزشک ماهر و متخصص نقش بسیار پر رنگی دارد. همان‌طور که می‌دانید در جراحی بسته بینی گوشتی تغییرات کمی روی بینی انجام می‌شود، بنابراین دیدن نمونه‌های قبل و بعد باعث می‌شود از نتیجه جراحی بینی‌تان انتظار منطقی داشته باشید.

اگر هنوز جراحتان را انتخاب نکرده‌اید، در این بخش نمونه‌هایی از قبل و بعد جراحی بینی گوشتی به روش بسته که در «دکترلند» انجام شده‌اند را قرار می‌دهیم تا انتخاب را برایتان ساده‌تر کنیم.

معرفی بهترین پزشکان جراحی بسته بینی گوشتی

قطعاً دوست ندارید عمل بینی‌تان به بدترین تجربه زندگی‌تان تبدیل شود و با عوارض جانبی متفاوتی چون عفونت‌های شدید و تنگی نفس دست‌وپنجه نرم کنید. عدم تقارن و جراحی ثانویه هم که کابوس محض است! می‌پرسید چطور به این موارد دچار نشوید؟ پاسخ مشخص است، با انتخاب صحیح جراح.

برای انتخاب بهترین جراح عمل بسته بینی گوشتی، ابتدا باید ویژگی‌های یک پزشک خوب را بشناسید، سپس زیبایی و سلامتتان را به دستش بسپارید.

 • صبور و باحوصله باشد و به تمام خواسته‌هایتان گوش دهد.
 • مسلط به اصول زیبایی‌شناسی باشد و بهترین فرم بینی را برایتان تشخیص دهد.
 • صادقانه بهترین روش جراحی را به شما پیشنهاد دهد.
 • دارای دستیارهای حرفه‌ای و باتجربه باشد.
 • سابقه انجام موفق عمل بسته بینی گوشتی را به‌دفعات داشته باشد.
 • نمونه‌های قبل و بعد جراحی‌های مشابه را در اختیارتان بگذارد.

معرفی بهترین پزشکان «دکترلند» در زمینه جراحی بسته بینی گوشتی

ما انتخاب یک پزشک ماهر و متخصص را برایتان ساده‌تر کرده‌ایم، با تحقیق فراوان جراحانی با تمام ویژگی‌های بالا را در «دکترلند» به شما معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید با خیالی آسوده پزشکتان را انتخاب کنید، ما درستی این انتخاب را ازهرجهت برای شما تضمین می‌کنیم.

هزینه انجام عمل بسته بینی گوشتی چقدر است؟

اگر در مقایسه با عمل باز بینی گوشتی پاسخ بدهیم، باید بگوییم که به دلیل ساده‌تر بودن روند جراحی کمتر است، اما مبلغ دقیق آن مشخص نیست. موارد زیادی در تعیین دقیق این مبلغ نقش دارند از جمله:

 • موقعیت جغرافیای شما
 • کلینیک، پزشک انتخابی و مبلغ دستمزد او
 • بیمارستان موردنظر
 • میزان سختی عمل
 • تغییراتی که روی بینی انجام می‌شود.
 • نوع بینی گوشتی

اصلاً نگران پرداخت هزینه جراحی دماغ خود نباشید، ما در «دکترلند» خدمات شگفت‌انگیزی را برای شما در نظر گرفتیم تا در تنگنای پرداخت قرار نگیرید.

پیشنهاد استثنائی دکترلند: پرداخت اقساطی هزینه رینوپلاستی

اگر نگران هزینه جراحی زیبایی بینی خود هستید و نمی‌خواهید کل هزینه را یکجا پرداخت کنید، «دکترلند» امکان پرداخت اقساطی را برای شما فراهم کرده است. شما می‌توانید هزینه جراحی بسته بینی گوشتی را تا سقف 50 میلیون تومان، به‌صورت قسطی و بدون نیاز به ضامن پرداخت کنید. شرایط خاصی هم ندارد، فقط کافی است یک سفته الکترونیک بدون نیاز به مراجعه به بانک تهیه کنید.

کاهش هزینه‌های جانبی عمل بسته بینی گوشتی

پیشنهادهای شگفت‌انگیز «دکترلند» مختص به هزینه جراحی بسته بینی گوشتی نیست، تمام تلاشمان را کرده‌ایم تا هزینه‌های جانبی را نیز برایتان به کمترین حد ممکن برسانیم. آیا می‌دانستید علاوه بر ویزیت نیم‌بها می‌توانید تمامی آزمایش‌ها و عکس‌برداری‌های قبل از عمل بسته دماغ گوشتی را با 50 درصد تخفیف انجام دهید؟ درضمن یک پک هدیه شامل چسب بینی و قطره‌های موردنیاز به شما داده می‌شود. راستی استفاده از خدمات مشاوره رایگان «دکترلند» را فراموش نکنید!

کدام سبک از جراحی‌های بینی به روش بسته انجام می‌شود؟

اگر سبک جراحی‌تان را از قبل انتخاب کرده‌اید ولی نمی‌دانید انجام آن با روش بسته امکان‌پذیر است یا نه این بخش را بادقت بخوانید و سپس با مشورت پزشک، از هماهنگی سبک جراحی با روش عمل بینی مطمئن شوید.

عمل بینی گوشتی فانتزی

گفتیم که در عمل بسته بینی گوشتی دسترسی به ساختار بینی محدود است، بنابراین مناسب عمل‌های پرکار نیست. از طرفی می‌دانید که جراحی بینی گوشتی فانتزی یکی از پیچیده‌ترین انواع رینوپلاستی محسوب می‌شود؛ چرا که تغییرات بسیاری روی اسکلت بینی انجام می‌شود.

احتمالاً این روش جراحی و سبک عمل با هم هماهنگی کمتری دارند و بهتر است از جراحی باز بینی استفاده کنید، اما غیرممکن هم نیست! پس قبل از تصمیم‌گیری نهایی، با پزشکتان مشورت کنید.

نمونه قبل و بعد عمل زیبایی بسته بینی گوشتی سبک فانتزی

عمل بینی گوشتی نیمه فانتزی

اگر بینی فانتزی دوست دارید و درعین‌حال نمی‌خواهید جراحی باز بینی گوشتی را انتخاب کنید، عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی به روش بسته مناسب شماست. درواقع با انجام این عمل با یک تیر دو نشان زده‌اید، هم به فرم بینی عروسکی و دلخواهتان می‌رسید و هم جراحی بینی‌تان را به روش بسته و با عوارض کمتر انجام داده‌اید. مقدار تغییرات این عمل نسبت به جراحی فانتزی بینی گوشتی کمتر است.

تبدیل بینی گوشتی به نیمه فانتزی با جراحی بسته

عمل بینی گوشتی طبیعی

عمل بینی گوشتی طبیعی یکی از مناسب‌ترین سبک‌ها برای جراحی بسته است، زیرا در این جراحی مقدار تغییرات اعمال شده کم است و فرم طبیعی بینی حفظ می‌شود. در اکثر موارد رینوپلاستی طبیعی، اگر نیاز به تغییرات زیاد نباشد، بهترین نتیجه را از جراحی بسته می‌گیریم.

عمل طبیعی بینی گوشتی به روش بسته

لازم به ذکر است که عمل بسته بینی گوشتی هم برای جراحی‌ بینی زنانه و هم عمل‌ دماغ مردانه قابل انجام است. باز هم تأکید می‌کنیم برای اطمینان از هماهنگی سبک رینوپلاستی و روش جراحی باید به طور دقیق معاینه شوید.

آیا روش بسته مناسب شماست؟

عوارض کم و دوران نقاهت کوتاه این جراحی هر متقاضی را برای انجام آن وسوسه می‌کند، اما فقط بعضی از آن‌ها موفق به انجام عمل بسته بینی گوشتی می‌شوند؛ پس بهتر است کاندیدای مناسب این روش را بشناسید.

اگر تغییرات موردنیاز بینی‌تان جزئی و کم است، می‌توانید کاندید مناسبی برای انجام عمل بسته بینی گوشتی باشید و اگر بینی با ویژگی‌های زیر دارید، احتمالاً کاندید مناسبی برای انجام این عمل نیستید؛ چون جراحی آن‌ها پیچیده است و نیاز به دسترسی مستقیم به استخوان دارد.

 • انحراف شدید تیغه بینی
 • قوز دماغ بسیار بزرگ
 • نوک بینی خیلی افتاده یا خیلی بزرگ
 • غضروف ضعیف (درصورتی‌که پیوند غضروف نیاز داشته باشید)
نمونه قبل و بعد جراحی بینی استخوانی مردانه سبک طبیعی دکتر علی عقیلی

با تمام این تفاسیر باز هم لازم است تأییدیه نهایی را از پزشک مورد اعتمادتان بگیرید، معاینه دقیق او پس از بررسی تناسبات چهره، مشخص می‌کند که کاندید مناسبی برای انجام عمل بسته بینی گوشتی هستید یا خیر.

مزایا و عوارض عمل بینی گوشتی به روش بسته

باید بدانید جراحی بینی گوشتی به روش بسته چه مزایا و معایبی دارد تا با آگاهی کامل درست‌ترین تصمیم را بگیرید. انتخاب صحیح روش جراحی نتیجه نهایی عمل بینی گوشتی را تضمین می‌کند. برای راحتی کارتان در انتخاب، فهرستی از مزایا و عوارض عمل بسته بینی تهیه کرده‌ایم.

مزایای عمل بسته بینی

 • برش خارجی ندارد و جای بخیه روی صورتتان باقی نمی‌ماند.
 • بسیار سریع انجام می‌شود (بین 1 الی 2 ساعت).
 • امکان ایجاد اسکار بسیار کم است.
 • کبودی و تورم کمتری را تجربه می‌کنید.
 • دوره نقاهت این روش کوتاه است.
 • ایرادات جزئی بینی را با کمترین آسیب از اصلاح می‌کند.
 • امکان تحلیل تکیه‌گاه نوک بینی کمتر است.
 • بینی از فرم طبیعی خود خارج نمی‌شود.
 • نتیجه نهایی زودتر قابل‌مشاهده است.
 • گردش خون پوست و نوک بینی از بین نمی‌رود.
نمونه قبل و بعد رینوپلاستی بسته بینی گوشتی به سبک نیمه فانتزی

معایب جراحی بسته عمل بینی

در عمل بینی گوشتی به روش بسته، گستره دید پزشک کمتر است، بنابراین مناسب انجام عمل‌های پیچیده و پر کار نیست. همچنین به دلیل دسترسی کم به استخوان و ساختار بینی، دست پزشک برای ایجاد تغییرات بیشتر و ظریف‌تر بسته است. اگر بینی‌تان به تغییرات زیادی روی استخوان نیاز دارد، بهتراست روش باز را انتخاب کنید.

میدان دید کم در عمل بسته بینی گوشتی، شاید انجام بعضی سبک از جراحی‌ها را سخت یا غیرممکن کند. همچنین این روش، بیش از هر روش دیگر وابسته به مهارت پزشک است، پس در انتخاب جراحتان خیلی دقیق عمل کنید. اگر برای این انتخاب حیاتی هنوز اقدامی نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مقاله را بخوانید و سپس دست‌به‌کار شوید.

عوارض جراحی بسته بینی گوشتی و ترفند‌های طلایی برای کاهش آن‌ها

جراحی بسته بینی گوشتی نسبت به عمل باز بینی گوشتی، عوارض کمتری دارد که البته قابل‌پیشگیری و کنترل هستند. پس از دیدن این جدول یک‌بار دیگر به شما ثابت می‌شود که نقش پزشکتان در انجام این جراحی بسیار حیاتی و مهم است. برخی از عوارض بعد از جراحی طبیعی است و نمی‌توانیم جلوی بروز آن‌ها را بگیریم؛ ولی بعضی دیگر از ابتدا قابل‌کنترل هستند، به‌شرط آنکه پزشکتان را به‌درستی انتخاب کرده باشید. پیشنهاد میکنیم مقاله عوارض جراحی بسته بینی را نیز مطالعه کنید.

عوارضترفند کاهش عوارض
اختلالات تنفسیانتخاب صحیح پزشک
عفونت بافت داخلیانتخاب صحیح پزشک
عدم تقارنانتخاب صحیح پزشک
تغییر شکل غیرطبیعی نوک بینیانتخاب صحیح پزشک
باقی‌ماندن اثر بیهوشینوشیدن مایعات فراوان
درد پس از جراحیاستفاده از مسکن هر 8 ساعت یک‌بار
تورم، کبودی و التهاباستفاده از کمپرس سرد

نکات مراقبتی برای کاهش دوران نقاهت

 • استفاده از غذاهای نرم و پوره شده تا 7 روز
 • عدم استفاده از سیگار، قلبان و الکل تا دوهفته
 • متوقف کردن ورزش‌ها و فعالیت سنگین
 • پرهیز از قرار گرفتن در محیط‌های گرم
 • جلوگیری از فشار و ضربه به بینی
 • استفاده از تامپون یا اسپلینت تا یک هفته
 • عدم تخلیه بینی تا دو الی سه هفته
نکات مراقبتی برای بعد از جراحی بسته بینی گوشتی

حرف آخر:

تمام آنچه لازم بود در مورد جراحی بسته بینی گوشتی بدانید را در این مقاله شرح دادیم. حالا می‌توانید با خیال راحت و البته پس از مشورت و معاینه پزشک، عمل بسته بینی گوشتی را تأیید یا رد کنید. به‌طورکلی جراحی بسته بینی گوشتی مناسب جراحی‌هایی با تغییرات اندک و جزئی است و اگر بینی‌تان نیاز به تغییرات زیاد و پیچیده دارد. از انجام آن صرف‌نظر کنید.

باز هم تأکید می‌کنیم که همه چیز به پزشک بستگی دارد، از نتیجه مطلوب نهایی گرفته است تا کاهش عوارض و خطرات! پس با چشمان کاملاً باز انتخاب کنید و در هر مرحله با مشاوران ما در «دکترلند» در ارتباط باشید تا از مسیرتان مطمئن شوید. قدم‌به‌قدم تا رسیدن به فرم بینی دلخواهتان، همراهتان هستیم.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

به زودی با شما تماس می‌گیریم!