لیفت بینی با نخ: بدون رفتن زیر تیغ جراحی، فرم بینی­ تان را تغییر دهید

در این مقاله به طور کامل برای شما توضیح می‌دهیم که برای تغییر فرم بینی‌تان، گزینه‌ی دیگری جز رفتن زیر تیغ جراحی وجود دارد، لیفت بینی با نخ. با این روش، در کمتر از 30 دقیقه، بدون بیهوشی و درد، به فرم دلخواه بینی‌تان می‌رسید و نیازی به گذراندن دوره‌ی نقاهت ندارید و پس از آن به راحتی می‌توانید به فعالیت‌های روزمره‌ی خود ادامه دهید.
راهنمای مطالعه:
نمونه کار

شاید شما هم به فکر اصلاح فرم بینی خود افتاده باشید! اما بخاطر ترس از جراحی و تحمل درد، انجام آن را به بعد موکول کرده یا به طور کل منصرف شده باشید. یا از عوارض بعد از جراحی و دوران نقاهت طولانی مدت آن نگرانید. این احتمال نیز وجود دارد که فرصت دست کشیدن از فعالیت‌های روزمره‌تان را ندارید و نمی‌توانید تغییری در برنامه‌هایتان بوجود آورید. اما با این حال، همچنان دلتان می‌خواهید فرم بینی خود را تغییر دهید!

لیفت بینی راه حل شماست! در این محتوا به تمام سوالات شما، در مورد مقدار هزینه، چگونگی انجام، مزایا و عوارض پاسخ داده‌ایم و به نکات ضروری و مهمی که  قبل و بعد از انجام لیفت بینی باید بدانید، پرداخته‌ایم.

لیفت بینی با نخ چگونه انجام می‌شود؟

پس از مشاوره و انتخاب پزشک، که دکترلند در این زمینه شما را همراهی می‌کند، توسط پزشک معاینه می‌شوید و طی ارزیابی اولیه، تعداد نخهای مورد نیاز تخمین زده می‌شود. بعد از انجام اندازه‌ گیری‌های دقیق، جای نخ‌ها علامت گذاری می‌شود و نقاط ورود مشخص می‌شوند.

پس از ضدعفونی کردن بینی، خصوصاً در نواحی که نخ‌ها وارد می‌شوند، از پماد بی حسی استفاده می‌شود. بنابراین در طی انجام لیفت، هیچگونه دردی را حس نمی‌کنید. به وسیله‌ی یک سوزن کوچک، نقاط ورود سوراخ می‌شود. نخ مورد استفاده در لیفت، دارای خارهای بسیار کوچک چند وجهی و قابل جذب است. مواد استفاده شده در آن، با بدن انسان سازگاری زیستی دارد. این خارها به نخ کمک می‌کند تا در جای خود ثابت بمانند و به بافت زیر پوست بچسبند. (در ادامه به معرفی انواع نخ‌ها خواهیم پرداخت).

پس از بی حسی، پزشک، بعضی از نخ‌ها را به صورت افقی در پل بینی به عنوان لنگرگاه قرار می‌دهد و سپس نخ‌های عمودی را از نوک بینی به لنگرگاه وصل می‌کند و می‌کشد. به این وسیله نوک بینی به سمت بالا کشیده می‌شود.  نتیجه‌ی این روند بلافاصله بعد از انجام، قابل مشاهده است و احتیاجی به بخیه زدن و پانسمان نیست. سوراخ‌های ورودی و خروجی نخ‌ها نیز، با گذشت سه الی چهار روز به طور کامل بسته می‌شود.

ساختار بوجود آمده به وسیله‌ی نخ‌ها، به مرور زمان توسط کلاژن بدن تقویت می‌شود و حدود هشت هفته‌ی بعد، به نهایت استحکام خود می‌رسد. خود این نخ ها نیز، کلاژن سازی را افزایش می‌دهند.

اگر مایل به تغییر فرم بینی خود هستید اما نمی‌دانید کدام روش را انتخاب کنید. این مقاله را تا انتها بخوانید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

انواع نخ لیفت

به طور کلی نخ‌های مورد استفاده به سه دسته تقسیم می‌شوند. نخ‌ها جذبی، نخ‌های غیر قابل جذب و نخ‌های ترکیبی.

نخ‌های جذبی:

این نخ‌ها سازگاری کامل با بدن دارند و پس از مدتی خود به خود جذب بدن می‌شوند و بدن با جذب آن واکنش نشان نمی‌دهد. بهترین گزینه برای انجام لیفت بینی می‌باشند.

نخ‌های غیر قابل جذب:

معمولاً برای لیفت‌های بسیار شدید استفاده‌ می‌شود و جذب بدن نمی‌شوند و تا آخر عمر در بدن باقی می‌مانند. معمولاً از جنس طلا و سنتتیک می‌باشند. با پیشرفت علم، امروزه دیگر از نخ‌های غیرجذبی در عمل لیفت بینی با استفاده از نخ انجام نمی‌شود.

نخ‌های ترکیبی:

ترکیبی از نخ‌های جذبی و غیرقابل جذب است که مقداری از آن پس از مدتی جذب بدن می‌شود و تکه‌هایی از آن درزیر پوست باقی ‌می‌ماند.

انواع نخ‌های مورد استفاده در لیفت بینی:

PDO-COG

یکی از انواع نخ‌های جذبی، که در انجام عمل لیفت بینی کاربرد بسیاری دارد و پیش تر در مورد آن صحبت کردیم، نخ کاگ که تک رشته‌ای است و دارای خارهای نازکی می‌باشد. این خارها سطح تماس نخ با بافت زیر پوست را افزایش می‌دهد و همین باعث التهاب بیشتر و تحریک کلاژن سازی بیشتر می‌شود. این نوع از سایر نخ‌ها گران‌تر و البته موثرتر است.

Mono filament

تک رشته‌ای می‌باشد و تاثیر چشمگیری در لیفت ندارد.

Polyglycolide

این مدل نخ چندرشته‌ای است و التهاب بیشتری را در پوست بوجود می‌آورد که نتیجه‌آن کلاژن سازی بیشتر است. همچنین در خود گلیکولیک اسید را دارد که میزان التهاب و کلاژن سازی را دوچندان می‌کند.

Hurricane

این مدل نخ به صورت مارپیچی می‌باشد که باعث می‌شود طول بیشتری از نخ وارد بینی شود که همین مورد سبب افزایش التهاب و تحریک بیشتر کلاژن سازی می‌شود.

لیفت بینی با نخ یا جراحی بینی؟ مسأله این است!

لیفت بینی به عنوان روشی سریع، مقرون به صرفه و بدون درد برای اصلاح فرم بینی شناخته می‌شود که برای بیشتر افراد  قابل انجام است. به دلیل استفاده از نخ‌های قابل جذب، پس از گذشت حداکثر 12ماه نیاز به ترمیم پیدا می‌کند. اما به طور کلی، به دلیل عوارض بسیار محدودتری که نسبت به جراحی دارد، برای بسیاری از افراد پیشنهاد می‌شود که به عنوان جایگزینی برای عمل بینی در نظر گرفته شود.

در اغلب اوقات شما به وسیله‌ی این روش، می‌توانید به نتیجه‌ی مطلوب خود دست پیدا کنید. اما مواردی وجود دارد که لیفت بینی با نخ، نمی‌تواند جایگزن مناسبی برای جراحی باشد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

مزایای انجام لیفت بینی با استفاده از نخ نسبت به جراحی

–         بدون نیاز به ایجاد برش، شکستن استخوان، بخیه و بیهوشی

–         کم هزینه‌تر و مقرون به صرفه

–         دوران نقاهت بسیار کوتاه

–         رسیدن به نتیجه‌ دلخواه بلافاصله بعد از انجام

–         برگشت پذیری (درصورتی که از فرم جدید بینی‌تان ناراضی باشید، 8 الی 12 ماه بعد به شکل قبل خود بر می‌گردد.

–         توانایی رسیدگی به امور روزمره بلافاصله بعد از عمل

–         نتیجه‌ی طبیعی

–         ایمن و بی‌خطر

–         اصلاح زاویه‌ی بینی

–         هیچگونه ردی روی بینی باقی نمی‌گذارد.

معایب انجام لیفت بینی

در موارد بسیار نادر و محدود، گاهی انجام لیفت بینی به وسیله‌نخ باعث بروز عفونت و واکنش سیستم دفاعی بدن می‌شود که البته نگران کننده نیست و با مصرف یک دوره آنتی بیوتیک برطرف می‌شود.

در انتخاب پزشک دقت بسیار زیادی داشته باشید. چرا که در صورت جای گذاری اشتباه نخ‌ها، به نتیجه و فرم دلخواهتان نخواهید رسید و ناراضی خواهید بود. همین طور امکان بیرون زدگی نخ‌ها نیز وجود دارد. مشاوران ما در دکترلند، آماده‌ی راهنمایی شما در خصوص انتخاب پزشک متخصص و حرفه‌ای هستند که با خیال راحت لیفت بینی را انجام دهید و به نتیجه‌ی دلخواهتان برسید و عوارض آن گریبان‌گیرتان نشود!

کاندیدای مناسب لیفت بینی با نخ، چه کسانی هستند؟

به طور معمول، افرادی که نوک بینی‌شان سرپایین، گوشتی و گرد است بهترین نتیجه را از لیفت بینی با نخ می‌گیرند. اگر پل بینی شما پهن و کوتاه است، با انجام لیفت، باریک‌تر بنظر می‌رسد. همچنین افراد دارای قوز بینی، می‌توانند فرم بینی خود را به این وسیله اصلاح کنند. در این روش همزمان با بالا رفتن سر بینی، سوراخ های بینی نیز کمی جمع تر می‌شوند و به طور کلی بینی ظاهر متقارن‌تری پیدا می‌کند.

اگر که یک‌بار جراحی بینی داشتید و از فرم بینی خود ناراضی هستید، برای ایجاد اصلاحات کوچک (درصورتی که از ایمپلنت استفاده نکرده باشید.) با مشورت پزشک، می‌توانید از لیفت به وسیله‌ی نخ استفاده کنید. بهتر است پوست بسیار نازک و آسیب دیده نداشته باشید که نخ‌ها قابل تشخیص نباشند و روند لیفت به درستی و بدون مشکل طی شود. برای سنین بالا ممکن است به دلیل کم حجم شدن بینی ناشی از افزایش سن، انجام این کار کمی چالش برانگیز باشد. اما با معاینه و در صورت تایید پزشک، قابل انجام است و مانعی ندارد.

بایدها و نباید‌های قبل از لیفت بینی به وسیله‌ی نخ

قبل از هر کاری بهتر است مشاوره بگیرید تا مطمئن شوید بهترین راه حل برای اصلاح فرم بینی شما، لیفت با نخ است. در این مسیر، مشاوران دکترلند آماده‌ی خدمات رسانی و راهنمایی شما هستند.

یک هفته قبل از عمل لیفت بینی با نخ، با مشورت پزشک، از مصرف داروهای رقیق کننده خون و ضد التهابی خودداری کنید. در عوض از منابع دارای ویتامین K استفاده کنید که احتمال بروز کبودی را کاهش می‌دهد. (سبزیجات، هویج، زرده‌ی تخم مرغ، سویا و…)

از پوست خود مراقبت کرده و در معرض تابش مستقیم و شدید نور خورشید قرار نگیرید و از ضدآفتاب استفاده کنید. روزانه مقدار زیادی آب بنوشید و از مصرف سیگار و الکل خودداری کنید.

مراقبت‌های لازم‌ بعد از انجام لیفت بینی

لازم است بعد از انجام لیفت بینی با نخ، مواردی را رعایت کنید. این موارد نه تنها مانع از بروز خطرات و عوارض جانبی می‌شود بلکه کمک می‌کند که به نتیجه‌ی مطلوت‌تری دست پیدا کنید.

 1. برای جلوگیری از بروز کبودی و تورم، بلافاصله بعد از عمل و تا 48 ساعت بعد از آن از کمپرس سرد استفاده کنید. (در زمان بیداری هر دوساعت یک بار به مدت 15 دقیقه)
 2. از انجام فعالیت‌های سنگین و بسیار شدید خودداری کنید.
 3. از ماساژ دادن صورت و کشیدگی پوست خودداری کنید.
 4. احساس کشش تا چند روز پس از لیفت بینی، طبیعی است اما در صورت احساس درد، هر شش ساعت از مسکن استفاده کنید.
 5. همچون جراحی بینی، تا دو هفته از چسب روی بینی خود استفاده کنید.
 6. برای پیشگیری از عفونت، کرم آنتی بیوتیک را روی نقاط ورودی نخ و نوک بینی بمالید.
 7. جهت جلوگیری از حرکت نخ‌ها، از هرچیزی که باعث اعمال فشار اضافی به صورت می‌شود خودداری شود.
 8. به صورت سر بالا و با استفاده از بالش بلند بخوابید.
 9. از انجام ورزش‌هایی چون دویدن، شنا کردن، وزنه برداری، والیبال، بسکتبال و… خودداری کنید.
 10. تا زمان بسته شدن سوراخ‌های ورودی و استفاده از پماد آنتی بیوتیک، از مواد آرایش روی بینی و اطراف آن استفاده نکنید.
 11. عدم استفاده از دخانیات، مصرف دخانیات باعث اختلال در روند اکسیژن رسانی می‌شود و دوره‌ی نقاهت شما را طولانی می‌کند.
 12. به مدت یک هفته، از غذاهای نرم استفاده شود.
 13. اگر به حساسیت فصلی مبتلا هستید، بهتر است فصلی را برای انجام این کار انتخاب کنید که زمان عود علائم آلرژیک‌تان نباشد.

هزینه‌ی لیفت بینی با نخ چقدر است؟

به طور کلی لیفت بینی با استفاده از نخ، روشی مقرون به صرفه‌تر از جراحی است. اما نمی‌توان مبلغ مشخصی را برای آن در نظر گرفت. مقدار هزینه به عوامل زیادی بستگی دارد، برای مثال:

 • تعداد نخ‌های مورد نیاز شما
 • نوع نخ استفاده شده
 • خواسته‌ی شما برای تغییر فرم بینی
 • کلینیک انتخابی شما
 • مهارت پزشک و…

در نظر بگیرید که بخشی از هزینه‌ها، مربوط به آزمایش‌های قبل از انجام لیفت بینی است. دکترلند، علاوه بر ویزیت نیم‌بها، تخفیف ویژه‌ای برای انجام این خدمات برای شما در نظر گرفته‌ است. همچنین شما می‌توانید با استفاده از مشاوره‌ی رایگان تیم دکترلند، پزشک خود را انتخاب کنید و با بررسی شرایط بینی‌تان، از میزان هزینه‌ها به طور دقیق مطلع شوید. این امکان نیز برای شما فراهم شده است که هزینه‌‌ را به صورت اقساطی، با سفته‌ی الکترونیک و بدون نیاز به مراجعه به بانک، پرداخت کنید.

برای انتخاب پزشک، نکات زیر را در نظر بگیرید.

درست است که لیفت بینی با نخ، برگشت پذیر است و اثر آن حداکثر تا یک سال بعد از بین می‌رود، اما باید بدانید که بعضی از اشتباهات در انجام این عمل، می‌تواند خطرات و عوارض جبران ناپذیری را برای شما ایجاد کند. برای به حداقل رساندن احتمال بروز خطر، بهتر است با تحقیق و بررسی کامل، پزشک خود را انتخاب کنید. یکی از مواردی که می‌تواند راهنمای بسیار خوبی برای شما در این مورد باشد، عکس‌های قبل و بعد از انجام لیفت می‌باشد که توسط پزشک مد نظرتان انجام شده است.

دکترلند ضمن معرفی بهترین پزشکان لیفت بینی بانخ، نمونه‌هایی از قبل و بعد را برای شما جمع آوری کرده است تا شما بتوانید با خیال آسودکی، حرفه‌ای ترین پزشک را برای خود انتخاب کنید.

نمونه‌هایی از قبل و بعد از انجام لیفت بینی با نخ

معرفی پزشکان متخصص در زمینه‌ی لیفت بینی با نخ

….

سوالات متداول

 لیفت بینی با نخ، هر چند وقت یک بار به ترمیم نیاز دارد؟

مدت زمانی که لیفت بینی به وسیله‌ی نخ دوام دارد، از 6 تا 12 ماه متغییر است. به موارد متفاوتی، از جمله تعداد نخ استفاده شده، نوع نخ و شرایط اولیه بینی مربوط می‌شود. نخ‌ها عموماً پس از 6ماه شروع به جذب شدن می‌کنند ولی به دلیل تحریک کلاژن سازی، اثر ظاهری آن حداکثر تا یک سال باقی می‌ماند.

لیفت بینی می‌تواند جایگزین کامل برای جراحی بینی شود؟

بهتر است قبل از انجام لیفت بینی مشاوره بگیرید و با توجه به شرایطتان، ایده‌آل ترین روش را انتخاب کنید.

آیا می‌توانم بلافاصله بعد از عمل، به فعالیت روزمره‌ی خود بپردازم؟

لیفت بینی با نخ به نسبت جراحی بینی، عوارض کمتری دارد و دوره‌ی نقاهت آن کوتاه‌تر است. اما به این معنی نیست که مراقبت‌ را به طور کلی کنار بگذارید! برای دریافت نتیجه مطلوب‌تر، لازم است مراقبت‌های گفته شده را انجام دهید.

بهترین سن برای انجام لیفت بینی چه زمانی است؟

بهترین میانگین سنی بین 18 تا 45 سال است. اما با تشخیص پزشک برای سنین بالاتر از 45 سال یا پایین‌تر از 18 سال نیز ممکن است.

پس از انجام لیفت بینی با نخ، می‌توانم ورزش کنم؟

همان‌طور که گفته شد خودداری از فعالیت‌های سنگین ضروری‌ است. اما ورزش‌های سبکی همچون پیاده روی مشکلی ندارد به شرط آنکه سر به سمت بالا قرار گرفته باشد.

افزایش وزن، چه تاثیری روی نتیجه‌ی لیفت دارد؟

به طور کلی افزایش وزن نتیجه‌ی چشم‌گیری روی تغییر فرم بینی‌تان ندارد و در مواردی، تغییرات بسیار نامحسوسی را بوجود می‌آورد.

حرف آخر

در طول این مقاله تلاش کردیم تمام مواردی که لازم است در مورد لیفت بینی با نخ بدانید را توضیح دهیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

علاوه بر این با بهره گیری از مشاوره‌ی متخصصان تیم ما، مطمئن شوید که آیا کاندید مناسبی برای انجام لیفت بینی با نخ هستید یا بهتر است از گزینه‌های دیگری استفاده کنید.

همچنین اگر بهترین روش برای اصلاح فرم بینی شما لیفت با نخ است، بتوانید با خیالی آسوده پزشک متخصص خود را از میان پزشکان حرفه‌ای و کاربلد دکترلند، انتخاب کنید.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

به زودی با شما تماس می‌گیریم!