عمل بینی گوشتی با قالب کنترلی | نکات مهم + هزینه‌ها

بعد از رینوپلاستی، بینی من چه شکلی خواهد شد؟! احتمالاً بارها این سؤال را از خودتان پرسیده‌اید؛ همه ما برای انجام عمل بینی این نگرانی را داریم و کاملاً طبیعی است. آیا نتیجه نهایی مطابق میل ما خواهد بود یا با تصورات ما فاصله دارد و قرار است سورپرایز شویم؟
راهنمای مطالعه:

شما به‌هرحال سلامت و زیبایی‌تان را به دست جراح می‌سپارید درحالی‌که به طور دقیق نمی‌دانید نتیجه نهایی چه شکلی خواهد بود. در عمل بینی گوشتی با قالب کنترلی این مشکل و نگرانی را حل شده بدانید، علم و تکنولوژی به‌قدری پیشرفت کرده‌است که قبل از جراحی، با قالب‌های کنترلی نتیجه نهایی را با جزئیات دقیق می‌بینید. در این مقاله بررسی می‌کنیم که قالب کنترلی چیست و استفاده از آن چه مزایا و معایبی دارد، مناسب کدام جراحی‌های بینی است و هزینه آن چقدر است.

قبل و بعد جراحی بینی گوشتی با قالب کنترلی

قبل از هر چیز خوب است نمونه‌هایی از قبل و بعد جراحی بینی گوشتی با استفاده از قالب کنترلی را ببینید. دیدن این نمونه‌ها نه‌تنها به شما کمک می‌کند با اطمینان بیشتری پزشکتان را انتخاب کنید، بلکه باعث می‌شود از نتیجه نهایی جراحی‌تان انتظاری منطقی داشته باشید. این عکس‌ها گواهی بر تجربه و مهارت پزشک انتخابی شما است، پس آن‌ها را جدی بگیرید.

قالب کنترلی چیست؟

احتمالاً کنجکاو هستید که قالب کنترلی چیست که با آن یک جراحی کم‌ریسک و مطمئن را تجربه می‌کنید؟ این قالب‌ها با اسکن سه‌بعدی، طراحی چهره در نرم‌افزارهای مخصوصی و با استفاده از موم درست می‌شوند، درواقع آن‌ها نتیجه نهایی بینی شما ولی از جنس موم یا پلاستیک هستند! چه چیزی بهتر از این که قبل از عمل نتیجه نهایی را ببینید و مطمئن شوید به تناسبات چهره‌تان می‌آید.

نحوه استفاده از قالب کنترلی حین انجام عمل بینی

این قالب‌ها قبل از جراحی بینی گوشتی و با بررسی تناسبات چهره شما ساخته می‌شوند. دقیقاً همان‌طوری که دوست دارید شکل بینی‌تان باشد و البته پزشکتان تأیید می‌کند. حالا آن‌ها در طول عمل راهنمای جراح شما هستند! جراح در طول انجام عمل بینی گوشتی چندین بار قالب را روی بینی‌تان قرار می‌دهد تا مطمئن شود همه چیز همان‌ گونه که انتظارش را دارید و شبیه قالب است. این قالب‌ها الگوی خوبی حین عمل جراحی حساب می‌شوند و عدم تطابق با فرم نهایی بینی را به سادگی به جراح نشان می‌دهند.

نحوه استفاده از قالب کنترلی در جراحی دماغ گوشتی

موارد استفاده از قالب کنترلی

کاندید جراحی بینی با هر سبکی که باشید از جمله: عمل بینی گوشتی عروسکی، جراحی نیمه فانتزی بینی گوشتی و رینوپلاستی طبیعی امکان استفاده از قالب‌های کنترلی برایتان وجود دارد. همچنین بین  عمل باز بینی گوشتی یا جراحی بسته دماغ گوشتی تفاوتی وجود ندارد. درهرصورت این قالب‌ها قبل از رینوپلاستی نتیجه نهایی را به شما نشان می‌دهند و حین عمل همه چیز را کنترل می‌کنند.

اگر هنوز روش جراحی و سبک رینوپلاستی را انتخاب نکرده‌اید، عکستان را برای مشاوران دکترلند ارسال کنید و آن‌ها را در جریان تغییرات مد نظرتان بگذارید، پس از بررسی دقیق پزشک، مناسب‌ترین روش جراحی به شما پیشنهاد می‌شود.

مراحل انجام جراحی بینی با قالب کنترلی:

در این بخش، مرحله‌به‌مرحله جراحی بینی گوشتی با قالب کنترلی از ساخت تا استفاده را برایتان شرح می‌دهیم تا با اطمینان خاطر بیشتری این روش جراحی را انتخاب کنید.

اسکن سه بعدی چهره:

در جراحی بینی گوشتی با قالب کنترلی قبل از هر چیز به یک عکس با جزئیات از چهره‌تان نیاز است تا در مراحل بعد تغییرات موردنظر را روی آن شبیه‌سازی شود؛ بنابراین با اسکنر‌های پیشرفته تصویری سه‌بعدی و با جزئیات از چهره‌تان تهیه می‌شود.

مرحله اولجراحی بینی با قالب کنترلی اسکن سه بعدی چهره

طراحی فرم بینی:

عکس سه‌بعدی اسکن‌شده در نرم‌افزار مخصوصی باز و بر اساس ایرادات بینی و فرم موردنظر شما، تغییرات لازم روی آن اعمال و فرم نهایی بینی طراحی می‌‌شود. این کار به دلیل سه‌بعدی بودن و داشتن حجم بر خلاف عکس‌های فتوشاپی بسیار به واقعیت نزدیک است.

طراحی فرم دماغ برای جراحی با قالب کنترلی

تطابق فرم بینی با تناسبات زیبایی شناسی:

عمل بینی را  یک نوع هنر شبیه مجسمه‌سازی در نظر بگیرید، پس در جراحی بینی گوشتی با قالب کنترلی نیز زیبایی‌شناسی و مبانی بصری اهمیت زیادی دارد. بنابراین در این مرحله فرم بینی طراحی‌شده با اصول زیبایی‌شناسی سنجیده می‌شود تا مطمئن شوید به تناسبات چهره‌تان می‌آید.

تولید قالب کنترلی:

در این مرحله طراحان طب به‌وسیله پرینتر‌های سه‌بعدی، با ماده‌ای از جنس موم یا پلاستیک قالب موردنظر را درست به همان شکلی که در نرم‌افزار طراحی شده‌است، با دقت و ظرافت بالا تولید می‌کنند. این قالب باتوجه‌به فرم فعلی بینی شما درست شده‌است؛ بنابراین فقط برای شما قابل‌ استفاده است و برای شخص دیگری مناسب نیست.

روش طراحی قالب کنترلی

کنترل دقت و کیفیت:

قالب کنترلی بینی شما با آنچه در نرم‌افزار طراحی شده است، مقایسه می‌شود تا مطمئن شوید تمام تغییرات به‌درستی روی آن اعمال شده و موردی از قلم نیفتاده است. حتی اگر ایرادی وجود داشته باشد در این مرحله اصلاحات لازم انجام می‌شود. هرچقدر در این مرحله دقت بالاتر باشد، نتیجه نهایی به فرم بینی طراحی شده نزدیک‌تر است.

استفاده از قالب کنترلی در عمل بینی:

تمامی موارد بالا که انجام شد، نوبت جراحی بینی گوشتی با قالب کنترلی فرامی‌رسد. در این مرحله بار‌ها حین عمل بینی، قالب روی بینی گذاشته می‌شود تا سایز بینی، تغییرات و رفع نواقص و ایرادات کنترل شود و همه چیز در چهارچوب طراحی شده انجام شود.

هزینه عمل بینی گوشتی با قالب کنترلی

قالب کنترلی ابزاری کمک‌کننده در طول جراحی شماست و در هر سبک و روش جراحی از آن استفاده می‌شود. بنابراین هزینه انجام این جراحی به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • نوع قالب کنترلی
 • سبک جراحی بینی
 • روش عمل بینی (باز یا بسته)
 • ایرادات و نواقص دماغ
 • پیچیدگی و مدت‌زمان عمل
 • پزشک انتخابی و دستمزد او
 • بیمارستان یا کلینیک موردنظر
 • موقعیت جغرافیایی
 • هزینه آزمایش‌ها و رادیولوژی قبل از عمل بینی

پرداخت اقساطی هزینه عمل بینی گوشتی با قالب کنترلی

باتوجه‌به شرایط، شاید پرداخت هزینه عمل بینی گوشتی با قالب کنترلی به‌صورت کامل و یک‌جا برایتان سخت باشد. ما این موضوع را درک می‌کنیم و تمام تلاشمان را کرده‌ایم که تا حد ممکن فشار مالی را از روی دوشتان کم کنیم. پس نگران پرداخت هزینه عمل بینی نباشید، دکترلند امکان پرداخت قسطی تا سقف 50 میلیون تومان را برای شما فراهم کرده است. به ضامن نیازی ندارید فقط کافی است یک سفته الکترونیک تهیه کنید.

کاهش هزینه‌های جانبی عمل بینی با دکترلند

هزینه عمل بینی مختص به جراحی نیست و موارد جانبی دیگری مثل ویزیت، انجام آزمایش‌ها و عکس‌برداری بینی به آن اضافه می‌شود. در این موارد نیز به‌راحتی شما فکر کرده‌ایم، ویزیت در دکترلند همیشه نیم‌بها و در برخی موارد کاملاً رایگان است؛ همچنین آزمایش‌ها و عکس‌برداری قبل از رینوپلاستی با 50 درصد تخفیف حساب می‌شود. بعد از جراحی نیاز به خرید چسب و قطره‌ ندارید؛ چون ما آن‌ها را به شما هدیه می‌دهیم.

بهترین پزشکان جراحی بینی با قالب کنترلی را بشناسید

شاید این یکی از حیاتی‌ترین انتخاب‌های طول زندگی‌تان باشد. نتیجه نهایی در گرو این انتخاب است. پس با چشم و گوش باز این کار را انجام دهید، پزشکی را انتخاب کنید که امانت‌دار زیبایی و سلامتتان باشد. برای انتخاب بهترین پزشک جراحی بینی با قالب کنترلی به موارد زیر دقت داشته باشید:

 • تجربه و مهارت کافی برای عمل بینی با سبک و روش موردنظرتان را داشته باشد.
 • توانایی کار با نرم‌افزار سه‌بعدی و طراحی دماغ را داشته باشد.
 • به اصولی زیبایی‌شناسی و تناسبات بصری مسلط باشد.
 • صبور و باحوصله باشد و به خواسته شما بادقت گوش کند.
 • روند عمل را به بیانی ساده به شما توضیح دهد.
 • تکنسین کاربلد و حرفه‌ای داشته باشد.
 • سابقه درخشان در انجام عمل بینی با قالب کنترلی داشته باشد.
 • دارای نمونه کار‌های بدون فیلتر و ادیت از قبل و بعد این جراحی باشد.

پیداکردن پزشکی با تمام ویژگی‌های بالا، کاری بسیار دشوار، زمان‌بر و نیازمند روز‌ها تحقیق و جستجو است. خبر خوب اینکه ما این انتخاب را برایتان ساده کرده‌ایم، تحقیقات لازم را انجام داده‌ایم و در سراسر ایران بهترین پزشکان جراحی بینی با قالب کنترلی را پیدا کرده‌ایم. خیالتان راحت باشد چرا که ما در دکترلند تجربه و مهارت پزشکانمان را برای شما تضمین می‌کنیم.

انواع قالب‌های کنترلی بینی

قالب‌های کنترلی بینی انواع مختلفی دارند که در طول عمل دماغ هر کدام کاربرد خاصی دارد و با دیگری متفاوت است، در ادامه انواع قالب‌‌های کنترلی دماغ را به شما معرفی می‌کنیم.

Axial:

این قالب بیشتر در جراحی فانتزی یا نیمه فانتزی بینی گوشتی کارایی دارد. زیرا در اندازه‌گیری قوس یا پل تیغه بینی، زاویه نوک بینی با لب بالا و کلوملا نقش دارد.

axial این قلب برای جراحی سبک فانتزی و نیمه فانتزی بینی گوشتی

Transverse:

اگر ایرادات استخوانی و ساختاری بینی‌تان زیاد است و قرار است تغییرات بسیاری رو آن انجام شود، از این قالب استفاده کنید. زیرا الگوی بسیار خوبی برای بررسی ساختار بینی و تأیید قرارگیری صحیح استخوان در آناتومی دماغ است.

Final:

این قالب در تمامی جراحی‌های بینی با هر سبک و روشی کارایی دارد. چون کارش این است که شکل نهایی و کلی بینی را بررسی کند و مراقب باشد که فرم نهایی استخوان با سایر اجزا هماهنگی داشته باشد.

Basal:

این قالب وسیله مناسبی برای اندازه‌گیری و بررسی فرم پره‌های بینی است و به کمک آن می‌توان تغییرات استاندارد و ایده‌آلی را روی پره‌های دماغ به وجود آورد.

احتمالاً الان برای انتخاب نوع قالبی کنترلی بینی کمی سردرگم هستید! پس از خدمات مشاوره رایگان دکترلند استفاده کنید و با راهنمایی پزشکان و مشاوران ما، قالب کنترلی مناسب خود را باتوجه‌به مدل رینوپلاستی انتخاب کنید.

قالب basal برای فرم دهی پره های بینی

فواید و معایب استفاده از قالب کنترلی را بشناسید

استفاده از قالب کنترلی مانند هر ابزار دیگر، همان‌طور که امکاناتی را در اختیارتان قرار می‌دهد، محدودیت‌ها و گاهی عوارضی را نیز برایتان به وجود می‌آورد که در این بخش به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 مزایای استفاده از قالب کنترلی در جراحی بینی گوشتی

 • پایین آوردن ریسک عمل و کنترل فرایند جراحی
 • کاهش استرس و نگرانی زیباجو از نتیجه نهایی عمل
 • کمتر شدن مدت زمان جراحی
 • کاهش احتمال تغییرات غیرقابل‌انتظار
 • قابل‌استفاده برای انواع رینوپلاستی
فواید استفاده از قالب کنترلی در جراحی بینی گوشتی

معایب جراحی بینی گوشتی با قالب کنترلی

مزایای انجام این عمل آن‌قدر زیاد است که معایب آن اصلاً به چشم نمی‌آید! تنها ایرادی که می‌توان از این روش گرفت این است که شاید در برخی موارد بعد از باز کردن بینی، شرایطی به وجود بیاید که پزشک مجبور شود تغییرات را کمی متفاوت‌تر از قالب اعمال کند. به‌هرحال بینی شبیه موم نیست و امکان به‌وجودآوردن تغییرات دقیق و ظریف در آن کمتر است. همچنین اولویت پزشک سلامتی و بهبود عملکرد تنفسی‌ شما است.

عوارض جراحی بینی گوشتی با استفاده از قالب کنترلی

استفاده از این ابزار در طول عمل به‌خودی‌خود هیچ عارضه‌ای را برای شما به وجود نمی‌آورد و تنها عوارض عمومی بعد از هر جراحی بینی؛ مانند کبودی، تورم، کمی درد و التهاب را تجربه می‌کنید. در انتخاب پزشکتان نهایت دقت را داشته باشید تا احتمال بروز عوارض پیش‌بینی نشده را کم کنید.

هشدار‌های مهم قبل و بعد از رینوپلاستی با قالب کنترلی

برای داشتن یک تجربه موفقیت‌آمیز از جراحی بینی گوشتی با قالب کنترلی، باید نکات مراقبتی قبل و بعد از آن را با‌دقت انجام دهید، دقت داشته باشید که دوران نقاهت جراحی با قالب کنترلی با سایر عمل‌های بینی فرقی ندارد و باید نکات مراقبتی را جدی بگیرید.

نکات ضروری قبل از جراحی بینی با قالب کنترلی

 • بررسی دقیق فرم بینی طراحی شده با تناسبات چهره‌تان
 • انتخاب بهترین پزشک در این زمینه
 • ارائه سوابق پزشکی و دارویی خود به جراح
 • انجام آزمایش‌ها و عکس‌برداری‌های ضروری
 • قطع مصرف داروهای رقیق‌کننده خون و منابع دارای ویتامین E
 • منع مصرف سیگار، الکل و قلیان
اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی با قالب کنترلی

مراقبت‌های بعد از عمل بینی گوشتی با قالب کنترلی

 • استفاده از اسپلینت، گچ و چسب بینی به مدت مشخص شده
 • جلوگیری از خیس شدن گچ در هفته اول و ماساژ صورت
 • عدم قرارگیری در محیط‌های گرم و تابش مستقیم نور خورشید
 • استفاده از کمپرس سرد در 72 ساعت اول
 • مصرف منابع غنی از ویتامین k
 • مراجعه دوره‌ای به پزشک بعد از عمل
 • خوابیدن به شیوه صحیح بعد از عمل بینی: سر بالا و همراه با دو بالش
 • عدم انجام فعالیت‌های سنگین
 • استفاده از غذاهای نرم و پوره شده
مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی با قالب کنترلی

سوالات متداول:

آیا استفاده از قالب کنترلی باعث کوتاه شدن دوره نقاهت می‌شود؟

خیر استفاده از این قالب‌ها صرفاً برای کنترل روند عمل و نتیجه نهایی است و تأثیری در طول دوران نقاهت ندارد.

آیا می‌توانم از قالب کنترلی شخص دیگری استفاده کنم؟

به‌هیچ‌عنوان! این قالب‌ها به‌صورت شخصی و باتوجه‌به ویژگی‌ها و ایرادات بینی هر نفر ساخته می‌شود و طبیعتاً برای بینی فرد دیگری کاربرد ندارد.

از چه سنی می‌توان جراحی بینی با قالب کنترلی را انجام داد؟

حداقل سن برای دختران 16 سالگی و پسران 18 سالگی است، اما باید با معاینه پزشک از رشد کامل استخوان‌ها مطمئن شد.

حرف آخر:

حالا که به این بخش از مقاله رسیده‌اید، احتمالاً دیگر نگران نتیجه نهایی جراحی بینی خود نیستید. چون این مشکل به‌وسیله قالب‌های کنترلی حل شده است و به کمک آن‌ها قبل از عمل نتیجه نهایی را می‌بینید. در این مطلب مراحل ساخت و استفاده از این قالب‌ها را برایتان توضیح دادیم و ضمن اشاره به مزایا و معایب استفاده از آن‌ها، هزینه انجام این عمل و مراقبت‌های قبل و بعد از آن را بررسی کردیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عمل بینی با استفاده از قالب کنترلی، با مشاوران ما در دکترلند در ارتباط باشید. ما با صبر و حوصله پاسخ‌گوی تمامی سؤالات شما هستند.  

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

به زودی با شما تماس می‌گیریم!