جراحی بینی با لیزر؛ از سخن تا واقعیت

راهنمای مطالعه:
جراحی بینی با لیزر

در اغلب جراحی‌های زیبایی افراد به دنبال سریع‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها برای رسیدن به نتیجه دلخواه هستند. در مورد جراحی زیبایی بینی نیز همینطور است و به همین دلیل است که بسیاری از متقاضیان در مورد عملی مانند جراحی بینی با لیزر کنجکاو هستند. اگر به دنبال این هستید که برای اطلاع از اینکه آیا جراحی بینی با لیزر امکان پذیر است؟ یا فقط جنبه تبلیغاتی دارد، با دکترلند همراه شوید تا موضوع جراحی بینی با لیزر را بررسی کنیم و به سوالات شما پاسخ دهیم.

نتایج جراحی بینی با لیزر

برای تغییر فرم کلی بینی و رفع عیوب ظاهری و یا درمان برخی مشکلات تنفسی باید تغییراتی در استخوان و بافت غضروفی بینی اعمال کرد. برای این منظور لازم است جراحی باز انجام شود. در سال‌های اخیر موضوع جراحی بینی با لیزر مطرح شده و مورد توجه متقاضیان جراحی بینی شیراز قرار گرفته است. ابتدا انواع روش های جراحی بینی را بررسی می کنیم.

انواع جراحی بینی

جراحی بینی به دو صورت باز و بسته انجام می‌شود. در جراحی بسته، عمل از طریق سوراخ‌های بینی انجام می‌شود و برشی در خارج از بینی وجود ندارد. در جراحی بینی باز جراح برش هایی ایجاد می کند و پوست را به طور کامل لیفت می کند تا غضروف و ساختار استخوانی بینی کاملا محصور شود. هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی دارند و جراح بر اساس نظر متقاضی یکی از این دو نوع جراحی را انتخاب می کند. در واقع در هر دو نوع رینوپلاستی، جراح تغییراتی در غضروف و بافت استخوانی ایجاد می کند و این تغییرات ظاهر بینی را تغییر می‌دهد.

کاربرد لیزر در زیبایی و جراحی بینی

کاربرد لیزر در زیبایی و عمل بینی

لیزر یک نور برانگیخته پرانرژی است که تک رنگ و دارای طول موج مشخصی است. این ویژگی‌های لیزر باعث کاربردهای زیادی در زیبایی پوست شده است. هر طول موج خاص تنها یک نوع سلول را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به ضایعات پوستی اجازه می دهد بدون آسیب رساندن به بافت اطراف، بهبود یافته و ناپدید شوند.

کاربردهای لیزر در زیبایی عبارتند از؛

  • برداشتن خال و ضایعات عروقی
  • از بین بردن لکه های رنگی و خالکوبی
  • کاهش دهنده موهای زائذ
  • جوانسازی پوست و کاهش چین و چروک و کاهش جای زخم و جوش

دستگاه‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام در زمینه خاصی کاربرد داشته و عملکردهای متفاوتی از خود نشان میدهند. در برخی موارد از لیزر برای برش بافت نیز استفاده می‌شود.

کاربرد لیزر در جراحی بینی

همانطور که گفته شد لیزر در زیبایی کاربردهای متنوعی دارد؛ اما لیزر توانایی تغییر بافت استخوان و غضروف را ندارد. در جراحی بینی جراح تغییرات گسترده‌ای در استخوان و بافت غضروف ایجاد می‌کند. با برش استخوان، حرکت غضروف و تقویت آن، تغییر شکل بینی حاصل می‌شود. بنابراین نمی‌توان جمله عمل بینی استخوانی با لیزر موثق دانست. چراکه پیشرفت لیزر به حدی نرسیده که توقع رفع مشکلات بینی را از آن داشت.

در حال حاضر جراحی بینی با لیزر صرفاً جنبه تبلیغاتی دارد و به تنهایی امکان انجام جراحی کامل با لیزر وجود ندارد. برای بهبود وضعیت پوست بینی لیزر را می‌توان برای درمان بیماری‌هایی مانند لک یا بریدگی، بیماری‌هایی مانند روزاسه و رینوفیما که بر ساختار پوست بینی تاثیر می‌گذارد استفاده کرد. در واقع منظور از جراحی بینی لیزری که در تبلیغات استفاده می شود، همان استفاده از لیزر برای رفع مشکلات پوستی بینی است.

افرادی که مستعد جراحی بینی با لیزر هستند

روزاسه یک بیماری پوستی است که با علائمی مانند جوش و قرمزی پوست همراه است. برخی از داروها، از جمله آنتی بیوتیک‌ها، توسط پزشک برای درمان این بیماری تجویز می‌شوند. مصرف این داروها می‌تواند علائم روزاسه را کنترل کند اما به طور کامل آن را از بین نمی‌برد. پس از کنترل بیماری، اگر پوست بینی به طور دائم قرمز باشد، می‌توان آن را با لیزر کاهش داد. در صورت عدم درمان، روزاسه می‌تواند منجر به رینوفیما، یک بیماری پوستی شدیدتر شود. در رینوفیما بافت پوست متورم و قرمز شده و به دلیل افزایش بافت چربی بینی بزرگ می‌شود. در این حالت نیز لیزر می‌تواند تا حدودی ضایعات را کاهش دهد. جراحی بینی با لیزر عملی است که فقط بافت پوست بینی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

جراحی بینی با لیزر

هزینه عمل جراحی بینی با لیزر

استفاده از لیزر در زمینه زیبایی بسیار فراگیر شده است و هر کلینیک و مرکز زیبایی بسته به امکانات و خدماتی که ارائه می‌دهد هزینه متفاوتی دریافت می‌کند. به طور کلی به دلیل اینکه استفاده از لیزر در موارد زیبایی است، هزینه ای داشته و توسط بیمه پرداخت می‌شود.

عمل بینی با لیزر یا پلاسما جت

برخی به اشتباه تصور می‌کنند که از لیزر پلاسما جت بینی برای ایجاد تغییراتی در بینی استفاده می‌شود. اما بهتر است بدانید که برخلاف لیزر، نوری پرانرژی و تک رنگ است. پلاسما حالت چهارم ماده است که نوعی گاز یونیزه است. پلاسما توسط وسیله‌ای قلم مانند به سطح پوست تزریق می‌شود و آن را به صورت نقاط ریز می‌سوزاند. این فرآیند باعث انقباض پوست و در برخی موارد به جمع شدنبینی کمک می‌کند. استفاده از پلاسما جت‌ها برای زیبایی در حال حاضر بسیار فراگیر شده است. اما برای جلوگیری از عوارض پوستی حتما به کلینک‌ های معتبر و زیر نظر پزشکان حرفه ای برای این کار اقدام کنید.

در آخر؛ بهترین روش جراحی بینی

همانطور که در این مقاله به طور کامل بررسی کردیم. در حال حاضر جراحی بینی با لیزر فقط جنبه تبلیغاتی دارد و امکان پذیر نیست. در واقع جراحی بینی با لیزر استفاده از لیزر برای درمان مشکلات پوستی بینی است.

اگر می‌خواهید از نتیجه جراحی بینی خود مطمئن شوید. این امکان در دکترلند برای متقاضیان فراهم شده است. با کمک طراحی بینی، اسکن سه بعدی و سپس کنترل قالب ها بدون نگرانی انجام عمل زیبایی انجام می‌شود. و از نتیجه مطمئن باشید. در واقع با کمک این فناوری بینی شما مطابق با سلیقه شما طراحی می‌شود و در نهایت با استفاده از قالب‌های کنترلی در روز جراحی تغییرات مورد نظر بر روی بینی اعمال می‌شود تا به نتیجه مطلوب برسید. بعلاوه پیشنهاد می‌کنیم اگر بینی گوشتی دارید حتما به صفحه عمل بینی گوشتی مراجعه کنید. همچنین با تیم مشاوره ما میتوانید هزینه عمل بینی در شیراز خود را بسیار کاهش دهید.

در صورت هرگونه سوال و تجربه در این زمینه می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

مشاوره حرفه‌ای و رایگان همین حالا!

به زودی با شما تماس می‌گیریم!