انواع مدل عمل بینی گوشتی: روش‌های جراحی و غیر جراحی + سبک ها

کدام یک از انواع مدل عمل بینی گوشتی بهتر است؟ خیلی از افراد در صورت مشاهده کوچک‌ترین مشکل در بینی برای جراحی آن اقدام می‌کنند؛ اما باید بدانید روش‌های متفاوتی برای تغییر فرم بینی وجود دارد که حتی روحتان نیز از آن‌ها خبر ندارد!
راهنمای مطالعه:
نمونه کار دکتر پیام حق پناه 2

به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم حتماً بینی خود را نزد کارشناسان ما در دکتر لند معاینه کرده و مناسب‌ترین شیوه عمل را انتخاب کنید. در این مقاله ما انواع مدل عمل بینی‌ گوشتی (جراحی و غیر جراحی) و همچنین سبک‌های مختلف آن را برایتان توضیح می‌دهیم.

بررسی انواع عمل ‌های بینی گوشتی

حال که قصد دارید بینی گوشتی خود را عمل کنید، باید بدانید سبک‌های مختلفی برای این کار وجود دارند. در قسمت زیر با انواع بینی گوشتی آشنا می‌شوید.

مدل بینی گوشتی طبیعی

در عمل بینی طبیعی گوشتی نواقص بینی رفع می‌شود و تغییرات زیادی در آن ایجاد نمی‌شود. در این نوع عمل نوک بینی به سمت بالا نرفته و قوسی نیز روی بینی وجود ندارد؛ به همین دلیل اگر دوست دارید یک بینی نچرال و کاملاً طبیعی داشته باشید، این مدل جراحی بینی گوشتی را به شما پیشنهاد می‌دهم.

نمونه کار قبل و بعد عمل طبیعی دماغ گوشتی

مدل عمل دماغ گوشتی فانتزی

در عمل بینی فانتزی گوشتی، بینی شما به اندازه قابل توجهی کوچک می‌شود و از نیم رخ قوس زیادی دارد. در این روش نوک بینی به اندازه دلخواه شما به سمت بالا می‌رود و به همین دلیل به آن مدل عروسکی نیز می‌گویند.

حواستان باشد این سبک بینی برای هر صورتی مناسب نبوده و باید صورت گرد و ظریفی داشته باشید؛ بنابراین اگر به این مدل بینی علاقه دارید، توصیه می‌کنم حتماً با کارشناسان ما در مجموعه دکتر لند مشورت کنید.

نمونه کار قبل و بعد عمل بینی گوشتی سبک فانتزی

نحوه جراحی بینی گوشتی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی گوشتی تقریباً حد وسط بینی طبیعی و فانتزی است؛ یعنی نه ظاهر خیلی مصنوعی و نه خیلی نچرال دارد! در واقع در این جراحی قوس و سربالایی کمی در بینی ایجاد می‌شود و اندازه آن نیز آن‌قدرها کوچک نمی‌‎شود.

نمونه کار رینوپلاستی به سبک نیمه فانتزی

بنابراین اگر نه بینی‌های طبیعی را دوست دارید و نه عروسکی را، سبک نیمه فانتزی برایتان بسیار مناسب است.

نحوه عمل بینی گوشتی مردانه

بسیاری از آقایان به دلیل ترس از ظرافت زیاد بینی، خیلی سراغ جراحی بینی نمی‌روند. عمل بینی گوشتی مردانه دقیقاً مناسب همین افراد است؛ زیرا در آن هیچ تغییر زیاد و عجیبی ایجاد نشده و بینی شکل مردانه خود را حفظ می‌کند. در آن تنها مشکلات ظاهری و تنفسی بینی حل می‌شود و به صورت دلخواه شما درمی‌آید.

تبدیل دماغ گوشتی به طبیعی مردانه

عمل بینی زنانه گوشتی          

عمل بینی گوشتی زنانه با ظرافت زیادی انجام شده و برای صورت‌های ظریف، بسیار مناسب است. بهتر است در جلسات مشاوره حتماً تمام انتظارات خود را به پزشک بگویید تا بر اساس آن‌ها بهترین نتیجه را در اختیارتان قرار دهد.

قبل و بعد عمل زیبایی دماغ گوشتی زنانه

برای انتخاب یکی از این سبک‌ها و مدل‌های جراحی بینی گوشتی حتماً با یک شخص ماهر و کاربلد در این زمینه مشورت کنید؛ زیرا هر مدل بینی برای چهره خاصی مناسب بوده و باید بر اساس آن تصمیم بگیرید.

بررسی دقیق انواع مدل‌ عمل بینی گوشتی

اگر قصد دارید بینی گوشتی خود را جراحی کنید، باید روش‌های مختلف آن را شناخته و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. در این قسمت انواع راهکارهای تغییر بینی را برایتان توضیح می‌دهیم.

تغییر بینی گوشتی با جراحی

اگر بینی شما مشکلات زیادی داشته و یا اندازه آن بزرگ باشد، چاره‌ای جز عمل آن با یکی از روش‌های زیر را ندارید.

عمل بینی گوشتی باز بهترین مدل عمل بینی گوشتی

در جراحی بینی گوشتی به روش باز، دماغ با برش‌های مختلفی به طور کامل باز می‌شود و پزشک به تمام ساختار بینی دسترسی دارد. به همین دلیل معمولاً جراحان این روش را برای عمل بینی گوشتی به شما پیشنهاد می‌دهند و بینی‌های خیلی بزرگ و با مشکلات زیاد نیز تنها با این تکنیک عمل می‌شوند.

جراحی باز بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی به روش بسته

در عمل بسته بینی گوشتی تعداد برش‌ها کم بوده و تنها در قسمت داخلی بینی ایجاد می‌شوند. به همین دلیل جراح تنها از قسمت محدودی از بینی توانایی ایجاد تغییرات را دارد. این روش معمولاً برای عمل‌های ساده یا بینی‌هایی که به تغییرات زیادی نیاز ندارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تبدیل بینی گوشتی به نیمه فانتزی به روش بسته

جراحی با لیزر روش جدید عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی لیزر به کمک جراح آمده‌است و برش‌های موردنیاز را در بینی ایجاد می‌کند. علاوه بر این دستگاه لیزر در برخی از بینی‌ها باعث کاهش سایز آن می‌شود و در واقع نقش کمکی را در عمل بینی بر عهده دارد.

جراحی دماغ گوشتی با لیزر

عمل ثانویه بینی گوشتی

خیلی از اوقات افراد از نتیجه عمل اولیه خود رضایت چندانی نداشته و حتی به دلیل عدم مهارت پزشک، با مشکلات تنفسی یا ظاهری مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند. در چنین مواردی افراد چاره‌ای جز عمل مجدد یا ثانویه ندارند! بنابراین سعی کنید حتماً به اندازه کافی در جراحی اولیه دقت به خرج دهید تا کار به اینجا نکشد.

روش‌های غیر جراحی بهترین روش تغییر بینی گوشتی

اگر بینی شما مشکلات خفیف و کمی داشته باشد، دیگر نیازی به جراحی نداشته و با راهکارهای آسان‌تری نیز قابل درمان است. تعدادی از مهم‌ترین این روش‌ها را در زیر برایتان توضیح می‌دهیم.

تزریق ژل و فیلر بینی گوشتی

اگر بینی کوچکی دارید، این طریقه عمل بینی گوشتی برای شما بسیار مناسب است؛ زیرا این مواد پرکننده بوده و برآمدگی‌ها و نواقص بینی‌تان را برطرف می‌کنند. از طرفی اگر نوک بینی افتاده دارید نیز این روش به کارتان می‌آید. اما بینی‌های گوشتی پهن و بزرگ با این روش بزرگ‌تر می‌شود و به همین دلیل خیلی گزینه خوبی برای این کار نیستند.

ساده ترین روش ها برای کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل با تزریق ژل و فیلر

تزریق آنزیم بهترین روش کوچک کننده بینی گوشتی

آنزیم بینی گوشتی مخصوص بینی‌های بزرگ بوده و حجم آن‌ها را کاهش می‌دهد. البته این نوع درمان در یک جلسه انجام نشده و بر اساس بینی و شرایط آن، نیاز به جلسات متعددی دارد. بنابراین توصیه می‌کنم حتماً در این مورد با پزشک خود و یا مشاوران ما در دکتر لند مشورت کنید.

تزریق آنزیم برای کوچک کردن بینی گوشتی

لیفت بینی با نخ بهترین درمان بینی گوشتی

در لیفت بینی گوشتی پزشک با استفاده از نخ مخصوص فرم بینی شما را اصلاح و آن را لیفت می‌کند. لیفت بینی با نخ بدون درد و خونریزی بوده و هزینه متوسطی دارد، البته باید بدانید این درمان دائمی نبوده و تا چند ماه دوام می‌آورد.

در این روش دیگر نیازی به گذراندن دوران نقاهت نبوده و بلافاصله پس از درمان به نتیجه دلخواهتان خواهید رسید. البته لیفت بینی با نخ برای همه افراد مناسب نبوده و در ابتدا باید معاینه شوید.  

کوچک کردن بینی گوشتی با نخ لیفت

پلاسما جت یکی از بهترین انواع عمل بینی های گوشتی

این دستگاه یکی از جدیدترین روش‌های تغییر بینی بوده و تاثیر زیادی بر بافت بینی دارد. این درمان پوست و لایه بیرونی بینی را تغییر می‌دهد و آن را به سمت بالا لیفت می‌کند.

این روش برای انواع بینی های گوشتی و پوست‌ها مناسب بوده و بدون درد و خونریزی انجام می‌شود. بنابراین اگر دنبال روشی سریع و بی‌خطر برای اصلاح بینی خود می‌گردید، پلاسما جت برای شما مناسب است؛ البته این درمان نسبت به لیفت بینی با نخ هزینه بیشتری دارد.

تا این جا شما با انواع مدل عمل بینی گوشتی آشنا شدید؛ اما اینکه کدام یک از این موارد مناسب‌ترین و بهترین عمل بینی گوشتی است، دیگر کار شما نبوده و باید آن را به یک فرد متخصص بسپرید!

اگر دوست دارید در سریع‌ترین زمان ممکن معاینه شوید، با کارشناسان ما در دکتر لند در ارتباط بوده و علاوه بر اطلاع از بهترین روش عمل بینی گوشتی خود، مناسب‌ترین پزشک برای انجام این کار را نیز بشناسید.

از انواع عمل بینی گوشتی پلاسما جت است

چه افرادی برای انواع عمل بینی گوشتی مناسب هستند؟

همان‌طور که در قسمت قبل گفتیم روش‌های متفاوتی برای اصلاح و تغییر بینی گوشتی وجود دارند؛ اما تمام آن‌ها برای شما مناسب نیستند. برای مثال اگر بینی گوشتی خیلی بزرگ و پهنی دارید، بهترین کار جراحی آن است.

البته باید بدانید برای اقدام به انجام هر کدام از این درمان‌ها، شما باید سلامت جسمی و روانی سالم و همچنین سن مناسبی داشته باشید.

برای اطمینان بیشتر و انتخاب دقیق‌تر شما باید حتماً معاینه و مشاوره شوید. به همین دلیل توصیه می‌کنم قبل از هر چیز عکس بینی خود را برای مشاوران ما بفرستید و بر اساس راهنمایی آن‌ها، برای درمان بینی خود اقدام کنید.

توصیه‌های پایانی در مورد انواع مدل عمل بینی گوشتی

در این مقاله شما با انواع مدل عمل بینی گوشتی آشنا شدید. توصیه می‌کنم برای درمان بینی خود با هر یک از روش‌های بالا، حتماً به یک پزشک ماهر و باتجربه مراجعه کنید.

در غیر این صورت نه تنها به نتیجه دلخواهتان نمی‌رسید، بلکه حتی با مشکلات و عوارض متفاوتی نیز روبه‌رو می‌شود. اگر در این زمینه سوال و یا نیاز به راهنمایی دارید، با کارشناسان ما در تیم دکتر لند در ارتباط بوده و بهترین پزشک را انتخاب کنید.

نظرات و سوالات خود در مورد انواع جراحی بینی گوشتی را در بخش زیر با ما در میان بگذارید و این مقاله را برای اطرافیانتان که بینی گوشتی دارند نیز بفرستید.

سوالات متداول انواع مدل عمل بینی گوشتی

بهترین مدل عمل بینی گوشتی چیست؟

این سوال خیلی کلی بوده و به نوع و مشکل بینی شما بستگی دارد. برای اطلاع از این موضوع شما باید حتما معاینه شوید و سپس مناسب‌ترین شیوه برای تغییر بینی خود را انتخاب کنید.

آیا عمل بینی گوشتی برمی‌گردد؟

این موضوع نگرانی‌ بسیاری از افراد است؛ اما باید بدانید امروزه دیگر این مشکل وجود نداشته و پزشکان با استفاده از روش‌های جدید این احتمال را به صفر می‌رسانند؛ البته این اتفاق در صورتی می‌افتد که به یک پزشک ماهر مراجعه کنید.

هزینه عمل بینی گوشتی چقدر است؟

این موضوع به عوامل متفاوتی بستگی داشته و امکان ارائه یک قیمت ثابت وجود ندارد؛ به همین دلیل توصیه می‌کنم برای اطلاع از این موضوع با مشاوران ما تماس بگیرید.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

به زودی با شما تماس می‌گیریم!