متخصصین گوش، حلق و بینی را بشناسیم

راهنمای مطالعه:
متخصصین گوش، حلق و بینی

جراح گوش، حلق و بینی در زمینه‌ تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به بخش سر و گردن تخصص دارد. تشخیص و درمان بیماری‌‌های اختلالات شنوایی، مشکلات ساختاری گوش (به خصوص در کودکان)، اختلال‌های عصب و مادرزادی، سینوزیت، آلرژی، مشکلات بلع، مشکلات تارهای صوتی، سرطان‌های مربوط به قسمت سر و گردن مثل سرطان حنجره، ناشنوایی، عفونت گوش و… در حوزه تخصص متخصص گوش حلق بینی قرار می‌گیرد.

ما قصد داریم تا در این مقاله از دکترلند متخصصین گوش، حلق و بینی را بشناسیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

متخصص گوش و حلق و بینی کیست؟

قبل ازینکه با متخصصین گوش، حلق و بینی آشنا شویم به تعریفی از ماهیت این تخصص پرداختیم. در واقع همانطور که از اسم این تخصص مشخص است، متخصص گوش و حلق و بینی به بررسی، تشخیص و درمان بیماری های مرتبط با گوش، بینی، حلق و ساختمان های مرتبط با سر و گردن می‌پردازد. نام این تخصص ترجمه انگلیسی «Otolaryngology» است و همین طور به اختصار متخصص ENT که اول واژه های Ear Nose ،Throat می‌باشد نامیده می‌شود.

متخصص گوش، حلق و بینی کیست؟

لیست 10 متخصصین گوش، حلق و بینی

در این بخش از مقاله می‌توانید لیست بهترین متخصصین گوش و حلق و بینی شیراز  را همراه با بیوگرافی مختصری از این پزشکان را مشاهده کنید؛

 1. دکتر رضا کبودخانی

دکتر رضا کبودخانی، مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی قزوین اخذ کرده و پس از آن مدرک تخصص خود در حوزه گوش، حلق و بینی را از دانشگاه علوم پزشکی شیراز دریافت کرده اند. ایشان از برترین اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند که مدت کوتاهی ریاست بیمارستان خلیلی شیراز را نیز عهده دار بوده اند.

تخصص دکتر کبودخانی در حوزه گوش، حلق و بینی است. شما می‌توانید با خیال راحت زیر تیغ جراحی ایشان قرار بگیرید و رضایت کاملی از نتیجه عمل خود داشته باشید.

 1. دکتر سیدحسین دستغیب

دکتر سید حسن دستغیب بیش از ده سال سابقه انجام عمل‌های جراحی زیبایی بینی در شیراز را دارند. دکتر دستغیب در دانشگاه علوم پزشکی شیراز مشغول به گذراندن دوره عمومی شدند. پس از آن در همان دانشگاه تخصص خود در زمینه گوش، گلو و بینی و جراحی سر و گردن را از همان دانشگاه در سال 1388 دریافت کردند.

دکتر دستغیب در زمینه جراحی‌‌های مربوط به سر و گردن مثل جراحی زیبایی بینی تخصص کافی دارند. همچنین جز لیست بهترین جراحان بینی در شیراز قرار گرفته‌اند.

 1. دکتر پیام حق پناه

از دیگر پزشکان مجرب و متخصصین گوش، حلق و بینی دکتر حق پناه هستند. دکتر پیام حق پناه از سال 1391، جراحی پلاستیک زیبایی بینی را انجام می‌دهند. و در طی این سال‌ها با انجام عمل‌های بینی و کسب نتایج فوق‌العاده، جزء بهترین دکتر جراح بینی شیراز قرار گرفته‌اند. و در طی 10 سال تجربه خود توانسته اند میزان رضایت بالایی را در میان بیماران از آن خود کنند.

 

 1. دکتر حامد پوستچی

بی شک یکی از بهترین و شناخته شده ترین متخصصین گوش، حلق و بینی بینی شیراز، دکتر حامد پوستچی هستند. از حرفه‌ای بودن ایشون همین بس که فقط جراحی بینی انجام می‌دهند. دکتر تا به اکنون، حدود پنج هزار عمل جراحی زیبایی بینی موفق در کارنامه درخشان خود دارند. و به واسطۀ همین کارنامه درخشان می‌توان لقب بهترین جراح بینی در شیراز برایشان در نظر گرفت.

در سال 1385 از دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده ‌اند و مدرک پزشکی عمومی خود را دریافت کردند. پس از آن در دانشگاه جندی شاپور اهواز مشغول به تحصیل شده و موفق شدند مدرک تخصص گوش، حلق و بینی خود را در سال 1392 دریافت کنند.

 1. دکتر داریوش ساریخانی

دکتر داریوش ساریخانی در سال 74 مدرک تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز دریافت کرده‌اند. و  بیش از 22 سال سابقه جراحی زیبایی بینی دارند. از زمان شروع فعالیت تا به اکنون حدوداً 18 هزار عمل زیبایی موفق در کارنامۀ درخشان خود ثبت کرده است و اغلب زیباجویان تا الان از نتیجه عمل و تنفس خودشان راضی بوده‌اند. دکتر ساریخانی دوره پزشکی عمومی خود را در سال 1369 به اتمام رسانده‌اند و در همان سال در دوره تخصص گوش، حلق و بینی شروع به گذراندن دوره تخصص کردند.

 1. دکتر مسیح طالع

دکتر مسیح طالع اختصاصاً در حوزۀ جراحی زیبایی بینی فعالیت دارند. دکتر طالع دارای بیش از 5 سال سابقه فعالیت هستند. و تجربه انجام بیش از 4 هزار جراحی بینی را در کارنامه درخشان خود دارند. از مهمتری مهارت‌های ایشان می‌توان به انجام اعمال جراحی بر روی بینی‌های گوشتی، استخوانی، نامتقارن است.  به سبک  طبیعی، نیمه فانتزی و فانتزی اشاره کرد.

 

 1. دکتر محسن روشنی

دکتر محسن روشنی در سال 1361 دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گذراندند و پس از آن تخصص گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن خود را در سال 1375 از همان دانشگاه دریافت نمودند. ایشان را میتوان بدون شک از مبتحرترین و با سابقه ترین پزشکان ایرانی دانست. دکتر محسن روشنی نزدیک به 20 سال است که در زمینه جراحی زیبایی بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی بینی و سینوس مشغول به فعالیت هستند و شهرت فراوانی در این زمینه دارند.


لازم به ذکر است که برترین جراحان بینی شیراز بدون شک در لیست پزشکان گوش، حلق و بینی قرار دارند. اما با توجه به درخواست های بیشماری که از این پزشکان قرار دارد، نوبت گیری از این متخصصان بسیار دشوار است. اما تیم مشاوره زیبایی دکترلند با خدمات مختلفی همچون نوبت دهی سریع، نیم بها و یا اقساطی کردن هزینه جراحی بینی در شیراز و بسیاری از خدمات دیگر آماده خدمت رسانی به زیباجویان عزیز است.


 1. دکتر دنیا کرمی

دکتر دنیا کرمی از برترین جراحان بینی در ایران هستند. و نزدیک به 9 سال سابقه فعالیت در زمینه عمل زیبایی بینی را دارند. دکتر کرمی در کارنامه خود حدود ۲هزار عمل در زمینه جراحی بینی و ترمیمی را داشته‌اند. از ایشان می‌توان به عنوان یکی از متبحرترین پزشکان ایرانی در خصوص جراحی انواع بینی‌های گوشتی، استخوانی، جراحی بینی نامتقارن اشره کرد.

 

 1. دکتر محمد کاظم رشته احمدی

دکتر کاظم رشته احمدی در سال 1387 از دانشگاه علوم پزشکی شیراز فارغالتحصیل شده و بدون شک از بهترین و متبحر ترین پزشکان جراحی بینی شیراز هستند. و  دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی شیراز هستند. و همچنین دارای بیش از 10 سال سابقۀ عمل زیبایی بینی و انجام 5 هزار عمل جراحی بینی موفق هستند و به عنوان یکی از نام آشناترین پزشکان نه تنها در شیراز بلکه در سراسر ایران شناخته شوند.

 1. دکتر شهریار شاهمرادی

سابقۀ فعالیت دکتر شاهمرادی بیش از 8 سال در حوزۀ زیبایی به ویژه در جراحی بینی است. و یکی از بهترین دکتر بینی شیراز به دلیل عمل بینی‌های گوشتی است. به عنوان یکی از با سابقه ترین و شناخته شده ترین پزشکان و متخصصان به ویژه در امرجراحی بینی شیراز هستند. ایشان با نزدیک به 8 سال سابقه فعالیت مهارت بسیار خاصی در جراحی انواع بینی های گوشتی و استخوانی را کسب کرده و جایگاه بسیار بالایی در میان علاقه مندان به بینی‌هایی با فرم های فانتزی و نیمه فانتزی از آن خود کرده است.

حوزه کارهای متخصصین گوش، حلق و بینی

حوزه‌های کاری متخصصین گوش، حلق و بینی 

حال که با متخصصین گوش، حلق و بینی در شیراز آشنا شده‌ایم. در اینجا با تخصص‌هایی که این پزشکان آشنا شویم.

 • متخصص و جراح گوش، حلق و بینی
 • فلوشیپ گوش یا اتولوژی/ نورواتولوژی (درمان عفونت‌ها، بیماری‌ها و آسیب‌های وارد شده به گوش)
 • فلوشیپ حنجره (درمان تخصصی عفونت‌ها و مسائل مربوط به گلو و حنجره)
 • فلوشیپ جراحی سر و گردن (جراحی‌های مربوط به تومورها، غدد بزاقی، تیروئید و پاراتیروئید و سرطان‌های سر و گردن)
 • فلوشیپ رینولوژی و سینوس (درمان اختلالات مربوط به بینی، اختلالات سینوسی، عمل زیبایی بینی و کمک به بهبود تنفس از طریق بینی)
 • فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت (جراحی زیبایی صورت شامل جراحی بینی، لیفت صورت و جراحی‌های بازسازی صورت مثل جراحی فک)


کلام آخر

در نگاه کلی، در صورتی که از کاهش شنوایی رنج می‌برید، ترومایی به گوش شما وارد شده است، سردردهایی شدید به دنبال سرماخوردگی اخیر دارید، مکرراً دچار خونریزی از بینی می‌شوید، زخم هایی در دهان دارید که غذا خوردن را برایتان سخت کرده است، احساس گرفتگی صدا دارید و اطرافیان این قضیه را تایید می‌کنند، برجستگی در ناحیه ای از گردن خود حس می‌کنید که چند روز است وجود دارد، اخیراً بلع مواد غذایی برایتان سخت شده است و … بهتر است به یکی از متخصصین گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا در صورت وجود مشکل، بررسی و درمان لازم صورت گیرد. تمام پزشکانی که در این مقاله به معرفی آن‌ها پرداختیم با تیم دکترلند همکاری می‌کنند. در صورت نوبت‌دهی از هر کدام از ایشان می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر در ارتباط  باشید.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

مشاوره حرفه‌ای و رایگان همین حالا!

به زودی با شما تماس می‌گیریم!