مدت زمان عمل بینی گوشتی چقدر است؟ + عوامل موثر بر آن

در این مقاله مدت زمان عمل بینی گوشتی و بیهوشی، زمان به هوش آمدن، عوامل موثر بر آن و تمام اطلاعات مربوط به آن را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.
راهنمای مطالعه:

مدت زمان عمل بینی گوشتی ثابت نبوده و برای هر شخص متفاوت است؛ اما اگر میزان آن از حالت عادی خیلی بیشتر شود، خطرات زیادی مثل خونریزی را برایتان به همراه دارد.

به همین دلیل توصیه می‌کنم با کارشناسان ما در دکتر لند در ارتباط بوده و یا این مقاله را تا پایان مطالعه کنید. زیرا به طور مفصل در مورد مدت زمان جراحی بینی گوشتی برایتان توضیح داده‌ایم.

مدت زمان عمل بینی گوشتی چقدر است؟

مدت زمان جراحی بینی گوشتی به عوامل بسیار متفاوتی بستگی داشته و متغیر است؛ اما به طور کلی این جراحی بین 1_3 ساعت طول می‌کشد. البته این زمان گاهی اوقات بر اساس میزان مشکلات بینی بیشتر یا کمتر می‌شود. البته باید بدانید اگر مدت زمان عمل بینی خیلی زیاد شود، احتمال خونریزی بیمار در حین عمل وجود دارد.

مدت زمان جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

در جراحی بینی گوشتی چند ساعت بیهوش هستیم؟

بیهوشی افراد برای عمل بینی قبل از جراحی انجام می‌شود و تا مدتی پس از اتمام درمان نیز ادامه دارد؛ بنابراین شما کمی بیشتر از مدت زمان عمل بینی‌تان بیهوش هستید. گاهی اوقات به دلایل مختلف و بر اساس توصیه‌های پزشک، افراد بیهوش نشده و تنها با بی‌حسی موضعی راهی اتاق عمل می‌شوند؛ بنابراین در نهایت مدت زمان بیهوشی شما برای عمل بینی بر اساس زمان جراحی‌تان بین 1_3 ساعت طول می‌کشد.

مدت زمان بیهوشی هنگام جراحی بینی

آیا عمل بینی گوشتی از بینی استخوانی بیشتر طول می‌کشد؟

شاید با خود بگویید این موضوع هیچ ربطی به مدت زمان جراحی ندارد؛ اما باید بدانید معمولاً بینی‌های گوشتی پوست ضخیم و پیچیدگی‌های زیادی دارند. به همین دلیل احتمال بیشتر بودن مدت زمان عمل آن‌ها وجود دارد.

البته زمان جراحی بینی‌های استخوانی نیز به شدت قوز و انحراف آن بستگی دارد؛ بنابراین برای اطلاع دقیق از مدت زمان باید حتما مشاوره شوید.

تفاوت زمان جراحی دماغ گوشتی با دماغ اسخوانی

به هوش آمدن بیمار پس از جراحی چقدر طول می‌کشد؟

افراد پس از جراحی بینی از اتاق عمل به اتاق ریکاوری منتقل می‌شوند. بهبودی و به هوش آمدن افراد در این مرحله بسیار متفاوت بوده و از 15 دقیقه تا 1 ساعت متغیر است.

زیبا جویان پس از به هوش آمدن بسته به نظر پزشک، باید حداقل چند ساعت و برخی از افراد در شرایط حساس یک شب را در بیمارستان می‌گذرانند. بنابراین حتما قبل از عمل از این موضوع مطلع شوید.

برخی از افراد نیز از به هوش نیامدن پس از عمل می‌ترسند. این موضوع کمی وحشتناک است؛ اما باید بدانید امروزه به دلیل پیشرفت تکنیک‌های عمل و مهارت‌های جراحان احتمال بروز چنین اتفاقی خیلی کاهش پیدا کرده است. 

چقدر بعد از عمل بینی بیهوش هستیم؟

عوامل موثر بر مدت زمان عمل بینی گوشتی

همان‌طور که گفتیم مدت زمان عمل بینی گوشتی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در قسمت زیر تمام این موارد را برایتان توضیح می‌دهیم.

روش جراحی بینی گوشتی

به طور کلی دو روش باز و بسته برای عمل بینی گوشتی وجود داشته و مدت زمان هر یک از آن‌ها متفاوت است. در روش باز برش‌های زیادی در بینی ایجاد و ساختار بینی به طور کامل باز می‌شود. بنابراین بخیه‌زدن آن‌ها و تغییر فرم بینی با استفاده از این روش بیشتر طول می‌کشد.

در روش جراحی بسته بینی دیگر نیازی به ایجاد برش و بخیه زدن آن نبوده و به همین دلیل سریع‌تر انجام می‌شود.

آشنایی با انواع عوارض جراحی بینی بسته

نوع جراحی بینی

نوع جراحی شما تاثیر زیادی بر مدت زمان عملتان دارد. برای مثال اگر جراحی بینی شما هم زیبایی و هم درمانی باشد، قطعا مدت زمان بیشتری باید در اتاق عمل باشید. از طرفی جراحی‌ ثانویه بینی نیز به دلیل حساسیت و پیچیدگی، به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

نوع بینی گوشتی

همان‌طور که گفتیم، بینی‌های استخوانی پوست نازک‌تر و غضروف‌های سفتی دارند؛ به همین دلیل عمل زیبایی آن سریع‌تر انجام می‌شود. اما بینی‌های گوشتی پوست ضخیم و غضروف‌های ضعیفی دارند؛ به همین دلیل حساسیت بالایی دارند.

گاهی اوقات در جراحی بینی‌های گوشتی به پیوند غضروف نیاز بوده و پزشک باید از قسمت‌هایی مثل گوش یا دنده، غضروف موردنیاز را بردارد. این مرحله و پیوند غضروف به بینی، نیاز به مدت زمان بیشتری دارد.

عوارض جراحی بینی بسته

مهارت جراح شما

میزان تخصص و مهارت جراح نیز تاثیر زیادی در مدت زمان عمل دارد. در واقع هر چقدر او تخصص و تجربه بالاتری در جراحی بینی گوشتی داشته باشد، مدت زمان عمل شما نیز کاهش می‌یابد.

البته گاهی اوقات افزایش مدت زمان جراحی به این موضوع ربطی نداشته و به دلیل مشکلات زیاد بینی و یا نوع عمل، جراحی آن مدت زمان زیادی طول می‌کشد.

تاثیر مهارت جراح در مدت زمان عمل بینی

ضخامت پوست بینی گوشتی

همان‌طور که گفتیم ضخامت پوست بینی نیز در مدت زمان جراحی آن تاثیر دارد. بینی‌های گوشتی به طور کلی پوست ضخیمی دارند. هر چقدر ضخامت پوست در بینی‌های گوشتی بیشتر شود، احتمال افزایش مدت زمان عمل نیز بیشتر وجود داد.

عمل بینی گوشتی شکسته چقدر طول می‌کشد؟   

برخی از افراد به دلیل شکستگی بینی خود برای جراحی آن اقدام می‌کنند. اگر تنها قصد درمان شکستگی بینی‌تان را داشته باشید، درمان شما با جراحی سرپایی و در 15_20 دقیقه تمام می‌شود.

اما اگر شکستگی بینی با جراحی زیبایی همراه باشد، با توجه به میزان آسیب بینی مدت زمان جراحی آن 5/2_3 ساعت طول می‌کشد.

تا این جا شما با مدت زمان عمل بینی گوشتی و عوامل موثر بر آن آشنا شدید. اگر مدت زمان عمل برایتان مهم بوده و یا برای انجام آن عجله دارید، توصیه می‌کنم حتما با مشاوران ما در دکتر لند در ارتباط باشید.

کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن نوبت ویزیت و عمل فوری را برایتان تهیه می‌کنند. علاوه بر این برای دریافت مشاوره تخصصی و رایگان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان دکتر لند

توصیه‌های پایانی در مورد مدت زمان عمل بینی گوشتی

در این مقاله به طور مفصل در مورد مدت زمان عمل بینی گوشتی برایتان توضیح دادیم. همان‌طور که گفتیم یکی از موارد تاثیرگذار در مدت زمان جراحی، مهارت پزشک است؛ اما کوتاه بودن زمان عمل دلیلی بر کاربلدی پزشکتان نیست!

بنابراین باید در این زمینه خیلی تحقیق کنید. اگر هنوز پزشک مناسبی را برای جراحی بینی گوشتی خود انتخاب نکرده‌اید، از راهنمایی‌های کارشناسان ما در دکتر لند استفاده کنید.

سوالات و نظرات خود را نیز در قسمت زیر برای ما نوشته و این مقاله را برای تمام افرادی که قصد عمل بینی‌شان را دارند نیز بفرستید.

سوالات متداول

آیا افزایش مدت زمان عمل بینی گوشتی تاثیری بر هزینه آن دارد؟

این موضوع خیلی به هزینه جراحی بینی ربطی نداشته و به پزشک شما بستگی دارد؛ بنابراین بهتر است حتما در این زمینه با جراح خود مشورت کنید.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

مشاوره حرفه‌ای و رایگان همین حالا!

به زودی با شما تماس می‌گیریم!