مراحل عمل بینی گوشتی | توضیح دقیق و پله به پله

در این مقاله شما با تمام مراحل قبل از عمل بینی گوشتی، مراحل عمل بینی گوشتی و روند بعد از آن آشنا می‌شوید. علاوه بر این تفاوت این مراحل در بینی‌های گوشتی و استخوانی، و همچنین در آقایان و خانم‌ها را نیز برایتان شرح می‌دهیم.
راهنمای مطالعه:
بهترین جراح بینی استخوانی در رشت

مراحل جراحی بینی گوشتی تنها مربوط به اقدامات اتاق عمل نبوده و قبل و بعد از آن نیز مراحل خاص و حساسی دارد. برای اطلاع از این موارد و همچنین دریافت یک مشاوره کاملا تخصصی توصیه می‌کنیم حتما با کارشناسان دکتر لند در ارتباط باشید. در این مقاله نیز ما تمام این موارد را به ترتیب برایتان توضیح می‌دهیم

بررسی مراحل قبل از عمل بینی گوشتی

مهم‌ترین قسمتی که شما باید در مراحل جراحی بینی گوشتی خود انجام دهید، مربوط به قبل از آن است. در واقع اگر مراحل زیر را با موفقیت طی کنید، دیگر نیاز به هیچ‌گونه نگرانی نخواهید داشت.

1. انتخاب پزشک مناسب

ضروری‌ترین کاری که شما باید در تمام مراحل عمل بینی گوشتی انجام دهید، انتخاب پزشک مناسب است؛ در غیر این صورت باید انتظار هر نتیجه‌ای را داشته باشید. حتما پزشکان زیادی را بررسی و در مورد آن‌ها تحقیق کنید. آیا دوست دارید بهترین جراح بینی گوشتی شهر خود را پیدا کنید؟

انتخاب جراح مناسب قبل از جراحی دماغ

کارشناسان ما در دکترلند بر اساس نوع بینی، انتظارات و شرایطتان مناسب‌ترین پزشک را به شما معرفی می‌کنند؛ برای این کار تنها کافی است عکس بینی خود را برای ما ارسال کرده و یک مشاوره رایگان و تخصصی دریافت کنید..

2. دریافت نوبت ویزیت

پس از انتخاب پزشک شما باید هرچه سریع‌تر برای دریافت نوبت ویزیت و معاینه اقدام کنید؛ زیرا بسیاری از پزشکان زمان انتظار طولانی داشته و حداقل بیش از یک ماه باید در صف انتظار بمانید.

تنها یک راه برای دریافت نوبت فوری عمل وجود دارد و آن هم مراجعه به کارشناسان دکتر لند است؛ با این کار شما در نزدیک‌ترین زمان ممکن و به صورت نیم بها می‌توانید معاینه شوید. 

دریافت نوبت فوری از جراح بینی

3. دریافت مشاوره‌های لازم قبل از عمل

حتما قبل از جراحی بینی خود، در جلسات مشاوره حضور داشته و با پزشک خود در مورد تمام جوانب عمل صحبت کنید. در این جلسات سبک مورد علاقه و انتظارات خود را با جراح در میان بگذارید و نظرات او را بشنوید. با این کار تمام سوالات شما برطرف می‌شود و هیچ‌گونه ابهامی در ذهنتان باقی نمی‌ماند.

دریافت مشاوره‌های لازم قبل از رینوپلاستی با پزشک

شما می‌توانید در هر زمانی که خواستید (چه قبل و چه بعد از عمل) از مشاوره‌های تخصصی و رایگان مشاوران تیم دکترلند استفاده کنید.

4. انجام آزمایشات و عکس‌برداری‌های لازم

قبل از جراحی پزشک حتما از شما می‌خواهد آزمایش‌ها و عکس‌برداری‌های مختلفی را انجام دهید. با این کار او از سلامت بدنی کامل شما و همچنین ساختار بینی‌تان مطلع می‌شود.

یک خبر خوب نیز برایتان دارم؛ تمام زیبا جویان دکتر لند می‌توانند از تخفیفات بسیار ویژه و با هزینه کمتر تمام آزمایش‌ها و عکس‌برداری‌های لازم را انجام دهند. 

چهارمین مرحله جراحی بینی انجام آزمایشات مورد نیاز

تمام مراحل جراحی بینی گوشتی به ترتیب

این بخش شامل تمام کارهایی است که در اتاق عمل روی بینی شما انجام می‌شود. به طور کلی جراحی بینی شما 6 مرحله دارد که در بخش زیر آن‌ها را برایان توضیح می‌دهیم.

1. تزریق ماده بیهوشی یا بی‌حسی

در این مرحله پزشک بر اساس سابقه پزشکی و شرایط جسمانی بدنتان، یکی از مواد بیهوشی یا بی‌حسی را به شما تزریق می‌کند. انتخاب این مواد به نظر پزشک بستگی دارد؛ اگر شما به مواد بیهوشی آلرژی داشته باشید، با بی‎‌حسی موضعی عمل می‌شوید.

تزریق ماده بیهوشی

البته این موضوع اصلا ترس نداشته و شما هیچ درد و ناراحتی حس نمی‌کنید. این مواد پس از گذشت مدت کمی از اتمام جراحی، اثر خود را از دست می‌دهد و به حالت عادی برمی‌گردید.

2. برش دادن قسمت‌های بینی

در این مرحله و پس از بی‌حسی یا بیهوشی کامل شما، پزشک برش‎‌دادن بینی را شروع می‌کند. تعداد و نوع این برش‌ها کاملا به روش عمل بستگی دارد؛ در روش جراحی باز بینی، تعداد برش‌ها بیشتر بوده و در قسمت داخلی و خارجی بینی ایجاد می‌شوند.

در این روش ساختار بینی کاملا باز می‌شود و به همین دلیل بیشتر برای بینی‌های پیچیده و با مشکلات بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برش دادن بینی

در روش بسته جراحی بینی برش‌ها بیشتر در قسمت داخلی ایجاد شده و پزشک دسترسی محدودتری به بینی دارد. به همین دلیل از این روش در عمل‌های ساده بینی استفاده می‌شود.

برش بینی با کمک لیزر

علاوه بر روش سنتی، گاهی اوقات جراحان از لیزر برای برش بینی کمک می‌گیرند. خیلی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند عمل زیبایی بینی با  لیزر امکان‌پذیر است؛ اما لیزر تنها در ایجاد برش‌ها کاربرد دارد.

3. ایجاد تغییرات موردنیاز در ساختار بینی

در این مرحله جراح تغییرات لازم را در استخوان و غضروف بینی ایجاد کرده و آن را به سبک دلخواه شما در می‌آورد. گاهی اوقات بینی شما غضروف بسیار ضعیف و کمی دارد و برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان باید حتما پیوند غضروف انجام دهید.

برای این کار پزشک از گوش یا دنده شما غضروف مورد نیاز را برداشته و آن را به بینی‌تان پیوند می‌زند. البته این موضوع اصلا ترس و نگرانی ندارد؛ زیرا جای خالی آن اصلا در گوش یا دنده شما مشخص نیست.

نمونه عمل بینی فانتزی زنانه

باید بدانید این مرحله بسیار مهم بوده و پزشک انتخابی شما باید در این زمینه تجربه و مهارت خیلی زیادی داشته باشد.

4. اصلاح سپتوم انحرافی

اگر بینی شما در قسمت وسط سوراخ‌ها انحراف داشته باشد، در این مرحله مشکلات آن برطرف می‌شوند. با اصلاح این انحراف، علاوه بر بهبود زیبایی، مشکلات تنفسی شما نیز رفع می‌شود و در واقع با یک تیر دو نشان زده‌اید.

به طور کلی در این مرحله مشکلات تنفسی و یا حتی مشکل خر و پف بینی شما از بین می‌رود و پس از جراحی دیگر با این موارد دست و پنجه نرم نخواهید کرد. 

نمونه قبل و بعد جراحی دماغ و اصلاح انحراف بینی مردانه

5. بستن برش‌های بینی

پس از ایجاد تغییرات لازم در بینی، نوبت به بستن برش‌ها فرا می‌رسد. در این مرحله تمام بافت‌ها و پوست بینی مجدد به هم پیوند می‌خورند. این کار نیاز به مهارت و ظرافت بسیار بالایی دارد؛ زیرا در صورت کوچک‌ترین اشتباه در این مرحله، هرگز به نتیجه ایده‌آل نمی‌رسید.

درواقع بیشتر مشکلات زیبایی که افراد پس از جراحی با آن دست و پنجه نرم‌ می‌کنند، مربوط به این قسمت از مراحل رینوپلاستی بینی گوشتی است.

رینوپلاستی بینی گوشتی با سبک فانتزی زنانه

6. بستن آتل و باند

در مرحله آخر باند و نوارهای مخصوصی روی بینی قرار می‌گیرد و از آن محافظت می‌کنند. شما باید حتما تا زمان مشخص شده به خوبی از آتل و باندها مراقبت کنید تا آسیبی به بینی‌تان وارد نشود.

مرحله اخر جراحی بینی گوشتی بستن آتل و باند

مراحل بعد از جراحی بینی گوشتی

پس از عمل بینی گوشتی نیز شما باید تا مدت‌ها نکات مختلفی را برای بهبود سریع‌تر انجام دهید. در قسمت زیر به طور خلاصه آن‌ها را برایتان توضیح می‌دهیم.

1. مراجعه سروقت به پزشک

حتما برای چکاپ در وقت تعیین شده به پزشک خود مراجعه کنید. در این جلسات جراح، شرایط بینی و بهبودی شما را پیگیری کرده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

2. رعایت نکات مراقبتی

شما باید تمام نکات مراقبتی پس از جراحی بینی گوشتی خود را رعایت کنید؛ در غیر این صورت روند بهبودی شما خیلی کند می‌گذرد و با مشکلات جدی روبه‌رو خواهید شد. در بخش زیر تعدادی از اصلی‌ترین این نکات را می‌بینید:

 • مصرف سروقت داروها
 • مراقبت از آتل بینی تا زمان برداشتن آن
 • استفاده صحیح از چسب بینی
 • دوش نگرفتن تا یک هفته
 • خم نکردن سر به سمت پایین
 • پیاده‌روی کوتاه
 • رژیم غذایی مناسب
 • استفاده از یخ برای کاهش ورم
 • عدم انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین تا چند ماه
 • خوابیدن به شیوه صحیح
 • عدم لمس بینی
 • عطسه و سرفه کردن از راه دهان
 • عدم مصرف دخانیات تا 2 هفته
مراجعه به پزشک در وقت تایین شده

3. ارتباط با مشاوران برای بهبودی سریع‌تر

پس از جراحی بینی خود حتما با  مشاوران مربوطه در تماس باشید؛ با این کار آن‌ها وضعیت بینی‌تان را چک کرده و تمام مشکلات و سوالات شما را رفع می‌کنند. کارشناسان تیم دکتر لند تا مدت‌ها پس از عمل شما را پشتیبانی کرده و تا زمان بهبودی کامل همراه شما هستند.

برای بهبودی سریع تر بعد از عمل با مشاوران مربوطه در تماس باشید

آیا طریقه عمل بینی گوشتی با استخوانی تفاوت دارد؟

به نظرتان آیا نحوه عمل بینی گوشتی با استخوانی فرق دارد؟ باید بدانید هدف جراحی بینی‌های استخوانی بیشتر کاهش حجم بینی و همچنین فرم دهی آن است؛ اما در بینی‌های گوشتی هدف اصلی اصلاح نوک و پل بینی است.

در جراحی این نوع بینی‌ها بیشتر اوقات پزشکان از پیوند غضروف استفاده کرده و آن را اصلاح می‌کنند. اما به طور کلی روند و طریقه جراحی در بینی‌های گوشتی و استخوانی تفاوتی نداشته و تنها فرق آن‌ها در ایجاد تغییرات است.

آیا نحوه عمل بینی گوشتی مردان و زنان متفاوت است؟

به طور کلی ساختار بینی خانم‌ها و آقایان با هم فرق داشته و ظاهر متفاوتی دارند؛ بینی مردها معمولا پوست ضخیم‌تر و استخوان و غضروف محکم‌تری دارند. 

البته طریقه جراحی بینی گوشتی در آن‌ها شبیه به هم است؛ اما هر کدام اهداف جداگانه‌ای دارند. برای مثال بینی آقایان ناهمواری‌ و ارتفاع بیشتری داشته و معمولا افراد برای رفع این نواقص اقدام به جراحی بینی خود می‌کنند.

قبل و بعد عمل مردانه طبیعی دکتر حمیدرضا کاظمی

این موضوع در خانم‌ها کمی متفاوت بوده و دلیل بیشتر آن‌ها برای جراحی، باریک کردن و تغییر شکل بینی است. البته جراح شما باید تخصص زیادی در این زمینه داشته باشد تا هارمونی و هماهنگی لازم را در صورتتان ایجاد کند.

تصویر قبل و بعد جراحی بینی استخوانی فانتزی دکتر حبیب سهرابی

تاثیر مستقیم پزشک در نحوه جراحی بینی گوشتی

اگر جراحتان تجربه یا مهارت کافی در جراحی بینی نداشته باشد، قطعا با مشکلات جدی در ظاهر و حتی عملکرد بینی‌تان روبه‌رو خواهید شد. به نظرتان چاره این مشکل چیست؟ آیا دوست دارید بینی گوشتی خود را نزد بهترین جراح بینی گوشتی عمل کنید؟
باید بدانید تعداد زیادی از پزشکان هرگز زیر بار مسئولیت جراحی بینی‌های گوشتی نرفته و حتی از پس آن برنمی‌آیند. آیا دوست دارید برترین پزشک برای این عمل را بشناسید؟

انتخاب پزشک با تجربه

تیم ما با تحقیقات و بررسی‌های فراوان، گلچینی از بهترین جراحان بینی گوشتی را تهیه کرده‌اند؛ این افراد بیشترین درصد رضایت را در بین زیبا جویان داشته و با هنر زیبایی شناسی خود، بینی شما را به فرم مناسب و دلخواهتان درمی‌آورد؛ برای اطلاعات بیشتر حتما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

توصیه‌های پایانی در مورد مراحل عمل بینی گوشتی

در این مقاله مراحل عمل بینی گوشتی را بررسی کردیم. در انتها باید بدانید تمام نکات و مراحل اهمیت بسیار بالایی دارند؛ اما تاثیرگذارترین آن‌ها در نتیجه عمل، انتخاب پزشک است.

زیرا اگر شما در این مرحله سهل‌انگاری کنید، هیچ‌کدام از مراحل دیگر نیز به درستی طی نمی‌شوند؛ بنابراین حتما در این مورد با کارشناسان ما مشورت کنید. آن‌ها تمام سوالات شما را در این زمینه برطرف می‌کنند.

به نظر شما مهم‌ترین مرحله عمل بینی گوشتی کدام است؟ نظرات خود را در قسمت زیر با ما در میان بگذارید و این مقاله مفید را برای تمام افرادی که قصد دارند بینی گوشتی خود را عمل کنند نیز بفرستید.

سوالات متداول

آیا مراحل عمل ترمیمی بینی گوشتی نیز به همین صورت است؟

به طور کلی مراحل جراحی بینی شبیه به هم هستند؛ اما در عمل ترمیمی بینی شما باید وسواس خیلی بیشتری در انتخاب پزشک به خرج دهید. علاوه بر این مراحل اتاق عمل کمی متفاوت بوده و کمی پیچیده‌تر است؛ زیرا جراح باید تمام نواقص جراحی اولیه بینی را برطرف کند.

مراحل جراحی بینی گوشتی شکسته چگونه است؟

جراحی بینی‌های شکسته معمولا خیلی سریع‌تر انجام می‌شود. اما اگر قصد جراحی زیبایی را در کنار آن نیز داشته باشید، پزشک علاوه بر درمان باید فرم بینی را نیز تغییر دهد.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

مشاوره حرفه‌ای و رایگان همین حالا!

به زودی با شما تماس می‌گیریم!