آموزش نحوه چسب زدن بینی گوشتی | ساده‌ترین روش + نکات حساس

در این مقاله نیز ما علاوه بر آموزش بهترین روش چسب زدن بینی گوشتی بعد از عمل، تمام اطلاعات لازم مثل بهترین مارک، مدت زمان، نحوه جداسازی چسب، فواید و عوارض آن را نیز به طور مفصل بررسی می‌کنیم.
راهنمای مطالعه:
آموزش زدن چسب بینی گوشتی

نحوه چسب زدن بینی گوشتی آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید ساده نیست و نیاز به یادگیری دارد. متاسفانه خیلی از افراد تصور می‌کنند این کار نیاز به آموزش نداشته و خودشان از پس آن برمی‌آیند!

شما هرگز این اشتباه را مرتکب نشوید. برای یادگیری سریع‌تر و بهتر توصیه می‌کنم حتما با کارشناسان ما در دکتر لند در ارتباط بوده و از صفر تا صد آن را یاد بگیرید.

آموزش قدم به قدم نحوه چسب زدن بینی گوشتی

چسب زدن بینی گوشتی بعد از عمل بسیار مهم بوده و باید حتما آن را آموزش ببینید. به همین دلیل در این بخش تمام مراحل آن را با زبانی ساده به شما یاد می‌دهیم.

1.     تمیز کردن کامل پوست

در بخش اول پس از تهیه بهترین و مناسب‌ترین مارک چسب، پوست صورت خود را تمیز و ضدعفونی کنید. برای این کار حتما در ابتدا صورتتان را با آب و صابون بشورید سپس با پد یا پنبه الکی روی بینی و گونه‌ها بکشید. پس از 10 دقیقه پوستتان خشک و برای چسب زدن آماده می‌شود.

2.     برش چسب‌ها در اندازه‌های مخصوص

در این مرحله باید چسب را بر اساس سایز بینی‌تان برش دهید. برای این کار باید 6 یا 8 قطعه به اندازه4_3 سانتی‌متری، و همچنین 2 عدد چسب 12_10 سانتی‌متری برش دهید.

3.     آغاز چسباندن چسب‌ها روی بینی

این مرحله حساس‌ترین بخش چسب زدن بینی گوشتی است. حواستان باشد حتما این کار را روبه‌روی آینه و از سمت بالا به پایین انجام دهید. برای این کار در ابتدا از چسب‌های 4_3 سانتی‌متری شروع کنید؛ 3 یا 4 عدد از آن‌ها را به صورت عرضی به طوری روی بینی بچسبانید که هر کدام از آن‌ها زیر دیگری قرار بگیرند.

پس از این کار باید قطعه‌های 10_12 سانتی‌متری را به صورت طولی و U مانند به بینی و زیر آن بچسبانید. برای این کار وسط چسب باید دقیقاً زیر نوک بینی قرار گیرد و لبه‌های آن به سمت بالا برود و نزدیک زیر چشم برسند. پس از آن نیز قطعه‌های دیگر را به همین طریق روی چسب‌های قبلی بچسبانید.

مراحل چسب زدن بینی گوشتی

البته حواستان باشد این چسب‌ها را طوری بچسبانید که جلوی تنفستان را نگیرد، در انتها نیز خیلی آرام دستتان را روی بینی حرکت دهید تا چسب‌ها سر جای خودشان تثبیت و محکم شوند.

جدا کردن چسب بینی برای تعویض

این مرحله مخصوص تعویض چسب بینی بوده و بسیار اهمیت دارد؛ زیرا در صورتی که چسب بینی را بدون احتیاط و به روش نامناسبی جدا کنید، به بافت‌های زیری بینی آسیب‌های جدی وارد می‌کنید.

برای جلوگیری از این اتفاق توصیه می‌کنم حتما زیر دوش آب گرم برای برداشتن چسب اقدام کنید. پس از این که چسب به اندازه کافی مرطوب شد، کمی آن را به صابون آغشته کنید. این کار جدا شدن آن را خیلی راحت می‌کند.

نحوه جدا کردن چسب بینی

حال لبه چسب را گرفته و آن را خیلی آرام بدون اینکه پوست بینی کشیده شود جدا کنید. پس از آن نیز برای استفاده دوباره تمام مراحل قبل را به ترتیب طی کنید.

بررسی تمام نکات مورد نیاز در مورد نحوه چسب زدن بینی گوشتی

چسب زدن نکات مهمی دارد که باید حتما حواستان به آن‌ها باشد. در این بخش تمام مواردی که باید بدانید را برایتان توضیح می‌دهیم.

پس از چند وقت باید چسب بینی را عوض کنید؟

حواستان باشد زمان تعویض چسب بینی اهمیت بسیار زیادی دارد؛ بنابراین هرگز مدت طولانی آن را روی بینی خود نگه ندارید. به طور کلی شما باید پس از گذشت 6_3 روز چسب بینی‌تان را عوض کنید؛ البته اگر چسب کثیف یا شل شود، باید این کار را زودتر انجام دهید.

حواستان باشد در هفته اول پس از عمل این کار را به پزشک خود سپرده و پس از یادگیری کامل خودتان برای انجام آن اقدام کنید.

معرفی مناسب‌‌ترین مارک چسب بینی بعد از عمل

از بین تمام چسب‌های بینی، 3M از همه بهتر بوده و چسبندگی عالی دارد. برخی از چسب‌ها روی پوست بینی شما رد به جا می‌گذارند؛ اما این چسب هیچ ردی باقی نگذاشته و حساسیتی نیز برایتان ایجاد نمی‌کند.

البته باید بدانید انواع تقلبی این چسب در بازار وجود دارد؛ به همین باید بدانید چگونه مدل اصل این چسب را تشخیص دهید. برای اطلاع از این موضوع پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله بهترین مارک چسب بینی بعد از عمل را مطالعه کنید.

بهترین برند چسب بینی گوشتی چیست؟

مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی بعد ازعمل

خیلی از افراد می‌پرسند: «تا چند مدت پس از عمل باید از چسب بینی استفاده کنیم؟» در پاسخ به این سوال باید بگوییم مدت زمان چسب زدن برای بینی گوشتی تا حد زیادی به پوست بینی شما بستگی داشته و در هر شخص متفاوت است.

اما به طور کلی این مدت زمان بین 2 هفته تا 3 ماه متغیر است. اگر پوست بینی نازکی دارید، می‌توانید بدون هیچ مشکلی حتی تا 6 ماه پس از عمل نیز از چسب استفاده کنید، این مدت زمان برای افراد با پوست‌های ضخیم (بینی‌های گوشتی) حتی بیشتر است.

از طرفی حواستان باشد چسب زدن بینی گوشتی تا چند ماه حساس بوده و در صورت استفاده اشتباه از آن حتما با عوارض و مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم خواهید کرد. در بخش زیر به طور کامل با فواید و همچنین عوارض آن آشنا می‌شوید.

فواید و عوارض چسب زدن به بینی گوشتی

چسب زدن بینی گوشتی در هر صورت مزایا و فواید زیادی دارد. مگر اینکه از چسب بی‌کیفیت و یا به شیوه نادرست استفاده کنید. در بخش زیر این موارد را برایتان توضیح می‌دهیم.

چرا باید به بینی گوشتی خود چسب بزنیم؟

پزشکان به دلایل متفاوتی استفاده از چسب بینی را به شما توصیه می‌کنند که در قسمت زیر اصلی‌ترین آن‌ها را می‌بینید:

 • ورم و التهاب بینی تا حد زیادی کاهش می‌یابد.
 • در دو هفته اول پس از عمل به شکل‌گیری بهتر بینی کمک زیادی می‌کند.
 • از افتادگی نوک بینی جلوگیری می‌کند.
 • نوعی نقش دفاعی و هشدار برای اطرافیانتان داشته و آن‌ها را آگاه می‌کند که از برخورد، شوخی و لمس بینی‌تان خودداری کنند.

عوارض استفاده اشتباه از چسب بینی گوشتی

چسب بینی در حالت عادی هیچ عوارضی ندارد؛ خطرات آن در صورتی برایتان اتفاق می‌افتند که تمام نکات مورد نظر را به دقت رعایت نکنید.

عوارض نزدن چسب بعد ازعمل بینی

خیلی از افراد پس از عمل بینی گوشتی خود، خیلی حوصله چسب زدن را نداشته و بی‌خیال آن می‌شوند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، با عوارض زیر روبه‌رو می‌شوید:

 • التهاب و ورم زیاد بینی
 • طولانی شدن دوره نقاهت
 • فرم نگرفتن درست بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • جوش نخوردن بافت و غضروف بینی

عوارض سفت زدن چسب بینی

خیلی از افراد فکر می‌کنند هر چقدر چسب بینی را محکم‌تر و سفت‌تر بچسبانند بهتر است؛ اما متاسفانه این طرز فکر اشتباه بوده و عوارض مختلف زیر را با خود به همراه دارد.

 • ایجاد چین و چروک‌های مختلف در اطراف بینی
 • ظاهر نامناسب بینی
 • ایجاد ورم یک‌طرفه در بینی
عوارض اشتباه زدن چسب بینی گوشتی

عوارض شل چسب زدن به بینی

برخلاف قسمت قبل باید بدانید شل زدن چسب بینی نیز عوارض مخصوص به خود را داشته و فرقی با عدم استفاده از آن ندارد! موارد زیر از عوارض آن هستند:

 • ورم زیاد در بینی
 • افزایش دوران نقاهت
 • التهاب بینی
خطرات شل زدن چسب بینی

عوارض استفاده از چسب بی‌کیفیت

گاهی اوقات افراد با وجود رعایت تمام نکات و شیوه مناسب، باز هم از عوارض چسب بینی گله می‌کنند. در این شرایط شما هیچ تقصیری نداشته و تمام کارهای لازم را انجام داده‌اید، مگر یک کار؛ انتخاب چسب مناسب و باکیفیت!

خطرات استفاده از چسب بینی تقلبی

در این شرایط امکان بروز حساسیت، خارش، ماندن رد چسب روی بینی، شل شدن زود چسب و… وجود دارد. بنابراین حواستان باشد حتما در این زمینه تحقیق کرده و بهترین مارک چسب بینی بعد از عمل را برای خود انتخاب کنید.

عوارض زیاد چسب زدن بینی

خیلی از افراد در زمینه چسب زدن بینی گوشتی زیاده‌روی کرده و فکر می‌کنند هر چقدر مدت طولانی‌تری از آن استفاده کنند، بهتر است. اما باید بدانید این موضوع آن‌قدرها هم در کاهش ورم و تسریع بهبودی شما نقشی نداشته و استفاده از آن در مدت زمان مشخص شده کافی است.

این مدت زمان را تنها پزشک شما بر اساس شرایط بینی و نوع پوست مشخص می‌کند؛ بنابراین حتما از جراح خود در این زمینه کمک بگیرید.

شما با استفاده مناسب از یک چسب بینی باکیفیت می‌توانید از این عوارض جلوگیری کنید؛ البته علاوه بر این در صورت بروز مشکل مشاوران ما در تیم دکتر لند شما را پشتیبانی کرده و با ارائه مشاوره‌های تخصصی، بروز چنین خطراتی را به صفر می‌رسانند.

افراد دارای حساسیت باید چطور از چسب بینی استفاده کنند؟

این موضوع کاملاً طبیعی است؛ خیلی از افراد به چسب بینی حساسیت داشته و با مشکلات مختلفی مثل جوش قرمز، قرمزی، خارش و پوسته‌پوسته ‌شدن روبه‌رو می‌شوند.

برای جلوگیری از این اتفاق شما باید حتما چسب‌های اصل و باکیفیت را تهیه کنید؛ اما اگر باز هم حساسیت داشتید، چاره‌ای جز عدم استفاده از چسب بینی نخواهید داشت. اما توصیه می‌کنم حتما این موضوع را با جراح خود در میان بگذارید.

آیا باید چسب بینی را باید محکم بزنیم؟

همان‌طور که در بخش‌های قبل گفتیم چسب بینی شما نباید خیلی شل یا خیلی سفت باشد؛ در غیر این صورت عوارض خطرناکی را به همراه دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنم حتما نحوه چسب زدن بینی گوشتی را با دقت یاد گرفته و تا زمانی که در انجام آن مشکل دارید، به پزشک خود مراجعه کنید.

البته تمام این موارد به جراح شما نیز بستگی دارد؛ به همین دلیل پزشکی را انتخاب کنید که با صبر و حوصله تمام این روند را به شما آموزش دهد. خوشبختانه مشاوران ما در این زمینه نیز به شما کمک کرده و با توجه به سلیقه و انتظاراتتان، مناسب‌ترین پزشک را به شما معرفی می‌کنند.

نکات پایانی در مورد نحوه چسب زدن بینی گوشتی بعد از عمل

در این مقاله شما با مراحل و تمام نکات موردنیاز برای چسب زدن بینی گوشتی آشنا شدید. متاسفانه خیلی از افراد این موضوع را سرسری گرفته و فقط برای رفع تکلیف در مدت کوتاهی به بینی خود چسب می‌زنند.

این گونه افراد هرگز نباید هیچ اعتراض و گله‌ای از دوران نقاهت، ظاهر و ورم بینی‌شان داشته باشند! بنابراین سعی کنید تا جایی که می‌توانید این کار را آموزش دیده و آن را بدون عیب و نقص انجام دهید.

اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی و آموزش بیشتری دارید، با کارشناسان ما در دکتر لند در ارتباط بوده و از دانش و تخصص بالای آن‌ها بهره‌مند شوید. علاوه بر این جالب است بدانید زیباجویان ما از تخفیفات بسیار ویژه و حتی پرداخت اقساطی عمل بینی نیز برخوردار می‌شوند.

به همین دلیل اگر خود یا اطرافیانتان هنوز برای جراحی اقدام نکرده‌اید، این فرصت طلایی را از دست ندهید.

سوالات و نظرات خود در مورد طریقه چسب زدن بینی گوشتی را در قسمت زیر با ما در میان گذاشته و این مقاله کاربردی را برای تمام افرادی که بینی خود را عمل کرده و یا قصد انجام آن را دارند نیز بفرستید.

سوالات متداول

آیاچسبزدن به بینی تاثیری در تغییر شکل آن دارد؟

چسب زدن بینی گوشتی تا 2 هفته اول در فرم و ظاهر بینی نقش دارد؛ اما پس از این مدت تنها برای کاهش ورم بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا می‌توانم فقط شب‌ها از چسب بینی استفاده کنم؟

خیر شما باید حداقل تا 2 ماه به صورت دائمی از چسب بینی استفاده کنید؛ اما باز هم در صورت داشتن حساسیت یا مسائل دیگر با پزشک خود مشورت کنید.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

مشاوره حرفه‌ای و رایگان همین حالا!

به زودی با شما تماس می‌گیریم!