تفاوت عمل بینی گوشتی و استخوانی: مقایسه صادقانه

در این مقاله به طور کامل این دو مدل بینی گوشتی و استخوانی را با هم مقایسه می‌کنیم و فرق بین آن‌ها را برایتان توضیح می‌دهیم؛ بنابراین اگر نوع دماغ خود را نمی‌شناسید، حتما این مقاله را با دقت مطالعه کنید.
راهنمای مطالعه:
تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

قطعا تمام ما شنیده‌ایم که: «عمل بینی گوشتی کمی دشوارتر از بینی استخوانی است» آیا شما با این موضوع موافق هستید؟ برای تصمیم‌گیری بهتر لازم است حتما این دو نوع جراحی را به صورت صادقانه با هم مقایسه کنیم.

برای تصمیم‌گیری بهتر توصیه می‌کنم حتما با کارشناسان ما در تیم دکتر لند در ارتباط بوده و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.                

بررسی تفاوت‌ عمل بینی گوشتی و استخوانی

عمل بینی‌ استخوانی و گوشتی شباهت‌های زیادی به هم داشته؛ اما در عین حال در برخی از موارد تفاوت‌های زیادی نیز با هم دارند. در جدول زیر تمام این موارد را با هم بررسی می‌کنیم.

تفاوتعمل بینی گوشتیعمل بینی استخوانی
هزینهکمی گران‌ترارزان‌تر
دوران نقاهتطولانی‌ترکوتاه‌تر
ورمبیشترکمتر
کبودیشدیدترکمتر
پیچیدگی عملبیشترآسان‌تر
روش عملباز و بستهباز و بسته
میزان ایجاد تغییراتمحدودتربیشتر
احتمال برگشتمقدار کمی وجود داردوجود ندارد

در جدول بالا شما با تمام تفاوت‌های عمل این دو نوع بینی آشنا شدید. همان‌طور که می‌بینید هزینه عمل بینی گوشتی کمی از بینی استخوانی بیشتر است؛ متاسفانه خیلی از افراد به دلیل شرایط اقتصادی توانایی پرداخت عمل بینی خود را ندارند.

شما چه قصد جراحی بینی گوشتی و چه استخوانی خود را داشته باشید، می‌توانید از تیم ما برای کاهش هزینه‌ها، دریافت تخفیفات عالی و همچنین پرداخت اقساطی هزینه عمل خود کمک بگیرید.

نمونه کار عمل جراحی دماغ گوشتی زنانه

انواع تفاوت‌های بینی گوشتی و استخوانی

بینی‌های گوشتی و استخوانی ساختار و ظاهر متفاوتی دارند. اگر هنوز نمی‌دانید چه نوع بینی دارید، باید حتما این تفاوت‌ها را بشناسید؛ در بخش زیر به طور خلاصه تمام این موارد را برایتان توضیح می‌دهیم.

  • بینی‌های استخوانی لایه چربی نازک و بینی‌های گوشتی بافت و لایه چربی زیادی دارند.
  • بینی‌های استخوانی بافت و غضروف بسیار محکمی دارند؛ اما ساختار و غضروف بینی‌های گوشتی بسیار ضعیف است.
  • پوست بینی‌های استخوانی بسیار نازک و برعکس پوست بینی‌های گوشتی بسیار ضخیم است.
  • پره‌های بینی در بینی‌های گوشتی بسیار پهن، محکم و بلند هستند؛ اما بینی‌های استخوانی، پره‌های باریک و کوچکی دارند.
  • معمولا بینی‌های استخوانی، قوزدار بوده و بینی‌های گوشتی ظاهر پهنی دارند.
  • روی پوست بینی‌های گوشتی برخلاف بینی‌های استخوانی منافذ باز زیادی دیده می‌شود.
نمونه قبل و بعد جراحی بینی استخوانی مردانه سبک طبیعی
تبدیل دماغ گوشتی به سبک نیمه فانتزی

عمل بینی گوشتی بهتر است یا استخوانی؟

در پاسخ به این سوال که: «عمل بینی استخوانی بهتر است یا گوشتی؟» باید بدانید این موضوع به نوع بینی بستگی دارد؛ اما به طور کلی جراحی بینی استخوانی از گوشتی بهتر است.

زیرا این نوع بینی‌ها استخوان و غضروف محکمی داشته و دست جراح را برای ایجاد تغییرات در آن بازتر می‌گذارند. البته این موضوع به معنی سخت بودن عمل بینی گوشتی نیست! اگر شما پزشک کاملا مناسبی را برای جراحی خود انتخاب کرده باشید، قطعا بدون هیچ نگرانی و ریسکی به نتیجه مورد علاقه خود خواهید رسید.

نمونه کار جراحی زیبایی بینی گوشتی زنانه با سبک طبیعی
نمونه قبل و بعد عمل دماغ قوز دار مردانه به سبک طبیعی

عمل بینی استخوانی سخت است یا گوشتی؟

همان‌طور که می‌دانید بینی‌های گوشتی پوست ضخیم و غضروف ضعیفی دارند؛ همین موضوع کمی جراحی آن‌ها را سخت و زمان‌بر می‌کند. جالب است بدانید گاهی اوقات بینی گوشتی افراد نیاز به تغییرات جانبی مثل پیوند غضروف نیز دارد؛ این موضوع در بینی‌های استخوانی خیلی کم اتفاق می‌افتد.

البته باید بدانید این روزها با توجه به پیشرفت روش‌ها و تکنیک‌های جراحی، عمل بینی گوشتی نیز مانند استخوانی به شکل کاملا حرفه‌ای انجام می‌شود؛ به همین دلیل سوال «عمل بینی گوشتی سخته یا استخوانی؟» خیلی درست نبوده و نیازی به نگرانی در این مورد نیست.

نمونه قبل و بعد جراحی دماغ گوشتی نیمه فانتزی
نمونه کار قبل و بعد جراحی بینی استخوانی افتاده سبک طبیعی مردانه

نتیجه جراحی بینی گوشتی بهتر است یا استخوانی؟

تفاوت در نتیجه عمل بینی گوشتی یا استخوانی به ساختار بینی و سبک مورد نظر بستگی دارد؛ اما به طور کلی ایجاد تغییر در بینی استخوانی محدودیتی نداشته و افراد آن را بیشتر متوجه می‌شوند.

اگر بینی گوشتی دارید، نباید انتظار معجزه و بینی‌های عروسکی عالی را داشته باشید؛ زیرا ساختار بینی شما ضعیف بوده و غضروف‌های نازکی دارد. بنابراین بهترین سبک برای جراحی بینی‌های گوشتی، مدل طبیعی است.

این موضوع تا حد بسیار زیادی به پزشک شما و روش‌های مورد استفاده او نیز بستگی دارد؛ بنابراین با یک انتخاب درست می‌توانید تا مقدار زیادی از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

  1. اگر بینی گوشتی دارید حتما به مقاله بهترین جراح بینی گوشتی در تهران مراجعه کنید
  2. اگر بینی تان استخوانی است به مقاله بهترین جراح بینی استخوانی در تهران مراجعه کنید
تصویر قبل و بعد عمل زیبایی دماغ گوشتی با سبک طبیعی
نمونه عمل بینی استخوانی مردانه به سبک طبیعی

درد عمل بینی گوشتی بیشتر است یا استخوانی؟

درد این دو نوع عمل به یک اندازه بوده و تفاوتی ندارند؛ زیرا برای این جراحی شما بیهوش شده و چیزی حس نمی‌کنید. پس از عمل نیز با استفاده از دارو می‌توانید درد خود را کاهش دهید.

خیلی از افراد این روزها به دلیل ترس از سختی و حتی برگشت بینی‌های گوشتی، از جراحی آن منصرف می‌شوند. متاسفانه برخی از جراحان اصلا عمل بینی‌های خیلی گوشتی را قبول نمی‌کنند؛ اما نگران نباشید.

تیم دکتر لند به شما کمک می‌کند تا بهترین جراح را برای خود بیابید. علاوه براین مشاوران ما با پشتیبانی 24 ساعته تا حد زیادی از بروز عوارض بینی شما پس از عمل جلوگیری می‌کنند.

دریافت مشاوره برای جراحی بینی گوشتی در شهرستان ها از دکتر لند

توصیه‌های پایانی در مورد تفاوت عمل بینی گوشتی و استخوانی

در این مقاله شما به طور کامل با فرق عمل بینی گوشتی با استخوانی آشنا شدید. در انتها باید بدانید درست است که این دو نوع عمل تفاوت‌هایی با هم دارند؛ اما اگر شما در انتخاب پزشک خود دقت زیادی به خرج داده باشید، دیگر دغدغه‌ای از بابت نتیجه آن نخواهید داشت.

بنابراین اگر قصد دارید بینی گوشتی یا استخوانی خود را جراحی کنید، توصیه می‌کنم حتما قبل از هر چیز با کارشناسان ما در مجموعه دکتر لند در ارتباط باشید. آن‌ها بر اساس نوع بینی‌تان بهترین و کاربلدترین پزشک را به شما معرفی می‌کنند.

با توجه به این موارد به نظرتان عمل بینی استخوانی بهتره یا گوشتی؟ نظرات و سوالات خود را در بخش زیر نوشته و این مقاله را برای افرادی که در این مورد سوال دارند نیز بفرستید.

سوالات متداول

آیا هزینه عمل بینی گوشتی با استخوانی فرق زیادی دارد؟

نوع بینی شما تاثیر خیلی زیادی در میزان هزینه آن ندارد مگر در یک صورت! در صورتی که مشکلات آن بسیار زیاد بوده و یا نیاز به پیوند غضروف داشته باشد. اگر هم از بابت پرداخت هزینه‌ها مشکل دارید، می‌توانید از شرایط اقساطی تیم دکتر لند استفاده کنید.

از کجا مطمئن شوم بینی گوشتی دارم یا استخوانی؟

بینی‌های گوشتی غضروف و ساختار ضعیف، پوست ضخیم، غده‌های چربی و نوک گردی دارند؛ اما بینی‌های استخوانی پوست نازک و ساختار و استخوان بسیار محکمی دارند. اگر هنوز هم در این زمینه شک دارید، حتما با مشاوران ما در دکتر لند مشورت کنید.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

مشاوره حرفه‌ای و رایگان همین حالا!

به زودی با شما تماس می‌گیریم!