عمل بینی در مشهد: هر آنچه باید قبل از انجام جراحی بینی در مشهد بدانند!

اگر در شهر مشهد زندگی می‌کنید و به‌فکر عمل بینی‌تان هستید، ما در این مقاله تمامی نکات مهم درباره روش‌های جراحی، انتخاب دکتر و مدل‌های بینی را برایتان آورده‌ایم و  بهترین پزشکان را نیز به شما معرفی می‌کنیم.
راهنمای مطالعه:
عمل بینی در مشهد

تصمیم‌گیری درباره انجام عمل بینی، تصمیمی چالش‌برانگیز است. از زمانی‌که به‌فکر انجام جراحی بینی می‌افتید، سؤالات این‌چنینی زیادی به ذهن‌تان خطور می‌کند: «مدل بینی من چیست؟! چگونه باید بهترین پزشک جراح در مشهد را برای انجام جراحی بینی پیدا کنم؟! مراقبت‌های بعد از عمل شامل چه مواردی است؟!»

چه سؤالات خوبی! یافتن پاسخ این پرسش‌ها کمک زیادی به شما در رسیدن به نتیجه دلخواه‌تان می‌کند. حتماً می‌پرسید: «چرا؟!» باید بگوییم شناخت نوع بینی و انتخاب یک پزشک خوب، درکنار انجام مراقبت‌های بعد از عمل مؤثرترین موارد برای رسیدن به یک نتیجه عالی است.

اگر نمی‌دانید نوع بینی‌تان چیست، عکسی واضح از آن را برای مشاوران دکترلند ارسال کنید. ما با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه جراحی زیبایی بینی، بهترین پزشک جراح را به شما معرفی می‌کنیم.

همچنین اگر در شهرهای اطراف مشهد زندگی می‌کنید، دکترلند برایتان نوبت ویزیت آنلاین با پزشک موردنظرتان را می‌گیرید بنابراین دیگر نگران هزینه رفت‌وآمد نباشد! با ما در وقت و هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. برویم در ادامه به انواع مدل‌های بینی برای جراحی آشنا شویم.

انواع مدل‌های بینی برای جراحی در مشهد چیست؟

شناخت نوع بینی اولین قدم در مسیر جراحی بینی است. دانستن مدل بینی به شما در انتخاب پزشک‌تان کمک زیادی می‌کند و دیدی واقع‌بینانه نسبت به نتیجه عمل بینی‌تان به شما می‌دهد.

بینی‌های گوشتی: ویژگی‌های آن‌ها را می‌دانید؟!

اولین مشخصه بینی‌های گوشتی پوست ضخیم آن‌هاست؛ درواقع باید بدانید نقطه تمایز بین انواع مدل‌های بینی، ضخامت پوست است. اگر پوست بینی شما ضخیم بود، بدون شک بینی‌ گوشتی دارید!

بینی‌های گوشتی، اسکلت استخوانی ضعیفی دارند. اگر برای مشاوره به پزشک مدنظرتان مراجعه کردید و او در بین صحبت‌هایش از ضعیف‌بودن استخوان‌ها یا ضخیمی پوست صحبت کرد، دیگر لازم نیست درباره مدل بینی‌تان از او بپرسید؛ بینی شما گوشتی است! اگر میخواهید به نتیجه عالی و بی نقص بعد از عمل خود برسید حتما به صفحه بهترین جراح بینی گوشتی در مشهد سر بزنید.

نمونه عمل جراحی دماغ گوشتی به سبک نیمه فانتزی در مشهد

بینی‌های استخوانی: مهم‌ترین مشخصه‌های این بینی‌ها چیست؟

برعکس بینی‌های گوشتی، پوست بینی‌های استخوانی نازک و اسکلت استخوانی آن‌ها محکم است. این دو مشخصه (پوست نازک و استخوان قوی) دست پزشکتان را برای اجرای مدل‌های فانتزی و نیمه‌فانتزی باز می‌گذارد.

یکی‌دیگر از نشانه‌های بینی‌های استخوانی وجود قوز است. اما باید بدانید، داشتن قوز به‌تنهایی باعث استخوانی بودن بینی‌تان نمی‌شود! اگر پوست بینی‌تان ضخیم باشد ولی قوز هم داشته باشید، بینی‌تان گوشتی است!

نمونه رینوپلاستی استخوانی زنانه در مشهد

حال که با مشخصات بینی‌ها گوشتی و استخوانی آشنا شدید، تشخیص نوع بینی‌تان آسان است. اگر هنوز هم شکی درباره مدل بینی‌تان دارید، عکسی از آن برای مشاوران دکترلند ارسال و مشاوره دقیقی دریافت کنید.

حال که نوع بینی‌تان را تشخیص دادید، نوبت به انتخاب یک پزشک خوب می‎رسد. در ادامه شما را با بهترین جراحان بینی در مشهد آشنا می‌کنیم.

معرفی بهترین پزشکان عمل بینی در مشهد

در جدول زیر شما را با تعدادی از پزشکان خوب جراحی بینی در مشهد و تخصص آن‌ها آشنا می‌کنیم.

نام پزشک جراح بینیتخصص
دکتر اسماعیل فرزاد فردفوق‎تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
دکتر امیرحسین سروریمتخصص گوش، گلو، بینی و جراحی سروگردن
دکتر الهام ایمانیمتخصص گوش و حلق و بینی
دکتر محمدعلی زرین قلممتخصص گوش، حلق و بینی، جراح سروگردن، فلوشیپ فوق‎تخصص جراحی زیبایی صورت
دکتر داریوش عرفانیانگوش، حلق و بینی و جراحی سروگردن
دکتر محمد اکبریانجراح و متخصص گوش، حلق، بینی و جراح سروگردن
دکتر مهدی پور‌‌صادقجراح و متخصص گوش، گلو و بینی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد
دکتر احسان خدیویجراح و متخصص گوش، حلق و بینی
دکتر مهدی بخشاییجراح و متخصص گوش، گلو و بینی و فوق‌تخصص آندوسکوپی بینی و سینوس
دکتر عزت‌الله رضاییفوق‌تخصص جراحی پلاستیک

اگر قصد انجام عمل بینی در مشهد را داشته‌اید، حتماً نام این پزشکتان به گوشتان خورده است! انتخاب پزشک مناسب در این شرایط کمی سردرگم‌کننده است. آیا می‌دانید نکات مهم هنگام انتخاب یک پزشک جراحی بینی چیست؟!

نکات حیاتی درباره انتخاب پزشک جراح بینی در مشهد

اگر به‌فکر انجام جراحی بینی هستید، انتخاب یک پزشک خوب، تأثیر زیادی در نتیجه نهایی عملتان دارد! هنگام انتخاب پزشک باید به موارد زیر دقت کنید:

مقایسه عکس‌های قبل و بعد جراحی بینی

عکس‌های قبل و بعد جراحی بینی، حاوی نکات بسیار مهمی درباره پزشک جراح بینی است. هنگام مقایسه، بیشتر به عکس‌هایی توجه کنید که بینی مشابه فرم بینی شما دارند!

چند وقت پیش زیباجویی برای دریافت مشاوره به مشاوران ما در دکترلند مراجعه کرده بود. او صحبتش را این‌طور شروع کرد: «دوستم پیش فلان دکتر عمل کرده، بینی‌‌اش را باید ببینید! عالی شده! من هم می‌خواهم یک نوبت عمل با همین دکتر بگیرم!»

مشاور ما بدون معطلی تعدادی از نمونه‌کارهای آن پزشک را به او نشان داد و گفت: «به عکس‌ها خوب دقت کن! تمامی بینی‌هایی که نتیجه خوبی از جراحی با این دکتر گرفته‌اند، استخوانی بوده‌اند؛ درحالی‌که فرم بینی شما، گوشتی است!»

همان‌طور که متوجه شدید، مقایسه عکس‌های قبل و بعد پزشک به شما درباره مدل بینی و فرم نهایی اطلاعات خوب و کاربردی می‌دهد.

دکتر جراح مدنظرتان در جراحی کدام نوع بینی تخصص دارد؟

هر پزشک جراح، در جراحی نوع خاصی از بینی تخصص و مهارت دارد. حتماً می‌گویید: «این‌طور نیست! پیش هر پزشکی بینی‌ام را عمل کنم، نتیجه خوبی می‌گیرم!» اما باید بدانید این تفکری اشتباه است!

بگذارید با مثالی ساده، اهمیت این موضوع را برایتان مشخص کنم! تمامی سرآشپزهای رستوران‌های شهر، دست‌پخت خوبی دارند، اما آیا همه آن‌ها مهارت خوبی در پخت غذاهای سنتی دارند؟! خیر!

سرآشپز یک فست‌فود، قادر به پخت بهترین پیتزای شهر است اما مهارتی در پخت غذاهای سنتی ندارد! درحالی‌که سرآشپز یک رستوران سنتی، بهترین غذاهای سنتی را می‌پزد ولی تخصصی در پخت پیتزا ندارد! هر دو آن‌ها غذا می‌پزند ولی مهارتشان در زمینه‌های متفاوت است!

هر پزشک جراح در عمل نوع خاصی از بینی، مهارت بیشتری دارد. تخصص برخی در فرم‌دهی بینی‌های گوشتی است درحالی‌که سایرین مهارت بیشتری در جراحی بینی‌های استخوانی دارند.

تخصص جراح مورد نظرتان در مشهد کدام نوع بینی است؟

تخصص پزشک در کدام فرم جراحی است؟!

بینی‌ها از لحاظ نتیجه نهایی به سه دسته فانتزی، نیمه‌فانتزی و طبیعی تقسیم می‌شوند. هر پزشک جراح، فرمی خاص برای جراحی دارد. برخی بینی را به فرم فانتزی عمل می‌کنند و برخی دیگر طرفدار سبک‌های طبیعی هستند.

باید هنگام انتخاب دکتر این نکته مهم را مدنظرتان داشته باشید. یکی دیگر از سؤالات پرتکرار زیباجویان از دکترلند درباره فرم‌های جراحی بینی است. در ادامه شما را با این فرم‌ها آشنا می‌کنیم.

فرم‌های جراحی بینی در مشهد: طبیعی، نیمه‌فانتزی و فانتزی

به‌طورکلی فرم‌های جراحی بینی به سه مدل طبیعی، نیمه‌فانتزی و فانتزی تقسیم می‌شوند.

مشخصات فرم بینی طبیعی

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که با دیدن بعضی افتاد در فکر فرو می‌روید و می‌گویید: «آیا او بینی‌اش را عمل کرده است؟! یا به‌طور طبیعی بینی زیبا و بی‌نقصی دارد؟!» خب این دقیقاً مشخصات فرم‌ طبیعی عمل بینی‌ است!

در این فرم عمل، نواقص و مشکلات بینی به‌صورت بسیار طبیعی رفع می‌شوند. در این مدل جراحی، پزشک شما از تغییر بدون دلیل بافت‌های بینی خودداری می‌کند و فقط اندازه و شکل بینی را به‌طور کاملاً طبیعی با‌توجه‌به فرم چهره‌تان تغییر می‌دهد.

عمل زیبایی دماغ زنانه مدل طبیعی در مشهد

فرم فانتزی: مناسب طرافداران بینی‌های کوچک و عروسکی

در نقطه مقابل مدل طبیعی، مدل فانتزی است! در این نوع جراحی، پزشک شما تمرکزش را روی نوک بینی‌تان می‌گذارد. نوک بینی در مدل فانتزی، با زاویه زیاد به سمت بالا می‌رود و قد بینی‌تان کوچک‌تر می‌شود.

در این مدل فاصله لب و بینی زیاد می‌شود، بنابراین اگر قبل از عمل فاصله لب و بینی‌تان زیاد بود، فرم فانتزی را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. قوس بینی در مدل فانتزی بسیار زیاد و سوراخ‌های بینی کوچک می‌شود.

تبدیل بینی گوشتی به فانتزی در مشهد

فرم بینی نیمه‌فانتزی: پرطرفدارترین مدل بینی در مشهد

از فرم طبیعی خوشتان نمی‌آید ولی خواهان فرم فانتزی هم نیستید؟! مدل بینی مناسب شما نیمه‌فانتزی است! پزشک جراح هنگام فرم‌دهی بینی به شکل نیمه‌فانتزی، یک قوس ملایم (بیشتر از طبیعی و کمتر از فانتزی!) برایتان ایجاد می‌کند.

فاصله لب و بینی به‌طور اصولی تنظیم می‌شود و سوراخ‌های بینی نیز متناسب با اندازه کلی آن اصلاح می‌شوند. این فرم به‌دلیل جذابیت زیاد، هم بین آقایان و هم خانم‌ها محبوب است.

 عمل جراحی بینی به سبک نیمه فانتزی در مشهد

حال که با هر سه مدل بینی آشنا شدید، می‌خواهیم به سؤالی مهم پاسخ دهیم: «کدام نوع بینی مناسب شماست؟!»

کدام فرم بینی مناسب شماست؟

هنگام انتخاب فرم بینی، داشتن انتظارات واقع‌بینانه بسیار مهم است. اگر بینی گوشتی و بزرگی دارید، هرگز از پزشک جراحتان انتظار ساخت یک بینی فانتزی بسیار کوچک را نداشته باشید!

هر فرم جراحی بینی، مناسب نوع خاصی از افراد است. بینی‌های استخوانی گزینه‌های بهتری برای فرم فانتزی و نیمه‌فانتزی هستند، درحالی‌که بینی‌های گوشتی نتیجه بهتری از فرم طبیعی می‌گیرند.

مشورت با پزشک جراح‌تان کمک زیادی به شما در انتخاب یک فرم خوب می‌کند. اگر نمی‌توانید به‌صورت حضوری به مطب پزشک مدنظرتان مراجعه کنید، ما در دکترلند برایتان نوبت ویزیت آنلاین می‌گیریم.

انتخاب فرم دماغ مناسب به کمک پزشک جراح در مشهد

همان‌طور که گفتیم، علاوه‌بر تخصص در مدلی خاص، هر پزشک به روش جراحی خاصی عمل می‌کند. برویم در ادامه مطلب شما را با روش‌های جراحی بینی به‌طور کامل آشنا کنیم.

آشنایی با روش‌های عمل بینی در مشهد: بسته یا باز؟

جراحان مشهدی باتوجه‌به فرم بینی و شرایط شما، یکی از دو روش باز یا بسته را انتخاب می‌کنند. باید بدانید هر دو روش بسیار عالی هستند و نتایج خوبی را برایتان ایجاد می‌کنند.

جراحی بینی با روش باز

همان‌طور که از اسم آن پیداست، جراح با ایجاد یک برش کوچک، پوست روی بینی را کاملاً برمی‌دارد تا دیدی کامل و واضح به غضروف‌ها و استخوان‌ها داشته باشد. دست پزشک جراح برای ایجاد تغییرات لازم در این مدل جراحی باز است.

البته باید بدانید، مهارت پزشک در جراحی باز بسیار مهم است. به‌دلیل عدم‌وجود پوست روی بافت‌های بینی، پزشک باید کافی‌بودن میزان تراشیدگی غضروف و استخوان‌ها را باتوجه‌به فرم نهایی تخمین بزند!

باتوجه‌به این موضوع انتخاب پزشک ماهر و باتجربه اهمیت زیادی دارد. به‌دلیل برداشته‌شدن پوست از روی بافت‌ها، دوره نقاهت این جراحی طولانی‌تر از مدل بسته است، بنابراین باید برای دیدن نتیجه نهایی کمی صبور باشید!

نمونه جراحی بینی به روش باز در مشهد

جراحی بینی با روش بسته

در روش بسته (برعکس مدل قبلی) پزشک هیچ‌گونه برش خارجی روی بینی شما ایجاد نمی‌کند. برش ایجاد شده در داخل سوراخ بینی است! پزشک از راه این برش، تغییرات مدنظر را زیر پوست ایجاد می‌کند و پوست به‌هیچ‌عنوان از روی غضروف‌های بینی برداشته نمی‌شود.

دوره نقاهت این روش کوتاه‌تر است و پس از جراحی هیچ‌گونه برش بیرونی وجود ندارد. البته باید بدانید به‌دلیل نداشتن دید کافی روی استخوان‌ها و غضروف‌ها در این روش، پزشک شما قادر به ایجاد تغییرات زیادی در فرم بینی‌تان نیست و فقط ایرادات آن را اصلاح می‌‎کند.

عمل زیبایی بینی به روش بسته در مشهد

حال که با دو روش اصلی جراحی بینی آشنا شدید، برویم نگاهی به اقدامات ضروری بعد از عمل بینی بیندازیم.

مراقبت‌های بعد از عمل بینی در مشهد چیست؟

اگر پزشکی خوب انتخاب ولی در انجام نکات و مراقبت‌های بعد از عمل بینی سهل‌انگاری کنید، نتیجه خوبی از عملتان نمی‌گیرید! مراقبت‌های بعد از جراحی بینی شامل موارد زیر است:

  • در روز عمل، به‌دلیل دریافت داروی بی‌هوشی، حضور یک فرد مطمئن در کنارتان ضروری است.
  • پس از عمل از مایعات گرم برای رفع گلودرد احتمالی استفاده کنید.
  • هنگام خواب یا استراحت حتماً از دو یا سه بالشت استفاده کنید و سرتان را همیشه کمی به‌سمت بالا نگه دارید.
  • به‌مدت دو روز از کمپرس‌های آب سرد برای کاهش ورم و کبودی استفاده کنید. هنگام انجام این کار، مراقب ضربه‌های احتمالی به بینی‌تان باشید!
  • گچ بینی حداقل باید  به‌مدت یک هفته روی بینی‌تان باقی بماند، بنابراین آن را برندارید.
  • فقط از داروهای تجویزشده پزشک مصرف کنید و برای مصرف هر داروی دیگری حتماً با پزشک‌تان مشورت کنید.
  • از استفاده از عینک‌های آفتابی خودداری کنید.
مراقبت های لازم بعد از عمل دماغ در مشهد

انجام تمامی موارد بالا در کنار انتخاب یک پزشک ماهر، باعث نتیجه‌ای عالی از عملتان می‌شود!

نکات نهایی درباره جراحی بینی در مشهد

تا این قسمت شما به‌طور کامل با روش‌های جراحی بینی، مدل‌ها و مراقبت‌های بعد از عمل آشنا شدید. دانستید که انتخاب پزشک خوب درکنار دانستن نوع و فرم نهایی بینی، دست‌یابی به نتیجه دلخواه‌تان را تضمین می‌کند!

چه فرم بینی (طبیعی، نیمه‌فانتزی و فانتزی) را می‌پسندید؟! آیا می‌دانید مدل مناسب چهره شما کدام است؟! در انتخاب پزشک تردید دارید؟! جای نگرانی نیست! مشاوران ما در دکترلند آماده ارائه مشاوره تخصصی به شما هستند.

اگر مدل بینی‌تان را نمی‌شناسید، عکسی از آن را برای ما بفرستید. ما با داشتن تجربه زیاد در زمینه جراحی‌های زیبایی و پلاستیک، بهترین و ماهرترین جراحان را به شما معرفی می‌کنیم.

علاوه‌براین اگر در شهری دیگر زندگی می‌کنید ولی به دریافت مشاوره با پزشکی خاص علاقه دارید، دکترلند برایتان نوبت ویزیت آنلاین می‌گیرد تا در وقت و هزینه‌های رفت‌وآمدتان صرفه‌جویی کنید!

یکی دیگر از نکاتی که ذهن تمامی زیباجویان را قبل از عمل به‌خود مشغول کرده، هزینه‌های عمل است. اما دکترلند برای این موضوع نیز چاره‌ای دارد. با ما هزینه‌های عملتان را به‌صورت قسطی پرداخت کنید!

برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران دکترلند در تماس باشید. آیا شما تجربه جراحی بینی به فرم فانتزی در مشهد را دارید؟! مشتاقانه منتظر شنیدن تجربیات شما هستیم. فراموش نکنید این مقاله مفید را برای تمامی افرادی که قصد انجام عمل بینی در مشهد دارند، بفرستید.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

به زودی با شما تماس می‌گیریم!