چربی سوزی بینی گوشتی + عوارض و راه‌های جایگزین

آیا در عکس‌های اینستاگرام روی بینی‌تان فیلتر کوچک‌کننده می‌گذارید؟ فکر می‌کنید بینی پهن و چربی دارید؟ به روش‌های چربی سوزی بینی گوشتی با دستگاه فکر می‌کنید؟ چون قیمت چربی سوزی بینی گوشتی از سایر روش‌های جراحی کمتر است آن را انتخاب کرده‌اید؟
راهنمای مطالعه:
جراحی بینی با لیزر

باید بگوییم که چربی سوزی بینی گوشتی راه حلی دائمی برای حل مشکلات بینی یا کوچک کردن بینی نیست! زیرا عوارض بسیاری دارد و راه‌های دیگری مانند پرداخت قسطی هزینه عمل زیبایی بینی با دکتر لند وجود دارند تا شما بهترین نتیجهٔ دائمی ممکن را بگیرید!

هرچند چربی سوزی بینی گوشتی با تزریق، برخی از مشکلات بینی مانند انحراف سپتوم، مسائل زیبایی یا مشکلات عملکردی را به طور موقتی حل می‌کند. فراموش نکنید که مشورت با پزشک متخصص کلید طلایی راه حل‌های مؤثر و ایمن است. قبل از تصمیم گیری در مورد روش چربی سوزی برای بینی گوشتی، بسیار مهم است که با یک متخصص پزشکی واجد شرایط در دکتر لند مشورت کنید.

ما در مشاوره‌های تخصصی نیازهای فردی و درجه سختی بینی شما را ارزیابی می‌کنیم و در نهایت پس از ارائه توصیه‌های خصوصی، بهترین جراحان عمل بینی گوشتی شهرتان را به شما معرفی خواهیم کرد. مشاوران متخصص دکترلند ارزیابی می‌کنند که آیا اصلاً شما کاندید مناسبی برای برداشتن چربی بینی با جراحی هستید؟ اگر جواب مثبت بود، مناسب‌ترین روش را بر اساس نیازهای منحصر به فرد شما توصیه می‌کنند.

در این مقاله، روش‌های جراحی موجود برای حذف چربی بینی را بررسی می‌کنیم، مزایا و عوارض آن را معرفی می‌کنیم و به شما کمک می‌کنیم تا تصمیمی آگاهانه در مورد دستیابی به ظاهر صورت دلخواه خود بگیرید.

بررسی دقیق چربی سوزی بینی گوشتی و میزان ماندگاری

غضروف ضعیف در ساختار بینی، پوست ضخیم، نوک گرد و رو به پایین، چرب بودن پوست بینی به خصوص در نوک از ویژگی‌های بینی گوشتی هستند. برای کوچک کردن بینی گوشتی معمولاً لایه‌های چربی اضافی موجود در پوست ضخیم این نوع بینی را مورد هدف قرار می‌دهند. این چربی اضافی روی بینی ناشی از عواملی مانند ژنتیک، سن و انتخاب سبک زندگی می‌باشد. این چربی منجر به ظاهر بینی، پهن‌تر می‌شود و بر تقارن کلی صورت شما تأثیر می‌گذارد. پرداختن به این نگرانی نیازمند یک رویکرد جامع است که هم کاهش چربی و هم هماهنگی صورت را هدف قرار می‌دهد.

 • با از بین‌بردن چربی‌های اضافی، تناسب ویژگی‌های صورت شما بازیابی می‌شود و ظاهری متعادل‌تر و هماهنگ‌تر ایجاد می‌کنید.
 • تخلیه چربی بینی گوشتی اجازه می‌دهد خطوط بینی مشخص‌تر و اصلاح شده‌تر شود و در مجموع به ظاهری زیباتر کمک می‌کند.
 • با روش‌های مختلف چربی سوزی بینی گوشتی بدون جراحی، حتی عدم تقارن پره‌های بینی‌تان را نیز، کم هزینه اصلاح خواهید کرد.
 • ظاهر متعادل و زیبای صورت به طور قابل توجهی اعتماد به نفس و عزت نفس شما را افزایش می‌دهد.

کدام مشکلات بینی با سوزاندن چربی حل می‌شوند؟

مشکلات بینی را به طور کلی به مسائل ساختاری، عملکردی و زیبایی طبقه بندی می‌کنند. باید توجه داشته باشید که سوزاندن چربی برای رفع مشکلات خاص بینی یک روش شناختهشده یا توصیه شده پزشکی نیست. توجه به این نکته مهم است که تکنیک‌های چربی سوزی بینی گوشتی معمولاً برای رفع نگرانی‌های مربوط به بینی استفاده نمی‌شوند بلکه تنها یک راه حل موقتی کم‌هزینه‌تر هستند.

مشکلات بینی با مداخلات پزشکی برطرف می‌شوند:

 1. سپتوم (تیغه بینی) منحرف شده:

انحراف تیغه بینی زمانی اتفاق می‌افتد که دیواره ای که سوراخ‌های بینی را از هم جدا می‌کند به طور قابل توجهی خارج از مرکز باشد که منجر به مشکلات تنفسی و احتقان می‌شود.

 • گرفتگی بینی: بدون انجام عمل سرپایی بینی گوشتی نیز با دارو و اسپری‌های بینی بهتر می‌شود.
 • تغییر شکل بینی:

نگرانی‌های زیبایی مانند کجی بینی، قوز پشتی یا سوراخ‌های بینی پهن را از طریق روش‌های کشیدن چربی بینی گوشتی برطرف می‌کنند.

مشکلات بینی که با چربی سوزی برطرف نمی‌شود:

 1. ناهنجاری‌های ساختاری: این مسائل مربوط به تجمع چربی نیست و نیاز به مراقبت‌های پزشکی جامع دارد.
 2. پولیپ بینی:

پولیپ بینی توده‌های غیر سرطانی هستند که در مجرای بینی ایجاد می‌شوند و منجر به گرفتگی و مشکلات تنفسی شوند. آنها معمولاً با جراحی درمان می‌شوند.

 • سینوزیت مزمن:

سینوزیت مزمن التهاب سینوس‌ها است که باعث احتقان دائمی بینی، درد صورت و سایر علائم می‌شود. معمولاً با داروها و روش‌های جراحی درمان می‌شود.

آیا چربی سوزی برای بینی گوشتی دائمی است؟

یکی از سؤالات رایج افراد این است که آیا نتایج چربی سوزی برای بینی گوشتی ماندگار است یا خیر. دکترلند در این قسمت از مقاله یک بار برای همیشه به این سؤال پاسخ خواهد داد.

عوامل کاهش دهنده ماندگاری نتیجه چربی سوزی بینی گوشتی

 1. ژنتیک فردی:

واکنش بدن هر فرد به روش‌های چربی سوزی متفاوت است. عواملی مانند متابولیسم، ژنتیک، و تمایل طبیعی بدن به ذخیره چربی بر مدت زمان ماندگاری نتایج، تأثیر می‌گذارند.

 • سبک زندگی و عادات غذایی:

کسانی که به انتخاب‌های غذایی ناسالم ادامه می‌دهند و ورزش را نادیده می‌گیرند، ممکن است در طول زمان شاهد کاهش نتایج باشند.

 • روند پیر شدن:

با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی پوست کاهش می‌یابد و ساختارهای زیرین صورت تغییر می‌کنند. این فرایندهای طبیعی ظاهر بینی را در طول زمان تحت تأثیر قرار می‌دهند و به طور بالقوه بر نتیجه طولانی مدت روش‌های چربی سوزی تأثیر منفی می‌گذارند.

نکات محرمانه افزایش ماندگاری نتیجه چربی سوزی بینی گوشتی

 • رژیم غذایی سالم و هیدراته کردن:

خوردن یک رژیم غذایی متعادل و غنی از مواد مغذی و هیدراته ماندن از سلامت کلی پوست حمایت می‌کند و به حفظ نتایج فرایندهای چربی سوزی کمک می‌کند.

 • ورزش منظم:

درگیر شدن در فعالیت بدنی منظم به جلوگیری از افزایش وزن کمک می‌کند و به سلامت کلی کمک می‌کند. ورزش به حفظ خطوط اصلاح شده به دست آمده از طریق چربی سوزی کمک می‌کند.

 • مراقبت از پوست و محافظت در برابر آفتاب:

پس از انجام عمل چربی سوزی بینی، مراقبت مناسب از پوست و محافظت در برابر اشعه‌های مضر UV خورشید ضروری است.

روش‌های چربی سوزی بینی گوشتی

درمان‌های تزریقی به تجزیه و از بین‌بردن مقدار کمی از چربی بینی کمک می‌کنند. این درمان‌ها کمتر تهاجمی هستند، زمان بهبودی سریع‌تری را ارائه می‌دهند و کم هزینه تر هستند. اما از طرف دیگر ماندگاری بسیار کمتر، عوارض و خطرات بسیار بیشتر و مراقبت‌های پس از انجام تزریق سخت‌تر و طولانی‌تری را دارند.

چربی سوزی بینی گوشتی با لیزر | یک دروغ شیرین یا واقعیت تلخ؟

در طول این روش، یک دستگاه لیزر تخصصی از طریق برش‌های کوچک وارد می‌شود. انرژی لیزر به سلول‌های چربی می‌رسد و باعث می‌شود که محتویات خود را آزاد کنند. سپس چربی مایع‌شده یا به طور طبیعی توسط بدن متابولیزه می‌شود یا به آرامی ساکشن می‌شود. ویژگی‌های روش لیپوساکشن با لیزر:

 • گرمای تولیدشده توسط لیزر تولید کلاژن را تحریک می‌کند و منجر به بهبود و سفتی  بافت پوست در ناحیه تحت درمان می‌شود.
 • هر جلسه درمان، 30 الی 90 دقیقه طول می‌کشد و در آن معمولاً از بی حسی موضعی برای اطمینان از راحتی شما استفاده می‌شود.
 • بهبودی جای زخم آن، اگر خوب بشود، نسبتاً سریع است و بیشتر افراد در عرض چند روز فعالیت‌های عادی خود را از سر می‌گیرند. اما در مواردی جای اثر زخم برای همیشه بر بینی فرد باقی مانده است!
 • نتایج حاصل از لیزر چربی سوزی بینی فوری نیست و به تدریج طی چند هفته اتفاق می‌افتد.
 • افراد دیابتی و افراد با پوست بسیار تیره برای انجام این عمل حتماً باید با پزشک متخصص مشورت نمایند.

همه چیز در مورد چربی سوزی بینی گوشتی با تزریق آنزیم

با استفاده از تزریق محلول‌های لیپولیتیک به ناحیه درمان، سلول‌های چربی در طول زمان تجزیه می‌شوند. محلول‌های لیپولیتیک حاوی ترکیبات و آنزیم‌هایی هستند که تجزیه سلول‌های چربی را تسهیل می‌کنند. ویژگی‌های روش تزریق آمپول آنزیم بینی گوشتی:

 • زمان بهبودی معمولاً کوتاه است و نتایج به تدریج در طی چند هفته ظاهر می‌شوند و با متابولیزه شدن چربی توسط بدن، نتایج طبیعی‌تری ایجاد می‌کنند.
 • جلسات درمان، بسته به نیاز فرد 2 تا 6 جلسه است که هر جلسه 1 الی 2 هفته یکبار برگزار می‌شود.
 • در طول این جلسات محلول لیپولیتیک با دقت به نواحی مورد نظر بینی گوشتی برای کوچک کردن سوراخ‌های بینی، اصلاح عدم تقارن بینی و لیفت نوک گوشتی و افتاده بینی تزریق می‌شود.
 • افرادی که قبلا از فیلر هیالورونیک اسید استفاده کرده‌اند و نتیجه آن راضی نیستند نیز با تزریق آنزیم به آن ناحیه، بینی خود را اصلاح خواهند کرد.

چربی سوزی بینی گوشتی با پلاسما جت یا پلکسر: روشی نوآورانه ولی ترسناک!

لیپوساکشن پلاسما جت از یک دستگاهی به نام جت انرژی استفاده می‌کند که انرژی پلاسمای کنترل‌شده را به بافت‌های زیر پوستی می‌رساند. این انرژی سلول‌های چربی را مختل می‌کند و اجازه می‌دهد تا چربی مایع‌شده از طریق فرایندهای متابولیک طبیعی یا  ساکشن آرام حذف شوند و خطوط بینی را بسازند. ویژگی‌های روش پلکسر بینی گوشتی:

 • در موارد بسیار زیادی دیده شده است که این خطوط بینی، مورد پسند زیباجوی عزیز نبوده و به دنبال راه حل دست نیافتنی ترمیم آن بوده است.
 • در مقایسه با لیپوساکشن جراحی سنتی، لیپوساکشن پلاسما جت و پلکسر معمولاً منجر به بهبودی سریع‌تر می‌شوند.
 • با بی حسی موضعی در چند جلسه 20 الی 30 دقیقه‌ای انجام می‌شود. البته ممکن است همچنان در حین عمل ناراحتی خفیفی را تجربه کنید که ان‌شاءالله قابل تحمل است.
 • پلکسر بینی روشی اصولی و نتیجه بخش برای کوچک کردن بینی‌های گوشتی محسوب نمی‌شود و تغییر آن‌چنانی برای بینی‌های گوشتی پهن نخواهد داشت.
 • گاهی اوقات ممکن است بیماران پس از انجام پلکسر با عوارضی همچون باقی ماندن علائم سوختگی روی پوست بینی و ایجاد لکه‌های دائمی در آن نواحی مواجه شوند.

خطرات بالقوه و عوارض جانبی هولناک چربی سوزی بینی گوشتی

مانند هر روش پزشکی، خطرات و عوارض جانبی بالقوه‌ای در رابطه با تخلیه چربی بینی گوشتی وجود دارد. اینها ممکن است شامل ناراحتی موقت، تورم، کبودی و عفونت باشند. اما با انتخاب یک پزشک معتبر و با تجربه مانند پزشکان متخصص دکترلند می‌توان خطرات را به حداقل رساند.

 1. تورم و کبودی، ناراحتی و درد خفیف پس از عمل بسیار شایع است. این اثرات موقتی هستند و معمولاً در عرض چند هفته فروکش می‌کنند.
 2. عفونت اگرچه نادر است، اما بعد از هر عمل جراحی ممکن است عفونت ایجاد شود. مراقبت مناسب از زخم و پیروی از دستورالعمل‌های تیتر بعدی ریسک بروز این خطر را به حداقل می‌رساند.
 3. هماتوم یا تجمع خون مردگی در زیر پوست ممکن است رخ دهد. تخلیه هماتوم ممکن است برای جلوگیری از بروز عوارض ضروری باشد.
 4. بی نظمی و عدم تقارن از مهم‌ترین عوارض و خطرهای چربی سوزی بینی است. بسیاری از زیبا جویان عزیز پس از انجام عمل چربی سوزی بینی به علت ارزان‌تر بودن نسبت به عمل رینوپلاستی بینی گوشتی، آن را انتخاب کرده‌اند که متأسفانه با این عوارض روبه‌رو شدند!
 5. جای زخم در حالی که برش‌های چربی سوزی بینی گوشتی، معمولاً کوچک و نامحسوس هستند و روی سطح یا درون پره‌های بینی ایجاد می‌شوند، اما ممکن است جای زخم ایجاد شود و از بین نرود!
 6. آسیب عصبی عمل سرپایی بینی گوشتی به طور بالقوه ممکن است به اعصاب کوچک آسیب برساند و منجر به تغییرات موقت یا دائمی مانند بی حسی یا حساسیت بیش از حد در ناحیه درمان شود.
 7. واکنش‌های آلرژیک نادر به بیهوشی، داروها یا مواد جراحی ممکن است اتفاق بیفتد؛ اما غیر  معمول است.

سریع‌ترین روش ریکاوری و مراقبت پس از عمل سرپایی بینی گوشتی

اگر جز زیبا جویان خوش شانس دکترلند باشید، جراح شما تا 3 سال پس از عمل، به شما پشتیبانی و مشاوره رایگان در مورد مدیریت درد، مراقبت از زخم و قرار ملاقات‌های بعدی ارائه خواهد داد. همچنین از پک‌های هدیه‌ی مراقبت بعد از عمل و تخفیف 300 هزار تومانی برای خرید وسایل ریکاوری بعد از عمل بهره‌مند خواهید شد! اگر به دنبال نکات مراقبتی بیشتر درباره وضعیت خاص خودتان هستید؛ همین الآن با مشاوران دلسوز دکترلند تماس بگیرید و از نوبت فوری، هزینهٔ ویزیت نیم بها، مشاوره تلفنی رایگان و حتی ویزیت آنلاین برای شهرستانی‌ها بهره‌مند شوید. در ادامه چندی از انبوه نکات مشاوره بعد از عمل دکترلند را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم:

 • برای کاهش تورم، هنگام دراز کشیدن سر خود را بالا نگه دارید و از فعالیت‌هایی که جریان خون را در صورت افزایش می‌دهند اجتناب کنید.
 • تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه تحت درمان برای جلوگیری از عفونت بسیار مهم است. از دست زدن یا خراشیدن محل‌های برش خودداری کنید.
 • در دو هفته اول، روی استراحت خود تمرکز کنید. از انجام فعالیت‌های سنگین، بلند کردن اجسام سنگین و ورزش‌هایی که ناحیه تحت درمان را تحت فشار قرار می‌دهند، خودداری کنید.
 • برای بهتر کردن جای اسکار، از قرار گرفتن محل‌های برش در برابر نور خورشید جلوگیری کنید.

نتیجه گیری

گزینه‌های چربی سوزی بینی گوشتی با دستگاه، راه‌حل ‌مؤثری را برای افرادی ارائه می‌دهد که به دنبال تغییر موقتی و بسیار کمی در ظاهر صورت خود هستند. اصطلاحاً به این تغییرات کانتورینگ بینی می‌گویند. اما باید بگوییم که با تغییر وزن و یا دلایل دیگر برگشت پذیر هستند و شما عملاً تمام سرمایه مالی و زمانی خود را هدر داده‌اید!

باید بگوییم که اگر به خاطر هزینه کمتر، چربی سوزی بینی گوشتی با لیزر یا کوچک کردن بینی گوشتی با تزریق آنزیم را انتخاب کرده‌اید، به جراحان خبره دکترلند مراجعه کنید و بینی گوشتی خود را به طور قسطی با بهترین روش دائمی جراحی بینی و کمترین عوارض عمل کنید! چه جراحی زیبایی بینی یا چربی سوزی بینی گوشتی بدون جراحی را انتخاب کنید، مشورت کردن با یک جراح پلاستیک واجد شرایط برای تعیین بهترین رویکرد برای اهداف و نیازهای خاص شما ضروری است. ما در دکترلند همواره به شما خدمت خواهیم کرد تا بهترین نتیجه را بگیرید.

سؤالات متداول

آیا نتایج چربی سوزی بینی گوشتی با دستگاه دائمی است؟

در حالی که نتایج طولانی مدت هستند، اما دائمی نیستند و به‌مرورزمان برمی‌گردند. اما روش‌های تخلیه چربی بینی گوشتی با جراحی دیگر برگشت پذیر نیستند.

آیا رد و جای اسکار روی بینی در چربی سوزی بینی گوشتی با لیزر وجود دارد؟

برش‌های ایجاد شده در حین سوزاندن بینی گوشتی معمولاً کوچک و استراتژیک هستند تا جای زخم را به حداقل برسانند. اما میزان بهبودی پس از عمل سرپایی بینی گوشتی کاملاً بستگی به پوست خود شما دارد و احتمال ماندن جای زخم روی بینی بسیار زیاد است. روش‌های جراحی رینوپلاستی اسکار حداقلی یا صفری را به شما ارائه می‌دهند.

آیا چربی سوزی بینی گوشتی بدون جراحی را با سایر روش‌های جراحی می‌شود ترکیب کرد؟

بله حذف چربی بینی را با سایر روش‌های جراحی زیر نظر پزشک متخصص می‌شود ترکیب کرد. اما از طرف دکترلند پیشنهاد نمی‌شود! اگر فقط همان جراحی زیبایی بینی گوشتی را انجام دهید دیگر نیازی به سایر روش‌های چربی سوزی بینی گوشتی با تزریق و… ندارید. اما اگر اول چربی سوزی بینی گوشتی با دستگاه و بدون جراحی را انتخاب کنید، هیچ تضمینی نیست که هنوز به بینی دلخواهتان رسیده‌ باشید و دیگر نیازی به جراحی رینوپلاستی ندارید!

چگونه بین گزینه‌های جراحی و غیر جراحی تخلیه چربی بینی گوشتی یکی را انتخاب کنم؟

مشورت با یک متخصص پزشکی برای تصمیم گیری آگاهانه شما ضروری است. آنها نیازهای شما را ارزیابی کرده و مناسب‌ترین رویکرد را توصیه می‌کنند. همین الآن با دکترلند تماس بگیرید و نوبت فوری و نیم بهای خود را رزرو کنید. 

Picture of تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

به زودی با شما تماس می‌گیریم!