گاهی اوقات غضروف بینی آن‌قدر زیاد است که باید قسمتی از آن برداشته شود؛ اما در برخی از موارد به دلیل ضعف آن، نیاز به پیوند داشته و تمام این موارد تنها با جراحی بینی غضروفی امکان‌پذیر هستند.

البته این موضوع بسیار تخصصی بوده و نیاز به بررسی دقیق دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم با کارشناسان ما در ارتباط بوده و از مشاوره تخصصی و کامل آن‌ها بهره‌مند شوید.

میزان هزینه عمل بینی غضروفی و عوامل موثر بر آن

میزان هزینه لازم برای عمل بینی غضروفی هر شخص متفاوت بوده و بر اساس فاکتورهای مختلفی سنجیده می‌شود. تعدادی از اصلی‌ترین این فاکتورها را در قسمت زیر می‌بینید:

 • دستمزد پزشک و هزینه بیمارستان یا کلینیک
 • تکنیک‌های مورداستفاده در عمل
 • میزان پیچیدگی و مدت زمان عمل
 • منطقه جغرافیایی
 • میزان تغییرات لازم
 • روش انجام عمل بینی غضروفی

این موارد از تاثیرگذارترین فاکتورها در جراحی بوده و برای تعیین قیمت دقیق، تمام آن‌ها باید سنجیده شوند. به همین دلیل حتماً با کارشناسان ما در ارتباط بوده و معاینه شوید. آن‌ها پس از بررسی‌های دقیق میزان هزینه لازم برای عمل را در اختیارتان قرار می‌دهند.

شرایط قسط‌ بندی پرداخت هزینه‌های عمل بینی غضروفی

خیلی از افراد توانایی پرداخت تمام هزینه عمل بینی خود را نداشته و جراحی خود را به تعویق می‌اندازند؛ اما باید بدانید این تاخیر به ضرر شما بوده و هزینه عمل روزبه‌روز افزایش می‌یابد!

ما در تیم دکتر لند 50 میلیون از پول جراحی بینی غضروفی شما را در صورت تمایل قسط‌بندی و نگرانی‌تان را برطرف می‌کنیم. برای کسب اطلاعات کامل در مورد شرایط با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

یکی دیگر از خدماتی که در این زمینه به شما ارائه می‌دهیم، تخفیفات ویژه 50 درصدی در هزینه ویزیت، عکس‌برداری و آزمایش‌هاست. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم هرگز این فرصت را از دست ندهید.

تصاویر واقعی قبل و بعد زیبا جویان دکتر لند

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید قبل از انتخاب پزشک انجام دهید، بررسی تصاویر قبل و بعد بیماران است. این کار تا حدود خیلی زیادی در مورد تبحر و مهارت پزشک به شما اطلاعات می‌دهد. به همین دلیل ما در بخش زیر تعدادی از تصاویر قبل و بعد مراجعان قبلی دکتر لند را به شما نشان می‌دهیم.

بهترین دکتر عمل بینی غضروفی کیست؟

اگر بینی غضروفی دارید، حتماً پزشکی را انتخاب کنید که در این زمینه تجربه و تخصص زیادی داشته باشد. در غیر این صورت نباید انتظار نتیجه عالی و خفنی از عمل خود داشته باشید! در این بخش به این تصمیم‌گیری بسیار مهم شما کمک می‌کنیم.

ویژگی‌های دکتر جراحی غضروفی بینی ماهر و حرفه‌ای

خیلی از افراد تنها به مشاهده نمونه کارهای پزشکان بسنده کرده و قید موارد دیگر را می‌زنند. شما هرگز این اشتباه را مرتکب نشده و تمام فاکتورهای زیر را در تحقیقات خود بررسی کنید. 

 • دارای تجربه و سابقه درخشان در جراحی بینی غضروفی
 • خوش اخلاق و صبور
 • ارائه معاینه‌های دقیق قبل از عمل
 • دارای هنر زیباشناسی 
 • اطلاع از انواع فرم چهره‌ها
 • رفع تمام نگرانی‌ها و سوالات
 • دارای تیم و پرسنل عالی
 • ایجاد فضای آرام و تمیز
 • ارائه تمام نمونه کارها

تمام این موارد مکمل هم بوده و یک پزشک حرفه‌ای به تمام آن‌ها توجه می‌کند. خیلی از افراد زمان یا حوصله زیادی برای بررسی تمام این موارد ندارند. کارشناسان تخصصی ما در دکتر لند در این زمینه نیز همراهتان بوده و تمام این بررسی‌ها را از قبل انجام داده‌اند. در بخش زیر نتیجه زحمات آن‌ها را مشاهده می‌کنید.

معرفی پزشکان

آشنایی با ویژگی‌ها و مشخصات بینی غضروفی

این نوع بینی‌ها غضروف محکم و در عین حال پوست نازکی دارند؛ افراد دارای این بینی بیشتر برای رفع قوز برای جراحی اقدام می‌کنند. جالب است بدانید بینی‌های غضروفی بهترین نوع بینی برای جراحی بوده و انعطاف بالایی دارند؛ در زیر انواع آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

جراحی بینی استخوانی غضروفی 

بینی‌های غضروفی استخوانی غضروف محکم و پوست نازکی داشته و یکی از بهترین گزینه‌ها برای جراحی هستند. البته در این بینی‌ها در بیشتر موارد برآمدگی روی پل بینی وجود داشته و قصد افراد معمولاً رفع این قوز است.

جراحی بینی استخوانی غضروفی دکتر علی عقیلی

 عمل بینی غضروفی گوشتی

بینی‌های گوشتی غضروفی برخلاف استخوانی غضروف تقریباً ضعیفی داشته و معمولاً نیز در بخش پایینی بینی قرار دارد؛ به همین دلیل بیشتر بینی‌های گوشتی نوک بزرگی دارند.

از طرفی پوست این نوع بینی‌ها ضخیم بوده و همین مورد کمی جراحی آن‌ها را دشوارتر می‌کند. جراحی بینی غضروفی گوشتی و استخوانی روش‌های مختلفی داشته و پزشک بر اساس شرایط بینی و انتظارات شما از یکی از روش‌های زیر استفاده می‌کند.

قبل و بعد تبدیل بینی غضروفی به نیمه فانتزی دکتر نگار حعفری

انواع تکنیک‌ها و روش‌های عمل بینی غضروفی

معمولاً جراحی بینی غضروفی به یکی از روش‌های زیر انجام شده و هر کدام از آن‌ها مراحل خاص خودشان را دارند.

جراحی بینی غضروفی به روش باز

در این روش جراح چند برش در اطراف و بخش میانی سوراخ‌های بینی (کلوملا) ایجاد و پوست بینی را جدا می‌کند. به همین دلیل کل ساختار بینی در دسترس پزشک بوده و همین مورد انجام تغییرات را بسیار راحت‌تر می‌کند.

قبل و بعد دماغ غضروفی مردانه سبک طبیعی دکتر مصطفی مهری

جراحی بینی غضروفی به روش بسته

در این نوع جراحی تعداد برش‌های ایجاد شده خیلی کمتر و تنها در قسمت داخلی بینی بوده و پوست بینی جدا نمی‌شود. به همین دلیل بخش محدودی از بینی در دسترس پزشک بوده و او امکان انجام تغییرات و اصلاحات زیادی را ندارد! بنابراین این نوع عمل برای همه افراد مناسب نیست.

جراحی بینی غضروفی به روش بسته دکتر علی عقیلی

باید بدانید غضروف بینی بیشتر آسیایی‌ها و همچنین ایرانی‌ها به طور کامل توسعه نیافته و بافت‌های نرم فیبروچربی نیز تا حد زیادی در نوک و بخش‌های بالایی بینی پخش شده‌اند. به همین دلیل ترجیح بیشتر پزشکان برای جراحی این بینی‌ها رینوپلاستی باز است.

بررسی کاندیداتوری عمل جراحی بینی غضروفی

قطعاً تمام افراد برای عمل جراحی غضروفی بینی مناسب نبوده و باید انتظارات و شرایط بینی آن‌ها قبل از هر چیز سنجیده شود؛ اما به طور کلی این جراحی برای افراد زیر مناسب است:

• اشخاصی که بینی کوچکی داشته و قصد بزرگ کردن آن را دارند.

• افرادی که دوست دارند سایز و شکل سوراخ‌های بینی خود را تغییر دهند.

• بینی‌هایی که نیاز به بهبود قسمت‌های میانی یا رفع برآمدگی دارند.

• آن‌هایی که باید نوک بینی‌شان را بزرگ‌تر یا برجسته‌تر کنند.

• افرادی که دوست دارند پل بینی‌شان را بالاتر ببرند.

جراحی دماغ غضروفی دکتر علی عقیلی

اگر شما نیز جزو این دسته‌ها هستید، جراحی بینی غضروفی می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد؛ اما در صورتی که نزد پزشک یا افراد حرفه‌ای مشاوره شوید.

مشاوران ما در تیم دکتر لند تمام شرایط بینی و نیازهای شما را بررسی و خیلی سریع نتیجه آن را به شما اعلام می‌کنند. برای این کار باید به صورت آنلاین عکس خود را از طریق شماره زیر برای ما بفرستید.

مدل‌های مختلف عمل جراحی بینی غضروفی 

پزشک قبل از جراحی فرم چهره و اعضای صورت شما را بررسی کرده و بر اساس آن یکی از مدل‌های زیر را به شما پیشنهاد می‌دهد؛ اما در نهایت این تصمیم‌گیری بر عهده شماست.

عمل بینی غضروفی فانتزی

در این نوع عمل، بینی شما به طور کامل تغییر کرده و از حالت طبیعی خارج می‌شود. زیرا قوس تقریباً شدیدی روی آن ایجاد، سوراخ‌های بینی باریک و نوک بینی سربالا می‌شود.

نمونه قبل و بعد عمل زیبایی بینی غضروفی سبک فانتزی دکتر حسین مرادیان

جراحی نیمه فانتزی بینی‌های غضروفی

تغییرات این نوع جراحی نسبت به فانتزی خفیف‌تر است؛ یعنی قوس روی آن کمتر بوده و نوک بینی نیز خیلی سربالا نیست.

نمونه قبل و بعد جراحی دماغ غضروفی سبک نیمه فانتزی دکتر مجتبی قائدی

عمل طبیعی بینی غضروفی

امروزه این نوع بینی متقاضیان بیشتری داشته و در آن بینی خیلی مصنوعی و فانتزی نمی‌شود. زیرا تنها نواقص و ایرادهای بینی برطرف می‌شود و فاصله بین دماغ و لب بالایی نیز به اندازه طبیعی است.

جراحی بینی غضزوفی سبک طبیعی زنانه دکتر حبیب سهرابی

عمل بینی غضروفی مردانه

این بینی‌ها نوع دیگری از انواع طبیعی بوده و بدون هیچ ظرافت زیادی عمل می‌شوند؛ به گونه‌ای که با صورت‌های آقایان همخوانی خوبی داشته باشد. در این مدل جراحی نیز عیب‌های بینی بدون زیاده‌روی برطرف می‌شوند.

تبدیل دماغ غضروفی مردانه سبک نیمه فانتزی دکتر مصطفی مهری

تا اینجا شما با نکات مهم عمل غضروف بینی آشنا شدید. با وجود تمام این موارد گاهی اوقات بینی شما نیاز به پیوند غضروف داشته و پزشک از غضروف‌های طبیعی یا مصنوعی در جراحی استفاده می‌کند!

عمل پیوند غضروف و غضروف‌های مصنوعی در صورت نیاز

در برخی از موارد غضروف بینی بسیار ضعیف بوده و نیاز به تقویت و یا پیوند دارد. در چنین شرایطی پزشک از یکی از روش‌های زیر برای انجام این کار استفاده می‌کند.

استفاده از غضروف طبیعی بدن بیمار

در این روش غضروف مورد نیاز بینی از قسمت‌های مختلف بدن برداشته شده و به بینی پیوند می‌خورند؛ این موارد را در زیر می‌بینید.

1. پیوند غضروف سپتوم

در این روش پزشک از بخش تیغه میانی بینی برای جراحی استفاده می‌کند. تیغه بینی از جنس استخوان و غضروف بوده و دیواره بین دو حفره سمت چپ و راست را تشکیل می‌دهد.

این مورد گزینه بسیار مناسبی است؛ زیرا در دسترس بوده و دیگر امکان حساسیت یا پس زدن بینی نیز وجود ندارد. البته میزان غضروف سپتوم در افراد متفاوت بوده و گاهی اوقات اصلاً شما را به نتیجه مطلوب نمی‌رساند. به همین دلیل پزشک نیاز به منبع غضروف دیگری در بدنتان دارد.

2. عمل بینی با غضروف گوش

گوش منبع بسیار خوبی برای تامین غضروف مورد نیاز بینی بوده و جنس غضروف آن شباهت زیادی به بینی دارد. به همین دلیل در بسیاری از موارد از آن برای تقویت یا تغییر شکل بینی استفاده می‌کنند.

یکی از مزایای این روش این است که می‌توان آن را در اندازه‌ها و شکل‌های موردنیاز از گوش جدا کرد. اما گاهی اوقات گوش افراد حساس بوده و یا قبلاً تحت عمل جراحی قرار گرفته است؛ به همین دلیل پزشکان از روش دیگری برای درمان استفاده می‌کنند.

3. جراحی بینی با غضروف دنده

در این روش غضروف موردنیاز بینی از قفسه سینه بیمار برداشته می‌شود؛ اما این اتفاق تنها در صورتی می‌افتد که روش‌های دیگر قابل اجرا نباشند. غضروف‌های این بخش از بدن بسیار بادوام و محکم بوده و برداشت آن با بیهوشی عمومی انجام می‌شود؛ اما امکان ایجاد اسکار در محل برش وجود دارد!

عمل بینی با غضروف مصنوعی

خیلی از اوقات افراد راضی به برداشت غضروف از بدنشان نمی‌شوند؛ در چنین شرایطی پزشکان از غضروف‌های مصنوعی برای جراحی بینی استفاده می‌کند.

هرکدام از این دو مدل غضروف مزایا و معایب خودشان را دارند. برای مثال در صورت پیوند غضروف طبیعی، بدن حساسیت نشان نداده و آن را پس نمی‌زند. در  مقابل استفاده از غضروف مصنوعی دیگر نیازی به برش دادن و جراحی قسمت‌های دیگر بدن نداشته و نگرانی از بابت باقی ماندن جای زخم و اسکار نیز ندارد.

در بخش زیر این مورد را بررسی خواهیم کرد. اما باید بدانید همه چیز به همین راحتی نبوده و این جراحی عوارض و خطرات مختلفی نیز دارد.

خطرات و عوارض جراحی بینی غضروفی

اگر قصد انجام عمل غضروف بینی‌تان را دارید باید حتماً از عوارض احتمالی آن نیز اطلاع داشته باشید. موارد زیر از شایع‌ترین عوارض این جراحی هستند.

تورم و کبودی بعد از عمل

بروز این عارضه پس از عمل کاملاً طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد. زیرا با استفاده از کمپرس آب سرد یا یخ تا حدود زیادی کاهش می‌یابد و پس از مدتی نیز از بین می‌روند.

ورم صورت و پیشانی از عوارض بعد از عمل هستند

بروز مشکلات تنفسی

گاهی اوقات افراد پس از جراحی بینی با مشکلات تنفسی مختلفی روبه‌رو می‌شوند. مثل: تنفس صدا دار، انسداد راه هوایی بینی، تنگ شدن بیش از حد سوراخ بینی و…

مشکلات تنفسی بعد از عمل جراحی دماغ

احتمال پس زدن غضروف مصنوعی

در برخی از موارد بینی افراد، غضروف مصنوعی استفاده شده را پس زده و نسبت به آن واکنش نشان می‌دهد. البته این عارضه بسیار نادر بوده و در تعداد کمی از افراد اتفاق می‌افتد.

ایجاد مشکلات ظاهری

احتمال این که شما پس از عمل از نتیجه آن راضی نباشید زیاد است؛ این موضوع تنها به پزشک انتخابی شما بستگی دارد! تمام این موارد بالا راه‌حل‌های مختلفی دارند که در صورت رعایت آن‌ها دیگر نگرانی از این عوارض نخواهید داشت.

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی: سرعت بهبودی خود را افزایش دهید

راهکارهای کاهش عوارض عمل بینی غضروفی

راهکارهای زیر به شما کمک می‌کنند که عمل راحت‌تر و کم‌خطرتری را داشته باشید؛ بنابراین تمام آن‌ها را با دقت دنبال کنید.

دقت در انتخاب جراح بینی غضروفی

مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عامل در کاهش عوارض بعد از عمل، انتخاب پزشک ماهر و کاربلد است. زیرا جراحی غضروف بینی نیاز به تخصص و تجربه بالایی داشته و در صورت یک انتخاب اشتباه، بدترین و شدیدترین عوارض را پس از عمل تجربه خواهید کرد.

جراح بینی غضروفی تاثیر بسزایی در نتیجه عمل بینی دارد

صحبت در مورد تمام انتظارات خود

قبل از عمل تمام انتظارات خود در مورد ظاهر و مدل بینی را با پزشکتان در میان بگذارید؛ در غیر این صورت پس از عمل حق شکایت از بینی‌تان را ندارید.

کمک گرفتن از یک تیم حرفه‌ای

تیم‌های مختلفی در زمینه جراحی بینی فعالیت و به افراد در این مسیر کمک می‌کنند. مجموعه دکتر لند یکی از بزرگ‌ترین این تیم‌ها بوده و خدمات زیادی را به زیبا جویان خود ارائه می‌دهد.

دریافت مشاوره برای جراحی بینی غضروفی

کارشناسان ما از صفر تا صد این مسیر همراه شما بوده و امکانات مختلفی مثل مشاوره و معاینه رایگان، نوبت عمل و ویزیت فوری، پشتیبانی دو‌ساله، تخفیفات مختلف، پک هدیه و… را در اختیارتان قرار می‌دهند.

جدی گرفتن توصیه‌های پزشک

تمام توصیه‌های پزشک قطعاً مهم است و در بهبود و کاهش عوارض عمل شما نقش پررنگی دارند. بنابراین تمام آن‌ها را جدی گرفته و به دقت دنبال کنید.

رعایت نکات مراقبتی و توصیه های پزشکی از مراقبت های حساس بعد از جراحی است

علاوه بر این موارد نکات مختلفی وجود دارند که به بهبود سریع‌تر شما کمک زیادی می‌کنند. در بخش زیر به طور خلاصه این موارد را بررسی می‌کنیم.

بهبود و نکات مراقبتی قبل و بعد از عمل بینی غضروفی

نکات مراقبتی این عمل به قبل و بعد از آن دسته‌بندی شده و هر دو این موارد به یک اندازه اهمیت دارند.

مراقبت قبل از جراحی غضروفی بینی

این بخش مربوط به قبل از جراحی بوده و باید چند روز یا چند هفته قبل از عمل آن‌ها را رعایت کنید.

 • حتماً به صورت حضوری نمونه کارهای پزشکان مختلفی را بررسی کرده و نزد آن‌ها مشاوره شوید.
 • تمام آزمایش‌ها و عکس‌برداری‌های لازم را انجام دهید.
 • تمام حساسیت‌ها، داروهای مصرفی و سوابق پزشکی خود را با جراح در میان بگذارید.
 • قبل از عمل داروهایی مثل آسپرین را مصرف نکنید.
 • از حدود دو هفته قبل، از سیگار و الکل مصرف نکنید.
 • روزهای قبل از عمل غذاهای پروتئینی و مایعات زیادی مصرف کنید.
 • روز عمل باید ناشتا باشید؛ بنابراین از 8 ساعت قبل چیزی نخورید.
 • حتماً قبل از جراحی دوش بگیرید؛ زیرا پس از آن تا چند روز اجازه این کار را ندارید.
اقدامات قبل از عمل دماغ غضروفی

مراقبت ضروری بعد از جراحی بینی غضروفی

مهم‌ترین بخش کار شما پس از عمل شروع شده و باید تا مدت‌ها حواستان به موارد زیر باشد:

 • در چند شب اول به پشت خوابیده و سرتان را نیز روبه‌بالا بگیرید.
 • حتماً چند بار یخ یا کمپرس آب سرد اطراف چشم و روی آتل بینی خود بگذارید.
 • رژیم غذایی مناسبی داشته و در روزهای اول تنها مایعات و غذاهای نرم بخورید.
 • داروهایتان را بر اساس دستورالعمل پزشک مصرف کنید.
 • هیچ فشاری به بینی خود وارد نکرده و حتی آن را خیس نکنید.
 • تا مدت‌ها پس از عمل اجازه ورزش و دویدن ندارید.
 • پیاده‌روی‌های کوتاه داشته باشید.
 • تا بهبودی کامل تا حد امکان از حضور در جاهای شلوغ خودداری کنید.
نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی غضروفی

آیا احتمال برگشت عمل بینی غضروفی وجود دارد؟

به طور کلی احتمال برگشت بینی پس از عمل وجود دارد؛ اما درصد و شدت آن بسیار کم است. به همین دلیل هیچ جای نگرانی وجود ندارد؛ اگر شما پزشک مناسبی را برای عمل خود انتخاب کرده باشید، احتمال بروز این اتفاق به صفر می‌رسد!

نکات پایانی در مورد جراحی بینی غضروفی

در این مقاله تمام اطلاعات و نکات مورد نیاز در مورد عمل غضروف بینی را برایتان توضیح دادیم؛.در انتها توصیه می‌کنم انتخاب پزشک را سرسری نگرفته و به دلیل هزینه پایین‌تر، به هر جراحی اعتماد نکنید.

اگر در این زمینه شک و ابهامی دارید با مشاوران ما در ارتباط باشید. آن‌ها تمام شرایط و انتظاراتتان را بررسی و بر اساس آن‌ها برترین و مناسب‌ترین جراح را به شما معرفی می‌کنند.

سوالات و نظرات خود را در بخش زیر با ما در میان گذاشته و این مقاله کاربردی را برای افرادی که به آن نیاز دارند نیز بفرستید.

سوالات متداول

افراد در چه سنی می‌توانند این عمل را انجام دهند؟

متقاضیان عمل جراحی غضروفی بینی باید حتماً دوره بلوغ خود را پشت سر گذاشته باشند. به همین دلیل بین 20_30 سال مناسب‌ترین زمان برای این عمل است.

جراحی بینی غضروفی چقدر طول می‌کشد؟

این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ برای مثال اگر بینی شما به پیوند غضروف نیاز داشته باشد، مدت زمان آن بیشتر می‌شود؛ اما در حالت کلی این جراحی بین 5/1_ 3 ساعت به زمان نیاز دارد.

آیا عمل بینی غضروفی درد دارد؟

در این عمل نیز مثل انواع دیگر پس از جراحی احساس درد خواهید داشت؛ اما خیلی شدید نبوده و با داروی مسکن کاهش می‌یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *