پلاسما جت بینی گوشتی

عمل بینی طبیعی یا فانتزی؟

عمل بینی یکی از جراحی های بسیار همه گیر در ایران و دنیاست که طرفداران خاص خود را دارد. بسیاری از افراد این جراحی را صرفا برای بهبود شرایط تنفسی و یا بازگشت حس بویایی خود انجام میدهند این در حالی است که برخی دیگر این عمل را به دلیل زیبا تر شدن فرم صورت و یا از میان رفتن قوز های استخوانی، و یا افزایش حجم بینی های گوشتی در نظر میگیرند. با این حال پزشکان و متخصصان بسیاری هستند که با توجه به آموزه های خود در دورام تحصیل و همچنین تجریباتی که در طول دوران طبابت خود کسب کرده اند انواع این اعمال را پذیرفته و انجام خواهند داد. هر پزشک روش کار و متدی خاص برای جراحی دارد اما، به طور کلی فرم نهایی بینی به حالت های مختلی تغییر خواهد که . از رایج ترین این فرم ها میتوان به بینی های طبیعی و فانتزی اشاره کرد. در ادامه این مطلب به بررسی اصلی ترین تفاوت ها میان ای دو روش خواهیم پرداخت.

عمل بینی طبیعی چیست؟

 در ابتدا هم گفتیم که بسیاری از افراد فقط برای برطرف نمودن نقصان های بینی اقدام به جراحی می کنند. برای این افراد عمل بینی طبیعی روشی است که از سمت پزشک پیشنهاد خواهد شد. در این روش پزشک جراح، قوسی در بینی ایجاد نکرده و صرفا درصدد برطرف ساختن ایراداتی چون، قوز بینی، پنها، انحرافو یا کج  بودن برخواهد آمد. برخی از پزشکان نیز به دلیل درخواست بیمار نوک بینی را تا حد قابل قبولی بالا میبرند تا افتادگی بینی به طور کامل برطرف شود. در نهایت و پس از گذشت 6 ماه از از عمل جراحی، فرد یک بینی کاملا طبیعی، به دور از قوس های شدید یا به تعیبر دیگر به دور از فرم های عروسکی خواهد داشت که از ایرادات اولیه نیز به دور بوده و زیبایی خاصی را به صورت فرد هدیه میدهد.

این نوع از جراحی بینی در شیراز و یا هر نقطه دیگری از ایران که صورت گیرد، ویژگی های خاص خود را دارد که در ادامه برخی از آن ها را بیان میکنیم.

  • ایجاد فاصله مناسب میان بینی، لبها و چانه فرد (این موضوع تنها به دست پزشک و با در نظر گرفتن استاندارد های جراحی صورت خواهد گرفت.)
  • برقراری فاصله مناسب میان بینی و چشم ها (درست همانند قسمت پایین این موضوع نیز بر اساسا استاندارد های جراحی و به دست پزشک انجا خواهد گرفت.)

از مهم ترین فاکتور هایی که بر کیفیت جراحی بینی تاثیر گذار خواهد بود ضخامت پوست بیماری میباشد به این معنا که هر چه پست فرد نازک تر باشد، حتی برش های بسیار نازک و حساسی که به دست بهترین جراح بینی در شیراز و یا هر جراح دیگری انجم شده باشند نمایان خواهند شد. همانطور که در بالا نیز خواندید، در این نوع از جراحی ها سایر اجزا صورت فرد همچون پیشانی، فاصله و اندازه چشم ها، فاصله لب ها و چانه ها، و سایر اجزا به دقت مورد بررسی قرار گرفته تا یک جراحی مناسب با صورت و مطابق با استاندرد های جهانی صورت پذیرد.

جراحی بینی طبیعی

عمل بینی فانتزی

بینی های فانتی یکی از رایج ترین عمل هایی است که بر روی زیباجویان صورت می گیرد. در این نوع ازاعمال جراحی تلاش می شود تا بینی بیمار شکلی کاملا متفاوت به خود گرفته و به بینی های عروسکی شباهت داشته باشد. نتیجه این نوع جراحی داشتن عضوی با قوس بسیار بالا، سوراخ های بسیار کوچک و در نهایت نوک بینی به سمت بالا خواهد بود. شاید بر خلاف تصور بسیاری از افراد این نوع اعمال با فرم صورت همخوانی نداشته باشد اما پزشک پیش از جراحی تمامی اجزا صورت بیمار را بررسی کرده و تلاش میکند تا همخوانی کافی میان این اعضا به اندازه کافی صورت پذیرد.

به طور معمول تر این نوع از عمل جراحی میان مردان از محبوبیت بالایی برخوردار نبوده و بیشتر بانوان علاقه به انجام این نوع از اعمال جراحی دارند. البته باید این نکته را نیز در خاطر نشان کنسم که هرچه پوست بیمار ضخیم تر باشد، نسبت به برش های پزشک واکنش بهتری نشان داده و عمل زیبا تر و طبیعی تری را به همراه خواهد داشت.

مشخصات بینی فانتزی
  • قوس بسیار شدید
  • دارای تیغه بسیار نازک
  • نوک بینی بسیار سر بالا
  • سوراخ های بینی بسیار کوچک

بینی طبیعی بهتر است یا فانتزی

پاسخ درست و دقیق برای این پرسش بسیار سخت خواهد بود اما از نظر عمل زیبا شناسی و پزشکی بررسی کنیم، هنر در اعمال بینی های طبیعی است. پزشکی که بتواند بینی را با فرمی طبیعی و بدون ظاهر شدن نشانه های از بینی از فانتزی شکل داده و ایرادات آن را برطرف سازد. به همین دلیل از دید علم پزشکی عمل بینی طبیعی بسیار بهتر بوده پزشکی که این نوع عمل را انجام دهد حاذق تر است.  با این حال انجام یک عمل بینی طبیعی و یا فانتزی به صور کامل وابسته به سلیقه فرد است. همچنین پزشک معالج باید بررسی کند که آیا امکان چنین عملی بر صورت فرد امکان پذیر خواهد بود یا خیر، با این اوصاف باز هم فرد باید تصمیم بگیرد که چه میزان از قوس و سربالا رفتن نوک بینی را برای صورت خود می پسندد تا پزشک معالج این موارد را در هنگام طراحی بینی در نظر بگیرد. نکته بسیار مهم در خصوص این نوع از اعمال جراحی این است که حتما باید زیر نظر یک پزشک ماهر انجام شود چراکه بینی های فانتزی پس از اتمام جراحی، بسیار کوچک شده و ممکن است که بر تنفس و بویایی فرد تاثیرات منفی بر جای داشته باشد.

شباهت بینی‌های طبیعی و فانتزی

با وجود تفاوت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد هر یک از بینی‌های فانتزی و طبیعی، این دو مدل جراحی بینی دارای نقاط مشترک و شباهت‌هایی هستند. اولین و مهم‌ترین شباهت در عمل بینی طبیعی و فانتزی، رعایت و حفظ  تمام استانداردها هنگام جراحی است. بنابراین چه در عمل بینی به مدل طبیعی و چه به مدل فانتزی بیمار دچار مشکلات تنفسی، بویایی و دیگر معضلات احتمالی نمی‌شود. علاوه بر این، زیباجو با انجام عمل بینی شیراز با مدل طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی به زیبایی مورد انتظار خود می‌رسد. نکته‌ حائز اهمیت در رابطه با جراحی بینی به مدل طبیعی و فانتزی این است که در صورت انجام جراحی به صورت طبیعی علاوه بر اینکه ظاهر بینی بیمار بسیار جذاب‌تر می‌شود، دیگران نمی‌توانند تشخیص بدهند که وی بینی خود را عمل کرده است و گمان می‌کنند بینی زیباجو از همان اول به همین صورت بوده است. این در حالیست که در صورت جراحی بینی به صورت فانتزی، تحت جراحی قرار گرفتن بینی کاملا مشهود و قابل تشخیص است. با این وجود بسیاری از آقایان و خانم‌ها طرفدار پروپاقرص جراحی بینی عروسکی هستند. اما معمولا جراحی بینی فانتزی به آقایان و خانم‌هایی پیشنهاد می‌شود که بینی آنها غضروفی و دارای پوست نازکی می‌باشد. چرا که جراحی فانتزی روی این نوع بینی‌ها، ظرافت و زیبایی بیشتری را به همراه دارد. البته توجه داشته باشید که به دلیل کوچک شدن بینی فرد بیشتر از حد معمول، جراحی بینی فانتزی به افرادی که صورت‌های بزرگی دارند؛ توصیه نمی‌شود. نکته بسیار مهم دیگر درباره عمل بینی شیراز به صورت طبیعی یا فانتزی (عروسکی) در میزان مدت زمان نقاهت آنها است. معمولا دوره نقاهت عمل بینی عروسکی بیشتر از عمل بینی طبیعی است. چرا که در پروسه جراحی بینی عروسکی، ساختار و شکل بینی زیباجو دچار تغییرات و در نتیجه تورم و کبودی بیشتری می‌شود.

کلام آخر

انتخاب نوع جراحی مناسب با صورت و سلیقه فرد اهمیت بسیار بالایی دارد، اعمال جراحی برای افراد میتواند به حالت های طبیعی، نیمه فانتزی و اعمال جراحی فانتزی صورت میگیرد. هرچه بینی با قوس و نوک سر بالاتر باشد، فانتزی تر بوده و میتواند فرد را در هنگام جراحی با مشکلاتی تنفسی و بویایی روبرو کند. با این حال، اخذ مشاوره پزشکان متخصص میتواند تاثیرات بسیار خوبی بر عمل زیبایی بر جای داشته باشد.

جراحی بینی به عنوان یکی از پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی در دنیا شناخته می شود این عمل جراحی گاها برای انجام زیبایی و گاهی نیز به منظور بهبود فرایند های تنفسی و بویایی یا به اصطلاح برطرف ساختن پولیپ بینی به کار برده می شوند. با همه این تفاسیر و با عدم وجود خدمات و پوشش های بیمه های درمانی برای انجام این عمل، فرایند انتخاب جراح و تیم پزشکی باید با دقت بسیار بالایی صورت گیرد. ما در تیم مشاوره زیبایی دکترلند، افتخار داریم تا با ایجاد پل ارتباطی میان برترین و بهترین متخصصان و جراحان بینی شیراز و زیباجویان عزیز، امکانات و خدمات متنوعی را به این عزیزان عرضه داریم. از جمله این خدمات میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

آزمایشات

تخفیف ویژه برای خدمات

آزمایشات پیش از عمل

تخفیفات ویژه در آزمایش، عکسبرداری و رادیولوژی و ویزیت پزشک برای صرفه جویی در هزینه های شما
دکترلند

اقامت زیبا جویان

اقامت در شیراز

اقامت و اسکان برای شهرستانی های عزیز در بهترین نقاط شهر شیراز.
دکترلند

پک های هدیه

هدایای دکترلند

1.کارت تخفیف خدمات دکترلند 2.چسب و قطره بعد از عمل 3.ماگ اختصاصی دکترلند 4.بروشور مراقبت های بعد از عمل
دکترلند

نوبت دهی سریع

نوبت عمل فوری

با تیم دکترلند همراه شوید تا نیازی به انتظار برای نوبت معاینه و عمل نداشته و به صورت vip جراحی شوید
دکترلند

ویزیت نیم بها و فوری

کاهش هزینه ویزیت

با ارائه نام اختصاصی دکترلند از ویزیت نیم بها و فوری بهرمند شوید.

زیباجویان عزیز میتوانند برای کسب اطلاع از خدمات متنوع ما همین الان با استفاده از فرم زیر درخواست تماس خود را ارسال نمایند و یا با مراجعه به صفحه تماس با ما و برقراری ارتباط با کارشناسان مجموعه دکترلند، همین الان درخواست طراحی بینی خود را ثبت نمایند.

ما در تیم دکترلند افتخار داریم، با ایجاد پل های ارتباطی، پزشکان ماهر و زبردست در جراحی بینی در شیراز را به زیباجویان معرفی و پروسه جراحی بینی را ساده تر کنیم. از شناخته شده ترین این پزشکان میتوان دکتر آرش سبحان منش، دکتر بهروز گندمی، دکتر داریوش ساریخانی، دکتر حامد پوستچی، دکتر پیام حق پناه و بسیاری از پزشکان دیگر اشاره کرد. همچنین ما با بهترین مراکز خدماتی و آزمایشگاهی جهت رفاه حال شما عزیزان همکاری های لازم را صورت دادیم تا هزینه های درمانی شما به صورت نیم بها محاسبه شود.

به زودی با شما تماس می‌گیریم!

برای دریافت مشاوره پر کردن فرم الزامی است

فقط در صورت وجود خطا در تکمیل فرم با ما تماس بگیرید

به زودی با شما تماس می‌گیریم!