آموزش راه رفتن بعد از عمل بینی: بهترین روش پیاده وری + اشتباهات هولناک و جبران ناپذیر

آیا راه رفتن بعد از عمل بینی کار درستی است؟ بهترین زمان برای این کار چیست؟ شاید با خود بگویید: «راه رفتن که دیگر نیازی به اصول دین ندارد!» هرگز اشتباه نکنید؛ زیرا حتی انجام ساده‌ترین کار مثل پیاده ‌روی پس از جراحی بینی نیز نیاز به حساسیت و رعایت اصول مربوط به خودش را دارد!
راهنمای مطالعه:
پیاده روی و راه رفتن بعد از عمل بینی

از طرفی بینی هر شخص با دیگری متفاوت بوده و در نتیجه مدت زمان و نحوه پیاده روی افراد نیز با هم فرق دارد؛ اگر دوست دارید یک راهنمایی تخصصی بر اساس بینی خود دریافت کنید، با مشاوران ما در مجموعه دکتر لند در تماس باشید.

علاوه بر این ما تمام موارد را سنجیده و تمام سوالات شما را در این مقاله در مورد پیاده روی بعد از عمل بینی پاسخ می‌دهیم؛ شما با نحوه، نکات و حتی خطرات پیاده روی آشنا می‌شوید. اما در وهله اول به نظرتان آیا اصلاً راه رفتن در این دوران تاثیری بر بهبود شما دارد؟

فواید و مزایای راه رفتن بعد از عمل بینی

خیلی از افراد فکر می‌کنند راه رفتن بعد از عمل بینی نه تنها فایده‌ای نداشته بلکه مضر است؛ باید بدانید این فکر خیلی هم درست نیست! زیرا راه رفتن پس از جراحی بینی اگر در زمان مناسب و به روش درست انجام شود مزایای زیر را دارد:

نحوه درست راه رفتن بعد از عمل بینی

بهبود جریان خون و کاهش ورم

راه رفتن در دوران بهبودی جریان خون شما را در ناحیه بینی افزایش داده و همین مورد تا حد بسیار زیادی ورم بینی‌تان را نیز کاهش می‌دهد؛ البته حواستان باشد به شیوه درست و بسیار آرام این کار را انجام دهید تا ضربان قلبتان خیلی بالا نرود.

از بین بردن خستگی و کلافگی

قطعاً شما پس از جراحی بینی نیاز به استراحت داشته و تا مدتی توانایی برگشت به فعالیت‌های قبلی خود را ندارید؛ برخی از افراد در این دوران بسیار کلافه می‌شوند؛ پیاده‌روی یکی از بهترین کارهایی است که شما را از این خستگی و کلافگی دور کرده و انگیزه شما را حفظ می‌کند!

کاهش درد

جالب است بدانید راه رفتن بعد عمل بینی تا حدودی حتی در کاهش درد شما نیز تاثیر دارد. در صورت نشستن طولانی مدت امکان افزایش درد شما وجود دارد؛ بهترین فعالیتی که در این دوران به شما کمک می‌کند پیاده‌روی است.

پیاده روی بعد از عمل بینی در خیابان

در این بخش شما با مزایای پیاده ‌روی پس از عمل بینی آشنا شدید؛ اما این موضوع به این معنا نیست که بلافاصله پس از عمل شروع به راه رفتن کنید! تمام این مزایا تنها در صورتی برایتان اتفاق می‌افتند که بر اساس جدول زمانی زیر پیش رفته و تمام اصول آن را رعایت کنید.

برنامه جدول زمانی برای راه رفتن بعد از عمل بینی

پیاده‌روی در دوران نقاهت اصول و شرایط خاص خود را دارد؛ بنابراین برای دریافت بهترین نتایج بخش زیر را به دقت مطالعه کنید.

هفته ابتدایی: حساسیت بسیار بالا

در هفته اول بهتر است فقط استراحت کنید؛ اما اگر پس از گذشت چند روز احساس بهتری داشتید، پیاده‌روی خود را شروع کنید؛ اما خیلی آرام و بافاصله! خیلی از افراد فکر می‌کنند در دو ماراتون شرکت کرده‌اند و هر چه تندتر راه بروند فایده بیشتری برایشان دارد!

در این دوران سعی کنید روزی سه بار و هر بار در حد 5 دقیقه راه بروید؛ برای این کار نیازی نیست حتی از خانه خارج شوید؛ همین که دور تا دور منزل پیاده‌روی کنید نیز کفایت می‌کند!

روش اصولی راه رفتن بعد از عمل بینی

این کار تا حد زیادی به بهبود گردش خون شما کمک و از لخته شدن خون نیز جلوگیری می‌کند. حواستان باشد اگر در حین راه رفتن احساس نفس تنگی یا ضربان قلب بالایی حس کردید، پیاده‌روی خود را متوقف کنید.

تمرکز شما در هفته اول باید تنها بر بهبودی و کاهش درد باشد؛ بنابراین خیلی به خود سختی نداده و استراحت کنید.

هفته دوم تا چهارم: فعالیت سبک و راحت

در این مرحله بخیه‌ها و آتل بینی شما برداشته شده و تا حدودی بهبود یافته‌اید؛ در روز اول پس از برداشتن آتل بهتر است تنها به خود استراحت دهید. در این مدت پیاده‌روی خود را آرام‌آرام افزایش داده و آن را به 10_20 دقیقه برسانید.

البته این موضوع کاملاً به شرایط بینی و حتی بدنی شما بستگی دارد؛ اگر حس کردید به بینی‌تان فشار وارد می‌شود، بیشتر استراحت کنید. در این مدت هنوز هم بینی شما حساس بوده و در صورت بالا رفتن ضربان قلب احتمال خونریزی نیز وجود دارد؛ بنابراین مواظب باشید.

ورزش پیاده روی بعد از عمل بینی برای افزایش سرعت بهبودی

هفته چهارم تا ششم: پیاده روی با دقت

پس از گذشت یک ماه بینی شما در شرایط خوبی قرار داشته و زمان مناسبی برای شروع ورزش و پیاده‌روی سنگین‌تر است. اگر به دویدن علاقه دارید از پزشک خود تاییدیه را گرفته و خیلی سبک و آرام شروع به دویدن کنید.

اما حواستان باشد از افتادن یا ضربه به بینی خود جلوگیری کنید؛ زیرا احتمال خونریزی شدید در این شرایط وجود دارد.

هفته ششم به بعد: شرایط مطلوب و مناسب

برای بیشتر افراد حدود 6 هفته طول می‌کشد تا بافت‌های بینی به هم چسبیده و زخم‌های آن نیز بهبود یابند؛ پس از این مدت زمان شما برای پیاده‌روی‌های طولانی و دویدن آماده هستید.

 البته این موضوع قطعی نبوده و بر اساس شرایط هر شخص متفاوت است؛ بنابراین برای شروع ورزش‌های حرفه‌ای و سنگین حتماً در ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

دویدن بعد از عمل بینی

تا مدت‌ها شما اجازه انجام ورزش‌های تماسی و فعالیت‌هایی که احتمال ضربه به بینی شما در آن وجود دارد را ندارید؛ کاملاً به شما حق می‌دهم که در این مدت کلافه شوید؛ اما اگر دوست ندارید کارتان به جراحی مجدد بینی بکشد، حتماً تمام این موارد را مدنظر خود قرار دهید.

البته باید بدانید حتی پیاده‌روی ساده هم در این دوران اصول مربوط به خودش را دارد؛ بنابراین اگر دوست دارید با راه رفتن این دوران را کمی برای خود لذت‌بخش کنید حتماً تمام نکات زیر را در پیاده‌روی خود رعایت کنید.

اشتباهات مهلک در پیاده روی بعد جراحی بینی

با انجام چند نکته ساده در حین پیاده‌روی خیال خود را از بابت خطرات آن راحت کنید؛ در بخش زیر مهم‌ترین این موارد را برایتان توضیح می‌دهیم.

  1. هرگز در مسافت‌های طولانی و با سرعت زیاد پیاده‌روی نکنید.
  2. در هنگام راه رفتن هرگز سر خود را به سمت پایین خم نکنید؛ زیرا فشار زیادی به بافت‌های بینی شما وارد شده و احتمال آسیب به آن وجود دارد؛ بنابراین در حین راه رفتن روبه‌رو را نگاه کنید.
  3. از پیاده‌ روی بعد از جراحی بینی در مکان‌های شلوغ پرهیز کنید؛ زیرا در این مکان‌ها امکان ضربه و صدمه به بینی شما وجود دارد.
  4. هرگز وسایل سنگین را با خود حمل نکنید؛ سعی کنید تا جای ممکن خیلی سبک و بدون هیچ وسیله‌ای این کار را انجام دهید.
  5. بی‌وقفه راه نروید و هر چند دقیقه به خود استراحت داده و سپس دوباره شروع کنید.
  6. خیلی زود راه رفتن را شروع نکرده و پس از استراحت کامل و احساس بهبودی این کار را انجام دهید؛ این موضوع اهمیت زیادی دارد؛ بارها افرادی را دیده‌ام که پس از جراحی خود بدون توجه به توصیه‌های پزشک شروع به راه رفتن می‌کنند!
پیاده روی بعد از جراحی بینی

این موضوع خطرات زیادی را به همراه دارد؛ در بخش زیر به طور مفصل این عوارض را برایتان توضیح می‌دهیم.

خطرات پیاده روی زود موقع پس از جراحی

خیلی از افراد فکر می‌کنند عمل بینی خیلی مهم نبوده و به همین دلیل خیلی از نکات مراقبتی آن را پشت گوش می‌اندازند؛ اما باید بدانید پس از این جراحی کل بدن شما نیاز به بهبودی دارد!

اگر خیلی زود شروع به راه رفتن و یا ورزش کنید، باید حتماً انتظار عوارض آن را نیز داشته باشید؛ بالاخره از قدیم گفته‌اند: «هرکس خربزه می‌خورد پای لرزش هم می‌نشیند!»

احتمال خونریزی، تورم و کبودی

پیاده‌روی زود موقع پس از جراحی بینی ضربان قلب و فشار خون شما را افزایش داده و همین موضوع برای شما سم است؛ زیرا احتمال خونریزی، تورم، کبودی و عوارض خطرناک دیگر در این شرایط چندبرابر می‌شود! همین موضوع باعث می‌شود روند بهبودی بدن و بینی شما خیلی کند پیش رفته و بر روی نتیجه نهایی نیز تاثیر منفی بگذارد.

تورم و کبودی زیر چشم از عوارض پیاده روی نا درست بعد از عمل بینی

آسیب جدی در اثر ضربه

از طرفی مراقبت از بافت بینی در روزهای ابتدایی بسیار مهم بوده و باید تا مدت‌ها اطرافتان را چهار چشمی بپایید؛ زیرا هر گونه ضربه و صدمه به بینی آسیب‌های جبران‌ناپذیری را برایتان به همراه دارد. شاید برایتان عجیب باشد حتی دست کشیدن روی بینی برای پاک کردن عرق صورتتان نیز نیاز به دقت زیادی دارد.

احتمال آسیب های جدی در راه رفتن بعد از جراحی بینی در صورت برخورد ضربه

بنابراین در 6 هفته اول خیلی با صبر و حوصله از بینی خود مواظبت کرده و تنها پیاده‌روی‌های سبک و اصولی انجام دهید تا از خطرات احتمالی آن جلوگیری کنید؛ در این مدت سعی کنید بیشتر از همیشه به بدن خود گوش کنید و در صورت احساس درد، ضربان قلب بالا، تورم و… خیلی زود پیاده‌روی خود را متوقف کرده و به خود برای استراحت زمان دهید.

نکته بسیار مهم و جدی

این مدت زمان شاید برای شما کمی سخت بگذرد؛ اما همیشه برای پیاده‌روی و ورزش وقت دارید؛ بنابراین تمام تمرکز خود را در این دوره روی سلامت و بهبود خود بگذارید. قطعاً هرچقدر از خود مواظبت کنید، زودتر بهبود یافته و به روال قبلی خود برمی‌گردید!

موارد مختلف دیگری در بهبود شما وقت دارند؛ یکی از اصلی‌ترین آن‌ها تیم انتخابی شما برای جراحی بینی است! هر چقدر این تیم حرفه‌ای‌تر باشد، عمل راحت‌تر و دوران نقاهت کمتری نیز خواهید داشت!

دکتر لند از برترین تیم‌های جراحی بینی در سراسر کشور بوده و با تخصص بالای خود بهترین تجربه را برایتان رقم می‌زند؛ در بخش زیر بیشتر با خدمات این مجموعه آشنا می‌شوید.

دکتر لند بزرگ‌ترین تیم تخصصی جراحی بینی

اگر دوست دارید یک همراه کاربلد و دلسوز در مراحل بینی خود داشته باشید، دکتر لند بهترین انتخاب برای شماست! ما در این مجموعه از روزی که تصمیم به جراحی بینی می‌گیرید تا زمان رسیدن به نتیجه دلخواهتان در کنار شما هستیم.

پشتیبانی و مراقبت

یکی از مهم‌ترین خدمات ما در مجموعه دکتر لند ارائه پشتیبانی 24 ساعته و به مدت 2 سال به بیماران است؛ بنابراین پس از عمل نیز شما را تنها نمی‌گذاریم. مشاوران ما در تمام زمینه‌ها از انتخاب مناسب‌ترین جراح گرفته تا حتی راه رفتن پس از عمل بینی نیز در کنار شما بوده و وضعیتتان را چک می‌کند.

تخفیف‌ها و جشنواره‌ها

تیم دکتر لند از بهترین و حرفه‌ای‌ترین افراد تشکیل شده است و خدمات فوق‌العاده‌ای را به زیبا جویان ارائه می‌دهند؛ دریافت نوبت عمل و معاینه فوری، ویزیت نیم بها، ارائه تخفیف 50 درصدی در آزمایش و عکس‌برداری، ایجاد اسکان برای افراد ساکن شهرهای دیگر و….  از برترین آن‌ها هستند.

مشاوره رایگان و حرفه‌ای

در کنار تمام این موارد کارشناسان ما به صورت کاملاً رایگان و البته تخصصی، شما را از صفر تا صد جراحی بینی راهنمایی کرده و تا حصول نتیجه مانند یک دوست در کنار شما هستند.

اگر دوست دارید در سریع‌ترین زمان ممکن مشاوره شوید و یا در مورد راه رفتن پس از عمل بینی سوال دارید روی دکمه زیر کلیک کنید؛ کارشناسان ما تمام سوالات و ابهامات شما را رفع و به صورت رایگان شما را راهنمایی می‌کنند.

توصیه‌های پایانی در مورد راه رفتن بعد از عمل بینی

در این مقاله شما با مزایا، خطرات و نحوه راه رفتن بعد از جراحی بینی آشنا شدید؛ در انتها باید بدانید درست است که پیاده‌روی در این مدت زمان مزایای زیادی دارد؛ اما انجام اشتباه و یا زیاد آن خطرات مختلفی را نیز به همراه دارد.

از طرفی هر شخص باید باتوجه‌به شرایط بینی و بدنی خود پیاده‌روی را شروع کند؛ بنابراین حتماً در ابتدا با پزشک خود مشورت کرده و بر اساس تجویز او پیاده ‌روی بعد عمل بینی را شروع کنید.

اگر سوال و یا نیاز به راهنمایی بیشتری نیز دارید؛ حتماً با کارشناسان حرفه‌ای ما در مجموعه دکتر لند در ارتباط بوده و از مشاوره‌های تخصصی آن‌ها استفاده کنید.

آیا نکات دیگری را برای پیاده روی بعد از عمل بینی می‌شناسید؟ نظرات خود را در بخش زیر برای ما بنویسید و این مقاله بسیار مهم را برای افرادی که بینی خود را عمل کرده و یا قصد انجام این کار را دارند نیز بفرستید.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

مشاوره حرفه‌ای و رایگان همین حالا!

به زودی با شما تماس می‌گیریم!