ماساژ بینی بعد از عمل: خطر کج شدن بینی + آموزش آسان

ماساژ بینی بعد از عمل حساسیت بالایی داشته و باید با وسواس و حوصله زیادی انجام شود؛ بسیاری از افراد متاسفانه تنها برای رفع تکلیف و کاملا اشتباه بینی خود را ماساژ می‌دهند. در ادامه شما را به صورت اصولی و درست راهنمایی می‌کنیم تا دچار عوارض خطرناک نشوید!
راهنمای مطالعه:
آموزش ماساژ بینی بعد از عمل جراحی

بینی شما پس از جراحی نیاز به مراقبت زیادی دارد؛ برخی از افراد تا اسم ماساژ را می‌شوند دست به کار شده و تمام آموخته‌های خود را روی بینی‌شان پیاده می‌کنند! باید بدانید ماساژ بینی بعد از عمل نیاز به آموزش دارد.

در این مقاله ما به طور کامل در مورد نکات، مزایا و آموزش ماساژ بینی برای رفع کجی بینی بعد از عمل را برایتان توضیح می‌دهیم؛ اما به نظرتان ماساژ بینی بعد از عمل برای چیست؟

دلایل ماساژ بینی بعد از عمل

ماساژ بینی اگر به درستی و با اصول انجام شود فواید بسیار زیادی دارد؛ در بخش زیر اصلی‌ترین مزایای آن را می‌بینید.

1. ماساژ بینی برای کاهش ورم

یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش ورم بینی پس از جراحی ماساژ دادن آن است. به طور کلی استفاده از تکنیک‌های درست ماساژ بینی برای کاهش ورم موجود در دیواره‌های کناری و نوک بینی را تا حد بسیار زیادی کم می‌کند. از اصلی‌ترین دلایل ماساژ بینی بعد از عمل برای کاهش ورم است.

آموزش ماساژ بینی برای کاهش ورم

2. تقویت گردش خون و بهبود سریع

ماساژ بینی بعد از عمل گردش خون این ناحیه را تقویت کرده و جریان خون را به سمت بینی هدایت می‌کند؛ از طرفی این کار باعث می‌شود مایع بینابینی از مسیر لنفاوی به بخش‌های دیگر صورت حرکت کرده و مانع تجمع آن بین پوست و غضروف می‌شود.

همین تخلیه مایع لنفاوی تاثیر بسیار زیادی بر بهبود سریع‌تر شما داشته و حتی دوره نقاهت شما را نیز بسیار آسان می‌کند.

آموزش ماساژ بینی برای کوچک شدن

3. ماساژ بینی برای رفع کجی بینی بعد از عمل

علاوه بر موارد بالا جالب است بدانید ماساژ بینی حتی در فرم دهی آن نیز نقش مهمی داشته و حتی برخی از مشکلات ظاهری که پس از عمل بینی ایجاد می‌شوند را نیز برطرف می‌کند.

ماساژ بینی برای رفع کجی بینی بعد از عمل

هرگز نباید انتظار معجزه را در این زمینه داشته باشید؛ ماساژ بینی فقط به فرم دهی بهتر آن کمک کرده و ظاهر بینی شما تنها به مهارت پزشک در اتاق عمل بستگی دارد! البته تمام این موارد تنها در صورتی اتفاق می‌افتند که شما به روش کاملا صحیح و طبق نظر جراح خود بینی‌تان را ماساژ دهید؛ در غیر این صورت حتی تاثیر برعکس روی ظاهر آن می‌گذارید!

ماساژ بینی برای رفع کجی

بنابراین حتما باید قبل از ماساژ آمادگی لازم را در این زمینه کسب کرده و مطمئن شوید؛ در بخش زیر بیشتر در مورد نحوه ماساژ بینی برای کوچک شدن برایتان توضیح می‌دهیم.

آمادگی برای ماساژ بيني بعد از عمل زيبايي

ماساژ بینی مرحله حساسی پس از جراحی شماست؛ بنابراین حتما موارد زیر را قبل از انجام آن مدنظر خود قرار دهید و بدانید مراحل ماساژ بینی بعد عمل چگونه است:

نحوه ماساژ بینی برای کوچک شدن

1. مشاوره با جراح یا متخصص پزشکی

حتما قبل از ماساژ با پزشک خود مشورت کرده و تنها در صورت اجازه او این کار را انجام دهید. بارها افرادی را دیده‌ام که پس از جراحی بدون هیچ مشورت و آموزشی بینی خود را چنان فشار می‌دهند که گویی قصد دارند قولنج آن را بشکنند!

دریافت مشاوره از جراح برای ماساژ بینی بعد از عمل

این کار نه تنها هیچ فایده‌ای نداشته بلکه حتی آسیب‌های وحشتناکی نیز به بینی‌تان وارد می‌کند؛ بنابراین حتما دستورالعمل‌های لازم را از پزشک خود دریافت کرده و با توجه به آن‌ها بینی خود را ماساژ دهید؛ زیرا این تکنیک‌ها برای هر نوع بینی متفاوت بوده و بر اساس شرایط آن‌ها انجام می‌شوند.

2.    درک زمان مناسب برای ماساژ بینی

ماساژ دادن بینی زمان مخصوص به خود را دارد و باید به موقع انجام شود؛ اگر ماساژ بینی خود را خیلی زودتر از مدت موردنظر انجام دهید احتمال آسیب به بینی یا حتی خونریزی وجود دارد؛ از طرفی انجام دیر موقع آن شاید تاثیر چندانی نیز نداشته باشد!

این مدت زمان به عوامل مختلفی مثل شرایط بینی شما پس از جراحی بستگی داشته و آن را تنها پزشک شما تعیین می‌کند؛ اما به طور کلی خیلی از افراد پس از ماه اول اجازه این کار را دارند.

بهترین زمان برای ماساژ بینی بعد از جراحی

خیلی از افراد زودتر و یا دیرتر از این مدت زمان ماساژ بینی خود را شروع می‌کنند؛ بنابراین حتما در این زمینه با جراح خود مشورت کنید. البته انجام این کار قواعد و اصول خودش را دارد؛ در بخش زیر نحوه صحیح آن را به شما آموزش می‌دهیم.

ماساژ بینی بعد از عمل چگونه است؟

به طور کلی 3 قسمت از بینی‌تان را پس از جراحی باید با روش مخصوص به خود ماساژ دهید:

1. ماساژ نوک بینی

این نوع ماساژ را معمولاً خود جراح برای افراد انجام داده و خودتان اجازه این کار را ندارید؛ در این روش پزشک نوک بینی (قسمت غضروفی) را با دو انگشت اشاره گرفته و آن را به سمت بیرون ماساژ می‌دهد. این تکنیک بسیار حساس بوده و باید حتما خود پزشک آن را انجام دهد.

ماساژ نوک بینی برای کاهش ورم

2. ماساژ پشت بینی

این نوع ماساژ تاثیر زیادی بر صاف شدن پل بینی و همچنین رفع قوز بینی شما پس از جراحی دارد؛ برای این کار با یک انگشت از پایین و نزدیک به نوک بینی به سمت بالا فشار داده و این کار را در مناطق برآمده بیشتر تکرار کنید.

ماساژ پشت بینی بعد از عمل

3. ماساژ بخش استخوانی بینی

در این مرحله دو انگشت خود را دو طرف بینی قرار داده و خیلی آرام آن‌ها را به سمت گونه‌ها حرکت دهید. در برخی از موارد یک طرف بینی افراد ورم بیشتری دارد؛ برای از بین بردن آن در ابتدا یک سمت را با انگشت اشاره نگه داشته و سپس طرف دیگر را به آرامی ماساژ دهید.

ماساژ بخش استخوانی بینی بعد از عمل

4. ماساژ بینی گوشتی و استخوانی

باید بدانید ماساژ بینی‌های گوشتی و استخوانی پس از عمل با هم تفاوت دارند؛ در بینی‌های استخوانی ماساژ باید بیشتر در بخش‌های بالایی و استخوانی بینی و در بینی‌های گوشتی در قسمت نوک و پره‌های بینی انجام شود.

ماساژ بینی استخوانی بعد از عمل

البته انجام این 4 مدل ماساژ به نوع و شرایط بینی شما بستگی داشته و میزان و شدت آن‌ها در افراد مختلف متفاوت است؛ بنابراین حتما در این زمینه آموزش‌های لازم و تخصصی را از افراد باتجربه و پزشک خود دریافت کنید. از طرفی نکات مختلفی نیز برای ماساژ بینی بعد از جراحی وجود دارد که در بخش زیر برایتان توضیح می‌دهیم.

نکات مهم ماساژ بینی بعد از عمل برای جلوگیری از خطرات احتمالی

اگر نکات ایمنی را در هنگام ماساژ رعایت نکنید، احتمال بروز عوارض یا آسیب در آن وجود دارد؛ بنابراین تمام نکات زیر را حتما رعایت کنید.

عوارض ماساژ دادن بینی بعد از عمل

1. حرکات دایره‌ای ملایم

حواستان باشد ماساژ بینی خود را به صورت کاملا آرام و با حرکات دایره‌ای در اطراف بینی انجام داده و  آن را تکرار کنید؛ در غیر این صورت تنها ورم و کبودی آن را بیشتر می‌کنید!

طریقه ماساژ دادن بینی بعد از عمل جراحی

2. اجتناب از فشار روی محل جراحی

هرگز در حین ماساژ دادن بینی خود را فشار ندهید؛ زیرا با این کار نه تنها اتفاق خوبی برایتان نمی‌افتد؛ بلکه حتی بهبود زخم‌ها و ورم آن را نیز به تاخیر می‌اندازید؛ بنابراین بدون هیچ فشار یا ضربه‌ای این کار را انجام دهید.

ماساژ بيني بعد از عمل زيبايي

3. پیروی از دستورات جراح

هرگز خودسر برای ماساژ بینی خود اقدام نکرده و تنها بر اساس گفته‌ها و آموزش‌های پزشکتان این کار را انجام دهید؛ زیرا ماساژ بینی، زمان شروع، شدت و… آن در افراد مختلف متفاوت است.

استفاده از دستورالعمل جراح برای ماساژ بینی بعد از عمل

4. علائم عوارض و زمان مراجعه به پزشک

اگر در زمان ماساژ و یا بعد از آن عوارض مختلفی مثل ورم، درد، کبودی و… حس کردید، حتما بلافاصله به پزشک خود مراجعه کرده و این موضوع را با او در میان بگذارید.

جالب است بدانید برخی از پزشکان پس از عمل بینی خیلی پیگیر وضعیت شما نبوده و حتی نحوه صحیح ماساژ بینی شما را نیز چک نمی‌کنند؛ از طرف دیگر روش‌های مختلف دیگری برای کاهش عوارض و بهبود سریع‌تر بینی شما وجود دارند و یکی از مهم‌ترین این موارد انتخاب پزشک و تیم حرفه‌ای برای جراحی بینی است.

عوارض ماساژ بینی بعد از عمل چیست و چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم

جراحان و پزشکان زیادی در این زمینه در سرتاسر کشور فعالیت می‌کنند؛ اما قطعا همه آن‌ها در این زمینه حرفه‌ای نیستند؛ در بخش زیر یکی از مطمئن‌ترین و قابل‌اعتمادترین این تیم‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

نکات دیگری نیز برای ماساژ بینی شما وجود دارد؛ برای مثال حتما این کار را جلوی آینه انجام داده و فشار دستتان را در دو طرف بینی به یک اندازه وارد کنید. از طرفی باید بدانید حتی اگر چسب بینی روی دماغتان باشد ماساژ دادن آن باز هم امکان‌پذیر است.

دکتر لند معتبرترین تیم جراحی بینی در کشور

تیم دکتر لند برترین و بزرگ‌ترین مجموعه در زمینه جراحی بینی در ایران بوده و رزومه درخشانی در این زمینه دارد؛ در بخش زیر تعدادی از اصلی‌ترین خدمات آن را مشاهده می‌کنید.

ماساژ بینی بعد از عمل برای چیست

1. معرفی برترین جراحان بینی ایران

حتما شما از اهمیت و حساسیت انتخاب جراح بینی اطلاع دارید؛ مجموعه دکتر لند در این زمینه بهترین راهنمای شما هستند. آن‌ها با بررسی نوع بینی، سلیقه شما و فرم صورتتان بهترین پزشک را به شما معرفی می‌کنند؛ با این کار دیگر نیازی به هدر دادن زمان برای یافتن جراح مناسب ندارید!

2. ارائه مشاوره‌های تخصصی و رایگان

این مجموعه از مشاوران و کارشناسان حرفه‌ای تشکیل شده است و تنها وظیفه آن‌ها کمک به افراد در زمینه جراحی بینی است؛ بنابراین اگر سوال یا نیاز به راهنمایی دارید با آن‌ها در تماس بوده و ابهامات خود را در مورد ماساژ بینی، انتخاب پزشک و… برطرف کنید.

3. پشتیبانی ۲ساله

این تیم حرفه‌ای تا دو سال پس از عمل همراه شما بوده و تمام وضعیت شما را در مورد  نحوه استفاده از چسب بینی، ماساژ و… چک می‌کنند. با این کار شما در مواقع نیاز به آن‌ها دسترسی داشته و دیگر نگرانی نخواهید داشت.

4. ارائه ویزیت و نوبت فوری

حتما شما نیز از دردسرهای دریافت نوبت عمل و یا ویزیت جراحان بینی اطلاع دارید؛ مجموعه دکتر لند در این زمینه نیز به‌ شما کمک کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن برای شما از پزشک موردنظرتان نوبت می‌گیرد.

5.   ارائه تخفیفات ویژه

با مراجعه به این تیم شما از تخفیف‌های بسیار ویژه‌ای مثل ویزیت نیم بها برخوردار خواهید شد؛ از طرفی برای انجام عکس برداری، آزمایش و رادیولوژی نیز تا حدود 50 درصد تخفیف دریافت خواهید کرد.

این مجموعه مزایای ویژه دیگری نیز برای زیبا جویان خود دارد؛ ارائه پک هدیه، تهیه اسکان برای افراد ساکن شهرستان و… از خدمات فوق‌العاده آن‌هاست.

برای ارتباط با کارشناسان ما و دریافت مشاوره از طریق دکمه زیر اقدام کرده و پاسخ تمام سوالات و ابهامات خود را دریافت کنید.

نحوه ماساژ بینی بعد از عمل جراحی

توصیه‌های پایانی برای ماساژ بینی بعد از عمل

در این مقاله شما با تمام نکات و آموزش‌های ماساژ بینی آشنا شدید؛ در انتها باید بدانید ماساژ بینی برای کوچک شدن بعد از عمل نیست و تنها به بهبود فرم‌دهی آن کمک می‌کند؛ مثل همان کاری که چسب بینی برای شما انجام می‌دهد!

بنابراین هرگز انتظار چیزی بیشتر از آن را نداشته و اگر در مورد ظاهر بینی خود پس از عمل نگران هستید در انتخاب جراح خود دقت کنید. برای رفع سوالات و ابهامات خود با ما در ارتباط بوده و تجربه خود یا اطرافیانتان از ماساژ بینی را نیز در بخش زیر بنویسید.

این روزها خیلی از افراد بینی خود را عمل کرده و یا قصد آن را دارند؛ با ارسال این مقاله آن‌ها را نیز با شیوه صحیح ماساژ بینی آشنا کنید.

سوالات متداول

1. آیا می‌توانم در حین ماساژ بینی از روغن یا کرم استفاده کنم؟

بله استفاده از روغن و کرم برای ماساژ بینی مجاز است؛ اما به شرطی که به این مواد حساسیت نداشته باشید. برای نتیجه بهتر حتما با پزشک خود نیز در این زمینه مشورت کنید.

2. ماساژ بینی باید چقدر طول بکشد؟

این موضوع به تجویز پزشک شما و ناحیه ماساژ بستگی دارد؛ به طور کلی شما در حالت استاندارد باید روزی 3 بار بینی خود را ماساژ داده و هر بار به مدت 1 دقیقه انجام آ طول بکشد.

3. آیا ماساژ بینی درد دارد؟

در حالت طبیعی شما نباید دردی را در موقع ماساژ حس کنید؛ مگر اینکه بینی خود را فشار داده و یا آن را به شکل نادرست انجام دهید!

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

مشاوره حرفه‌ای و رایگان همین حالا!

به زودی با شما تماس می‌گیریم!