نحوه ماساژ بینی گوشتی بعد از عمل | آموزش کامل + بررسی خطرات

در این مقاله نیز ما تمام موارد مهم مثل نحوه ماساژ بینی گوشتی بعد از عمل، زمان مناسب، نکات حساس، تعداد دفعات و خطرات مربوطه را برایتان توضیح می‌دهیم. با مطالعه این مقاله شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا این کار برای شما مناسب است یا خیر.
راهنمای مطالعه:
نحوه ماساژ بینی گوشتی بعد از عمل

نحوه ماساژ بینی گوشتی بعد از عمل چگونه است؟ آیا انجام این کار ایده خوبی است یا خیر؟ بحث‌های زیادی در این مورد وجود دارد؛ خیلی از افراد بر این باورند که ماساژ بینی به روند بهبودی آن کمک می‌کند، در صورتی که عده دیگری معتقدند که این موضوع مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند.

نظر شما در این مورد چیست؟ اگر در این تصمیم‌گیری نیاز به راهنمایی دارید، توصیه می‌کنم حتما با مشاوران مجموعه دکتر لند در تماس بوده و از مشاوره‌های تخصصی آن‌ها استفاده کنید.

آموزش ماساژ بینی گوشتی بعد عمل

ماساژ بینی گوشتی بسیار حساس بوده و باید حتما آن را با دقت تمام انجام دهید.  قبل از هر چیز حتما دست و بینی خود را ضدعفونی و ماساژ را شروع کنید. باید بدانید  تکنیک‌های ماساژ در افراد مختلف فرق داشته و تنها باید بر اساس تجویزهای پزشک انجام شود.

به طور کلی باید بدانید سه ناحیه از بینی پس از عمل نیاز به ماساژ دارند؛ در بخش زیر به طور کامل هر یک از آن‌ها را برایتان توضیح می‌دهیم.

نحوه ماساژ بینی گوشتی بعد از عمل

ماساژ نوک بینی بعد از عمل

نوک بینی گوشتی از غضروف تشکیل شده و پس از عمل نیاز به ماساژ دارد. برای این کار جراح دو انگشت خود را روی نوک بینی بیمار قرار داده و آن را به سمت بیرون ماساژ می‌دهد.

حواستان باشد این کار اصلاً وظیفه شما نبوده و بر عهده پزشکتان است؛ زیرا این مرحله بسیار حساس بوده و در صورت اشتباه، به بینی‌تان آسیب وارد می‌کنید.

ماساژ قسمت استخوانی بینی

یک سوم بالایی بینی‌تان قسمت استخوانی آن بوده و در بیشتر مواقع باید ماساژ داده شود؛ برای این کار دو انگشت خود را در دو طرف بینی قرار داده و خیلی آرام آن‌ها را به سمت گونه‌ها بکشید.

حواستان باشد بخشی از بینی که ورم زیادتری دارد، باید بیشتر ماساژ داده شود. این روش ماساژ پس از جراحی بینی تا حد زیادی ورم، التهاب و حتی کجی بینی را کاهش می‌دهد.

آموزش ماساژ قسمت استخوانی بینی

ماساژ تیغه بینی گوشتی

برای ماساژ این قسمت از بینی شما باید یک انگشت خود را از نزدیک نوک بینی به سمت بالا بکشید. دقت کنید در این روش باید بخش‌هایی از بینی که ورم و التهاب بیشتری دارند را بیشتر ماساژ دهید، این نوع ماساژ در از بین رفتن قوز بینی تاثیر دارد.

آموزش ماساژ تیغه بینی گوشتی

آیا ماساژ بینی گوشتی بعد از عمل ضروری است؟

این موضوع کاملا به نظر پزشک شما بستگی دارد؛ زیرا شرایط بینی هر شخص متفاوت است. اما به طور کلی بیشتر جراحان ماساژ بینی را به دلیل مزایای آن پیشنهاد می‌کنند؛ البته به شرطی که به نحوه درست آن را انجام دهید. بنابراین بهتر است این کار را انجام دهید؛ اما توصیه می‌کنم حتما در این زمینه با پزشک خود مشورت کنید.

بررسی نکات حساس نحوه ماساژ بینی گوشتی بعد از عمل

تمام موارد زیر بسیار مهم بوده و احتمالاً چنین سوالاتی در ذهنتان رژه می‌روند؛ بنابراین تمام آن‌ها را با دقت مطالعه کنید.

تعداد دفعات ماساژ بینی چقدر باید باشد؟

این موضوع برای تمام افراد ثابت نبوده و باید حتما نظر پزشکتان را بدانید، علاوه بر این قسمتی از بینی که نیاز به ماساژ دارد نیز در تعیین این مدت زمان نقش دارد. اما معمولاً بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند که شما به مدت 6 ماه و روزی 3 بار بینی‌تان را ماساژ دهید. مدت زمان لازم برای هر بار انجام این کار نیز 1 دقیقه است. 

چه زمانی باید ماساژ بینی گوشتی خود را شروع کنیم؟

پزشکان توصیه می‌کنند مدتی برای کاهش التهاب و ورم بینی صبر کنید. علاوه بر این در ماه اول استخوان‌ها و غضروف بینی بسیار نرم بوده و نباید هیچ فشاری به آن‌ها وارد شود. بنابراین بهترین زمان برای شروع ماساژ از ابتدای ماه دوم پس از عمل است. 

آیا ماساژ بینی را باید پزشک انجام دهد؟

بهتر است که برای این کار حتما به پزشک مراجعه و تمام جزئیات ماساژ را به طور کامل یاد بگیرید. اگر نحوه ماساژ بینی گوشتی بعد از عمل را به طور کامل یاد گرفته‌اید، می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید؛ در غیر این صورت باید تا یادگیری کامل و دقیق حتما به پزشکتان مراجعه کنید.

اگر در این زمینه نیاز به کمک و توضیحات بیشتری دارید، می‌توانید از آموزش‌های رایگان کارشناسان ما در تیم دکتر لند نیز بهره‌مند شوید.

مراجعه به پزشک برای یادگیری نحوه ماساژ بینی بعد از جراحی

آیا ماساژ بینی بعد از عمل کجی آن را هم برطرف می‌کند؟

بله ماساژ دادن به طرز صحیح می‌تواند به شما در ایجاد فرم درست بینی تا تثبیت شدن آن کمک کند. در بینی‌هایی که کمی کج هست ماساژ دادن مداوم می‌تواند تاثیر داشته باشد.

آیا نحوه ماساژ بینی گوشتی بعد از عمل از بالا به پایین است؟

این موضوع کاملاً به نوع بینی شما بستگی داشته و نوع و جهت ماساژ آن نیز برای هر شخص متفاوت است؛ به همین دلیل برای دریافت پاسخ این سوال شما باید حتما به جراح خود مراجعه کنید. 

آیا ماساژ بینی ورم را تشدید می‌کند؟

ماساژ بینی اگر به شیوه درست انجام شود ورم بینی شما را کاهش می‌دهد و آن را تشدید نمی‌کند. حتی اگر بینی‌تان ورم یک‌طرفه داشته باشد، می‌توانید با ماساژ صحیح آن را کاهش دهید.

آموزش ماساژ بینی بعد از عمل جراحی

بررسی فواید و مزایای ماساژ بینی گوشتی بعد از عمل

به نظرتان دلیل تاکید پزشکان بر ماساژ بینی گوشتی بعد از عمل چیست؟ انجام این کار فواید زیادی بر نتیجه عمل شما دارد که در این قسمت با این موارد آشنا می‌شوید.

مزایای ماساژ بینی گوشتی

در این قسمت متوجه می‌شوید که چرا باید بینی گوشتی خود را پس از جراحی ماساژ دهید:

  • کاهش ورم و التهاب بینی
  • از بین بردن نواقص جزئی بینی
  • کاهش قوز روی بینی
  • کاهش ورم یک‌طرفه بینی
  • بهبودی سریع و کاهش دوران نقاهت بیمار
  • جلوگیری از ایجاد اسکار
ماساژ بینی به کاهش ورم و التهاب کمک میکند

آیا ماساژ بینی گوشتی بعد از جراحی خطرناک است؟

متاسفانه خیلی از افراد پس از جراحی با شنیدن کلمه «ماساژ» به جان بینی‌شان افتاده و با آن ور می‌روند؛ در چنین شرایطی قطعاً خطرات جدی این افراد را تهدید می‌کند.

به طور کلی اگر ماساژ به شکل اصولی و درست انجام نشود، فرم بینی را به هم ریخته و شما را مجبور به ترمیم می‌کند. بنابراین هرگز این موضوع را سرسری نگرفته و حتما آن را به درستی آموزش دیده و یا فیلم ماساژ بینی گوشتی بعد از جراحی را مشاهده کنید.

اگر در این زمینه سوال یا ابهامی دارید، می‌توانید به صورت آنلاین با مشاوران ما در ارتباط بوده و از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

آیا ماساژ بینی بعد از عمل آن را کوچک می‌کند؟

اگر فکر می‌کنید با ماساژ بینی می‌توانید سایز و تا حد زیادی فرم آن را تغییر دهید، سخت در اشتباهید! ماساژ بینی قرار نیست برای شما معجزه و مشکلات مختلفی مثل قوز، سربالایی، بزرگی و… را برطرف کند!

با ماساژ بینی شما تا حدودی ورم بینی را کاهش داده و به فرم‌گیری بهتر آن کمک می‌کنید؛ همین موضوع باعث می‌شود تا حدودی بینی شما خودش را کوچک‌تر نشان دهد.

ماساژ بینی برای فرم گیری بهتر

آیا ماساژ پس از جراحی کجی بینی را برطرف می‌کند؟

ماساژ دادن و فشار ملایم به بینی تا حدودی فرم بینی را تغییر داده و کجی آن را کاهش می‌دهد؛ اما نه آن‌قدرها که فکر می‌کنید!  انجام این کار تاثیر کمی در رفع کجی بینی دارد و شما باید قبل از جراحی به این موضوع فکر و پزشک مناسبی را برای این کار انتخاب کنید.

فرم دهی بینی از طریق ماساژ

 نکات پایانی در مورد ماساژ بینی گوشتی بعد از عمل

در این مقاله شما با مراحل کامل ماساژ بینی گوشتی و تمام نکات مربوط به آن آشنا شدید. در انتها باید بدانید ماساژ بینی بسیار حساس بوده و بدون یادگیری دقیق اصلاً نباید برای انجام آن اقدام کنید.

حتی اگر حس می‌کنید در ماساژ بینی‌تان مشکل دارید، اصلاً این کار را انجام ندهید؛ زیرا انجام ندادن آن ضرری نداشته و عوارض کمتری از ماساژ نادرست دارد! اگر در این مورد نیاز به یک آموزش اصولی دارید نیز با کارشناسان ما در دکتر لند در ارتباط باشید.

اموزش نحوه صحیح ماساژ بینی بعد از عمل

نظرات و سوالات خود را می‌توانید در بخش زیر با ما در بگذارید. این مقاله مهم و حساس را نیز برای افرادی که بینی خود را به تازگی عمل کرده‌اند نیز بفرستید.

سوالات متداول

آیا حتما باید بینی خود را پس از عمل ماساژ دهم؟

این موضوع ضروری نبوده؛ اما اگر دوست دارید زودتر دوران نقاهت و ورم بینی را پشت سرگذاشته و به نتیجه دلخواهتان برسید، توصیه می‌کنم این کار را انجام دهید.همان‌طور که گفتیم اگر فکر می‌کنید انجام اینکار سخت بوده و مشکلی دارید، باید حتما به پزشک خود مشورت کنید.

چند بار در روز باید بینی‌ام را ماساژ دهم؟

در روزهای اول می‌توانید یک بار در روز این کار را انجام دهید؛ اما به طور کلی پزشکان پیشنهاد می‌کنند سه بار در روز و هر بار 2-1 دقیقه بینی‌تان را ماساژ دهید.

اگر بعد از جراحی بینی خود را ماساژ ندهم چه اتفاقی می‌افتد؟

ماساژ بینی اجباری نبوده و نیازی نیست حتما آن را انجام دهید. تنها اتفاقی که می‌افتد این است که دوران بهبودی شما بیشتر طول می‌کشد.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

مشاوره حرفه‌ای و رایگان همین حالا!

به زودی با شما تماس می‌گیریم!