در این مقاله نیز تمام نکات موردنیاز در مورد جراحی بینی قوز دار را بررسی کرده و با هزینه‌ها، روش‌ها، ویژگی‌ها، عوارض، نکات مراقبتی و بهترین دکترهای عمل قوز بینی آشنا می‌شوید.

هزینه جراحی بینی قوز دار و عوامل موثر بر آن

اگر کمی در مورد هزینه‌های جراحی بینی تحقیق کرده باشید، متوجه تفاوت قیمت‌ها می‌شوید؛ آیا دلیل آن را می‌دانید؟ زیرا عوامل متفاوتی در میزان این هزینه نقش دارند که در بخش زیر تعدادی از اصلی‌ترین آن‌ها را می‌بینید:

 • دستمزد جراح‌ها
 • هزینه بیمارستان
 • نوع بینی
 • میزان پیچیدگی عمل
 • هزینه آزمایش‌ها و عکس‌برداری‌ها
 • روش عمل بینی قوزدار
 • مدت زمان جراحی بینی قوزدار

تمام این موارد در هزینه جراحی بینی قوز دار تاثیر دارند؛ به همین دلیل شما برای اطلاع از قیمت دقیق باید حتما به پزشک مراجعه و مشاوره شوید؛ کارشناسان ما در تیم دکتر لند نیز تمام این موارد را بررسی و هزینه نهایی را به شما اعلام می‌کنند؛ برای ارتباط با آن‌ها دکمه زیر را بفشارید.

از طرفی متاسفانه به دلیل شرایط اقتصادی هزینه جراحی بینی قوزدار روزبه‌روز در حال افزایش بوده و به همین دلیل خیلی از افراد بی‌خیال آن می‌شوند؛ مجموعه دکتر لند برای کمک به شما این شرایط را آسان و امکان پرداخت اقساطی را نیز فراهم کرده است.

پرداخت اقساطی جراحی بینی قوز دار و کاهش هزینه‎‌ها با دکتر لند

خیلی از افراد برای تهیه هزینه موردنیاز جراحی بینی خود اقدام به دریافت وام می‌کنند؛ ما در دکتر لند تمام دردسرهای یافتن ضامن و انتظارهای طولانی را حذف کرده و امکان پرداخت اقساطی تا سقف 50 میلیون تومان را در اختیار مراجعان خود قرار می‌دهیم.

برای استفاده از این شرایط فوق‌العاده شما تنها به سفته نیاز دارید؛ علاوه بر این جالب است بدانید بیماران ما از تخفیفات بسیار ویژه‌ای مثل ویزیت نیم‌بها و همچنین کاهش 50 درصدی هزینه آزمایش‌ها و عکس‌برداری‌ها نیز بهره‌مند می‌شوند. برای کسب اطلاعات و جزئیات دقیق‌تر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تصاویر قبل و بعد جراحی قوز بینی تعدادی از مراجعان دکتر لند

مشاهده نمونه کارها و تصاویر قبل و بعد بیماران یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید قبل از انتخاب پزشک انجام دهید. تیم دکتر لند در زمینه عمل بینی قوزدار سابقه درخشانی داشته و تصاویر زیر نیز این موضوع را ثابت می‌کنند.

معرفی بهترین جراح بینی قوز دار در ایران

شاید بیشترین زمان شما در فرایند عمل بینی صرف یافتن پزشک ماهر شود؛ اما قطعا ارزشش را دارد! زیرا مهارت جراح نتیجه عمل شما را تعیین کرده و در صورت یک انتخاب اشتباه تا آخر عمر خودتان را نمی‌بخشید؛ بنابراین حتما به نکات زیر توجه کنید.

ویژگی‌های یک جراح بینی قوز دار خوب

اگر قصد دارید بهترین جراح بینی‌های قوزدار را پیدا کنید؛ باید حتما ویژگی‌های زیر را شناخته و بر اساس آن‌ها تصمیم بگیرید.

توجه به انتظارات شما

یک جراح بینی خوب به شما احساس راحتی داده و شنونده خوبی است؛ او باید در جلسات مشاوره قبل از عمل به اندازه کافی برایتان وقت گذاشته و به انتظارات شما گوش کند.

از طرفی همه افراد قبل از جراحی سوالات زیاد و نیاز به دلگرمی دارند؛ بنابراین پزشکی را انتخاب کنید که این حس امنیت را به شما انتقال دهد.

آشنا به علوم زیباشناسی

تمام پزشکانی که در زمینه جراحی بینی اسم و رسمی دارند؛ قطعا از علم زیباشناسی بالایی برخوردارند. متاسفانه خیلی از جراحان تمام بینی‌ها را تنها به یک شکل جراحی کرده و یک دماغ را برای همه کپی پیست می‌کنند.

بنابراین پزشکی را انتخاب کنید که در جلسات مشاوره فرم چهره و اعضای صورتتان را بررسی، و بهترین مدل بینی متناسب با آن را به شما پیشنهاد کند؛ در غیر این صورت پس از عمل با بینی نامتناسب و ناهماهنگ با صورتتان روبه‌رو می‌شوید.

دارای پرسنل حرفه‌ای و صبور

پرسنل و تیم جراح مورد نظر از جلسه اول تا پایان ترخیص با شما هستند؛ بنابراین حتما به این موضوع توجه و پزشکی را انتخاب کنید که افراد حرفه‌ای و متخصصی را تشکیل داده باشد.

ارائه صادقانه نمونه کارها

حتما در جلسات قبل از جراحی نمونه کارهای پزشک موردنظرتان را بررسی کنید؛ یک جراح قابل اعتماد همیشه تصاویر واقعی و بدون ادیت را به عنوان رزومه خود به شما نشان می‌دهد!

موارد مهم دیگری نیز در این مورد نقش دارند؛ به همین دلیل تحقیق در مورد تمام این موارد کمی سخت است. اما اصلا نگرانی به دلتان راه ندهید؛ زیرا ما به جای شما این کار را انجام داده و سوابق و نمونه کارهای پزشکان زیادی را بررسی کرده‌ایم؛ در بخش زیر نتیجه تحقیق‌‌های ما را می‌بینید.

معرفی پزشکان

آشنایی بیشتر با بینی‌های قوز دار و ویژگی‌های آن

قوز بینی برآمدگی روی بینی بوده و اندازه آن در افراد مختلف متفاوت است؛ این برآمدگی به دلیل استخوان و یا غضروف بینی ایجاد شده و دلایل متفاوتی نیز برای آن وجود دارد؛ قبل از اطلاع از این موارد بهتر است در ابتدا با انواع قوز بینی آشنا شوید.

بررسی انواع قوز بینی

این برآمدگی‌های روی بینی شدت و انواع مختلفی دارند که در بخش زیر آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

قوز بینی شدید

در برخی از بینی‌ها هر دو استخوان و غضروف برآمدگی داشته و قوز شدیدی را روی بینی ایجاد می‌کنند.

قوز بینی کاذب

در بینی‌های دارای قوز کاذب قسمت بالایی برجستگی کمی داشته و کمتر از حالت عادی رشد کرده است؛ به همین دلیل وقتی از نیم رخ به صورت این افراد نگاه کنید، بخش‌هایی از بینی را برجسته‌تر می‌بینید. برای تشخیص این نوع قوز باید ببینید آیا طول برآمدگی نوک بینی کمتر از فاصله لب و دهانتان است یا خیر؟

قوز بینی پنهان

در بینی‌های دارای قوز پنهان برخلاف قوز کاذب، اندازه برآمدگی نوک بینی از فاصله لب و دهان بیشتر است؛ اما به نظرتان دلیل ایجاد چنین برآمدگی‌هایی روی بینی چیست؟

دلایل اصلی ایجاد بینی‌های قوز دار

برخلاف تصور برخی از افراد تمام قوزهای روی بینی ارثی نبوده و عوامل متفاوت زیر نیز در ایجاد آن‌ها نقش دارند.

عوامل ژنتیکی در ایجاد بینی‌های قوز دار

تقریبا بیشتر افراد بینی قوزدار را به صورت ژنتیکی به ارث می‌برند؛ البته این برآمدگی در برخی از افراد در دوران کودکی مشخص نبوده و در سن بلوغ خودش را نشان می‌دهد.

صدمه یا شکستگی بینی

بینی خیلی از افراد به دلایل مختلفی مثل ضربه توپ، تصادف یا زمین خوردن دچار برآمدگی می‌شود؛ قوز ایجاد شده روی این بینی‌ها مشکلات ظاهری و حتی عملکردی متفاوتی را ایجاد می‌کنند که نیاز به جراحی دارند.

عفونت‌های بسیار شدید

شاید برایتان عجیب باشد اما در برخی از موارد عفونت‌ بینی به قدری شدید است که برآمدگی‌‌‌های مختلفی روی بینی ایجاد می‌کنند.

چه افرادی برای جراحی بینی قوز دار مناسب هستند؟

برای اطمینان از انجام این مدل عمل شما باید حتما مشاوره شوید؛ زیرا پزشک باید نوع قوز بینی شما را تشخیص داده و سپس در این مورد تصمیم‌گیری کند. گاهی اوقات بینی شما اصلا نیاز به جراحی نداشته و با روش‌های غیرتهاجمی و بدون عمل نیز قابل درمان است!

کارشناسان ما در دکتر لند در این زمینه کارتان را راحت کرده‌اند؛ شما می‌توانید بدون مراجعه حضوری و با ارسال عکستان برای آن‌ها، علاوه بر مشاوره تخصصی، از انجام این عمل نیز مطمئن شده و حتی نوبت ویزیت فوری دریافت کنید.

پزشک شما پس از بررسی بینی با توجه به نوع قوز آن یکی از روش‌های زیر را برای جراحی انتخاب می‌کند.

روش‌های مناسب جراحی برای رفع قوز بینی

روش‌های متفاوتی برای جراحی بینی‌های قوز دار وجود دارند که در بخش زیر با این موارد آشنا می‌شوید.

جراحی قوز بینی به روش باز

در این روش جراح برش‌های مختلفی در قسمت‌های داخلی و خارجی بینی ایجاد و آن را کامل باز می‌کند؛ به همین دلیل پزشک دید و دسترسی کاملی به استخوان و غضروف بینی داشته و برای انجام اصلاحات نیز بسیار راحت است.

بنابراین اگر بینی شما قوز شدید و نیاز به تغییرات زیاد داشته باشد، پزشک  از این روش استفاده می‌کند.

عمل بینی قوز دار به روش بسته

در جراحی بسته برخلاف باز تعداد برش‌ها کمتر و در قسمت‌های داخلی بینی است؛ به همین دلیل بینی به طور کامل باز نشده و جراح نیز دید وسیعی ندارد. از این روش برای جراحی‌های ساده استفاده می‌شود.

البته باید بدانید روش‌های موقتی مختلفی مثل فیلر و نخ نیز برای رفع قوز روی بینی وجود دارند؛ اما این روش‌ها نیاز به تمدید داشته و همیشگی نیستند.

از طرفی در جراحی بینی قوز دار، مدل‌های مختلفی وجود داشته که افراد آن‌ها را بر اساس سلیقه خود انتخاب می‌کنند.

انواع مدل‌های جراحی بینی قوز دار

موارد زیر از مدل‌های مختلف بینی هستند که پزشک بر اساس سلیقه و فرم صورتتان یکی از آن‌ها را به شما پیشنهاد می‌دهند.

1.    جراحی بینی قوز دار طبیعی

در این مدل جراحی تنها قوز و سایر ایرادهای بینی برطرف شده و هیچ قوسی روی آن ایجاد نمی‌شود. این بینی‌ها گاهی اوقات به قدری طبیعی هستند که شما اصلا متوجه عملی بودن آن‌ها نمی‌شوید.

2.    جراحی بینی‌های قوز دار به شکل فانتزی

بینی‌های فانتزی یا عروسکی قوس زیاد و نوک سربالایی داشته و باریک می‌شوند؛ به همین دلیل برای تمام صورت‌ها مناسب نبوده و بیشتر با صورت‌های ظریف همخوانی دارد.

3.    عمل بینی قوز دار نیمه‌فانتزی

این مدل بینی نه خیلی طبیعی و نه خیلی فانتزی است؛ در واقع روی آن قوس کمی ایجاد شده و آن را کمی از حالت طبیعی بیرون می‌آورد.

4.    عمل بینی قوز دار به شکل مردانه

این مدل جراحی بینی دیگر نگرانی آقایان را برطرف کرده و به جای بینی‌های ظریف، دماغی مردانه و کاملا طبیعی به آن‌ها تحویل می‌دهد. در این شکل بینی دیگر خبری از باریکی بیش از حد، قوس و سربالایی بینی نیست!

تا اینجا با روش‌ها و مدل‌های مختلف بینی قوز دار آشنا شدید؛ حتما می‌دانید که پس از جراحی تا مدت‌ها از روتین زندگی خود فاصله گرفته و باید با عوارض آن دست و پنجه نرم کنید؛ در بخش زیر این عوارض را بررسی می‌کنیم.

خطرات و عوارض جراحی بینی قوز دار

عمل بینی‌های قوزدار عوارض کوتاه مدت و بلند مدت مختلفی دارند؛ برای جلوگیری از آن‌ها در ابتدا باید با هرکدام از آن‌ها آشنا باشید.

درد و خونریزی آرام تا شدید

درد و خونریزی یکی از عوارض حتمی جراحی بینی است؛ اما موضوع جایی از حالت طبیعی خارج می‌شود که شدت آن زیاد و غیر قابل تحمل شود؛ در این شرایط باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

ورم‌های اولیه و ثانوی

بینی شما پس از جراحی به دلیل زخم‌ها تا مدت‌ها ورم دارد؛ ورم اولیه و شدید پس از چند روز فروکش می‌کند اما رفع ورم ثانویه به چندین ماه زمان نیاز دارد.

عوارض مواد بیهوشی

مواد بیهوشی پس از عمل عوارض مختلفی از کم‌خطر گرفته تا پرخطر در افراد ایجاد می‌کنند؛ به طور معمول تا 24 ساعت پس از جراحی سردرد و حالت تهوع طبیعی بوده و خود به خود از بین می‌روند؛ در غیر این صورت به متخصص مراجعه کنید.

مشکلات تنفسی جراحی قوز بینی

گاهی اوقات افراد پس از جراحی بینی قوز دار خود با مشکلات عملکردی و تنفسی مختلفی مثل تنفس صدادار، خر و پف و انسداد راه هوایی مواجه می‌شوند؛ متاسفانه در برخی از موارد افراد برای رفع این عوارض باید برای جراحی مجدد بینی اقدام کنند.

مشکلات ظاهری عمل قوز بینی

حتما شما نیز دیده‌اید که بسیاری از افراد از جراحی بینی خود پشیمان بوده و اصلا از نتیجه آن راضی نیستند؛ از طرفی گاهی اوقات مشکلات ظاهری مختلفی مثل عدم تقارن، باریکی بیش از حد، باقی ماندن قوز و… در بینی مشاهده می‌شوند.

اما به نظرتان با وجود تمام این عوارض چرا افراد از این جراحی نترسیده و روزبه‌روز بر تعداد متقاضیان آن افزوده می‌شود؟ زیرا روش‌ها و عوامل مختلفی برای جلوگیری از بروز این مشکلات وجود دارند که در بخش زیر تعدادی از آن‌ها را می‌بینید.

روش‌های کاهش عوارض جراحی بینی قوز دار

اگر راهکارهای این بخش را جدی بگیرید، به شما قول می‌دهم تا حد زیادی از بروز عوارض این نوع جراحی جلوگیری کنید.

انتخاب جراح متخصص و حرفه‌ای

انتخاب جراح از سخت‌ترین کارها در روند جراحی بینی است؛ اما تاثیری که این موضوع در نتیجه جراحی بینی شما دارد را هیچ چیزی ندارد! بنابراین بی‌گدار به آب نزده و تنها بر اساس شنیده‌هایتان تصمیم‌ نگیرید؛ حتما به اندازه کافی در این مورد تحقیق کرده و در صورت لزوم نیز از مشاوران ما کمک بگیرید.

صحبت درباره تمام انتظارات با پزشک

قبل از جراحی تمام انتظارات و سلیقه خود را با پزشک در میان بگذارید؛ این موضوع تاثیر بسیار زیادی در رضایت از نتیجه عمل دارد.

توجه به تمام توصیه‌های پزشک

تمام توصیه‌های پزشک و مشاوران را جدی گرفته و حتی به کوچک‌ترین آن‌ها نیز عمل کنید؛ این موضوع از انجام آزمایش‌های قبل از جراحی گرفته تا مصرف داروهای پس از عمل صدق می‌کند.

انتخاب یک تیم کاربلد

اگر یک تیم متخصص را برای جراحی بینی قوز دار انتخاب کنید؛ نصف بیشتر بار را از روی دوش خود برداشته‌اید؛ مجموعه دکتر لند تمام کارهای لازم از تحقیق در مورد پزشک گرفته تا ارائه اطلاعات لازم برای کاهش عوارض را انجام داده و تا مد‌ت‌ها پس از جراحی نیز همراه شما هستند.

تا اینجا با نکات کاهش عوارض جراحی بینی آشنا شدید؛ اما بهبود کامل شما به نکات مراقبتی مختلفی وابسته است که در زیر آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

بهبودی و مراقبت بعد از عمل بینی قوز دار

اقدامات مراقبتی برای بهبود کامل به قبل و بعد از جراحی تقسیم می‌شوند؛ در بخش زیر به طور خلاصه با آن‌ها آشنا می‌شوید.

اقدامات قبل از جراحی بینی قوزدار

قبل از جراحی قوز بینی حتما تمام این موارد را جدی بگیرید.

 • تحقیق زیاد در مورد جراح موردنظر
 • حذف سیگار و الکل به مدت 2 هفته قبل از جراحی
 • ارائه تمام سوابق پزشکی و داروهای مصرفی به جراح
 • انجام تمام آزمایش‌ها و عکس‌برداری‌ها
 • داشتن رژیم غذایی مناسب
 • دوش گرفتن شب قبل از جراحی
 • مصرف مایعات زیاد از چند روز قبل
 • اصلاح ریش و سبیل
 • پاک کردن آرایش و لاک
 • مصرف غذای سبک شب قبل از جراحی
 • عدم مصرف خوراکی از 8 ساعت قبل از عمل

مراقبت‌های پس از عمل بینی قوز دار

تمام موارد زیر از نکات مهمی هستند که حتما باید بعد از جراحی بینی خود انجام دهید.

 • عدم مصرف غذا و نوشیدنی تا 4 ساعت پس از عمل
 • مصرف غذاهای نرم و بدون نیاز به جویدن در روزهای ابتدایی
 • خودداری از انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین
 • مصرف داروهای تجویز شده سر ساعت
 • استفاده صحیح و به اندازه از چسب بینی
 • خم نکردن سر به پایین
 • عدم استفاده از انواع عینک‌ها
 • یادگیری نحوه صحیح خوابیدن
 • پیاده‌روی کوتاه مدت

آیا احتمال برگشت قوز بینی بعد از عمل وجود دارد؟

بله احتمال بازگشت قوز بینی وجود دارد؛ اما اتفاقی نادر بوده و برای درصد کمی از افراد (تقریبا 5 تا 15 درصد) اتفاق می‌افتد. گاهی اوقات این مسئله دلایل متفاوتی دارد؛ برای مثال در برخی از افراد ورم، پینه و یا استخوان اضافی باعث ایجاد قوز می‌شود؛ این موضوع راه‌حل‌های متفاوتی داشته و اکثرا با ماساژ صحیح رفع می‌شود.

نکات پایانی در مورد جراحی بینی قوز دار

در این مقاله شما با جزئیات و اطلاعات لازم در مورد عمل بینی قوز دار آشنا شدید؛ در انتها توصیه می‌کنم حتما تمام نکات این مقاله را جدی بگیرید تا در آینده پشیمان نشوید.

آیا نیاز به راهنمایی بیشتری دارید؟ کارشناسان ما تمام ابهامات و سوالات شما را برطرف کرده و اطلاعات موردنیازتان را در اختیارتان قرار می‌دهند.

آیا روشی را برای برداشتن قوز بینی بدون جراحی می‌شناسید؟ تجربیات و نظرات خود را در بخش زیر نوشته و این مقاله کاربردی را برای افرادی که بینی قوز دار و قصد جراحی آن را دارند نیز بفرستید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *