عمل استئوتومی بینی چیز ترسناک یا جدیدی نیست! اگر قصد دارید عمل بینی انجام دهید و در بین تحقیقاتتان به این واژه برخورده‌اید، آیا فرصت خواندن این مطلب را ندارید و ترجیح میدهید که یک متخصص به صورت تلفنی در مورد این نوع عمل برای شما توضیح داده و به سوالاتتان پاسخ دهد؟ کافی است بر روی دکمه تماس با ما کلیک کنید تا یک مشاور به صورت رایگان شما را راهنمایی کند.

راهنمای مطالعه:

 • عمل استئوتومی بینی چیست؟ نامی عجیب، توضیحی ساده!
 • آیا جراح استخوان بینی مرا می‌شکند؟ پاسخ به افسانه‌های ترسناک استئوتومی بینی!
 • جراحی استئوتومی بینی چه فرقی با جراحی سنتی دارد؟
 • آیا جراحی بینی به روش استئوتومی برای من مناسب است؟ 5 معیار برای سنجش!
 • هزینه جراحی بینی استئوتومی چقدر است؟ فریب نخورید…
 • کدام نوع عمل استئوتومی برای من مناسب است؟
 • بعد از جراحی استئوتومی بینی چه چیزی در انتظارمان است؟ نگاهی به دوران نقاهت!
 • خطرات هولناک عمل استئوتومی بینی + نکات قطعی برای پیشگیری!

 عمل استئوتومی بینی چیست؟ نامی عجیب، توضیحی ساده!

به هر نوع عمل بینی که در آن جراح استخوان بینی را به جهت تغییر دادن شکل آن برش بزند، عمل استئوتومی بینی می‌گویند. برای مثال، بسیاری اوقات زیباجویان خواهان کوتاه‌تر شدن یا کوچک‌تر شدن استخوان بینی‌شان هستند؛ یا می‌خواهند فرم استخوان بینی‌شان را تغییر دهند. در این شرایط، جراح باید استخوان بینی را برش بزند و آن را مجدد شکل دهد؛ که به این تکنیک «استئوتومی بینی» گفته می‌شود.

 عمل استئوتومی بینی

اگر نام عجیب این تکنیک توجهتان را جلب کرده است، جالب است بدانید که دلیل نام گذاری آن ساده است: این برش با ابزاری به نام «استئوتوم» انجام می‌شود و به همین دلیل هم این نام را روی آن گذاشته‌اند.

در یک نگاه، بعضی از مشخصات این نوع عمل بینی را در جدول زیر می‌خوانیم:

مدت زمان عمل30 الی 120 دقیقه
مدت زمان نقاهت1 الی 2 هفته
عوارضکبودی و ورم موقت
مدت زمان بستری شدنچند ساعت الی 1 شب
تعداد ویزیت‌های بعد از جراحی1 ویزیت (7 روز بعد از عمل)

آیا جراح استخوان بینی مرا می‌شکند؟ پاسخ به افسانه‌های ترسناک استئوتومی بینی!

«آیا دکتر در حین جراحی، بینی من را می‌شکند؟»

این سؤالی است که بسیاری از زیباجویان در جلسه مشاوره رایگان دکترلند از ما می‌پرسند! شکستن بینی که در عمل استئوتومی انجام می‌شود، ترس را به جان بعضی از افراد می‌اندازد. بنابراین، بیایید برخی از افسانه‌ها را کنار بگذاریم و ببینیم که واقعیت ماجرا چیست:

استئوتومی در جراحی بینی به این معنا نیست که جراح شما را بر تخت جراحی بخواباند و با چکس لاستیکی به بینی‌تان بکوبد! (آن فیلم عمل بینی با چکش که در اینترنت دیده‌اید را فراموش کنید!) استئوتومی در واقع یک برش دقیق در استخوان بینی برای باریک کردن یا صاف کردن نواحی خاصی از آن است. ابزار مورد استفاده در این تکنیک، که یک استئوتوم است، استخوان را نمی‌شکند؛ بلکه صرفاً آن را برش می‌دهد!

 عمل استئوتومی بینی چگونه است؟

بر طبق آمار جهانی، این نوع عمل بینی نه تنها ترسناک نیست؛ بلکه یکی از دقیق‌ترین انواع جراحی بینی است که بهترین نتایج را به ارمغان می‌آورد. البته به شرطی که توسط یک جراح متبحر و ثابت شده انجام شود.

ما آگاه هستیم که بسیاری از زیباجویان نسبت به تجربه و سوابق پزشکان شهرشان اطلاع چندانی ندارند؛ و در انتخاب جراح با شک و تردید عمل می‌کنند. به همین دلیل امکان دریافت مشاوره برای انتخاب بهترین جراح در شهر شما را به صورت رایگان در اختیار عموم گذاشته‌ایم. کافی است بر روی دکمه «میخواهم مشاوره بگیرم» کلیک کنید و نظرات مشاورین ما را در مورد سوابق جراحان شهر خود بشنوید.

جراحی استئوتومی بینی چه فرقی با جراحی سنتی دارد؟

همه عمل‌های بینی نیازی به برش دادن استخوان ندارند؛ اما در جراحی بینی با تکنیک استئوتومی به طور خاص نیاز به برش دادن استخوان بینی وجود دارد؛ و این موضوع تفاوت اصلی جراحی بینی به روش استئوتومی با جراحی معمولی است.

برای مثال، اگر بزرگ بودن بینی بخاطر استخوان آن نباشد، جراح می‌تواند صرفاً با تغییر دادن شکل ماهیچه‌ها و غضروف‌ها به نتیجه مطلوب برسد. اما تکینک استئوتومی زمانی به کار می‌آید که بزرگ بودن یا بدشکلی بینی بخاطر استخوان آن باشد؛ مثلاً زمانی که استخوان بینی دارای قوز و برآمدگی باشد، بیش از حد پهن باشد یا در اثر سانحه‌ای کج شده باشد.

اما تصور نکنید که این تکنیک چیزی جدید و عجیب و غریب است! در حقیقت، اکثر جراحی‌های بینی شامل تکنیک استئوتومی نیز می‌شوند. زیرا در اکثر موارد، جراح برای رسیدن به نتایج مطلوب باید استخوان بینی را برش داده و موقعیت آن را تغییر دهد. (اما نه در همه موارد!)

تفاوت عمل استئوتومی بینی با جراحی سنتی

آیا جراحی بینی استئوتومی برای من مناسب است؟ 5 معیار برای سنجش!

جراحی استئوتومی بینی مناسب افرادی است که مایل هستند هر نوع تغییری در فرم، اندازه یا موقعیت استخوان بینی‌شان به وجود بیاورند: از کوتاه یا بلند کردن آن گرفته تا کاهش پهنا یا حتی تغییر دادن جای استخوان بینی.

اگر جزو یکی از گروه‌های زیر هستید، انجام جراحی زیبایی استئوتومی بینی بهترین راه برای رسیدن شما به آن ظاهری است که آرزویش را دارید:

 1. افرادی که پل بینی (استخوان بینی) پهن یا ضخیمی دارند و مایل‌اند ظاهری باریک‌تر و خوش فرم تر به آن بدهند.
 2. زیباجویانی که بر روی پل بینی‌شان قوز یا برآمدگی دارند و می‌خواهند آن را رفع کنند.
 3. افرادی که در اثر تصادف، ضربه و … دچار شکستگی استخوان بینی شده‌اند.
 4. زیباجویانی که پل بینی آن‌ها انحراف دارد و دچار کجی است.
 5. کسانی که پل بینی کوتاهی دارند و مایل‌اند طول آن را کمی بیشتر کنند. (گاهی اوقات پل بینی باید کمی بلندتر شود تا با بقیه اجزای صورت هماهنگ باشد.)
 جراحی استئوتومی بینی مناسب چه افرادی است؟

گاهی اوقات ممکن است خودتان با نگاهی در آینه نیز تشخیص بدهید که آیا جزو یکی از این گروه افراد محسوب می‌شوید یا نه؛ اما در بعضی موارد نیز تشخیص به این آسانی نیست! زیرا تشخیص این موضوع که آیا بزرگی بینی بخاطر استخوان آن است یا بخاطر ماهیچه و چربی، گاهی برای افراد غیرمتخصص سخت است. اگر مایل هستید یک مشاور متخصص تشخیص دهد که آیا بینی شما نیاز به استئوتومی دارد یا نه، عکسی از بینی خود را در واتساپ ما ارسال کنید.

هزینه جراحی استئوتومی بینی چقدر است؟ فریب نخورید…

قیمت جراحی استئوتومی برای بینی در سال 1401 از 30،000،000 الی 60،000،000 تومان متغیر است. اگر بینی شما نیاز به تغییرات کمتری داشته باشد، گوشتی نباشد، و جراح کم شهرت تری را انتخاب کنید، هزینه برایتان در این بازه کمتر خواهد بود.

 متأسفانه برخی از افراد به امید هزینه کمتر، چهره خود را به دست پزشکان ناشی می‌سپارند. کم نیستند پزشکانی که کارآموز هستند و با هزینه کمی جراحی را انجام می‌دهند؛ و یا پزشکانی که اگرچه باتجربه هستند، اما چندین عمل در طی یک روز انجام می‌دهند و در عوض هزینه کمتری دریافت می‌کنند. طبیعی است که در چنین شرایطی، تمرکز و کیفیت کار جراح پایین می‌آید.

برای جلوگیری از ریسک‌های این چنینی، قبل از انتخاب پزشک با مشاورین دکترلند به صورت رایگان مشورت کنید. بعد از مشاوره، هرگز مجبور نیستید که پزشکان پیشنهادی ما را انتخاب کنید؛ اما حداقل خاطرجمع خواهید بود که تصمیمتان را با مشورت و آگاهی اتخاذ کرده‌اید. به یاد داشته باشید که نتیجه عمل بینی دائمی است و جای هیچ‌گونه ریسک و غماری را ندارد!

هزینه  عمل استئوتومی بینی

با دکترلند هزینه‌هایتان را کاهش دهید! جراحی بینی ارزان‌تر اما باکیفیت…

اوضاع اقتصادی بر هیچکس پوشیده نیست و تلاش ما بر این است که باری هرچند کوچک را از نظر اقتصادی از دوش مراجعین دکترلند برداریم. زیباجویانی که از طریق دکترلند برای انجام عمل بینی نزد پزشک دلخواه خود اقدام می‌کنند، شامل مزایای زیر خواهند شد:

 • تخفیفات قابل توجه در هزینه آزمایشات و عکس برداری‌های عمل
 • ویزیت نیم‌بها با جراح دلخواه شما
 • امکان انجام عمل بینی استئوتومی به صورت اقساطی تا سقف 50 میلیون تومان.
 • دریافت بهترین برند چسب بینی در ایران به عنوان هدیه از دکترلند
 • امکان استفاده از اسکان رایگان در شهرهای بزرگ برای زیباجویان شهرستان.

امیدواریم که با این خدمات، قدم کوچکی در راستای آسان‌تر کردن عمل بینی برای شما عزیزان برداشته باشیم.

کاهش هزینه های  عمل استئوتومی بینی با دکترلند

کدام نوع عمل استئوتومی برای من مناسب است؟ انواع جراحی استئوتومی بینی!

روش ایده آل استئوتومی برای هر زیباجو متفاوت است و می‌تواند هر یک از این موارد باشد: عمل بینی استئوتومی خارجی، جراحی استئوتومی داخلی، استئوتومی بینی جانبی یا استئوتومی معکوس برای بینی. برای افزایش آگاهی شما، در ادامه توضیح مختصری در مورد هر یک از این تکنیک‌ها می‌آوریم.

البته پزشکان دکترلند قبل از عمل جراحی، به طور کامل توضیح می‌دهند که کدام تکنیک را برای شما استفاده خواهند کرد و به نگرانی‌ها و سؤالات شما پاسخ می‌دهند.

1.    استئوتومی بینی خارجی: کم دردسرترین تکنیک!

استئوتومی در جراحی بینی خارجی یا اکسترنال از روی سطح پوست انجام می‌شود و در نتیجه، زخم و کبودی و تورم کمتری را به جا می‌گذارد.

 • مورد استفاده برای: تغییرات سطحی تر مثل برداشتن برآمدگی بینی

2.    جراحی استئوتومی بینی داخلی: کمی سختی در ازای زیبایی!

در این نوع رینوپلاستی، جراح از سطح پوست فراتر می‌رود و رشد استخوان بینی را از داخل مخاط انجام می‌دهد. اگرچه در این تکنیک کبودی و ورم بیشتری را تجربه خواهید کرد، اما جراح تسلط بیشتر و دقیق‌تری را بر روی بینی شما خواهد داشت.

 • مورد استفاده برای: اکثر عمل‌های بینی استئوتومی از طریق تکنیک داخلی انجام می‌شوند؛ برای مثال، برای برداشتن قوز پشتی یا باریک کردن استخوان بینی از این تکنیک استفاده می‌شود.
 عمل استئوتومی بینی داخلی

3.    رینوپلاستی استئوتومی معکوس: تکنیک پهن کردن بینی!

عمل دماغ به روش استئوتومی معکوس نوعی جراحی است که برای پهن کردن استخوان بینی انجام می‌شود.

 • مورد استفاده برای: دست یافتن به ظاهری مردانه‌تر یا حتی متعادل‌تر کردن بینی با سایر اجزای چهره چه در زنان و چه در مردان.

4.    استئوتومی جانبی برای بینی: تغییر شکل استخوان بینی و فک بالا!

در این نوع جراحی استخوان‌های سینوس‌های فک بالایی و همچنین استخوان بینی برش می‌خورند و تغییر شکل پیدا می‌کنند.

 • مورد استفاده برای: باریک‌تر کردن یا پهن‌تر کردن پل پشتی بینی و پایه بینی
 جراحی استئوتومی بینی جانبی

بعد از جراحی استئوتومی بینی چه چیزی در انتظارمان است؟ نگاهی به دوران نقاهت!

بعد از این نوع جراحی بینی ممکن است یک شب در بیمارستان بستری باشید. (یا شاید کمتر) بعلاوه، تا حدود یک تا دو هفته بعد از عمل، باید به دیدن مقداری تورم و کبودی بر روی صورتتان عادت کنید. اما بعد از آن، روزهای خوب از راه خواهند رسید…

بیایید ببینیم در هر مرحله از دوران نقاهت جراحی استئوتومی برای بینی چه چیزی در انتظارتان است:

هفته اول بعد از عمل زیبایی بینی استئوتومی

در هفته اول بعد از عمل بینی…

 • تورم و کبودی همنشین صورت شما خواهند بود.
 • جراح بر روی بینی شما آتل و بانداژ می‌بندد.
هفته اول بعد از عمل زیبایی بینی استئوتومی

مراقبت‌های لازم در هفته اول بعد از جراحی استئوتومی برای بینی

 1. حداقل تا 1 هفته دو الی سه بالش را هنگام خواب زیر سرتان داشته باشید.
 2. در هفته اول تا می‌توانید استراحت کنید.
 3. از رسیدن آب به بینی‌تان خودداری کنید.
 4. با غذاهای نرم از معده‌تان پذیرایی کنید!
نکات ضروری هفته اول بعد از جراحی استئوتومی برای بینی

هفته دوم بعد از عمل استئوتومی بینی

در هفته دوم پس از انجام عمل بینی به روش استئوتومی…

 • پانسمان بینی برداشته می‌شود.
 • سوراخ‌های بینی‌تان رنگ آب را به خود می‌بینند و کاملاً تمیز می‌شوند.
 • کبودی‌ها و تورم‌ها کم‌کم صورت شما را ترک می‌کنند و امید به دیدن چهره‌ای زیبا و جدید در دلتان شکل می‌گیرد!
هفته دوم بعد از عمل استئوتومی بینی

مراقبت‌های هفته دوم بعد از جراحی استئوتومی بینی

 1. در صورت امکان، همچنان هنگام خواب سرتان را بالا نگه دارید.
 2. خم شدن اکیداً ممنوع است!
 3. کارهای روزمره‌تان را از سر بگیرید؛ اما فعالیت شدید نداشته باشید.
نکات رعایتی هفته دوم بعد از عمل استئوتومی بینی

هفته سوم بعد از عمل بینی استئوتومی

در این مرحله…

 • 70% ورم‌ها و کبودی‌ها تا حد قابل توجهی از چهره‌تان رخت بربسته‌اند و زیبایی واقعی بینی جدیدتان در آینه خودنمایی می‌کند.
 • ممکن است هنوز حدود 30% تورم و کبودی داشته باشید که حداکثر تا هفته چهارم از بین می‌رود.
 • ممکن است بینی شما هنوز به لمس حساس باشد.

مراقبت‌های لازم در هفته سوم بعد از جراحی بینی استئوتومی

 1. ورزش‌های تماسی نداشته باشید.
 2. مراقب باشید که چیزی با بینی‌تان برخورد نکند: از دست‌های یک نوزاد بازیگوش گرفته تا توپ والیبال و پنجره‌ای که با بی حواسی آن را باز می‌کنید!

خطرات هولناک عمل استئوتومی بینی + نکات قطعی برای پیشگیری!

همان‌طور که توضیح دادیم، استئوتومی در جراحی بینی اگر توسط یک جراح کارکشته انجام شود نه تنها ریسک و خطری ندارد؛ بلکه نتایجی بسیار رضایت‌بخش و پایدار را در پی خواهد داشت.

اما افرادی که در اثر سهل انگاری یا به خیال کمتر بودن هزینه‌ها سلامت خود را به دستان جراحان ناشی می‌سپارند، ریسک‌های زیر را به جان می‌خرند:

 • مشکلات تنفسی
 • عفونت بینی
 • خون ریزی بیش از حد
 • چسبندگی بینی
عوارض عمل استئوتومی بینی

در صورتی که به این موارد دچار شوید، برای درمان آن‌ها باید هزینه‌های بسیار کنید. (چه بسا در بسیاری موارد فرد ممکن است به بهبودی کامل هم دست پیدا نکند.) پس هرگز به امید هزینه‌های پایین تن به جراحی بینی بی‌کیفیت ندهید.

در صورتی که برای انتخاب بهترین پزشک در شهر خود به کمک از سوی فردی آگاه نیاز دارید، از طریق دکمه دریافت مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم. ما با سال‌ها تجربه در همکاری با اکثر جراحان بینی نامدار در کشور، نسبت به سوابق آن‌ها اطلاعات و آگاهی خوبی کسب کرده‌ایم؛ و اینجا هستیم تا با به اشتراک گذاشتن این آگاهی با شما، در اتخاذ تصمیمی بهتر کمکتان کنیم.

سخن آخر: تصمیمی بزرگ پیش روی شما!

انجام جراحی استئوتومی بینی یک تصمیم بزرگ است؛ و طبیعی است که شک و تردیدهایی داشت باشید. ما در جلسه مشاوره رایگان و آنلاین، به شما کمک می‌کنیم که بدانید آیا شما کاندید مناسبی برای این نوع عمل هستید یا نه؛ چگونه بهترین پزشک برای خودتان را از بین صدها پزشک در شهر انتخاب کنید؛ و چطور هزینه‌های عملتان را پایین‌تر بیاورید.

ما اینجا هستیم تا نگرانی در قلب شما نباشد! با یک تماس، بدون هیچ هزینه‌ای پاسخ سؤالاتتان را بگیرید؛ و در صورتی که از خدمات ما راضی بودید، همین کافی است که نظرتان را در این صفحه درج کرده و خستگی را از تن ما بیرون کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *