این نوع جراحی بیشتر جنبه درمانی داشته و از حساسیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل اگر مشکوک به شکستگی بینی هستید، درنگ نکرده و یک مشاوره تخصصی از مشاوران ما در دکتر لند دریافت کنید.

در این مقاله نیز ما تمام جزئیات و مطالب مهم مثل هزینه، علائم، روش‌ها، مدل‌ها، خطرات و روش‌های کاهش عوارض عمل بینی شکسته را برایتان توضیح می‌دهیم.

درصورتی که دچار شکستگی بینی شدید و راه تنفس شما بسته شده یا به سختی نفس میکشید هرچه زودتر جهت جراحی اقدام کنید زیرا از علائم آن میتوان به سردرد، پوسیدگی دندان و … اشاره کرد.

هزینه عمل جراحی بینی شکسته و عوامل موثر بر آن

عمل بینی شکسته قیمت ثابتی نداشته و عوامل بسیار مختلفی در تعیین هزینه آن نقش دارند. در این بخش تعدادی از موثرترین این موارد را مشاهده می‌کنید:

 • میزان و نوع شکستگی بینی
 • انتظارات شما و میزان تغییرات لازم
 • تکنیک‌ها و روش‌های مورد استفاده
 • دستمزد جراح موردنظر
 • منطقه جغرافیایی
 • مدت زمان و پیچیدگی عمل

با وجود تمام این فاکتورها شما برای اطلاع از میزان دقیق هزینه عمل بینی شکسته باید حتما معاینه شوید. مشاوران ما در سریع‌ترین زمان ممکن تمام این موارد را سنجیده و قیمت دقیق عمل بینی‌تان را به شما اطلاع می‌دهند.

از طرفی جالب است بدانید مجموعه دکترلند برای کاهش و پرداخت راحت‌تر هزینه‌های شما نیز راه‌حل جالبی را در نظر دارد که در زیر آن‌ را بررسی می‌کنیم.

جراحی بینی شکسته اقساطی با دکترلند

ازآنجاکه جراحی بینی به هزینه تقریبا قابل توجهی نیاز داشته و میزان آن نیز روزبه‌روز در حال افزایش است، دکتر لند امکان پرداخت اقساطی آن را برای شما فراهم کرده است.

با این کار دیگر نیازی به پرداخت یکجا، انتظار برای پس‌انداز پول و دردسرهای دریافت وام نداشته و تنها با یک سفته می‌توانید از این فرصت عالی استفاده کنید؛ برای اطلاع از شرایط و جزئیات کامل با ما در تماس باشید.

علل شکستگی بینی

 • شکستگی در ورزش
 • ضربه ناگهانی
 • افتادن بر روی صورت
 • مشت یا لگد به بینی

برای تشخیص شکستگی بینی میتوانید در ادامه عکس های قبل و بعد رو تماشا کنید.

عکس‌های قبل و بعد متقاضیان جراحی بینی شکسته شده

مشاهده نمونه کارها و تصاویر قبل و بعد بیماران، مهم‌ترین نکته‌ای است که شما باید در انتخاب پزشک و تیم خود به آن توجه کنید؛ مجموعه دکتر لند رزومه درخشانی در زمینه عمل بینی شکسته داشته و در بخش زیر تصاویر تعدادی از مراجعان قبلی ما را مشاهده می‌کنید.

آشنایی با بهترین دکتر عمل جراحی بینی شکسته

عمل بینی شکسته در بیشتر موارد تنها جنبه زیبایی نداشته بلکه جنبه درمانی نیز دارد؛ به همین دلیل اگر برای سلامتی و زیبایی خود ارزش قائلید، حتما در انتخاب پزشک دقت کنید.

ویژگی‌های بهترین جراح بینی شکسته

اگر دنبال یک پزشک خوب برای عمل بینی شکسته خود می‌گردید، باید در زمان تحقیق حتما تمام ویژگی‌های زیر را مدنظر قرار دهید:

 • تجربه و سابقه عالی در جراحی بینی شکسته
 • دارای دانش زیباشناسی
 • صبر و اخلاق خوب در برخورد با بیمار
 • رفع تمام سوالات شما قبل از عمل
 • ارائه مشاوره‌های تخصصی قبل و بعد از جراحی
 • دارای یک تیم کاربلد و حرفه‌ای
 • آموزش تمام نکات لازم
 • دارای نمونه کارهای واقعی

تمام این موارد از عواملی هستند که تاثیر زیادی در نتیجه عمل شما دارند. اما قطعا تحقیق در مورد تمام این فاکتورها زمان‌بر و سخت است؛ اما اصلا جای هیچ نگرانی نیست. زیرا تیم دکتر لند به‌صورت تخصصی در مورد پزشکان زیادی تحقیق و بهترین آن‌ها را لیست کرده‌ است.

معرفی پزشکان

آشنایی با جراحی بینی شکسته و ویژگی‌های آن

شکستگی بینی به دلایل متفاوتی اتفاق می‌افتد؛ اما رایج‌ترین این موارد تصادف، دعوا، سقوط و آسیب‌های ورزشی است. تشخیص این شکستگی تنها بر عهده پزشک بوده و در برخی از موارد به آزمایش ایکس ری و سی‌تی‌اسکن نیاز است.

اما به طور کلی بینی‌های شکسته علائم مختلفی دارند که در بسیاری از آن‌ها مشترک است؛ مثل:

 • درد، حساسیت و خونریزی بینی
 • شنیدن صدا در هنگام لمس
 • هماتوم تیغه بینی
 • ورم در اطراف بینی
 • کبودی در اطراف بینی و چشم
 • بروز مشکلات تنفسی
 • کج شدن بینی
 • انسداد راه بینی

اگر پس از آسیب به بینی علائم بالا را در صورت خود مشاهده کردید، به احتمال زیاد بینی شما شکسته است. اما به نظرتان آیا تمام بینی‌های شکسته باید عمل شوند؟

بررسی کاندیداتوری جراحی بینی شکسته

پاسخ به این سوال که: «بینی‌های شکسته در چه صورتی به جراحی نیاز دارند؟» تنها بر عهده پزشک بوده و باید حتما به صورت دقیق معاینه شوید. اما به طور کلی اگر قصد انجام عمل بینی را ندارید، باید بدانید درصورتی‌که ضربه به بینی خیلی شدید نبوده و استخوان آن جابه‌جا نشده باشد، بر اساس توصیه‌های پزشک نیازی به جراحی ندارید.

اما اگر شکستگی بینی شما زیاد باشد، بهتر است قبل از اینکه جوش بخورد به جراح بینی مراجعه کنید. اگر در این مورد شک دارید، توصیه می‌کنم از مشاوران ما کمک گرفته و با ارسال عکس خود در چند دقیقه بینی خود را معاینه کنید.

 از طرفی باید بدانید این نوع شکستگی‌ها انواع و شدت‌های مختلفی دارند که در زیر تمام آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

انواع شکستگی‌های بینی و بررسی آن‌ها

باید بدانید برخی از شکستگی‌های بینی نیازی به جراحی نداشته و با روش‌های دیگر نیز درمان می‌شوند؛ در این بخش با تمام این موارد آشنا می‌شوید.

شکستگی بدون جابه‌جایی بینی

در این نوع شکستگی تنها یک بخش یا تمام استخوان بینی تا آخر ترک خورده؛ اما جابه‌جا نشده و ظاهر خود را حفظ کرده است. این نوع شکستگی بینی نیاز به جراحی ندارد؛ مگر اینکه شما قصد انجام عمل زیبایی را داشته باشید!

این آسیب تنها با مراقبت، عدم لمس بینی و مصرف داروهای مسکن قابل درمان است؛ اما باز هم این موضوع نیاز به نظر و بررسی پزشک دارد.

شکستگی بینی جابه‌جا شده

در این مدل دو یا چند قسمت از استخوان بینی شکسته و جابه‌جا شده است؛ به همین دلیل بینی تراز خود را از دست داده و در یک راستا قرار نمی‌گیرد. درمان این بینی‌ها تنها با جراحی امکان‌پذیر بود و تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. این نوع شکستگی‌های بینی که به جراحی نیاز دارند، به دو شکل متفاوت زیر دسته‌بندی می‌شوند:

شکستگی کناری بینی

در این نوع شکستگی به کنار بینی فشار وارد شده و به همین دلیل بینی از یک طرف فرورفته و از سمت دیگر برآمده است.

شکستگی قدامی بینی

در این مدل شکستگی به پل بینی فشار وارد شده و بینی تغییر اساسی کرده است؛ به همین دلیل به جراحی نیاز دارد.

جراحی بینی در چنین شرایطی به روش‌های مختلفی انجام شده و پزشک بر اساس شرایط و نوع شکستگی بینی شما تصمیم می‌گیرد که از کدام روش‌های زیر برای عمل استفاده کند.

روش‌های جراحی بینی‌ شکسته شده

به طور کلی دو روش باز و بسته برای عمل بینی‌ شکسته قدیمی و جدید وجود دارد که هرکدام مزایای خاص خودشان را دارند.

عمل بینی شکسته به روش بسته

در این روش همان‌طور که از اسمش پیداست ساختار بینی به طور کامل باز نشده و بر‌ش‌های کمی در قسمت داخلی بینی ایجاد می‌شوند؛ به همین دلیل پزشک به تمام قسمت‌های بینی دسترسی ندارد. از این رو از این عمل تنها در صورت شکستگی‌های جزئی و عمل‌های ساده استفاده می‌شود.

جراحی شکستگی بینی به روش باز

در این روش برخلاف بسته برش‌های مختلفی در بخش‌های داخلی و خارجی بینی ایجاد و بینی به طور کامل باز می‌شود؛ به همین دلیل جراح دسترسی کاملی به آن داشته و توانایی ایجاد تمام تغییرات لازم در بینی را دارد.

تصمیم‌گیری در مورد این روش‌ها به نظر پزشک شما بستگی دارد؛ علاوه بر این باید بدانید در چنین شرایطی ظاهر بینی نیز آسیب دیده و به همین دلیل خیلی از افراد علاوه بر درمان باید بینی خود را از جنبه زیبایی نیز عمل کنند؛ به همین دلیل بهتر است تمام مدل‌های بینی زیر را نیز بشناسید.

انواع مدل‌های جراحی بینی شکسته

مدل‌های مختلفی برای جراحی بینی‌های شکسته وجود داشته و هر کدام از آن‌ها برای عده خاصی از افراد مناسب هستند.

جراحی بینی شکسته طبیعی

در این مدل پزشک تنها نواقص و مشکلات بینی شکسته شما را برطرف کرده و تغییری در ساختار اصلی بینی ایجاد نمی‌شود؛ یعنی بینی حالتی کاملا طبیعی به خود گرفته و هیچ اغراقی در فرم آن صورت نمی‌گیرد.

جراحی فانتزی بینی شکسته

خیلی از افراد تصمیم می‌گیرند بینی شکسته خود را در جراحی به فرم فانتزی درآورند؛ در این مدل، قوس تقریبا زیادی روی بینی ایجاد شده و نوک بینی روبه‌بالا قرار می‌گیرد؛ اما باید بدانید این فرم بینی برای هر چهره‌ای مناسب نیست.

عمل نیمه فانتزی بینی‌های شکسته

شاید بتوان گفت این مدل بینی جزو پرطرف‌دارترین انواع جراحی‌هاست؛ زیرا ظاهر بینی نه خیلی طبیعی و نه خیلی عروسکی بوده و تقریبا حد وسط است؛ یعنی قوس طبیعی روی بینی ایجاد شده و نوک بینی نیز کمی به سمت بالا تمایل پیدا می‌کند.

عمل بینی شکسته به شکل مردانه

در این مدل جراحی بینی شکسته شما فرم کاملا مردانه‌ای به خود گرفته و خیلی باریک و سر بالا نمی‌شود؛ به همین دلیل این مدل بینی به آقایان پیشنهاد می‌شود.

البته شما باید حتما قبل از جراحی با پزشک خود در این مورد مشورت کنید؛ زیرا گاهی اوقات شکستگی بینی شما به‌قدری شدید است که برآورده کردن انتظارات شما هرگز امکان‌پذیر نبوده و اولویت پزشک تنها درمان شماست.

از طرفی این جراحی مثل انواع عمل‌های دیگر تا مدت‌ها شما را درگیر کرده و عوارض مخصوص به خودش را نیز دارد.

عوارض جراحی بینی شکسته و ترفندهای کاهش آن‌ها

عوارض جراحی بینی شکسته مثل انواع بینی‌های دیگر بوده؛ اما مسلما به دلیل شرایط آن، میزان شدت عوارض در برخی از موارد بیشتر است.

ورم و درد

پس از عمل بینی شکسته ورم زیادی در قسمت بینی و حتی چشمتان ایجاد شده و احتمالا در روزهای ابتدایی مقداری احساس درد نیز داشته باشید؛ مخصوصا اگر مدت زمان زیادی از شکستن بینی‌تان نگذشته باشد.

بروز مشکلات تنفسی پس از عمل

احتمال ایجاد مشکلات تنفسی پس از عمل بینی شکسته وجود داشته و در برخی از موارد افراد به سختی از بینی خود نفس می‌کشند؛ متاسفانه این عارضه گاهی اوقات افراد را مجبور به انجام عمل مجدد می‌کند.

انواع مشکلات ظاهری و عدم رضایت از نتیجه

گاهی اوقات بینی افراد پس از عمل اصلا به فرم دلخواهشان در نیامده و حتی احتمال مشکلات دیگری مثل کج بودن بینی، عدم تقارن، افتادگی نوک بینی، باریک شدن بیش از حد و… نیز وجود دارد.

سردرد و گلودرد

این دو مورد از شایع‌ترین عوارض عمل بینی شکسته بوده و موقتی هستند؛ زیرا پس از گذشت 1-2 روز از جراحی، خودبه‌خود قطع می‌شوند.

عوارض مختلف دیگری مثل عفونت، ماندن جای بخیه و زخم، بینی پوست بینی و… نیز وجود دارد؛ اما این عوارض قابل کنترل بوده و روش‌های مختلفی برای کاهش آن‌ها وجود دارند.

روش‌های کاهش عوارض جراحی بینی بسته

اگر دوست دارید عمل و دوران نقاهت راحتی داشته باشید، تمام روش‌ها و موارد زیر را جدی بگیرید.

انتخاب یک پزشک متخصص و کاربلد

پزشکی که شما برای جراحی بینی شکسته خود انتخاب می‌کنید باید بسیار باتجربه و ماهر باشد؛ زیرا بینی شما به اندازه کافی آسیب دیده است و در صورت انتخاب یک پزشک بی‌تجربه، آسیب‌های جبران‌ناپذیری به بینی‌تان وارد می‌شود.

مراجعه به پزشک در زمان مناسب

سعی کنید پس از شکستگی بینی خود در سریع‌ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه و از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنید؛ زیرا گاهی اوقات درمان و تغییر ظاهر سریع‌تر بینی بسیار راحت‌تر انجام می‌شود.

رعایت تغذیه مناسب

شما باید قبل و بعد از عمل رژیم غذایی مناسبی داشته باشید؛ زیرا این موضوع تاثیر زیادی در بهبود شما دارد. بعد از عمل هرگز از غذاهای سفت و تند استفاده نکرده و بیشتر مایعات و پروتئین مصرف کنید.

توجه به تمام توصیه‌های پزشک

تمام توصیه‌های پزشک خود را جدی گرفته و آن‌ها را دقیق و موبه‌مو انجام دهید؛ در غیر این صورت باید انتظار عوارض شدیدی را بعد از عمل داشته باشید.

انتخاب یک تیم حرفه‌ای

سعی کنید قبل از عمل یک تیم مناسب را برای جراحی خود پیدا و از آن‌ها کمک بگیرید؛ زیرا بالاخره آن‌ها چند پیراهن بیشتر از شما پاره کرده و راه و چاه مراحل آن را به خوبی یاد گرفته‌اند.

مجموعه دکتر لند یکی از بزرگ‌ترین تیم‌ها در این زمینه بوده و شما را در تمام این مسیر تنها نمی‌گذارد؛ افرادی که به تیم ما مراجعه می‌کنند از خدمات فوق‌العاده‌ای مثل مشاوره و پشتیبانی 2ساله، پک هدیه، اسکان برای افراد ساکن شهرستان، نوبت عمل فوری و… بهره‌مند می‌شوند.

از طرفی یکی دیگر از مهم‌ترین موارد در کاهش عوارض بینی رعایت تمام نکات مراقبتی است که به دلیل اهمیت زیاد آن را در قسمت زیر برایتان توضیح می‌دهیم.

مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی بینی شکسته

این نکات مراقبتی به دو دسته قبل و بعد از عمل تقسیم شده و تمام آن‌ها اهمیت زیادی دارند.

مراقبت‌های قبل از جراحی بینی شکسته

تمام این موارد از مهم‌ترین نکاتی هستند که قبل از عمل بینی شکسته خود باید آن‌ها را رعایت کنید:

 • اگر شکستگی بینی‌تان تازه است هیچ فشاری به آن وارد نکنید.
 • در زمان مناسب حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.
 • حتما در مورد پزشک خود به اندازه کافی تحقیق کنید.
 • تمام عکس‌برداری‌ها و آزمایش‌های لازم را انجام دهید.
 • بیماری‌ها، حساسیت و داروهای مصرفی را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • تمام سوالات و دغدغه‌های خود را برطرف کنید.
 • تمام وسایل موردنیاز و فضای مناسبی را برای بعد از عمل خود تهیه کنید.
 • رژیم غذایی مناسب داشته و غذاهای سرشار از پروتئین بخورید.
 • مصرف سیگار و الکل از دو هفته قبل از عمل ممنوع است.

مراقبت های بعد از عمل بینی شکسته

بینی شکسته نسبت به حالت عادی پس از عمل نیاز به مراقبت بیشتری دارد؛ بنابراین تمام نکات زیر را به دقت دنبال کنید.

 • به اندازه کافی استراحت کنید.
 • برای کاهش درد حتما داروها را سر وقت مصرف کنید.
 • حواستان به نحوه خوابیدن باشد و از بالش بلند استفاده کنید.
 • هرگز هیچ فشار و ضربه‌ای به بینی خود وارد نکنید.
 • از یخ یا کمپرس آب سرد برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید.
 • سرتان را خم نکرده و اجسام سنگین را بلند نکنید.
 • از دویدن تا زمان بهبود کامل خودداری کنید.
 • حتما قرار ملاقات‌های بعدی با پزشک را تعیین و وضعیت خود را چک کنید.
 • مایعات و غذاهای نرم مثل سوپ مصرف کنید.

آیا احتمال برگشت بینی‌های شکسته بعد از عمل وجود دارد؟

هیچ چیز غیرممکن نبوده و احتمال هر چیزی وجود دارد؛ اما این اتفاق در درصد پایینی از افراد و به میزان کم می‌افتد؛ بنابراین جای نگرانی نیست. عوامل مختلفی مثل استفاده از چسب بینی و رعایت نکات مراقبتی برای جلوگیری از این عارضه وجود دارند؛ اما مهم‌ترین آن‌ها انتخاب جراح مناسب است!

نکات پایانی در مورد عمل شکستگی بینی

در این مقاله تمام نکات و جزئیات ضروری در مورد جراحی شکستگی بینی را یاد گرفتید؛ اما باید بدانید تمام شکستگی‌های بینی نیاز به جراحی نداشته و برخی از آن‌ها با انجام راهکارهای ساده درمان می‌شوند.

به همین دلیل قبل از هر چیز توصیه می‌کنم حتما با افراد حرفه‌ای در این زمینه مشورت کنید؛ کارشناسان ما در تیم دکتر لند در این زمینه تجربه زیادی داشته و کاملا صادقانه بینی شما را بررسی می‌کنند.

اگر سوال یا ابهامی دارید، آن‌ها را در بخش زیر با ما در میان گذاشته و این مقاله کاربردی را برای افرادی که بینی شکسته دارند نیز بفرستید.

سوالات متداول

چه زمانی برای عمل بینی شکسته مناسب‌تر است؟

این موضوع به زمان شکستن بینی شما بستگی دارد؛ قطعا هر چقدر زودتر و قبل از جوش خوردن شکستگی برای انجام آن‌ اقدام کنید بهتر است.

آیا عمل شکستگی بینی را بیمه پرداخت می‌کند؟

اگر جراحی بینی شما جنبه درمانی داشته باشد، بیمه قسمتی از هزینه‌های شما را پرداخت می‌کند؛ اما عمل زیبایی شامل بیمه نمی‌شود.

عمل بینی شکسته چقدر طول میکشد؟

این موضوع به میزان شکستگی بینی بستگی دارد؛ به طور معمول این عمل بینی 5/1_ 3 ساعت طول می‌کشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *