آمپول کورتون برای بینی گوشتی: خداحافظی با ورم و جای زخم بعد از عمل!

اگر شما هم نگران ماندگار شدن این عوارض هستید،«تزریق کورتون به بینی گوشتی» یا همان «آمپول بینی گوشتی»نجات دهنده شماست!اما برای گرفتن بهترین نتیجه از تزریق کورتون، حتماً چند دقیقه وقت بگذارید و این مطلب را بخوانید؛ زیرا در این مطلب نکات ریز و مهمی را در مورد تزریق کورتون بعد از جراحی بینی مطرح کرده‌ایم که بسیاری از افراد نمی‌دانند.
راهنمای مطالعه:
تزریق آمپول کورتون به بینی گوشتی

بعد از عمل بینی همه ما یک آرزوی مشترک داریم: خلاص شدن هر چه زودتر از شر ورم و جای زخم‌های ناشی از عمل! 

ورم و جای زخم، با تمام ناخوشایند بودنش، بخشی طبیعی از فرایند از نو زاده شدن بینی شماست و بعد از 3 هفته از بین می‌رود. اما گاهی اوقات هم پیش می‌آید که این ورم‌ها و جای زخم‌ها همان جا جا خوش می‌کنند و خیال رفتن در سر ندارند! 

(به دنبال پاسخ سؤال خاصی در مورد آمپول کورتون برای بینی گوشتی هستید؟ بر روی این دکمه کلیک کنید و پاسخ سؤالتان را رایگان از متخصصین ما بپرسید.)

آیا من به امپول بینی گوشتی نیاز دارم؟

شاید با خودتان فکر کنید که «بهتر است در هر حال کورتون تزریق کنم تا زودتر از شر ورم بینی و عوارض بعد از عمل راحت شوم!» اما توجه کنید که همه افراد به تزریق کورتون نیاز ندارند؛ پس اگر به تشخیص پزشک نیازی به کورتون نداشته باشید، بهتر است اجازه دهید که بدنتان مسیر طبیعی بهبودی‌اش را طی کند.

اگر یکی از این 3 ویژگی زیر در مورد شما صدق می‌کند، احتمالاً کورتون «رفیق روزهای بعد از عمل شما» خواهد بود: 

چه کسانی به تزریق آمپول کورتون بینی گوشتی نیاز دارند

1. اگر پوست بینی شما ضخیم و چرب باشد

شاید دانستن این موضوع برایتان جالب باشد! بله؛ افرادی که پوست بینی‌شان ضخیم یا چرب است بیشتر مستعد به وجود آمدن بافت اسکار یا همان جای زخم ماندگار بر روی بینی هستند. 

آمپول کورتون مناسب افرادی که پوست بینی ضخیم و چرب دارند است

2. اگر ورم بینی شما از بین نمی‌رود

اگر ورم بینی شما بعد از 2-3 هفته بهبود نیافته است، با تزریق کورتون به شما کمک می‌کنیم که زودتر به ظاهر بینی مطلوبتان برسید. (این موضوع در افرادی که پوست ضخیم دارند یا عمل بینی گوشتی انجام داده‌اند رایج‌تر است.)

 آمپول کورتون به کاهش ورم بینی بعد از جراحی کمک می‌کند

3. اگر دچار جای زخم ماندگار شده‌اید

به جای زخم‌هایی که بعد از عمل روی صورت پدیدار می‌شوند «بافت اسکار» می‌گوییم. اگر بافت‌ اسکار روی بینی شما ماندگار شده است و بهبود پیدا نمی‌کند، چاره کارتان تزریق آمپول بینی گوشتی است. همان‌طور که گفتیم آن دسته از افرادی که پوست ضخیم یا چرب دارند بیشتر ممکن است به بافت اسکار بعد از عمل دچار شوند.

تزریق آمپول برای رفع جای زخم بعد از عمل بینی گوشتی

هنوز مطمئن نیستید که آیا تزریق آمپول کورتون بعد از جراحی برای شما لازم است یا نه؟ عکسی از بینی‌تان را برای ما در واتس‌اپ ارسال کنید تا مشاورین ما بدون هزینه و بدون نیاز به مراجعه حضوری شما را راهنمایی کنند.

4 نکته حیاتی که یک پزشک ماهر برای تزریق کورتون باید رعایت کند!

توجه کنید که آمپول کورتون برای بینی گوشتی اگر به نحو حرفه‌ای تزریق نشود ممکن است ظاهری نازیبا به بینی شما بدهد. اینجاست که پای مهارت، تجربه، و تخصص پزشک به میان می‌آید تا با رعایت نکات ظریف اما ضروری، از این چنین مسائلی جلوگیری کند.

پزشکان دکترلند برای اطمینان از ایده‌آل بودن نتیجه تزریق، بر روی 4 نکته ریز اما بسیار حیاتی زیر تأکید فراوان دارند. اگر دکترلند را برای جراحی بینی و تزریق کورتون انتخاب کنید باعث افتخار ما خواهد بود؛ اما در غیر این صورت، اطمینان حاصل کنید که پزشک شما نیز اهمیت این 4 نکته حیاتی را دست کم نمی‌گیرد:

1. زمان مناسب برای تزریق: زمان طلاست!

وقتی حرف از تزریق آمپول کورتون برای بینی گوشتی در میان باشد، زمان طلاست و نباید اجازه دهیم زیادی دیر شود! بعضی از جراحان ترجیح می‌دهند که امپول بینی گوشتی را در 1 یا 2 ماه اول بعد از عمل انجام دهند؛ اما ما در دکترلند بنا به شواهد و تجربه معتقدیم که تزریق کورتون بهتر است در بازه 3 تا 4 ماه بعد از عمل انجام شود. زیرا…

 1. بیشتر میزان ورمی که در 1 تا 2 ماه اول بعد از عمل به وجود می‌آید، خودبه‌خود از بین می‌رود. پس در واقع تزریق آمپول کورتون برای بینی گوشتی در این بازه سود چندانی ندارد.
 2. از طرف دیگر، بافت اسکاری که در 1 تا 2 ماه اول پس از عمل به وجود می‌آید، بافت اسکار مفید است. یعنی به ایجاد این بافت اسکارها جزو طبیعی فرایند بهبودی است و برای عملکرد سالم بینی بعد از عمل لازم است؛ پس نباید از آن جلوگیری کرد!

بنا به گفته پزشکان ما، وقتی کورتون در بازه 3 تا 4 ماه بعد از عمل تزریق شود، فواید بیشتری دارد. زیرا از یک سو از به وجود آمدن بافت‌های اسکار مفید جلوگیری نمی‌کند. از سوی دیگر، در این  بازه زمانی، بینی به شکل نهایی‌اش نزدیک‌تر شده است؛ در نتیجه تزریق کورتون در این دوره باعث می‌شود که شکل نهایی بینی زیباتر و متعادل‌تر شود.

(بعضی از مراجعین دکترلند می‌پرسند که: «آیا تزریق کورتون به بینی گوشتی بعد یکسال فایده دارد؟» در پایان این مطلب در قسمت سؤالات متداول به این سؤال پاسخ داده‌ایم.)

زمان مناسب برای تزریق کورتون بعد از جراحی دماغ گوشتی

2. دوز مناسب؛ نه کمتر و نه بیشتر!

انتخاب دوز مناسب برای شما انتخابی به باریکی یک مو است که باید توسط یک پزشک باتجربه مشخص شود! دوز بیش از حد کم، تأثیر لازم را نخواهد داشت و دوز بیش از حد زیاد، برای سلامتتان مضر است. بعضی از افراد تنها به یک دوز تزریق آمپول کورتون برای بینی گوشتی نیاز دارند و بعضی از افراد بیشتر. (بسته به نوع پوست و مدل بینی شما)

دوزم مناسب برای تزریق آمپول کورتون بسته به بینی افراد

 پزشکان ما در دکترلند معتقدند که برای تضمین سلامت شما، کورتون نباید بیش از 3 الی 4 بار به یک فرد تزریق شود.

3. رعایت فاصله استاندارد بین هر تزریق

یک پزشک ماهر سلامت بیمار را اولویت قرار می‌دهد و برای تزریق امپول بینی گوشتی عجله نمی‌کند. دقیق‌ترین و به‌روزترین شواهد نشان می‌دهند که بین هر تزریق باید حداقل 4 هفته و ترجیحاً 6 هفته فاصله وجود داشته باشد. 

فاصله استاندار بین هر تزریق آمپول کورتون به بینی گوشتی

4. رعایت عمق استاندارد برای تزریق کورتون

نکته دیگری که پزشکان دکترلند بسیار بر روی آن تأکید دارند، تزریق کاملاً عمقی کورتون به بینی است. اگر کورتون به شکل عمیق به بینی تزریق نشود، در زیر پوست جای می‌گیرد و به بافت‌های عمیق بینی نفوذ نمی‌کند. در این صورت پوست بینی نازک و ملتهب می‌شود و بینی جدید شما ظاهری نازیبا به خود می‌گیرد.

رعایت عمق آمپول حین تزریق به بینی گوشتی

معرفی باتجربه‌ترین پزشکان تزریق کورتون به بینی گوشتی

وقتی حرف از کار دقیق و ظریفی مثل تزریق کورتون به بینی در میان باشد، تخصص بسیار مهم است. با تحقیقات و نظارتی که بر کار جراحان بینی در شیراز و شهرهای دیگر داشته‌ایم، صحت و اصولی بودن کار این 10 متخصص برای ما به اثبات رسیده‌است. برای دریافت مشاوره برای انتخاب جراح در شهر خودتان بر روی دکمه مشاوره رایگان کلیک کنید.

پزشک چگونه و در چه ناحیه‌ای کورتون را تزریق می‌کند؟

بد نیست که در مورد روش تزریق کورتون تا حدی اطلاع داشته باشید و با آگاهی وارد جلسه درمان شوید. در ابتدا اجازه دهید توضیح دهیم که کورتون یک نوع هورمون ضد التهابی است که به طور کلی به آن‌ها «استروئیدها» می‌گویند. بین استروئیدها، کورتون شاهِ شاهان یا همان قوی‌ترین استروئید است که ما از آن برای کاهش ورم و جای زخم بعد از عمل بینی استفاده می‌کنیم. 

در جلسه درمان، پزشک با بررسی این که کدام ناحیه از بینی شما بیشترین ورم را دارد، محل تزریق را مشخص می‌کند. (معمولاً نوک بینی.) سپس پزشک ناحیه مورد نظر را تمیز کرده، کورتون را با یک بی‌حس‌کننده موضعی مخلوط می‌کند و مستقیماً به بینی تزریق می‌کند. ما در صورت نیاز از عکس‌برداری نیز استفاده می‌کنیم تا مطمئن شویم که سوزن در دقیق‌ترین ناحیه قرار گرفته‌است و بهترین نتیجه را به شما می‌دهد.

محل تزریق آمپول کورتون به بینی گوشتی

هزینه تزریق آمپول کورتون: هزینه کم، نتیجه عالی!

هزینه امپول بینی گوشتی برای شما به میزان دوزی که نیاز دارید بستگی دارد. بسیاری از پزشکان برای زیبا جویان خود هزینه تزریق کورتون به بینی گوشتی را رایگان حساب می‌کنند. آیا مایل هستید از این طریق در هزینه‌های عملتان صرفه‌جویی کنید؟ بر روی این دکمه کلیک کنید تا جراحانی که خدمات حرفه‌ای و رایگان برای تزریق کورتون بعد از عمل ارائه می‌دهند را به شما معرفی کنیم. 

در این میان خالی از لطف نیست که اشاره کنیم که با دکترلند هزینه‌های زیر نیز برای شما به صورت نیم‌بها یا با تخفیفات ویژه محاسبه خواهد شد:

 • هزینه ویزیت فوری با جراح دلخواه شما (نیم بها)
 • هزینه آزمایشات و عکس برداری‌های قبل از عمل (تخفیف)

مزایا، معایب و خطرات تزریق کورتون آیا تزریق کورتون ارزشش را دارد؟

آیا تزریق کورتون بعد از جراحی بینی ارزشش را دارد؟ بررسی مزایا و معایب

بیایید با نگاهی به جدول زیر، مزایا و معایب تزریق آمپول بینی گوشتی را بسنجیم و ببینیم آیا تزریق کورتون تصمیم درستی است یا نه؟

نکته مهم اینجاست که معایبی که در جدول زیر ذکر کرده‌ایم، فقط در یک صورت شما را تهدید می‌کند: در صورتی که تزریق بیش از حد (بیشتر از 3 بار) انجام شود یا به صورت حرفه‌ای و اصولی انجام نگردد.

مزایای آمپول کورتون برای بینی گوشتیمعایب تزریق کورتون به بینی گوشتی
از بین بردن ورم بینی در مدت بسیار کوتاهنازک شدن پوست (در صورت تزریق دوز بیش از حد زیاد یا سطحی بودن تزریق)
از بین بردن بافت اسکار (جای زخم) بعد از عمل بینیبه وجود آمدن لکه‌های سفید بر روی بینی (در صورت تزریق دوز بیش از حد زیاد)
پیشگیری از بروز بافت اسکار بعد از جراحی بینی
مزایا و معایب تزریق کورتون به بینی گوشتی

پس تا زمانی که یک پزشک باتجربه و حرفه‌ای را انتخاب کنید، هیچ جای نگرانی نیست. تزریق کورتون توسط یک جراح باتجربه، در دوز مناسب و به شیوه اصولی کاملاً ایمن است و هیچ کدام از این معایب را نخواهد داشت.

خطرات وحشتناک تزریق کورتون به روش‌های غیر اصولی!

اگر جراح شما اصول مهم بهداشتی را رعایت نکند یا در تزریق کورتون زیاده‌روی کند، خطراتی از جمله موارد زیر در کمین خواهند بود:

 1. خطر عفونت
 2. ایجاد فرورفتگی قابل مشاهده در بینی
 3. نازک شدن و تغییر رنگ پوست
 4. آب مروارید
 5. پوکی استخوان
 6. تغییرات خلقی

به همین دلیل است که ما همیشه به زیباجویان توصیه می‌کنیم نهایت دقت را در انتخاب جراح باتجربه برای عمل زیبایی بینی به خرج دهند. جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب بهترین جراحان عمل بینی در شهر شما که بیشترین رضایت را از زیباجویان دریافت کرده‌اند، بر روی این دکمه کلیک کنید. یک نتیجه ایمن و رضایت‌بخش از تزریق به انتخاب شما بستگی دارد!

واجب‌ترین مراقبت ‌های بعد از تزریق کورتون به بینی: گام‌های حیاتی!

 1. بعد از عمل تا 2 الی 3 ماه (بهترین میزان تزریق کورتون) صبر کنید. 
 2. حتماً یک پزشک باتجربه که در زمینه تزریق کورتون به بینی کارکشته باشد را انتخاب کنید. 
 3. بعد از تزریق کورتون تا 2 روز از لمس کردن بینی‌تان پرهیز کنید. 
 4. حداقل تا دو روز پس از تزریق آمپول کورتون برای بینی گوشتی، فین نکنید.

سؤالات رایج در مورد تزریق کورتون به بینی گوشتی

آیا سؤال دیگری دارید که در این مطلب به آن پرداخته نشده‌است؟ مشاورین ما از طریق تلفن و واتس‌اپ در تمام ساعات روز در خدمت شما هستند.

1. آیا تزریق امپول بینی گوشتی دردناک است؟

خیلی از مراجعین می‌پرسند: «تزریق کورتون به بینی درد داره؟» بیشتر زیباجویان درد خاصی را در اثر تزریق کورتون تجربه نمی‌کنند. ما از آدرنالین و لیدوکائین حاوی مسکن برای تسکین درد استفاده می‌کنیم تا تجربه‌ای کاملاً راحت را برای شما رقم بزنیم.

2. چه مدت بعد از تزریق کورتون ورم بینی میخوابد؟

ورم بینی معمولاً با گذشت 2 هفته می‌خوابد؛ اما در بعضی از استثنائات ممکن است تا 4 الی 6 هفته نیز طول بکشد.

3. آیا تورم بعد از استفاده کورتون دوباره تکرار می‌شود؟

این موضوع بستگی به ضخامت پوست و مدل بینی شما دارد. در زیباجویانی که بینی گوشتی دارند، امکان بازگشت تورم بعد از تزریق کورتون بیشتر است. در این شرایط ما تعداد جلسات بیشتری (2 تا 4 بار تزریق) را پیشنهاد می‌کنیم تا تورم به طور کامل از بین برود.

4. آیا تزریق آمپول کورتون به بینی گوشتی بعد یکسال امکان دارد؟

اگر برای تزریق کورتون دیر اقدام کرده‌اید باز هم جای امیدواری وجود دارد. پزشک با معاینه حضوری باید تشخیص دهد که آیا تزریق آمپول کورتون برای بینی گوشتی بعد یکسال به شما کمکی می‌کند یا نه.

تیم کارشناسی دکتر لند

تیم کارشناسی دکتر لند

مشاوره حرفه‌ای و رایگان همین حالا!

به زودی با شما تماس می‌گیریم!